Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Kostić

понестало ми свега у кујни па сам добре воље и пренећу вам ујаков савет по питању ланца кој каже ''узни чисту крпу наспи чистог уља на њу и бриши ланац док не засија а онда га залиј и не штеди остави да преноћи и немај бригу'' ово се односи на његове моторе без затвореног ланца са гумама и ланцозаскривачима. за оне друге је реко ''докле цури дотад има'' ко онај за диференцијал на џип али не знам чија је оригинална јербо уто њиово време није било интернета ал додуше било је новина :)

Boban_m


Lazic


megaidiot


Boban_m

 [rofl]

Ma nisu skupe Lazice. Ne znam da li neko prodaje Shinko tamo, ovde imaju solidne komentare. Model 705, 80/20 guma za odlicnih $160 za set. Kazu ljudi traje im od 6-10 hiljada milja, ja bih bio zadovoljan sa 4, ionako ni jedne nisu duze trajale ;D Imaju i model 805, koji je kopija TKC80 s tim sto kazu da duze traje od nje a drzi isto. Vjerovatno bih te uzeo da im brzinski indeks nije do 99 mph sto mi je malo. 705 ima indeks do 130 mph.

shinko705-dual-sport-tires-750x750" border="0


Lazic

Kako bre vozi¹ kad ti toliko kratko traju gume... ??? :o ;D

Gavrolini

Bokilic ima neku shemu za shinko iz grcke.

Kostić

otkopo ga posle tri dana gara¾e al bez rakije

Kostić


niki64

Auuuuu Kosticu, sto ti je prljava felnaaa
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

Kostić

jelda, vidim i ja da ne¹to nije crvena ko kad sam ga kupio ;D

Glava Dole

Posle 2 godine danas po prvi put ponovo nije hteo dupali... ali je ovog puta problem ocigledan, odradila naime pumpa, kako sam dodirnuo dugme za startovanje tako je samo cvaknuo i pogubio sve. Onda kao opet dobio kontakt, opet na pokusaj verglanja pogubio sve(nije aku, pumpa brekce ko luda kad uopste dobije ali izgubi kontakt cim krenem da ga opteretim jer zavarnici neki oksidirani kontakt koji je na ivici).

Jbg ureko sam ga, neverovatno da je stalno bio vozen po zimi, kisi i takvim uslovima, stajao i ranije na snegu, okacim iz zajebancije neku sneznu u grupi... komentari kako mu to smeta, ja samouvereno da ne... i tik nakon toga po prvi put zbog oksidacije nece da upali, pogasi se sve... pre 2god kad sam rekao da je tip top morao da mu skidam glavu... pa to je znaci neverovatno :o

Kupio kontakt sprej ali hocu sutra i antirost, trebace mi i inace za neke delove a sad cu da sipam malo u fajtalicu pa natopim prvo sa njim nekoliko puta dzekove da otopi koroziju pa onda natopim lepo kontakt sprejom, a gde budem mogao da pridjem malim srafcigerom malo cu i da skupim kontakte. Bice tu posla, mora da se skine masaka sa repa, sa rezervoara, filter vazduha... pa da se naspricaju svi moguci dzekovi i trebalo bi da proradi kako treba :D Sreca u nesreci je da se opet desilo u dvoristu a nije izdao na putu :D

feelgod

Hisam nista uradio ali pripremam :).

Nove Mitas e07 Dakar cekaju u garazi i plus puna fijoka.



sasa ns 1

,sa spoljnih uslova uneo u toplo da se greju akumulatori.Sutra pada punjenje.Posle mesec dana stajanja  jedan na 13,02v druugi 12,99 v.
Oba stara godinu ipo .STOJE u  kvazi podrumu ,temperatura stalna oko 5 stepeni .Kad napunim stavljam na motor i u subotu ..............PALI............... onda pada ki¹a pa skidaj

Boban_m

GS sinko stigo  Shinko

20190130-173237" border="0

Ko kaze da nemaju zimske gume za motor. Meni neophodne ;D

20190130-173416" border="0

megaidiot

Citat: Glava Dole poslato 30 Januar, 2019, 21:16
Onda kao opet dobio kontakt, opet na pokusaj verglanja pogubio sve
vidi prvo kleme kulumatora, pre nego sto rasturis ceo motor

Citat: Boban_m poslato 31 Januar, 2019, 00:44
Ko kaze da nemaju zimske gume za motor. Meni neophodne ;D
nema zime dok je cumur ne ugrije

Lazic

Èak sam prilièno siguran da je do kleme...

@Boban:
I na tarabi pi¹e sva¹ta... :D
Kapiram da je sme¹a mekana + Florida, jasnije za¹to traju kratko... Ali ¹ara nije zimska nikako... ;D

Glava Dole

Ma to sam prvo proverio jer se sediste skida samo na kljuc... cvrste, ne mrdaju a skoro sam ih cistio kad sam skidao aku i osmirglao... nije do njih sigurno, tipujem na glavni osigurac, onaj ispod plastike kod releja(ne kod akumulatora), desavalo mi se na freeju da kuciste osiguraca oksidira ili na glavni relej, onaj sa puno zica a on je u repu i obasipa ga slana voda ovih dana... nesto od toga je 99% ali videcemo... da ne trcim pred rudu... ne interesuje me uostalom sta je, raskupusacu i ocisticu sve preventivno da mi posle ne rikne nesto drugo ako sad ovo proradi :D

UFF

Citat: Boban_m poslato 31 Januar, 2019, 00:44

Ko kaze da nemaju zimske gume za motor. Meni neophodne ;D


u majamiju u ovo vreme sneg do kolena

Lazic

28.1.1986-te kad su lansirali Èelend¾er je bilo ujutru -6...