Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Biker-Boy

obrisao je visak, koji bi ti posle zavrsio na tocku :D
I feel the need..... the need for speed !!!

castor

Ja sam prestao da gledam kad sam proèitao da UV zrake o¹teæuju lanac.
It's the ride that matters, not the bike…

Darko

Da da da .... Hahahahahha

Kralj !

To sam zaboravio

makinjo

Citat: BOKYBOY poslato 12 Novembar, 2015, 15:18
@ Free...dodji bato lepo do mene pa cemo zajedno uz kaficu i picence... [thumb_up]
@VR46...jesam promasio...oduvek sam zeleo da budem ginekolog... :D
Narodski receno picko tehnicar :D
Sada znam kome da se obratim za lanac . Ima da ti kupim deset kafa :D

lord_oblivion

Juèe sam malo ¹telovao varove po Dunavskom nasipu. Opravka na licu mesta u stilu Naopakog  ;D

I posle me pitaju ¹ta æe ti te ¾ice po motoru  :P




Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

Obrati pa¾nju na nosaè amortizera, meni je pucao 2 puta, mada sam dosta te¾i od tebe... :D

lord_oblivion

Ovo je Æinæilinæiminæi, nije Kinroad. A drugo, ovo je lo¹ ruèni rad majstora bravara, taènije minimalistièki varovi  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic


lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

banevuk


castor

Nije danas, nego juèe - zamijenio sajlu kvaèila. Sad je... Uh! Bombona.
It's the ride that matters, not the bike…

K_A_W_A

Danas nisam nista uradio na motoru, ali sam zato juce seo na motor i otisao malo da ponovim mog ljubimca. Krenuo sam ujutru oko 6:30, temperatura +2, magla, ne vidi se prst pred nosom. Posle Segedina se malo magla podigla pa je lakse bilo za voznju. Do Peste je bilo oko +12, a u Pesti max +16. Krenuo sa praznom plocom za Top Case, a vratio se sa koferom. Malo se promuvao po Pesti, klopao i natrag. Em sam se provozao u novembru 650km, em sam malo ponovio ljubimca sa novim GIVI MAXIA 4 od 56l. Ja prezadovoljan  [yahoo]





Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic

@Kawa:
Naravno carinicima nisi pominjao kofer... ;D

K_A_W_A

Citat: Laziæ poslato 17 Novembar, 2015, 12:15
@Kawa:
Naravno carinicima nisi pominjao kofer... ;D
Povracaj poreza sam hteo da uradim, ali nisam uspeo. Dosao sam do Madjara koji to radi i on me pita gde mi je kao kutija od kofera i da nece da mi prizna to, jer je sve vec otpakovano i kao nema dokaz da je to novo. BUDALA!!!  Ja mu kazem "pa gde kutiju da nosim na motoru" i pokazujem mu datum i satnicu na racunu. On kaze da ga to ne zanima i nije hteo da mi overi racun. Na granici je bilo puno policije i vojske zbog desavanja u Parizu. Svi nervozni i nadrndani. Nisam imao zivaca da se vise raspravljam. Rekao je da nece, okrenuo se i otisao.

doktor

Po pravilu, da bi se overili papiri za povracaj poreza, roba kupljena u EU ne sme biti upotrebljena u EU. To znaci da mora biti pokazana u originalnom pakovanju i sa svim etiketama.
Ovo sam saznao slicno kao i ti, pre nekoliko godina, prilikom prolaska carine u portu u Ankoni, kada sam pokusao da overim Tax Free (Global Refund) formular za Revit opremu koju sam kupio u Sloveniji i nosio na sebi. Kada sam pitao za overu, sluzbenica je bila u fazonu "nema problema, dajte pasos, formular i robu"...ja dajem pasos i formular, i kad je pitala gde je roba za koju treba da overi formular, ja pokazujem da je na meni, obucena, samo mi je vratila papire sa objasnjenjem da mora da bude u originalnom pakovanju. Posle sam to isto procitao i na tax free formularu (onim sitnim slovima odpozadi).
Naravno, ovo pravilo se u velikoj vecini slucajeva ne primenjuje, cak te za robu nista ni ne pitaju.
Bikers work is never done!

Lazic

Citat: K_A_W_A poslato 17 Novembar, 2015, 12:45
Citat: Laziæ poslato 17 Novembar, 2015, 12:15
@Kawa:
Naravno carinicima nisi pominjao kofer... ;D
Povracaj poreza sam hteo da uradim, ali nisam uspeo. Dosao sam do Madjara koji to radi i on me pita gde mi je kao kutija od kofera i da nece da mi prizna to, jer je sve vec otpakovano i kao nema dokaz da je to novo. BUDALA!!!  Ja mu kazem "pa gde kutiju da nosim na motoru" i pokazujem mu datum i satnicu na racunu. On kaze da ga to ne zanima i nije hteo da mi overi racun. Na granici je bilo puno policije i vojske zbog desavanja u Parizu. Svi nervozni i nadrndani. Nisam imao zivaca da se vise raspravljam. Rekao je da nece, okrenuo se i otisao.
Mislio sam na na¹e carinike, da ti ne odrebe carinu za kofer...
Kapiram da je i bez povraæaja poreza razlika u ceni dovoljna da se provoza¹ do tamo... ;D

K_A_W_A

Pa prvo, kod nas u ovoj njasre drzavi nema nista da se kupi. Drugo, Trion iz Bg kao uvoznik Givi kofera za Srb nema kofere, a ovaj V56 nisu nikada ni videli, niti su imali.. Imace mozda neke Givi kofere (par komada), ali u martu-aprilu. Trece, zeleo sam malo i da se provozam. Kofer sam platio 310e i potrosio sam jos jedno 90e na gorivo, klopu i jos neke sitnice. Motoland iz Bg je mnogo ozbiljnija firma i stvarno imaju puno robe, ali samo rade sa Kappa koferima, a ja sam zeleo Givi. Ja cim sam se uputio na put za Budimpestu po kofer, vise nisam nista gledao ni dali mi je nesto skuplje 20-30-40e ili je jeftinije. Zelim to da imam SADA i to je to.  [cheers]

goranvojska


stilgar

otiso do steam-a opro masinu pred zimski san, kazu jos sutra sunce i lepo i posle zahladjenje.