Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Mik

Citat: freepartyman poslato 05 Septembar, 2015, 13:25
Pa guma koja je napravljena da drzi u krivini ko luda mora i da se trosi, ne mooze i jare i pare...

I sa takvom gumom se klonis vlage!!! NAJOZBILJNIJE !!!

(Imam Metzeler racetec 3, to je ista ta kategorija poslednje gume odobrene za civilnu upotrebu, zamalo nisam nastradao - za vlagu nisu !!!)

Za gume (montazu) hvale nekog Matu iz Mladenovca, ja skinuo i odneo tockove kod njega i uradio sve bez stete (grebanja itd.)

(Ne radi mi telefon u kom imam njegov broj, ali naguglaj.)

I bez' od vlage s tim !

Lazic

Citat: UFF poslato 05 Septembar, 2015, 23:26
eto ja sad nemam ni auto ni pare
ali imam i stan i zemlju i kucu (dok je ne sruse)  [rofl]
'oæe ru¹e preCednikovu sutra malo...;D

Lazic

Mrtav bolestan podmazao lanac posle 2000 km... ;D

mali_zmaj

moram i ja,i dolit ulja,malko mi srcno,matora drtina..
jin-jang

Lazic

Moj agregat pre¹ao manje od 20k, curka po neka kap, ali ne tro¹i ni¹ta... ;D

mali_zmaj

ma moj jeste,rjesevat cu to...,planirram zadrzavat motor par godina,pa bi bilo lijepo da se  to sredi da me ne nervira to..
jin-jang

Kostić

zabo glavom u vizir i umalo pao preko motora kad se iz èista mira ugasio na punom gasu. stavio gumu ¹to mi bi¹ke dao na belu felnu. saæu da imam jednu ¾utu i jednu belu ko ganci. sipo benzin za 500 dinara, yep!

Mik

Citat: Laziæ poslato 06 Septembar, 2015, 17:28
Moj agregat pre¹ao manje od 20k, curka po neka kap, ali ne tro¹i ni¹ta... ;D

Jel to "rev" nesto zasr'o u montazi ili si ti cicijasio za delove (dihtunge)? (Sve mi lici na ovo drugo, posto lanac mazes na 2 kile (Jebes lanac, nego je svaki rezervni deo druga (treca, cetvrta, za Sprde ko zna koja) klasa kvaliteta) pa se lanac maze da sazuvas lancanike (a jeb'o bi sav aftermaket dok kurac ne slomim!))

I tih 20k km ...  [facepalm]  [nono]. Nemoguce je!

Kostić


BOKYBOY


VR 46

dobro je,zamisli da si negde dalje od kuce :D
Twist of wrist!

UFF

pa ako si je samo izbusio a ne isekao zasto vulkaniziranje i fleka kad je dovoljan cep dok je jos na motoru?

Lazic

Citat: Mik poslato 07 Septembar, 2015, 01:14
Citat: Laziæ poslato 06 Septembar, 2015, 17:28
Moj agregat pre¹ao manje od 20k, curka po neka kap, ali ne tro¹i ni¹ta... ;D

Jel to "rev" nesto zasr'o u montazi ili si ti cicijasio za delove (dihtunge)? (Sve mi lici na ovo drugo, posto lanac mazes na 2 kile (Jebes lanac, nego je svaki rezervni deo druga (treca, cetvrta, za Sprde ko zna koja) klasa kvaliteta) pa se lanac maze da sazuvas lancanike (a jeb'o bi sav aftermaket dok kurac ne slomim!))

I tih 20k km ...  [facepalm]  [nono]. Nemoguce je!


Nisam cicija¹io, Alja mi rekao da ne treba... ;D Al' nije ni on kriv, èeka me godinu i po dana da doðem da predihtujemo... ;D Tj, zabole ga ba¹ da èeka... ;D

Agregat kad sam ga kupio imao je vrlo pravih 16k, skinut sa relativno novog er5(zato mi je menjaè naopak). Ja sam plafon pre¹ao do sada 4 hiljade.... ;D



@UFF:
Vidi se da nema¹ pojma i da od juèe vozi¹ motore, gde sme da se èepuje guma na sportskom motoru, jel zna¹ ti bre kolika je centrifugalna sila pri tim brzinama, mo¾e dizgene neko... ;D

BOKYBOY

#953
Citat: UFF poslato 08 Septembar, 2015, 11:57
pa ako si je samo izbusio a ne isekao zasto vulkaniziranje i fleka kad je dovoljan cep dok je jos na motoru?

...ne volim cep...sigurnija mi je fleka...ne razmisljam... ;)

p.s. Opet jutros izvadio,ocistio i podmazao EX-UP ventil termo-bakarnom mascu... [thumb_up]

lord_oblivion

Ispravio æopavu i sanirao jedno naprsnuæe na nosaèu torbi, popravio voltmetar koji se napio vode i ovog puta obezbedio da ne dolazi do oksidacije i korozije vodova na ¹tampi i skupljanja vode u kuæi¹tu voltmetra.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

UFF

ja isao sa maziem u suboticu po motor
u zadnjoj gumi sraf
bila nedelja vulkanizeri ne rade
usrafio ga do kraja i vozio 240kmh do bg
mozda nije sportski motor ali 240 je 240 na kom god da si
i ne razmisljam ni ja
kad sraf sa obrijanom glavom nije izleteo kakve su sanse da izleti gumeni cep?

Glava Dole

#956
Bas tako ja sam ga sa starom gumom i 2 cepa koja sam sam stavio pomocu koneskog seta od 150din terao redovno preko 200 kad god imam priliku i nista tu nije mrdnulo, znas kad bih je skidao i nosio na vulkaniziranje ako ne moram, nikad :D U ostalom cak i da se nekako desi da izleti to je em zadnja guma em nece da ispusti to iste sekunde, osetices pa ces da usporis i stanes, nece da explodira u delicu sekunde zbog cepa pa da ides i 350 :D Ima mnogo drugih ozbiljnijih stvari koje mogu da te posalju na drugi svet pri tolikoj brzini od cepa a ko se toliko plasi i razmislja sta sve moze da se desi nek ide peske bolje mada ga mozda i onda pogodi meteor u glavu il bakici ispadne saksija sa terase dok zaliva cvece i ubije ga na mestu :D

UFF

nije samo demontaza montaza i vulkaniziranje vec i balansiranje ponovo pa dotezanje lanca i drkanje uzalud

makinjo

Ja sada imam jedan u gumi sa strane verovatno sam ga u krivini pokupio i nemam nameru da ga diram kada tako lepo dihtuje :)

Glava Dole

O tome pricam, bespotrebno cimanje :D

A ti makinjo sraf ipak zameni cepom jer ce sraf da se raloka u gumi i pustace sve vise i vise a cep je mek i trosice se zajedno sa gumom i dihtovace lepo :D