Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 53 gostiju pregledaju ovu temu.

Kostić

hehe, kolko ja vidim, samo moj traktor pali radi ide ne ostavlja. vi ostali samo ne¹to opravljate i èaèkate ;D

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

stilgar

Citat: kosta66 poslato 24 Maj, 2016, 21:34
hehe, kolko ja vidim, samo moj traktor pali radi ide ne ostavlja. vi ostali samo ne¹to opravljate i èaèkate ;D
Daj kosta ne rise, pa ti si reko da mora malo da se umaste ruke da se ostvari "emotivni kontakt" izmedju coveka i masine 😊

Kostić

serem, i meni je crko le¾aj toèka, pa sam se mastio ;D

mrle

Citat: stilgar poslato 24 Maj, 2016, 19:14
spojim ona dva srafa i motor pocne da vergla,

isti sluèaj i kod mene na kawi. Oti¹ao taj relej.

Lazic

Pali radi ide 7 godina, da nisam bio glup, bilo bi 7 godina u kontinuitetu... ;D

stilgar

#2406
Citat: lord_oblivion poslato 24 Maj, 2016, 20:44
Na + klemi bi trebao da ima¹ dve ¾ice, jednu k'o prs' debelu i jednu tanju, normalnu. Debela ide preko relea na anlaser i kroz nju teèe struja koju elektromotor vuèe kad mu lupi¹ èvrgu da upali¹. Druga, tanja je 'komanda', odnosno vodi napon sa +a akumulatora na ¹pulnu relea/automata za anlaser.
Obe trebaju da budu za¹rafljene na + da bi sve radilo pravilno.
pogledacu jos jedared al bez obzira na kurblu bi moro da upalim da znam da kurblam :) zadnji motor koji sam palio na kurblu je bio suzuki tsr  125 ccm 2008 me ( da sad sam 8 godina stariji jeste) i bilo je lako, ovo treba zavrtetiii :)
i jos nesto dal da mu sipam 15-50 polusintetiku ili 20-50 mineralno ulje? Tako me vuce da mu sipam mineralno pa na svakih 3000 zamena. Ajde ovi sumski sa starudijom sta je bolje i zdravije da bi masina trajala. Kosta ne mora da odgovori on tera bez ulja :)

Andreja

Ma sipaj mineralno, polusintetika nije ni postojala kad se taj motor pravio.

©ta je muka sa kurblanjem? Ima¹ manuelni ili automatski dekompresor?
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

stilgar

Citat: Andreja poslato 25 Maj, 2016, 10:50
Ma sipaj mineralno, polusintetika nije ni postojala kad se taj motor pravio.

©ta je muka sa kurblanjem? Ima¹ manuelni ili automatski dekompresor?
i jedan i drugi. gledo sam kako prethodnivlasnik kurblao, prvo ide dole lagano jednom dvaput i onda ga zvekne i upali odma doduse bio je topao, ja probo tako al kad zapne nesto mi izmice ne kurblam kako treba, bio sam doduse u nekim patikama mora chizme da obujem pa ponovo da probam.

Andreja

Nije bitno koliko puta gura kurblu, poenta je da lagano gura¹ kurblu dok ne doðe¹ do najveæeg otpora, pregura¹ taj deo, èim ga pregura¹ i oseti¹ olak¹anje (s opro¹tenjem), vrati kurblu dole i opali.

! No longer available
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

stilgar

Citat: Andreja poslato 25 Maj, 2016, 11:01
Nije bitno koliko puta gura kurblu, poenta je da lagano gura¹ kurblu dok ne doðe¹ do najveæeg otpora, pregura¹ taj deo, èim ga pregura¹ i oseti¹ olak¹anje (s opro¹tenjem), vrati kurblu dole i opali.

! No longer available
ucicu i naucicu :) teo sam da zahvalim al forum neda jebo ga gazda :)

Do¹lo je do gre¹ke!
You have already posted a thanks to this post at 13 Maj, 2016, 21:58

penzos

Kurbla majka! Koliko puta sam po¾alio ¹to je nema! Ali kako zna da odvali kada se zajebe¹  [panic]
Neka je sa sreæom Honda i da u¾iva¹!
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Andreja

Stilgar, u¾ivaj i nek' je sreæno kurblanje :)

Penzos, bem li ga, mene nikad nije odvalila kurbla ni na jednom motoru a zajeb'o sam se gomilu puta :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

penzos

Nije do motora, do budale je! Jbg, klinac, palio MZ u papuèama, sreðivao ga, pa ono, da vidim jesam li uspeo  [kralj] Kada mi se kurbla vratila, a papuèa skliznula, uuuuuuuuuuuhhh  :'(
A jednom Guzzi, ¾urio, nekako mi sklizne noga, masna èizma od nekog ulja, a i dekompresor bio  [zvizdi] , ma jbg.  [facepalm]
Pa na Fantiku, par puta. Ali nije bilo stra¹no.
Mada, koliko sam kurblao, nije to ni¹ta  ;D
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

stilgar

Citat: penzos poslato 25 Maj, 2016, 12:39
Kurbla majka! Koliko puta sam po¾alio ¹to je nema! Ali kako zna da odvali kada se zajebe¹  [panic]
Neka je sa sreæom Honda i da u¾iva¹!
nekom majka nekom maceha :)

Kostić


lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Hohštapler

Kako ono ide...
Dok su motori imali samo kurblu vozili su samo pravi mu¹karci, kad su dobili i starter poèele su i ¾ene. Sad kad imaju samo starter sad svi koji voze su pièke. ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

DebeliZmaj

ma da sve jak
manijak do manijaka
a ovamo kao glumi
se neka politicka
korektnost ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mali_zmaj

Daj ti meni starter i zovi me pickom!!!!  Ja samo to kazem!!
jin-jang