Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 11 gostiju pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Citat: juga poslato 25 Avgust, 2015, 21:24
@kole: jebo mater ako si ti normalan! [rofl] [ludak]

I ja ka¾em! Luuuuud jebem mu lebac ra¾ani!  [rofl] [rofl] [rofl]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

dr32

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: BOKYBOY poslato 24 Avgust, 2015, 09:04
Citat: kosta66 poslato 24 Avgust, 2015, 09:01
i nije mi jasno, za¹to sam prednju gumu obrijo na levoj strani, na sredini manje, a desna ko da nikad nisam oborio u desno...

...vise levih krivina na Kosutnjaku...  ;)
pre dvadeset godina neki motorciklista engleski je imao isti problem...ali sa druge strane....covek zavrsio statistiku i analizu na nekom prestiznom engleskom faksu pa seo i izracunao.....kad skrece desno ide preko trake susednog smera i guma se sa te strane trosi 2,5 puta vise nego sa leve strane jer prelazi veci put....kod nas vazi isto ali suprotno.....
covek je izracunao broj krivina predjeni put u njima...dakle samo nagib je merio..pravac nije kalkulisan.....ja se smejao, ali kad uzmes sestar i nacrtas radijuse kroz krivine onda shvatis da je tot to....na trkackim motorima na stazi zavisi od inteziteta krivina i brzine kojom se kroz nju prolazi....kao sto vidite uveli su asimericne gume....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dr32

Ja namontir'o nocac za navigaciju, rek'o da cujem sta misli cenjena zajednica, valja li sta, moze li kako bolje? Nisam jos probao po jakom suncu, al vec mi se ne svidja ugao, mislim da sa tank torbom ovo nema sanse da valja. Radije bi je prebacio jos malo u napred ili jos bolje ispod vetrobrana, al nikako da smislim nesto bolje.





P.S. posle Kostinih slika bice dobro ako neko i primeti ovo  [panic]
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Andreja

Nemam iskustva sa navigacijom i nosaèima ali moram da primetim da je motor u jako lepoj kombinaciji boja, izgleda do 00 :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Darko

Daj link di si uzeo ovaj nosac , da vidim kacenja i to ... Ili si pravio ti nesto ?

dr32

Pravio, doduse malo kombinovao RAM Sistem, al samo pola, zato sto nisam hteo da ima za onu kuglu i drzac koji svako moze da skine bez ikakvog alata.



Hvala Andreja
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

bigbad86

Ja kupio drzac kod kineza za 250 din, vrsi mi poso :P

UFF

imas nov motor
prodaj govno od beckera i kupi garmin 390lm

dr32

Nisi daleko od istine, probacu jos malo, ako ne bude islo, moracu da pravim opciju za garmin i bluetooth komunikaciju. Vec mi se posle jedne voznje cini da ovo nije to sto sam hteo, a kad je tako, to samo vise i vise iznervira.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Kostić

kartu èitaj, seljaka pitaj. ja nem navigaciju i do sad se jo¹ nisam izgubio nigde. nekad ih nije ni bilo, bile karte, pa èita¹ kartu negde u brazilu, a zavr¹i¹ u nekoj moèvari. jednom sam imo neku 'tamaru', tako sam zvao navigaciju. imala je seksi glas, al me odvela putem koji ne postoji. al po¹to je bila seksi, nisam joj zamerio, al je dobila ¹ut u but zbog prevare : )

Kostić

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 Avgust, 2015, 22:37
Citat: BOKYBOY poslato 24 Avgust, 2015, 09:04
Citat: kosta66 poslato 24 Avgust, 2015, 09:01
i nije mi jasno, za¹to sam prednju gumu obrijo na levoj strani, na sredini manje, a desna ko da nikad nisam oborio u desno...

...vise levih krivina na Kosutnjaku...  ;)
pre dvadeset godina neki motorciklista engleski je imao isti problem...ali sa druge strane....covek zavrsio statistiku i analizu na nekom prestiznom engleskom faksu pa seo i izracunao.....kad skrece desno ide preko trake susednog smera i guma se sa te strane trosi 2,5 puta vise nego sa leve strane jer prelazi veci put....kod nas vazi isto ali suprotno.....
covek je izracunao broj krivina predjeni put u njima...dakle samo nagib je merio..pravac nije kalkulisan.....ja se smejao, ali kad uzmes sestar i nacrtas radijuse kroz krivine onda shvatis da je tot to....na trkackim motorima na stazi zavisi od inteziteta krivina i brzine kojom se kroz nju prolazi....kao sto vidite uveli su asimericne gume....

ima tu istine. veæi put se preðe ulevo nego udesno. ako je isti broj preðenih krivina. ako nije, pa recimo desnih ima vi¹e ili levih, ispada da se èovek vozi u krug i na kraju doðe na poèetnu poziciju.

mareskin

Citat: dr32 poslato 26 Avgust, 2015, 00:47
Nisi daleko od istine, probacu jos malo, ako ne bude islo, moracu da pravim opciju za garmin i bluetooth komunikaciju. Vec mi se posle jedne voznje cini da ovo nije to sto sam hteo, a kad je tako, to samo vise i vise iznervira.

U svakom sluèaju dosta je te¹ko gledati u navigaciju po jakom suncu. Retki su modeli sa dosta jaèim kontrastom tj. osvetljenjem displeja.
Meni je povezano kablom sa komunikacijom koja je ugraðena ispod sedi¹ta. Ba¹ retko mi treba da pogledam u ekran.

Ima¹ i ovo po ni¾oj ceni od tih skupljih navigacija:
http://www.blueberry-eu.com/index.php?mact=Products,cntnt01,details,0&cntnt01summarytemplate=teaser_sample&cntnt01detailtemplate=detail_products&cntnt01category=teaser&cntnt01sortby=created&cntnt01sortorder=desc&cntnt01cd_origpage=15&cntnt01productid=176&cntnt01returnid=34
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Darko

A kakve veze ima to sto ima nov motor sa vrstom navigacije ? ;)

mrle

po¹to mi je motor iskisao i stajao napolju, poèeo da brboæe kad upali, re¹im juèe da zamenim sveæice, nisu menjane par godina, kad prc, onaj u J.Gagarina ¹to prodaje NGK radi do 16h. Mile isto ne radi posle 16-17h... Poslao sam danas ¾enu da mi kupi pa da menjam.

Hurricane


Hohštapler

Isto. Denso uzeo proletos za CBa i sad za SV...
NGK proizvode od Azerbejd¾ana do Kukualamange.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mrle

Citat: Ho¹tapler poslato 26 Avgust, 2015, 13:43
Isto. Denso uzeo proletos za CBa i sad za SV...
NGK proizvode od Azerbejd¾ana do Kukualamange.

sad gledam, imam u bul Zorana Ðinðiæa i rade do 18h.

Hohštapler

Ja to uzimam kod Contija u NSu, ne razmi¹ljam posle, to je ¹to pi¹e na kutiji, sa NGK kod nas veæ ume da bude i fal¹a.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Andreja

Mrle, cimaj ako ti trebaju neki delovi, dobiæe¹ ih jako povoljno, mo¾e i na odlo¾eno ako ti znaèi :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D