Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 46 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic


Glava Dole

Potpisujem Misu... treba to doziveti, najvece bogatstvo :D

On topic:

Danas zakrpio kofer na kiviju :D Od ranije mu je bila polomljena jedna sarka kad mi je bivse kinesko plasticno govno od gume po kisi proklizalo na glatkom asfaltu sa 15ak na sat... samo je on i stradao :D Sad mi se i sa ploce razglavio, landarao 2cm, samo sto nije ispao :D Dosta je i izdrzao kod mene kad se tera pun gas po off-u, citavih 270km :D Lupa, klepece... al drzao se :D

Prvo probao super lepkom i sodom... napravio debeo sloj al dzabe kad nece da se zadrzi za glatko malo parcence plastike koje je preostalo od sarke a ipak trpi veliki pritisak. E onda uzeo i napravio nosac od lima :D

Ne moze kivi samo da lezi, mora i on nesto da donira... u ovom slucaju struju :D



Lim, pop-nitne... i dobio ovo :D



Prekrio onda to malo izolirkom i ko novo :D

(ovde nastala nova rupa za ventilaciju... al to tako treba, da stvari unutra mogu da disu  [zvizdi] )





Za plocu sad usrafljen jako, a ako se pitate zasto je kontra matica zardjala, to je iz dva razloga:

1. jer sam tu prvo nasao i mrzelo me da kopam dalje
2. jer to tako treba, ujedno je i sigurnosna i zbog korozije se nece odvijati od vibracija ;D



Rezultat: kofer postao potpuno besuman kako god se terao po rupcagama i divnim srpskim "rupa do rupe" putevima :D Cvrst, ne mrda :D Jace od originala, garantujem :D


Lazic

Moraæe¹ da ga skida¹ za tehnièki... :D

Glava Dole


lord_oblivion

U¹rafio novi guvernal, navukao nove obloge ruèki, stavio novu sajlu kvaèila, namontirao ¹titnike guvernala, voltmetar i USB, malo (vi¹e) rasturao instalaciju i cedio ulje iz snopova i pripremio za prepakivanje, briskao i èaèkao tu i tamo...
Sutra unimer i lemilica.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

ninja66

Opet sabio 1900 km za pet dana. Bilo paklene vrucine, kisnuli 15-tak puta, sinoc kod Pozarevca uleteo u uragan.
Gledam jutros da li ga cackati, nema sta. Cak se i gume ne trose.  :)
Upalio i na posao.

Glava Dole

Svaka cast na tolikim kilometrazama, ti znas da zivis [thumb_up]

Lazic


ninja66

Citat: Glava Dole poslato 30 Jul, 2018, 14:44
Svaka cast na tolikim kilometrazama, ti znas da zivis [thumb_up]
Tako deluje. Ali je stvar interesovanja, a mene to najvise interesuje.

ninja66

Citat: Laziæ poslato 30 Jul, 2018, 15:35
Bio taj uragan sinoæ i ovde... :o
To nisam nikad doziveo. U momentu jaka kisa, na autoputu milion kola,mrak, nemam gde stati da obucemo kisnjake. Posle 10-tak km natopljeni do gaca, cizme pune vode. Stali pod nadvoznjak, vise nego rizicno, i onda poceo uragan. I tako skoro sat vremena.
Zlo !
Obukli kisna na mokre stvari i mokri 140 km do kuce. I najcudnije oboje jutros k`o novi.

Lazic

Ovde je trajalo mo¾da pola sata, ali moja prilièno strma ulica se pretvorila u reku... Kad nisam pro¹mrkao posle 600 kilometara ki¹e bez ki¹nog odela u oktobru, shvatio sam da je promaja mit...

UFF

ja sam se ove godine toliko smrzo mokar na motoru od kosjerica do beograda da sam sisao modar sav i tresao se od hladnoce, sad se plasim kise i u sred leta, po gradu nek kisnem zabole me, van grada bez kisnog ne idem makar ne isao uopste

Glava Dole

Stiglo ovo malo pre :D Poznavajuci sebe stra me da montiram ovu lepotu... pretvorice se u zlatni did posle prve zime :D






Sad mi fale lezajevi zadnjih tockova(dajte neki predlog gde da jurim, mislim da je tu bitna i tolerancija tj. da ne ide bilo koji, ispravite me ako gresim), alat za nitovanje lanca, velika gedora i poluga... i da se najzad resim zvuka lomljave oko zadnjeg tocka koji mi mozak probi pri manjim brzinama :D

FANTOM

   Bg kod autokomande jebem li ga kako se zove prodavnica u Trise Keclerovica . Prodaju sve vrste lezajeva .
   E da i jebemi sprej za lanac na Mol pumpama kosta mislim oko 650 din i to veliki pa da ne vozis vise ko Kosta zarudjao nego krsteno kako je Bog zapovedio da spicas i to veliki sprej .

Glava Dole

Ma kakav sprej, sprej je sranje... ulje zakon samo nece samo da se stvori tamo... il mozda osposobim opet autoamtski podmazivac, videcu :D

Che

Citat: FANTOM poslato 08 Avgust, 2018, 14:03
   Bg kod autokomande jebem li ga kako se zove prodavnica u Trise Keclerovica . Prodaju sve vrste lezajeva .

Firma je Astrid.
http://www.astrid.rs/

Glava Dole

Hvala fantom i che na informacijama svakako... razgovarao i sa majstorom koji mi je nabavljao gumice za nju, kaze ne zna dok se ne skine a vrlo verovanto da su neki specijalni... i pozadi ih ima 3... mozda je i bolje da se strpim i porucim set za reparaciju bas za moj model od preko sa sve semerinzima, taman dok stigne alat stize i to i da me ne boli glava dal sam uboo ono pravo :D




Lazic

Upalio ga posle 4 dana, obrnuo krug oko zgrade i parkirao pred ulaz pod reflektor i kameru... :D

Hohštapler

Citat: Glava Dole poslato 08 Avgust, 2018, 17:09
Hvala fantom i che na informacijama svakako... razgovarao i sa majstorom koji mi je nabavljao gumice za nju, kaze ne zna dok se ne skine a vrlo verovanto da su neki specijalni... i pozadi ih ima 3... mozda je i bolje da se strpim i porucim set za reparaciju bas za moj model od preko sa sve semerinzima, taman dok stigne alat stize i to i da me ne boli glava dal sam uboo ono pravo :D





Glavonja,
Ti lezajevi su standardni masinski, isti kao i semernzi, sve menjaj i mirno spavaj, nemoj kupovati specijalizovane kitove jer cim je za motor odma ti jebu mamu cenom. Ne budi budala.
Ili nadji u manualu ili kad ih skines procitaj, ali kod japanaca nema egzotike.
Googlaj jebo lebac ra¾ani...
Ja na moje motore stavljam koyo lezajeve, kupujem ih u radnji u NS, cena ko i fag, skf...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

dao ga jednom clanu foruma da ga proba koji je dosao kamufliran u bjb kupca i kaze ima jos jedan forum a tamo neki uff seronja tezak  [rofl] [kralj]