Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: njanja poslato 22 Mart, 2016, 09:37
Citat: mrle poslato 22 Mart, 2016, 09:26
Citat: Laziæ poslato 21 Mart, 2016, 22:42
Izdivljao po gradu posle 15 malih tuborga, dosta za danas... :D
+1


Mozete da se ljutite koliko hocete ali sisajte dodju pipu obojca
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] :-* [srce] :-* [cheers] [ljubav]




Citat: njanja poslato 22 Mart, 2016, 09:37
Citat: mrle poslato 22 Mart, 2016, 09:26
Citat: Laziæ poslato 21 Mart, 2016, 22:42
Izdivljao po gradu posle 15 malih tuborga, dosta za danas... :D
+1


Mozete da se ljutite koliko hocete ali sisajte dodju pipu obojca
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Mart, 2016, 11:16
Citat: Laziæ poslato 20 Mart, 2016, 22:14
Citat: juga poslato 18 Mart, 2016, 08:38
Ja nikad nisam menjao ulje u kvaèilu ni antifriz, rekli mi da ne mora!
Sad razmi¹ljam, nikad nisam menjao koèionu teènost, 7 godina... :D Koèi i dalje... :D


nemas pojma...ja sam menjao pre cetri godine na tvom sokocalu....
Jel' jesi? Nisam znao... ;D :-*  [srce] [ljubav]



viper

Kupio ulje Ipone 20W50 mineralno na preporuku prodavca iz MOTOBIKE, filter ulja, tegiæe kormana po¹to ih nema na Sprintu, sad samo da stane ova ki¹a pa da se uradi servis, treba i da rigistrujem motor i da preðe konaèno na moje ime, mada se razmi¹ljam da ga registrujem na ¾enu :)



"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

bigbad86

Sto nisi 15w50? Bolje je za hladni start. I preporuke ne uzimaj od PRODAVCA jer oni znaju samo da prodaju, uzimaj od MAJSTORA ili sta pise u user manualu.

Lazic


VR 46

Twist of wrist!

Kostić

ja moj danas ceo dan perem. malo po kraju, malo po ko¹u, malo do bataje. a plju¹ti majkujojjebem, po litre vode po èizmi, litaipo iz jakne, litar pantalone, i trista grama pluæa. sad ne moram da se tu¹iram

viper

Citat: bigbad86 poslato 23 Mart, 2016, 17:06
Sto nisi 15w50? Bolje je za hladni start. I preporuke ne uzimaj od PRODAVCA jer oni znaju samo da prodaju, uzimaj od MAJSTORA ili sta pise u user manualu.
Idem onda da zamenim za 15W50
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Hohštapler

Citat: viper poslato 23 Mart, 2016, 20:30
Citat: bigbad86 poslato 23 Mart, 2016, 17:06
Sto nisi 15w50? Bolje je za hladni start. I preporuke ne uzimaj od PRODAVCA jer oni znaju samo da prodaju, uzimaj od MAJSTORA ili sta pise u user manualu.
Idem onda da zamenim za 15W50

A za¹to je mineral bolji od polu-sint?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

viper

Rekoh da je to prodavac u motobike preporuèio, i ja sam ga isto pitao, ka¾e to je motor starije konstrukcije i bolje je mineralno
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

lord_oblivion

Ja perem veæ mesec i pola (motor  :D ) a toèim 10-40, kako pi¹e na èepu na dekli i ni¹ta mu ne smeta. Pali ujutru na 0C na èvrgu.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

bigbad86

Citat: viper poslato 23 Mart, 2016, 21:39
Rekoh da je to prodavac u motobike preporuèio, i ja sam ga isto pitao, ka¾e to je motor starije konstrukcije i bolje je mineralno
Razumem da je za stariju konstrukciju mozda bolje 20w50 ali ne da mora mineralno. Imas PS 20w50.

Hohštapler

vidi, svako je mineralno samo im dodaju aditive, polusint bi trebalo da je postojanije, tj. du¾e odr¾ava svojstva. Slaninar u njegovom suzuki CM125 (isti agregat ko tvoj) veæ godinama stavlja motul 7100.. full sint, I motor lepo radi, bez gre¹ke.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Ho¹tapler poslato 24 Mart, 2016, 07:23
vidi, svako je mineralno samo im dodaju aditive, polusint bi trebalo da je postojanije, tj. du¾e odr¾ava svojstva. Slaninar u njegovom suzuki CM125 (isti agregat ko tvoj) veæ godinama stavlja motul 7100.. full sint, I motor lepo radi, bez gre¹ke.

Iz svega ¹to sam do sad proèitao, ¹to od ljudi koji se bave motorima, ¹to uljima, zakljuèio sam da je (dobra) full sintetika najbolje moguæe ulje za gotovo svaki motor. Izuzetak su Harli Dejvidsoni, neki ba¹ prastare konstrukcije motori, kao i motori vo¾eni preko 10 godina, ili 50.000 km na mineral, ili polusintetiku - kod njih mo¾e - ali ne mora - da se desi da full sintetika zasmeta.

Probao prvo na svom (prastarom) Suzukiju, pa na Fejzeru - jedini problem je ¹to ume da poka¾e sve slabosti motora - bez problema. "Mana" full sintetike je ¹to poka¾e slabosti motora, koje jeftino mineralno mo¾e da zamaskira - lo¹i dihtunzi i slièno hoæe da propi¹aju sa full sintetikom.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

viper




Zamenuo sam za ovo, naljutio se prodavac ka¾e on je godinama vozio Sprint pulser 2 sa onim mineralnim uljem u motoru, odlièno je za menjaè itd.... reèe radio je u Sprint servisu i prodavnici u Novom Sadu
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

PECA BMW

Citat: viper poslato 24 Mart, 2016, 11:01



Zamenuo sam za ovo, naljutio se prodavac ka¾e on je godinama vozio Sprint pulser 2 sa onim mineralnim uljem u motoru, odlièno je za menjaè itd.... reèe radio je u Sprint servisu i prodavnici u Novom Sadu

ako ti reko !  reci , motor ti je vazdusno hladjenje ili ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Da, pulser je vazdusara... aj sad lepo idi i zameni za trece, polusinteticko ;D

PECA BMW

za vazdusno hladjenje bez hladnjaka ulja ide 20w50 mineralno ... pazi moze i zejtin ali nije to to ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Ili mineralno ili polusintetika(mislim da je polusintetika malo trajnija) ali je full sintetika najgora kombinacija za vazdusaru stare konstrukcije...

PECA BMW

ljudi zaboravljaju da ulje ne sluzi samo da podmazuje motor , ulje sluzi i da hladi motor i sve sklopove unutra , ako sipas ulje koje nije predvidjeno , motor ce se pregrevati !
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

viper

Ma boli me uvo sledeæi put sipam zejtin, nasuo provozao, menjaè ide lako motor ti¹e radi, ako ne budem zadovoljan za 1000 din radim opet servis, barem je ulje i filter jeftino za Pulser :)



"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)