Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 23 gostiju pregledaju ovu temu.

Biker-Boy

Citat: patak91 poslato 02 Jun, 2016, 22:21
"let the party begin"  [cheers]


Al bas je party  [yahoo]  i moj je pre par nedelja dobio novo Silkolene ulje i Hiflo uljni filter, e koja je jebacina skinuti filter, nepristupacan je, nemoze rukom da se odvrne, vec sam morao neki "specijalni" alat da skarabudzim za skidanje i montiranje, generalno, F2 ima najnepristupacniji uljni filter od svih motora koje sam imao, a imao sam ih dosta :D
Jel to na slici i BMC vadzusni filter? (nekako mi malo deluje, kao da su 2 kutije?) Ako jeste, gde i posto?
I feel the need..... the need for speed !!!

lord_oblivion

Zabode¹ ga ¹rafcigerom i koristi¹ kao polugu da odvrne¹ filter. A da ne usvinji¹ sve oko sebe uljem, stavi¹ oluk  :)

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Bori¹a

ili jednostavno pozajmis od nekog alat za skidanje...

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

eclipse4

ili prodas motor i kupis drugi gde vlasnik kaze "ulje menjano pre 100km"?

ja ga zategnem rukom i odvrnem ga rukom....nikad problema....na auspusi mecem foliju za kolace i nek curi kolko oce al nece ;)

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

oti¹o sa traktorom u kruzerse, popio par crnih, oti¹o kuæi, parkiro traktor, seo na kravu pa se vratio, napio se i isprobo kravicu na ibarskoj. 240 jebo majku mogla je jo¹. am hepi. rili.

BOKYBOY

Citat: kosta66 poslato 03 Jun, 2016, 00:38
oti¹o sa traktorom u kruzerse, popio par crnih, oti¹o kuæi, parkiro traktor, seo na kravu pa se vratio, napio se i isprobo kravicu na ibarskoj. 240 jebo majku mogla je jo¹. am hepi. rili.
...i sve vreme u Kruzersima vikao: ''Vidi mu oci bre,kako su lepeeee"! [rofl]




badvej,meni danas bilo malo dosadno pa rekoh,aj da malo servisiram EXUP... [zvizdi]

















Hohštapler

El stavlja¹ bakarnu ili litijumsku ma¹æu? Ne mogu da skontam.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

BOKYBOY

#2589
Citat: Ho¹tapler poslato 03 Jun, 2016, 09:15
El stavlja¹ bakarnu ili litijumsku ma¹æu? Ne mogu da skontam.

...stavljam bakarnu za visoke temperature...al nedovoljno visoke,ova je do 300C a treba mi ona do 900C...osuri je i sprzi za 1000-2000 km i ostane ventil suv u biksnicama sa obe strane i onda se ponekada na davalje kontakta cuje maaalo da cijukne tj zaskripi kada ga TPS senzor preko motorica vraca u pocetni polozaj...moram da nadjem pravu mast specijalno za te svrhe i onda ide odrzavanje na 5k km kada se menja i ulje...ceo proces traje pola sata...uz kaficu. ;)

DebeliZmaj

pitaj turbopedju on zna gde ima ta druga mast ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

patak91

Citat: Biker-Boy poslato 02 Jun, 2016, 22:35
Citat: patak91 poslato 02 Jun, 2016, 22:21
"let the party begin"  [cheers]


Al bas je party  [yahoo]  i moj je pre par nedelja dobio novo Silkolene ulje i Hiflo uljni filter, e koja je jebacina skinuti filter, nepristupacan je, nemoze rukom da se odvrne, vec sam morao neki "specijalni" alat da skarabudzim za skidanje i montiranje, generalno, F2 ima najnepristupacniji uljni filter od svih motora koje sam imao, a imao sam ih dosta :D
Jel to na slici i BMC vadzusni filter? (nekako mi malo deluje, kao da su 2 kutije?) Ako jeste, gde i posto?
Smoricu te, ali rukom sam ga odvrnuo :D
Samo ga ne treba zategnuti ko manijak i posle mozes lepo da ga skines bez da se mucis
Nije filter, filter veæ imam, to je kit za odr¾avanje filtera
Ima taj deterdzent za pranje i ulje u spreju :)

Biker-Boy

Ma i ja uvek rukom odvrnem/zavrnem filter, ali ovde je sve skuceno, nemogu ga uhvatiti cvrsto, ti mora da imas neke male ruke rucice :D
Krajem prosle sezone sam uzeo motor, pa mi ovo prvi put, sledeci put cu biti strucniji, a vazdusni filter nisam jos ni pogledao kakav je, ali svakako cu da stavljam nov
I feel the need..... the need for speed !!!

eclipse4

Mozda te smeta flasica za antifriz neznam gde se kod tebe nalazi.ja imam cevape na rukama pa skidam bez problema

patak91

Pa nemam velike sake, ali nije u tome fora
Ne znam ni u cemu je fora al bez ikakvih problema sam ga odvrnuo
Al zato prosli put sam morao da ga busim srafcigerom jer je konj zategao ko manijak ;D

Samo izduvana grana smeta, al mo¾e se

Biker-Boy

Grana nije problem, meni smeta poklopac uljnog hladnjaka koji je tik uz filter, no videcemo sledeci put kad budem menjao, da li cu sam sebe da proklinjem ako sam jako stegao :D
I feel the need..... the need for speed !!!

stilgar



Ako neko zna da neko radi izvlacenje ovog ulegnuca vakumom nek da adresu, da varim, pa da izvlacim necu, da ne sjebem unutrasnju zastitu rezervoara, a moze i neki dobar a cenovno povoljan farbar da samo zastiti i ofarba u belo gde je ostecen da ne povuce hrdju, posle bi pravio nalepnice naravno.
p.s. izvadio sam pola litre ulja, koje smo sipali vise no sto treba, a namestio sam i lajsnu izmedju plastike i rezervoara jer je i ispod njih oguljena farba do lima i tu na dva dela moram da ofarbam/zastitim rezervoar.

BOKYBOY

Citat: Biker-Boy poslato 03 Jun, 2016, 18:16
Ma i ja uvek rukom odvrnem/zavrnem filter, ali ovde je sve skuceno, nemogu ga uhvatiti cvrsto, ti mora da imas neke male ruke rucice :D
Krajem prosle sezone sam uzeo motor, pa mi ovo prvi put, sledeci put cu biti strucniji, a vazdusni filter nisam jos ni pogledao kakav je, ali svakako cu da stavljam nov

...filter se i zavrce i odvrce rukom...ili uzmi kao ja ovakav pa lepo kljucem...




Kostić

sutra i prekosutra opro¹tajna vo¾nja traktora. izgleda da æe da ode u ponedeljak.


DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell