Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

VR 46

Kad sam pre par meseci uzeo Kawu od Sase iz Nisa,rece mi kako mi je lanac alternatora u losem stanju i pokazao mi je snimak na kom se vidi da je lanac previse labav,posle par dana nazovem Novaka iz Smed.Palanke i porucim od njega komplet lanac i dva spanera.Nikako da se nakanim da to uradim i juce se dogovorim sa drugarom (Milos ZX9R sa foruma) da to zavrsimo konacno...



Skinuli smo desnu bocnu plastiku,istocili ulje, posudu za vodu,pa deklu...

Posle skidanja lamela naisli smo na problem,neko od nestrucnih majstora ko je radio na kawi je pokusavao nakucavanjem da odvije i zavrne centralni sraf na korpi  [veryangry],sva sreca pa nije previse ostecen,odlazimo kod drugara na pneumatski pistolj koji se nalazi nekih 600m od nase garaze...guramo motor  [kawasaki_ninja] a saobracajci koji u blizini drkeljisu nas gledaju u fazonu  [wtf]  [rofl] ajoj da sam mogao da snimim to  ;D



Odvrcemo sraf....





Primecujemo da je donji spaner ostecen i da ne napreze lanac uopste...



Uporedjujemo stari i novi....




Skidamo oba spanera,ovaj donji je vidno ostecen i vidim da uopste ne radi svoj posao,skidamo gornji a on ceo iskrzan od preteranog udaranja lanca,a posto je tu lanac bio najgori od svu decu vidimo i zasto,ko zna koliko je taj lanac tako radio i pre nego sto je dosao kod mene,ceo je krut karike lepo ne leze...
Stavljamo drugi lanac,oba spanera i krecemo sve polako da vracamo nazad...
Evo kako to izgleda sa promenjenim delovima...





I majstori imaju dusu.... ;D




Sipamo ulje,vracamo deklo,sipamo antifriz u novu posudu (stara curela) i palimo kawu... [yahoo] Totalna razlika,nema onog odvratnog zvuka lanca na ler gasu,takodje se ne cuje i kad se krece...primetio sam i da mnogo bolje lamela odvaja kao i menjac koji je dosta precizniji...
Drago mi je sto smo sve sami uradili,jbg volim da znam sta vozim,interesuje me kako to sve tacno funkcionise,volim svoj motor... :D
Nadam se da vas nisam smorio  [hello]




Twist of wrist!

goranvojska

sto smorio.kamo srece da ima vise ovakvih slika.

BOKYBOY


Darko

koliko para je lanac sa spanerima ?

pitam skroz informativno  ;)

freepartyman

Ja sam danas oprao motor i podmazao lanac .
I became a beast to rid myself the pain of being a man

UFF


Balsa Wrx

Ja promjenio ulje na trotinet moj,zamjenio filter,provjerio ventile rutinska kontrola svakih 1700km :D
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

freepartyman

Ma
Citat: UFF poslato 20 Mart, 2015, 00:04
a ja ga kompletno rasklopio i podmazao svaki sraf :D
amateru jedan, lanac... pfff

http://s2.postimg.org/jvpovnxmh/11081313_10153816100460260_4670729701231921259_n.jpg


Ko zna zna...Nisam imao vremena danas pa sam ovo odradio na brzinu
I became a beast to rid myself the pain of being a man

VR 46

Citat: Darko poslato 19 Mart, 2015, 23:49
koliko para je lanac sa spanerima ?

pitam skroz informativno  ;)
Ja sam ga uzeo u nekoj kombinaciji ali mislim da  je oko 50e... :D
Twist of wrist!

freepartyman

#130
I became a beast to rid myself the pain of being a man

VR 46

Twist of wrist!

Bori¹a

jok, ovo je slikanje za oglas po novim standardima :D

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

aæimo

Omlatio ga sa obe strane danas u glinari.

mkt


mkt

ja mlatio mlatio i doslo vreme da se plati

ventili , anlaser i tako to

Hattrick

Nista nije lep kad je opran i osusen, ona pena mu do jaja stoji, trebao si tako da ga ostavis.  :D

aæimo

MKT Pa naravno da je ni¹ta, meka zemlja, pao na stiropor, a motor protekted by seba.

ljupche92

Zamenio ulje i filter, i zalepio nalepnicu za registraciju (jeb'o je ko je izmisli) ;D
[cheers] [cheers] [cheers]