Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 40 gostiju pregledaju ovu temu.

viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

lord_oblivion

To mo¾e da pukne samo ako je neko krivio pa ispravljao, nikako drugaèije.

Ja danas, zamenio lanac i stavio kratki lanèanik jer mi lanac stigao za dve karike kraæi nego ¹to sam naruèio [bejzbolka]
Kad sam veæ bio u radnji, pomerio polugu menjaèa za jedan nut navi¹e, koènicu takoðe.

Ostaje u sredu samo da stavim èepove i da odvrnem retrovizore.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

viper

Krivio predhodni vlasnik nosaèe da mu plastièni oklop ne dodiruje auspuh, sad dodiruje kad nosaèi stoje pravo, moram da smislim kako da ga odmaknem da se ne istopi.
Mo¾da da zalepim sa unutra¹nje strane alu traku kao za¹titu od toplote.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

lord_oblivion

Kod mene ima mesta izmeðu lonca i boène plastike koliko hoæe¹. Èak i sa ovako izme¹tenim loncem dalje od gume.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Uspeo da odvijem sisicu... kolko je to zapeklo i dalje ne mogu da verujem, u stegu pa malo cukanja, pa odvijac sprej, pa papgajke... ni da mrdne... na kraju one velike rocangle s kojima vodoinstalateri zavijaju cevi, vec sam racunao da cu da je odlomim i spremio se da odmah odnesem kod strugara da razbusi i ureze kad popusti... malo napred-nazad i odvi se do kraja :D Nova se uklapa, navoj, sve, ko original...
Eto, nisam imao pojma da za motor ima sisica u auto-radnjama dok mi penzos nije rekao... ni da je ista kao kod auta ni da ih uopste ima na komad... ova je mesingana a stara je cini mi se bila neka metalna i u aluminijumu zapekla... nije mi jasno kako na istom tocku desna ko nova i odvija se lepo a leva zapekla(a radile su u istim uslovima na rastojanju od 10cm) :D
Ko zna da l' je ikad bila dobro izluftirana kocnica, verovanto da se neko mucio cim je bila ostecena pa na kraju ispustio koliko je moglo na samom crevu... opet ostaje misterija kako je cas bila tvrda cas meka al ko ga jebe, samo da proradi :D

Sad kad odem za cacak da ih lepo operem, odmastim, podmazem jos malo klipove, izluftiram i da vidim sta sam uradio :D


I sta je ostalo od stare :D



srbac

Bolje ti kupi gvozdenu sisicu ,ima po auto delovima. Ta mesingana  je krta. Imas u Ljubicu ispod nadvoznjaka dve auto traktorske prodavnice !

Glava Dole

Nemam pojma, sad je bar najmanji problem da se zameni, samo kad sam staru odvio bez komplikacija da me ne boli glava :D Mada sad nema potrebe ni da je pritezem nesto manijacki, podmazao sam je lepo motornim uljem, ne bi trebalo da zapekne tako da ne trpi neki pritisak... u ovoj auto-radnji su imali samo mesingane, potrazicu onda i metalne... mada kazu da pre zapekne spoj aluminijuma i celika nego aluminijuma i mesinga ali su zato valjda mekse... i ja sam razmisljao o tome i guglao malo... mada su fabricke metalne, i na zadnjim i na drugim kljestima a i ovde je bila metalna takodje... ne mogu da se setam po auto- radnjama i trazim pesaka, prvo da ga osposobim sa ovom a posle mogu kad hocu da odvijem ko gospodin covek kljucem ovu, uvijem brzo novu i ozracim samo ta kljesta za 10min :D

viper

Da te isravim i mesing je metal ali obojeni.
Dakle ima sisice od obojenih metala, èeliène i od gvo¾ða.
Uvek æe èelièna sisisa pre da zapekne u aluminijumu koji je isto obojeni metal :-)
Al sam pametan :P
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic

Citat: Joker poslato 26 Septembar, 2016, 16:29
Cist dokaz kako mozes da nalickas motorce, i da na slikama izgleda kao puska... A motor prosao tri rata... :D
Dobar foto aparat... ;D Ako æe¹ ovla¹ brisanje krpicom i teèno¹æu za stakla da nazove¹ lickanjem, jebiga... :D Nego, gleda¹ li ti poruke na fb...?  [bejzbolka] :-*

Hurricane

 [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo]


milo¹ odvrnuo sisicu prokletu, sto joj majki jebem, poèelo i mene da izluðuje....

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Ako me ne bude mrzelo, zameniæu prednje ploèice... ;D U principu, mogu sad, mogu i na proleæe, verovatno i iduæe godine, ali ba¹ me nervira kad znam da su pri kraju... :D

Glava Dole

Citat: hurricane poslato 27 Septembar, 2016, 13:24
[yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo]


milo¹ odvrnuo sisicu prokletu, sto joj majki jebem, poèelo i mene da izluðuje....

[rofl] istorijski trenutak [rofl]

PECA BMW

Jbg nisam izdrazo , ,orao sam do garaze da montiram .. Evo slika pre i posle , jes ruzniji motor sa ovim ali korisna stvar ...

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic

Toliko je ru¾nji da mi je trebalo 5 minuta da primetim ¹ta si uradio... :o ;D Idi bre u per¹un... ;D

UFF

nista nije uradio
to vidi samo on i niko vise

srbac

Resetke. Brate promeni prednji blatobran please, najruzniji na svetu, ever ever

Hohštapler

Jbte, mali odvrno sisicu na klje¹tima...
Mesec dana i tri toma romana ispisao.... FALA KURCU!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Zeljkamp

Citat: Ho¹tapler poslato 25 Septembar, 2016, 13:31
Citat: Zeljkamp poslato 24 Septembar, 2016, 00:30
Montiran Akrapovic !  [flashing]http://


Sviða mi se jako ovo skuterèe. El 250?
Sed je malo uspravniji al veliki toèkovi su super.
250-ca je i ide ok a od nedavno se tako i cuje. Prilicno zanimljiv skuter. Ima dobru ciklistiku i odlicno se vozi. Pre kupovine sam probao nekoliko skutera (Beverly-a, X-Maxa, Versity-a itd.) i po meni je Scarabeo najupravljiviji. Polozaj jeste malo uspravniji ali to je vrlina za voznju po gradu. Generalno, od svih probanih, ovaj mi je najvise legao, zato ga i kupih. :)

Citat: bigbad86 poslato 25 Septembar, 2016, 20:59
Verovatno da bu ga bolje culi u saobracaju, ne verujem da ce on ovo nesto da oseti u voznji da ide bolje...
Upravo tako. Nisam stavio auspuh da bih isao 300, vec da me u ovoj nasoj dzungli lakse cuju (citaj vide). :)

Ako nekoga interesuje kako se cuje, press "play" .

http://www.youtube.com/watch?v=mhunD1CM9Aw
TwinZ Auto & Moto

*zeka*

Citat: PECA BMW poslato 27 Septembar, 2016, 23:14
Jbg nisam izdrazo , ,orao sam do garaze da montiram .. Evo slika pre i posle , jes ruzniji motor sa ovim ali korisna stvar ...


Peco gde si uzeo i po kojoj ceni, treba i meni za gs-a, sve usere motor kad padne kisa

viper

Zalepio alu traku na oklop kao za¹titu od toplote :-)



"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)