Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Kostić

kupio sam 4 l, sipo 2ipo, ostalo za podmazivanje lanca. ne tro¹i ulje do nekih 10 rpm, tj kad ga userem u crveno, oæe malo. na pro¹lih 10 k sam dolio oko osam deci, al tu se raèunaju creva koja su curila cele zime. sad na toplo ne potro¹i sto grama na 1500 - 2000. prc!

joka

 Kosta, dru¾e napaæeni, taj tvoj ide polu- podmazan?   [neampojma]   [stop]   [nono]     [cheers]

VR 46

Twist of wrist!

BOKYBOY


lord_oblivion

Prepakovao stari guvernal i glavni koèioni na zelembaæa i skratio ruèice kvaèila i koènice po Mi¹inom savetu  :)
Sutra da nalijem ulje i o(d)zraèim i da operem i nauljim filter za vazduh.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

Citat: freepartyman poslato 20 Jun, 2015, 03:30
Zato sto je full sintetika mnogo redje ulje i samim tim manje prija masinama koje su presle vise od  50000+ km od naprimer polusintetike . Drugo za voznju koju mi vozimo sasvim je dobra polusintetika,staza i non stop obrtaji u crveno su vec druga prica.
Pumpe za ulje na agregatima konstruisanih do 1990-te godine(bar znam za kola sigurno, mada verovatno nisu svi proizvoðaèi usvojili taj standard istovremeno) su imale nedovoljan pritisak za reða sintetièka ulja...

Kostić

ako su mi ovakve zadnje ploèice, pumpa za ulje i da oæe i da neæe, mora da baci koju kap na bregaste

http://s15.postimg.org/ncxaen9zv/SAM_6056.jpg

Darko


Lazic

Citat: kosta66 poslato 21 Jun, 2015, 11:33
ako su mi ovakve zadnje ploèice, pumpa za ulje i da oæe i da neæe, mora da baci koju kap na bregaste

http://s15.postimg.org/ncxaen9zv/SAM_6056.jpg
Hehehe i ja menjam zadnje tek kad poènu da stru¾u po disku...;D

Ma hoæe da baci ulje na bregaste nego potro¹nja ulja bude abnormalna, a ako se ne pazi, ostane bez ulja i belaj... :-*

Kostić

ove sam menju pred zimu ;D kostiæi kad voze, ni prednja ne zaustavlja bez ispomoæi ;D a ove nove prednje sam olizao za treæinu, a nemaju ni mesec dana ;D

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

Citat: kosta66 poslato 21 Jun, 2015, 11:50
ove sam menju pred zimu ;D kostiæi kad voze, ni prednja ne zaustavlja bez ispomoæi ;D a ove nove prednje sam olizao za treæinu, a nemaju ni mesec dana ;D
Kod mene ide tri para zadnjih na jedne prednje...;D

Kostić

ih, kukavico. kod mene ide padobran po sesiji :P ;D

Lazic

Brateeee, mnogo se zaleæem ovih dana, neam pojma koji mi je...:o ;D

Kostić

ja pre nekio veèe i¹o na neki humanitarni ¾ur sa bandom i o¹urim ga dole ispod kali¹a i ispravim ladno krivinu kod male barutane. sreæa pa niko nije nai¹ao. u poslednje vreme me ne¹to poludelo po glavi, pa sam i ja poèeo ko ti. a najgore je ¹to je poèeo da me vata strah. al ne dok kilavim, nego kad doðem kuæi i legnem. userem se za sve pare. meni je vreme da siðem na 250 cc il na matika ;D

Lazic

A jook, ja ne ispravljam krivine ni pod razno makar ramenom drljao, nego poèeo sam da se previ¹e zaleæem, bez potrebe...

Kostić

meni zadnja guma jednostavno ne dr¾i grip, jebiga. em je stara em joj grip po fabrici dovoljan 2. a drljam i ja ne boj se, al onda i ispravljam. bolje da ispravim, mo¾da i preteknem, nego da slomim nogu po sedmi put ;D

Lazic

Naroèito æe¹ da pretekne¹ ako ispravi¹ u kamion, noga zaraste...:o :P ;D

Kostić

nikad ne gledaj u objekat laziæu. gledaj u onaj poslednji milimetar prolaza ako ti je ¾ivot mio ;D

Kostić

skoro sam sasvim sluèano i nièim izazvano uleteo u dva kamiona negde na putu. mislim da sam ogledalom zakaèio desni. a onaj iz suprotnog pièketina uvatio namerno uz belu. usro sam se u gaæe doslovno ;D