Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: mrle poslato 23 Jun, 2015, 12:06
ako re¹i¹ da menja¹ motor ili da menja¹ ¾enu, onda je drugaèije :)
Ako te ¾ena èuje, promeniæe ona tebe... :P ;D :-*

mkt


Mik

Evo sta!
Akumulator!
Pa je burazer nesto negde procitao da, ako se to pristojnim punjacem dopuni (tretira) dva puta godisnje, onda traje vecno! (S tim da ni on bas nije siguran da je bas to procitao (nesto tako jeste, ozbiljan je covek), da ne ispadne da ja tu nesto lazem, "nedam picke" :)) i to.)
A jel" zna neko nesto o tome? (Ili, ako ne zna, neka da picke! :))


mrle

Citat: mrle poslato 23 Jun, 2015, 09:34
juèe preuzeta kawa od Bokiliæa.



drugi motor, ni¹ta ne zveèi, ne trese, miran rad, linearno ubrzavanje, drugaèiji zvuk...

iskrena preporuka da za ne¹to novca preporodite svoje ma¹ine.



I tako prozborismo jo¹ neku, trebalo bi da menjam gume, da se poradi na estetici i plastici... na¹lo bi se tu toga jo¹, a kawa posle valjda 8 godina bi trebala da se poveæa bar na kawu 600ccm. Ja sam se za tih osam godina poveæao sa 90 na 120kg, na¹ao visoku dugonogu ¾enu, tako da gpz nije prioritet za ulaganje.



razmi¹ljam se mo¾da o napu¹tanju gpz-ovaca.

tako da ako je neko zainteresovan da ga pogleda, kupi... za stare foruma¹e mo¾e da se kawa dobije na dan - dva da taj neko ode negde sa njom, provoza se du¾e... ne bih da bude mrle mi uvalio kawu.

Motor ide opasno dobro, jedna od mo¾da najstartnijih kawa, ko god da je vozio ima samo reèi hvale. mislim, sa motora je padano, sve mu landara, ali je prav, ne vuèe, ne zanosi... bem li ga, nisam mislio da ovo lièi na oglas. I nije samo eto "naglas" razmi¹ljam ¹ta bih.
Andrejeva vfr-ka ode, ne¹to gledam Taticin zzr (za 600 e :)  )




ajd , neka bude 690 eura.

Kad ga operem, sredim, slikam, stavljam i oglas.

vlada_dee

Nije na svom, ali pomagao drugaru...prija mi da sam u blizini rasturenog motora i to ti je :)
Lepili trakice pa iskoristili priliku da zamenimo lancanik :D




Black Adder

krenuo od zamene gume a zavr¹io sa rasklopljenim klem¹tima, ujutru po koèione gumice pa na sklapanje














i da li sam trebao da skinem onu crnu gumicu, èuo sa da neki majstori menjaju ulje bez skidanja iste  [panic]









juga


Gavrolini

Cika farbac odradio nalepnicu za trokut :D

VR 46

Twist of wrist!

Gavrolini

Ne mere vaki...limitirana serija :-)

Kostić


Lazic


vlada_dee

Citat: Laziæ poslato 28 Jun, 2015, 15:27
Uuu, al' si se naradio...:P

Sta, ako srafovi nisu prosli kroz hladnjak, ne racuna se?

Black Adder

pa da nastavimo, tj, ¹ta smo juèe uradili na  kawasakiju (mnogi ka¾u da nije motor xexe)
otrèali do BP i kupili koèione gumice fi30 (Sigurnost Zrenjanin 200 din set po strani, znaèi 400 po klje¹tima) i spremili manuale



sklopili klem¹ta i postavili toèak, ¹rafovi se ste¾u na 11 kg (imamo i kluè )



prièvrljili blatobran, a i za plastike imadosmo kluè (od 100-500 gr, nek se naðe)



i na kraju gotovo, sipato bardahl DOT4 zejtin, ispu¹æen vazduh i voooozi

.

jbga, propustih Belu Crkvu, ima dana ...

Black Adder

A danas, da nadoknadimo pro¹li dan, napravismo odstojnike za bisage (NE NOSAÈE BOÈNIH KOFERA; NE DR®AÈE ZA SUVOZAÈA; ODSTOJNIKE ZA BISAGE)
U toku nedelje ide na plastifikaciju i gotojo   ;D













lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Juèe :

Struja preslo¾ena.
Zamenjeni migavci, ugraðeni voltmetar, vri¹talica za migavce i 12V ¹teker, izvaðen 'katalizator' iz lonca i isti prefarban nekom èudnom bojom iz konzerve koja dr¾i do 750C.
U stvari, vi¹e je kao da je prekreèen dr¾eæi valjak levom nogom ali bar nema rðe, neæe goreti, lepa nijansa a i sa 10 metara se ne vidi  ;D

U planu su ovako neki odstojnici za torbe, u nekoj prilagoðenoj varijanti :




I treba da smislim neki toolbox...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Black Adder


Kostić

juèe isprobao po onom pljusku do banjice, nema trzanje, nema voda u bobinama, operacija do jaja, ¹ta koj kurac ima da se naraðivam. jo¹ da turim kesu na cdi da se ne sliva voda sa repa na kontakte, gurnem dva fena u usise za vazduh da elimini¹u vodu u filteru za vazduh i ima da bude full.

UFF