Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Tihi_ZR

Danas namontiran Kappa vizir, od svih koje sam video po netu ovaj mi je bio najlepsi i nisam se pokajao kad sam video kako je legao.


Glava Dole



Malo mu iscup'o grec... sad mu nije nista, ubio ga ko zeca [panic]

Glava Dole

#9722
Nije danas ali jeste korisno:

Naime, sve je pocelo tako sto sam primetio po voltmetru(koji je okrenut sa strane) da mi napon nije bas kako treba... ajde kao ne obracam paznju, kratke relacije, nije punjen itd... po verglanju nikad ne bih rekao ali onda po radu u visokim primetim da nije to to... umesto da napon u visokim raste on je opadao.

Nista, voltmetar u ruke, merenje na samom akumulatoru... ma ne stima... skinem plastiku repa, kad ono odlemio se provodnik sa samog greca. Hteo sam da to resim na licu mesta, ALI... uvek prisutno cuveno "ali"... ocistim fino, kad ugrejem dovoljno dobro slije se smola i tako u krug... uzmem buksnu, sunem joj tecni kalaj unutra, produvam duvaljkom... uhvati, to je stvarno i radilo 10ak km i onda isti andrak... nista, regler na sto pa lagano sve od nule...

Yamaha je dobila nove grecove, tiristore, pastu, liskune, provereno je sve ostalo na kontrolnoj plocici, sa donje strane je fino ociscena, nalemljeni su novi provodnici...
Inace grecovi u njemu su bili 35ice, zalomililo se da i tiristori bt152 budu bas kao i kad sam se ja igrao... a na plocici amblem:



Nisam imao srca da je se odreknem s obzirirom da je smole bilo samo odozgo.
Jeste da sam ga kabastije upakovao nego sto je ranije bilo ali bitno je da su(bar ja mislim) lemovi kvalitetni, da sam izolovao sta sam mogao koliko sam mogao a ne zalivam vise nicim ni za zivu glavu... traumu sam navukao zbog te zastitne smole, poludeo sam od capkanja [samoubistvo]



Za divno cudo dzek koji je od ranije drzao dve faze nije dalje nagorevao... ali preventivno je ostao kao suvenir, tj. sleteo je sa instalacije :D



Suma sumarum regler je dobio generalku i za sad fino radi a dokle ce... videcemo :D

El Jefe

Нисте требали да узмете буксну колега.
Друштво за заштиту од животиња

PECA BMW

Citat: El Jefe poslato 19 Oktobar, 2020, 22:47
Нисте требали да узмете буксну колега.

ma trebao , ali onu vecu ! :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

El Jefe

Па прегорела му лицна
Друштво за заштиту од животиња

Glava Dole

:D :D :D

E al nikad ne bih rekao da i englezi budze kao mi(msm da je bio englez, 'bem li ga) :D

Lomio sam se inace da li da iskoristim samo hladnjak i napravim svoju varijantu sa 3 greca ili ovu sa dobrom plocicom i dva greca... super je ta varijanta ali za rezervu moram da napravim i jedan "crt televizor regler" s 3 greca po svom :D

mali_zmaj

Ta tvoja Yamaha treba tebi da digne spomenik za ¾ivota u prirodnoj velièini,koliko si je puta o¾ivljavao!!  ;)
jin-jang

castor

^
Treba on njoj da digne spomenik u razmjeri 3:1 koliko ona njega izdr¾ava...
It's the ride that matters, not the bike…

Kostić

вадим лишће из мотора мајкумујебем упадне унутра да не плане

El Jefe

Провозао се ноћас. Леп минус, не чују се вентили и ланац брегасте, мењач мекано ради. Штета што није наишла нека муштерија.
Друштво за заштиту од животиња

Kostić

мени дихтунг на поклопцу главе испишо мало уља ономад на минус 19 кад сам ишо са бором у град да се курчимо за божић и изгубио седиште и од тад ми мало непријатно кад га палим на ладно ал о+то ал то било само тад и више није па не дирам мени мало звецка на леру ал ја пипнем гасић па престане

Glava Dole

Okrutila guma... ja sve izmenjao, i dihtung i gumene odstojnike, dve godine kasnije priometim blago vlazno iza karbona... ali toliko malo da ne pridajem paznju tome, tek mrvu zamasceno... nema barice, nema nicega... tako da teraj, tutnucu malo hermetika kad dodje vreme za proveru ventila(sad je sve na suvo) i to mu je :) Jos koju hiljadu ako manual kaze na 12K :)


El Jefe

Сине, ако негде цури то је поуздан знак да га има довољно
Друштво за заштиту од животиња

mkt

Primetio da curi antifriz
Mislim da je ovde negde
Kad je ladno curne po malo, al sad je bas iscureo





mali_zmaj

Ostavio motor kod servisera,lanac,lanèanici,mali servis,usput da ga pregleda ako ¹ta ima...

poslato sa nove rupovke kurblom
jin-jang

Kostić


PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Kostić


milomir22

Taman kad pomislih da sam sve u zivotu video...
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr