Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 47 gostiju pregledaju ovu temu.

juga


lord_oblivion

Nisam oèekivao da æu 'vako èesto morati da perem ovaj motor. Ove drumske sam kupao dvaput godi¹nje a magare posle svakog vikenda  8)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

BOKYBOY


Lazic

Aaaa, i ja moram da sipam gorivo, majku mu... ;D


Citat: kosta66 poslato 16 Septembar, 2015, 07:55
kamen mudrosti tu èuèi da ne pretegne napred. jednom davno, na èasu fizike, ja sluèajno slu¹ao ¹ta su prièali pa zapamtio ;D nego, jel ima neko sluèajno dobru belu zadnju felnu, a da oæe ¾utu, pa da se menjamo? dao bi i onu prednju, ¹to je kriva. jeste kriva al ja preðu snju 12 000. ako ima neko da oæe obe za belu da ðoramo.
Slu¹ao si ti kurac na èasu fizike, jer da jesi, ne bi lupao kao maksim po diviziji, da ne pretegne napred... :o  [facepalm] [samoubistvo] [srednjiprst] :-*

Kostić

#984
laziæu ne lupetaj. kad ga dignem na blok dole na granu, prete¾e napred, pa stavim kamen na zadnje sedi¹te da pretegne nazad. da turim blok bli¾e nosu na plastiku, polomiæe se plaskika, iskriviæe se, pa¹æe. ja mo¾da ne poznajem fiziku, al ti ne poznaje¹ te¾i¹te na ovom motoru. nije to klepetalo. to je avion : )


bajdvej laziæu

inaèe, kad spu¹tim æopu na njemu, pa ga sa suprotne strane guram u tu stranu, da bi se toèak podigao od zemlje, prvi toèak koji se podi¾e je zadnji toèak. gdegod da potrui¹ ciglu u du¾noj osi, tako nagnut na æopu on æe da podi¾e prvo uvek ist toèak. nazovimo ti zakrivljena fizika, jer motor podi¾em na stranu a æopu koristim kao oslonac. da motor podi¾em ravno u vis, to je ne¹to drugo. da æopava stoji vi¹e napred, podizao bi se ili prvo zadnji ili prvo prednji ili ako æopa stiju u vagi, podigla bi se oba istovremeno, ¹to je praktièno neizvodljivo da motor stoji nakrivo na æopavoj a da potpora bude u ravni sa dotiènom. teorecki jeste moguæe, al ako pirne vetriæ u kini, on æe da pretegne na jednu stranu. ovo verovatno nema dodirnih taèaka sa fizikom, al ja sam uspe¹no odradio ¹ta sam teo, a da mi motor nije pao i da se nisam muèio. jebala te fizika  ;D

Lazic

Ja podmazujem lanac tako ¹to ga nagnem na æopavu i naslonim kofer na drvo ili banderu, kod svih motora je vi¹e te¾ine na zadnjem toèku, jebala tebe fizika... :P ;D :-*

Andreja

La¾e¹ kuèko, krvavi ti zubi!
Kad si podmazao lanac, ¾ivota ti? :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

juga

Pa be¹e to jednom...al' nemo¾' se seti! :P

Lazic


castor

It's the ride that matters, not the bike…

lord_oblivion

Ugradio one velike LED ¹to sam imao na Hondi (sa Aliexpress-a). Onaj jadni kineski far se ni ne vidi kad ih upalim  :D Od prvih para ima da legne jedna xend¾a 35W.
Promenio ugao satova, sad je preglednije i kompaktnije.
Cepidlaèio jo¹ neke sitnice.

ps za Jugu - ono èekiæanje je nestalo kad sam danas odmakao regler od rezervoara. Rebrima napravio povr¹insku ranu sa unutra¹nje strane rezervoara i prenosio vibracije sa agregata. Sad se korpa normalnije èuje  :D
Kako su do¹li u kontakt, pojma nemam  [neampojma]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

srbac


mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

srbac

#993
Ali i udobnost. Vislji je 4 i siri  7 cm i a suvozacu jedno 7-8 cm, druga pesma !!

mareskin

Citat: srbac poslato 25 Septembar, 2015, 11:48
Ali i udobnost. Vislji je i siri  4 cm i a suvozacu jedno 7-8 cm, druga pesma !!

Naravno. I meni i suvozaèicama je svanulo posle promene sedi¹ta.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

makinjo

Neko ima jednu neko nijednu a Mareskin tuce :D
Ko zna zna :)

Grof

...oprao motor da bi se sinoæ spustila ki¹a.... mater joj :(

viper

Juèe ga maksimalno sredio, obrisao pra¹inu èak sam i ¾bice obrisao, mater im koja petljancija, povratio sjaj niklovanim vijcima koji dr¾e oklop, sad opet blistaju.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

penzos

Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Andreja

Mnogo lepa CB, da ¾elim ne¹to asfaltno u toj klasi, ne bih razmi¹ljao. Iskljuèivo CB.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D