Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.


Hohštapler

Kako ce sad da izgleda kad ga sredi¹? nisam navikO :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hurricane

..æe¹ se naèeka¹, duga je zima..

ajd ¹to æe da izgleda, nego ¹to æe da ide, sad jo¹ sa ovim nalepnicama u prve 3 na toèak samo na gas...

stilgar

Citat: penzos poslato 26 Decembar, 2015, 17:37
Stilgar, dali dolaze i ¹rafovi sa njim? (naruèio sam isti model kod Sekule)
dolaze tri plasticne stiftne.

BOKYBOY

...izvadio akumulator...natocio do cepa...pokrio...cekamo lepse vreme,ladno u pm... [hello]

Glava Dole

Sisooo :P Ja upravo stigo sa faxa, nista strasno :D

goranvojska


BOKYBOY

Citat: goranvojska poslato 31 Decembar, 2015, 12:37
to da mi napises kad budes imao 55g.

...jel to da jos uvek studira sa 55 god? ;D

goranvojska


srbac


Lazic

Upalio k'o mina posle mesec dana od poslednje vo¾nje, dva meseca od predposlednje... :D

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Nisam ni¹ta uradio na motoru ali jesam za motor, odnosno za kacigu i vo¾nje.
Napravio sam nosaè kamere. Lako mo¾e da se skine i prebaci na bilo koju drugu kacigu. Napravljen je od 0.8mm pocinkovanog lima i mo¾e da se savija i prilagoðava potrebama.
Na kacigu se montira na èièak. Jedino ¹to treba na samoj kacigi da se uradi je da se zalepe dva parèeta samolepive èièak trake.

Ako se upotrebi deblji lim i poveæa dodirna povr¹ina sa kacigom, mislim da bi mogla bez problema da se prikaèi neka te¾a kamera. Ova moja MD80 nema ni 50 grama  :)

Na slikama je 'prototip' iz dva komada lima jer prvo parèe nisam dobro premerio pa je kamera bila suvi¹e nisko i kad sagnem glavu udara u grudi. Dodatna ploèica pozicionira kameru taèno tamo gde treba i jo¹ omoguæava da joj odredim ¾eljeni nagib. Sam plastièni nosaè kamere ima svoj zglob. U kombinaciji, trebalo bi da pokrijem ¾eljeno vidno polje.

Ceo sklop mo¾e da se odvali sa kacige u sluèaju eventualnog pada.






Ova kamera ima moguænost snimanja dok se puni pa æu to mo¾da iskoristiti da je pove¾em na battery-pack (u tom sluèaju vadi se njena polimerska baterija i prevezuju neke ðoke unutra) koji æu da prièvrstim negde na kacigu. O tom po tom...



Ideja i inspiracija :

http://www.proshotcam.com/

:D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Svaka cast, izgleda ko da je original...

Glava Dole

Evo, zamenio najzad plocice iako stoje na polici jos ihahaaj al bilo mi hladno i mrzelo me pa sam kocio samo prednjom, ova bila samo za svaki slucaj(u slucaju panicnog kocenja, onda jbs disk a hvatale su i na metal ok), mada sam zakasnio, vec sam mu izrisovao malo jednu stranu al nista mu ne fali... nove hvataju odlicno, jos se navikavam pa mi malo-malo prokliza zadnji tocak, navikao sam da je stiskam jace :D

Namucio se samo da razradim klipove, spekli skroz jer su stare bile tanje pa se na ovaj deo klipova koji je bio van kljesta nahvatalo sve i svasta, al malo ulja, pa stegom gurnem, nadrukam da izadju i tako par puta i razradilo se lepo...

Eto, i cuvene lepljene sa pop-nitnama su odradile 10 meseci voznje i nista im nije falilo...






Bolence91


UFF


lord_oblivion

Citat: Milos96 poslato 06 Februar, 2016, 16:48
Evo, zamenio najzad plocice iako stoje na polici jos ihahaaj al bilo mi hladno i mrzelo me pa sam kocio samo prednjom, ova bila samo za svaki slucaj(u slucaju panicnog kocenja, onda jbs disk a hvatale su i na metal ok), mada sam zakasnio, vec sam mu izrisovao malo jednu stranu al nista mu ne fali... nove hvataju odlicno, jos se navikavam pa mi malo-malo prokliza zadnji tocak, navikao sam da je stiskam jace :D

Namucio se samo da razradim klipove, spekli skroz jer su stare bile tanje pa se na ovaj deo klipova koji je bio van kljesta nahvatalo sve i svasta, al malo ulja, pa stegom gurnem, nadrukam da izadju i tako par puta i razradilo se lepo...

Eto, i cuvene lepljene sa pop-nitnama su odradile 10 meseci voznje i nista im nije falilo...


Moj prijatelj lepi ploèice veæ godinama, kako na skuter 125 tako i na Jamahi 600, napred, pozadi, ne pamtim kad je kupio nove ploèice. Sve radi uredno.
Ja lepim pakne, ploèice do sad nikad nisam ali æu probati sad na proleæe.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.


lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.