Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 42 gostiju pregledaju ovu temu.

Kostić

onda bolje da vozim giksera koj pije ulje, manje ko¹ta....

Andreja

1500 dinara ti je servis, nemoj zajebavati.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Kostić

2 l ulja - 2400 dinara. osim ako ne sipam zejtin, on je jeftin

BOKYBOY

Citat: Andreja poslato 10 Maj, 2016, 01:56
1500 dinara ti je servis, nemoj zajebavati.

...pfff...si lud,znas li koliko je to benzina... :)

UFF


Kostić

jebo ti servis na 2500. pa isti kurac ko servis na 5 k plus da popije dva l na tih 5k = iste pare. plus se vozi¹ preko dve glave, a ovo ide ko kornjaèa

Kostić

plus na taj servis od 2500 ide i fabrièki oil consumption.... pa vi¹e ti treba para za ulje, nego za benzin... osim ako ga ne vozi¹ do pijace i nazad pa ti potraje bar dva meseca bez kupi ulje i menjaj

Slaninar

Citat: Andreja poslato 09 Maj, 2016, 22:40
Mo¾e ali 2500km je servisni interval na Dominatoru, da zna¹.

Filter ulja se menja na svaku drugu zamenu ulja na mnogim motorima.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Hohštapler

Citat: Slaninar poslato 10 Maj, 2016, 08:30
Citat: Andreja poslato 09 Maj, 2016, 22:40
Mo¾e ali 2500km je servisni interval na Dominatoru, da zna¹.

Filter ulja se menja na svaku drugu zamenu ulja na mnogim motorima.

Da, i ja sam se iznenadio, al do sad u skoro svim manualima koje sam gledao. Ja sam balkanska seljaèina, ja volem svaki put da ga meæem sve¾eg.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Kostić

 :o upropastitelju... a prièa o ¹esnes sekundi rada na suvo? to, kad se menja filter... ja ne menjam ako je èist i ako nema ¹pona, meseèeve pra¹ine, vrabaca... i ako je ulje ok. ako je crno i gusto ko katran i smrdi, onda obavezno.

Darko

Citat: Slaninar poslato 10 Maj, 2016, 08:30
Citat: Andreja poslato 09 Maj, 2016, 22:40


Filter ulja se menja na svaku drugu zamenu ulja na mnogim motorima.

Da , a kad je Darko ovo pricao u temi o uljima , nastade haos i pljuvacina... Niko ne veruje...
Pri tom , niko nije verovao da motoru vise "prija" zamena ulja na svaku drugu promenu ulja nego na svaku , ako je tako u manualu

Lazic

Dobro me podsetiste da ove godine ne menjam filter... :D Mada verovatno neæu ni ulje... ;D

E da, otkrio sam ne¹to novo, nije mi ulje prestalo da curi poslednjih meseci, bilo ga je oèigledno ispod nivoa na kom curi, kako sam dosuo ulje opet poèelo.... ;D

Kostić

mudrica na¹... a ¹ta, ako tro¹i ulje, ima lo¹ije karike, pa gura gare¾ u blok, pa zadimi ulje i zacrni? e onda ga menjaj svaki put. fabrika manual podrazumeva samo 100 posto zdrav agregat, pa da ga menja¹ na drugu zamenu zbog suvog starta, jel, da potraje du¾e, pre nego pusti upuv kroz karike.

ha!

Kostić

Citat: Laziæ poslato 10 Maj, 2016, 09:32
Dobro me podsetiste da ove godine ne menjam filter... :D Mada verovatno neæu ni ulje... ;D

E da, otkrio sam ne¹to novo, nije mi ulje prestalo da curi poslednjih meseci, bilo ga je oèigledno ispod nivoa na kom curi, kako sam dosuo ulje opet poèelo.... ;D

dok curi, znaèi da ima - ne diraj! ;D

Darko

@kosta66 - suvi start ne postoji odaaaavno , otkad su se napravila ova novija ulja koja se zadrzavaju po cilindru...

Nego ti si "old school" varijanta , pa ne pratis ;)

Lazic

Ne prièa o tom suvom startu, nego ako ne napuni¹ nov filter uljem prilikom zamene, motor radi bez ulja par sekundi... To se izbegava tako ¹to nov filter napuni¹ novim uljem pre nego ¹to ga u¹rafi¹... :D

Kostić

jel? pa koj kurac onda propisuju zamenu filtera tako èesto, ako su napravili savr¹eno ulje? bajdvej, savr¹eno ulje ostavi film, slabija kompresija gurne gare¾ u blok, pa ti ulje bude crno, kolko god da je savr¹eno. ako je sve 'new skul' ne menjajte ni¹ta bez bar 50 k, jer je usavr¹eno. za¹to bi menjali èist new filter svaki èas?

Lazic


Kostić

Citat: Laziæ poslato 10 Maj, 2016, 09:42
Ne prièa o tom suvom startu, nego ako ne napuni¹ nov filter uljem prilikom zamene, motor radi bez ulja par sekundi... To se izbegava tako ¹to nov filter napuni¹ novim uljem pre nego ¹to ga u¹rafi¹... :D

a ako povuèe vaum? ono, zajebe¹ se pa povuèe vakum prilikom zamene? a? a?