Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

DraganPavlicevic

Promenio ulje i filter; ranije sipao motul, pre¹ao na bardal ali nisam bio zadovoljan. Menjaè je bio mnogo glasniji. Sada sipao castrol rejsing 10-50 (po savetu Uff-a) i odmah osetio promenu na bolje.Menjaè se manje èuje a i cena je ba¹ pristojna (za manijake!).

Glava Dole

Je l' to polusintetika? I mene ceka zamena cim prodje prijemni, pa ako jeste koja je cena za manijake po litru? Naravno ako je original posto sam se sa castrolom vec opeko sa 2T full sintetikom, ponasao se ko da sam sipao obican dvotaktol, koga god povezem smrdeo je jos 3 dana na mesavini, predjem na motul 710 i potpuno druga prica, motor za nijansu bolje isao, nema dima, smrada, nista... a i svi kazu da kod nas ima mnogo kopija...

EDIT: Sad vidim da je full sintetika, ne odgovara mi onda...

goranvojska


Bori¹a

Citat: goranvojska poslato 29 Jun, 2015, 23:28
ja samo sipam gorivo i vozim.

takodje [rofl]

eventualno podmazem lanac, i promenicu ulje kad budem imao para viska, vise dinara na ulazem :D

BOKYBOY

...sad prekontrolisao nivo ulja posle predjenih 3k km...nivo isti kao kad sam ga i sipao...Bardahl je keva,Tandzara ga ne trosi ni malo... [klanjam_se]

bigbad86

Pa trebao bi to malo cesce da kontrolises, nije to tolko tesko.

DraganPavlicevic

Boki, tvoja ma¹ina mi se ba¹ dopala. Video sam kako radi, ide ko zmaj, ti to lepo vozi¹, pa ¹ta æe¹ vi¹e? A i tvojoj devojèici prija vo¾nja na njemu, pa bi trebao biti vi¹e nego zadovoljan. Jedino da promeni¹ onaj "sulundar".

BOKYBOY

Citat: DraganPavlicevic poslato 30 Jun, 2015, 08:55
Boki, tvoja ma¹ina mi se ba¹ dopala. Video sam kako radi, ide ko zmaj, ti to lepo vozi¹, pa ¹ta æe¹ vi¹e? A i tvojoj devojèici prija vo¾nja na njemu, pa bi trebao biti vi¹e nego zadovoljan. Jedino da promeni¹ onaj "sulundar".

...pa to ti kazem...ja sam prezadovoljan...necu je menjati skoro...hvala... ;) ...sulundar ide kod Andjela uskoro...a dogodine nadam se MIVV... [balavi]
p.s. A poterasmo lepo ti i ja kroz pescaru,a...bilo preko 250... [zvizdi]

Jefta


Darko

jel to danas grupna kupovina navigacije vozaca BMW-a ?

siguran sam da znas na koga mislim ... ;)

Jefta


Darko

ahahahha...bio kod Losmija da registrujem auto ... i krecem kuci , a on "matori idem i ja , kupio sam neku navigaciju za motor pa da je uzmem"   ...

sekto  ;)

Jefta

Vrh, ja sam je uzeo juce, tj juce su im konacno stigle. Svakako moram i ja skoro da odem kod losmija.

Darko

promenio motor ... uzeo isto neku bolescinu tako ko ti

DraganPavlicevic

Boki, koliko sam krajièkom oka video, km sat pokaza 263. Jo¹ si ti bio sa devojèicom. Da se ne pojavi onaj kamion u daljini, ja bih gurao do kraja.Zaboravih da ti ka¾em: ne menjaj devojèicu- idealan ti je "balansero".

Darko


BOKYBOY

#656
Citat: DraganPavlicevic poslato 30 Jun, 2015, 17:29
Boki, koliko sam krajièkom oka video, km sat pokaza 263. Jo¹ si ti bio sa devojèicom. Da se ne pojavi onaj kamion u daljini, ja bih gurao do kraja.Zaboravih da ti ka¾em: ne menjaj devojèicu- idealan ti je "balansero".


...ih,Dragane,litre su to  ;) ...ma ne menjam ni motor ni ''balanserku''... ;D

Mik

Citat: DraganPavlicevic poslato 29 Jun, 2015, 12:54
Promenio ulje i filter; ranije sipao motul, pre¹ao na bardal ali nisam bio zadovoljan. Menjaè je bio mnogo glasniji. Sada sipao castrol rejsing 10-50 (po savetu Uff-a) i odmah osetio promenu na bolje.Menjaè se manje èuje a i cena je ba¹ pristojna (za manijake!).

Za Castrol sam citao da nije konkurentan Motul-u.

Ako mu nalijes menjacko ulje (SAE90) to ce kulturno da zvuci. Ali nece dugo da izdrzi!

Motor mora da ima nekakav "glas", menjac mora da ima nekakav "otpor" (ne radi se o zupcanicima nego o selektoru).

E sad zamisli da nekakav motor ima trunke mozga ili osecaja. Pa te gleda u dva stanja, jednom kad cutis potpuno razocaran i bez volje, i u drugom slucaju kad se sretan raspadas od smeha. "Zakljucak motora" bi bio da ti je dobro onda kada ti je lose!

Poslusaj ove na GP-u, sve zvuci kao otpad!

Mislim da selektor menjaca (otpor na nozi) nije merodavan za procenu kvaliteta ulja.

DraganPavlicevic

Mik, od trenutka kada sam sipao bardal, menjaè je bio sasvim drugi. Sada sa kastrolom menjaè opet radi kao pre. ©ta je u pitanju, nemam pojma. U svakom sluèaju, vi¹e se ne nerviram.

lord_oblivion

Dotegao lanac i promenio ulje i filter.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.