Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

Bori¹a

jesam, uzeo sam polovnu kacigu, ti nosi tu kinesku od 1000 din slobodno [rofl] niko ti ne brani... ne znam sto vozis motor star 450 godina koji je suljao po putu i neko je prdeo po njemu i zavrtao i terao po dzombe  [neslusam]

Glava Dole


Bori¹a

meni nije nista, argumentujem ti za motor kao ti meni za polovnu kacigu :p
ja postavu operem, namirisem i ne vidim nijednu manu.. a platio sam je sa dva vizira + 2 pinlocka  sigurno duplo jeftinije nego sto ona kosta u prodavnici sa jednim vizirom obicnim...

UFF

nov kineski motor ili polovan japanac?

Bori¹a

nov kinez verovatno, fuj neko je vozio polovnog japanca [doh] [doh]

Gligoric

Posto sam ja zapoceo spam red je i da prekinem :)

Znoj i smrad ne uticu na kvalitet i bezbednost.
Jeftina kaciga,nabudzen pinlock i glupo razmisljanje su veci problem.

Slucaj jeftine kacige dobrog kvaliteta radi jedino mozda po principu zemunskih mangupa (Dobijes 10 din za 4 bureka i 2L jogurta) ne ide jel da?

E onda ti je jasno da moras da platis da bi bi dobio kvalitet i bezbednost. Jer mala cena i kvaliten nikad nisu isli zajedno.
Nije dzaba Mercedes 50 000e a Dacia 7000e

Ja imam HJC RPHA 10 i mislio da je kaciga ekstra,zatim kupio Arai pa sad HJC ne dam ni devojci da nosi.

UFF

:) moja prva kaciga hjc i mislio sam da je extra
pa onda shoei i govno od hjc-a vise ni ne gledam  [rofl]

ps. za suvozaca je ok, njega ionako retko imam a i njemu nije toliko bitno da li ce da mu diva u facu i slicno kad se vozi jednom mesecno na pola sata, a glavu ce obe da mu sacuvaju, njc nije kinez jbg

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

Jovan D

Mislim da kod polovne kacige nije problem higijena (kao sto je neko i rekao) nego oblikovanje unutrasnjosti prema glavi vozaca. Ona generalno mora dobro da naleze i da dobro prijanja uz lice bez luftova da bi prilikom pada odradila svrhu... e sada koliko to stvarno utice ne znam, ali da joj je tesko da se oblikuje za drugi oblik glave posle visegodisnje upotrebe to stoji.

freepartyman

Za kiselica koji mi je udario minus. Jel si cuo za ironiju?
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Lazic

Citat: Milos96 poslato 19 Decembar, 2015, 00:40
i bese si uzimao polovnu kacigu(sto ja ne bih nikad pa makar nosio i kinesku od 1000din, kad znam da se neko znojio u njoj iso bi peske, lakse mi)?
Aj ¹to se znoje, al' kad se ispi¹aju u kacigu... :o ;D

makinjo

Ili ove sto povracaju :D

Kostić

kako da operem hladnjak od aparata za ga¹enje po¾ara? skroz je zaliven, bugi nije ¹tedeo. i èime uop¹te da ga operem od praha.

goranvojska


UFF

posle visegodisnjeg koriscenja?
pa ko kupi polovnu kacigu posle visegodisnjeg koriscenja nije zdrav u glavu bre pricam o varijanti stara par mseseci ili mozda god dana a vozio je jednom mesecno npr

Bishke

Sad ima i varijanta na dosta mesta nova kaciga ispala iz kamiona vamo tamo, naravno neostecena za malo para ;)
You should do one thing every day that scares you

Hohštapler

#1516
Citat: makinjo poslato 19 Decembar, 2015, 03:28
Ili ove sto povracaju :D

...ja sam jedno 100 puta kinuo sa kacigom na glavi. :D
ps.
nosim podkapu.

Inaèe, problem sa kacigama je kad jednom kupi¹ kacigu vi¹e klase (200+ evra), nema ¹anse da se vrati¹ na jeftine. NEMA.
Smeta ti ¹to duva, huèi, pi¹ti, te¹ka je, mrda se na glavi, zvuk vizira kad se zatvara... sve te nervira.
Ja imam uvex (kupio polovnu za sme¹ne pare) i imam Caberg koji sam kupio jer sam budala (imala je naoèare  [facepalm], pa sam bio u tripu da mi to treba, i dobra je stvar, ali je kaciga GOVNO). Caberg koristim kad moram, kad mi uvex nije pri ruci, jebem sam sebi majku svaki put kad je stavim na glavu. Te¹ka, velika ko lubenica, duva ko kotarka, kad zatvori¹ vizir zvuk kao oni plastièni pi¹tolji ¹to su mi kupovali na va¹aru kad sam bio mali - krlja plastila.
https://static.kupindoslike.com/Plasticni-pistolj-Yu-80_slika_O_44896329.jpg
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Darko

uuu , pa ovo je M-69 .. taj je dobar...   [rofl] [rofl]

joka

 Dobar, dobar. To je plastièna kopija оon Vejn- koltova!   [thumb_up]

mareskin

Citat: Jovan D poslato 19 Decembar, 2015, 02:28
Mislim da kod polovne kacige nije problem higijena (kao sto je neko i rekao) nego oblikovanje unutrasnjosti prema glavi vozaca. Ona generalno mora dobro da naleze i da dobro prijanja uz lice bez luftova da bi prilikom pada odradila svrhu... e sada koliko to stvarno utice ne znam, ali da joj je tesko da se oblikuje za drugi oblik glave posle visegodisnje upotrebe to stoji.

Ako je iole firmirana kaciga verujem da mo¾e da se kupi nova postava i ubaci.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu