Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Hurricane

..ma samo PRSKAJ bato, neæe da zatrudni..

Flavius Valerius Aurelius

Citat: BOKYBOY poslato 15 Avgust, 2015, 10:00
...jedno pitanje...da li se podmazuje nov lanac ...ima vec na sebi onu fabricku belu mast?Treba li da to operem pa da naprskam sprej za lanac ili da cekam dok sve spadne pa onda...Hvala unapred. [neampojma]

Prijatelju, to ti kao da pitas ljude koje je ulje dobro. Svi imaju svoj odgovor.
Po "manual"-u, to bi trebalo da bude najbolja stvar za podmazivanje lanca, jer ne skuplja prasinu i bla bla bla ...
U realnosti, posle 5 min voznje lanac izgleda kao da si vozio kroz Zaplanje a ne autoput. Ja sam se jednom zajeb'o i nikad vise. Lepi se stroka za maZ ...
Oribaj pa podmazi ...
Pozdrav!

BOKYBOY

Citat: Flavius Valerius Aurelius poslato 15 Avgust, 2015, 13:39
Citat: BOKYBOY poslato 15 Avgust, 2015, 10:00
...jedno pitanje...da li se podmazuje nov lanac ...ima vec na sebi onu fabricku belu mast?Treba li da to operem pa da naprskam sprej za lanac ili da cekam dok sve spadne pa onda...Hvala unapred. [neampojma]

Prijatelju, to ti kao da pitas ljude koje je ulje dobro. Svi imaju svoj odgovor.
Po "manual"-u, to bi trebalo da bude najbolja stvar za podmazivanje lanca, jer ne skuplja prasinu i bla bla bla ...
U realnosti, posle 5 min voznje lanac izgleda kao da si vozio kroz Zaplanje a ne autoput. Ja sam se jednom zajeb'o i nikad vise. Lepi se stroka za maZ ...
Oribaj pa podmazi ...
Pozdrav!

[neampojma] pa jel da ga perem i prskam ili da vozim ovako?

Flavius Valerius Aurelius

Citat
[neampojma] pa jel da ga perem i prskam ili da vozim ovako?

I da ostavis tu mas', nece da mu skodi. Ako resis da vozis tako, nemoj da priskas nista, dzabaka trosis sprej za podmazivanje.
Kazem o5, licno preferiram da ocistim nov lanac. Mnogo lakse da se ocisti od masti dok ti je u ruci pre no sto stavis na motor.
Pozdrav!

Kostić

kad bude¹ menjao le¾ajeve, operi i njih da ne skupe pra¹inu... pa podma¾i stri kile tovatne masti.

patak91

Sinoc sam konaèno vratio sve plastike jer su bile poskidane a nisam hteo da dam majstoru da ih vraæa jer sigurno nebi vratio kako treba
Tako bez plastika sam bas dugo vozio
A sada imam i nov regler ¹to sam kupio od joske i vi¹e me ne boli glava :D
A danas ce da padne i pranje jer se ne vide plastike od prasine, a auspuh se ne prepoznaje dal je karbon ili titanium :D
A nakon pranja, podmazivanje lanca

UFF

bokiboy bolju mast od te koja je sad na lancu neces naci
ne kazem da ne skuplja prasinu ali kazem da ti nikad vise bolje podmazan biti nece
vozi dok se ne zaprlja ili osusi pa onda cisti i podmazuj

rboban

Potvrdjujem POST iznad imenom i prezimenom!
Ride It Like You Stole It

Kostić

trebalo mi je jedva devet meseci da uznem alat i da dotegnem le¾ajeve u trouglu. dogodine mo¾da dospem ulje u ¹tapove.

juga


Lazic

Ne diraj ni¹ta Kostiæu, pa¹æe sneg...;D

juga

On to jedva èeka pa da divlja po ko¹utnjaku:-)

mareskin

Hteo sam da po¹aljem sajle gasa kod "Boban sajle" da mi urade. Imam rezervne komplet bu¾ire za sajle gasa. Ostalo mi od prethodnog vlasnika.

Problem je ¹to nemam pojma koja du¾ina sajli treba da bude za moj motor.

Kupio bih mo¾da i original ako neko ima da se ne zajebavam.
Sajle koje se sada nalaze na motoru su se istegle, a samim tim su pred pucanjem.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ljupche92

Citat: patak91 poslato 15 Avgust, 2015, 16:50
Sinoc sam konaèno vratio sve plastike jer su bile poskidane a nisam hteo da dam majstoru da ih vraæa jer sigurno nebi vratio kako treba
Tako bez plastika sam bas dugo vozio
A sada imam i nov regler ¹to sam kupio od joske i vi¹e me ne boli glava :D
A danas ce da padne i pranje jer se ne vide plastike od prasine, a auspuh se ne prepoznaje dal je karbon ili titanium :D
A nakon pranja, podmazivanje lanca
I jel sad radi Normalno Honda ?
Rekoh ti ja odmah da je regler, a ti verujes tamo nekim majstorima ;D
[cheers] [cheers] [cheers]

Andreja

Citat: kosta66 poslato 17 Avgust, 2015, 07:35
trebalo mi je jedva devet meseci da uznem alat i da dotegnem le¾ajeve u trouglu. dogodine mo¾da dospem ulje u ¹tapove.

Prièa¹ kao da voli¹ taj motor najvi¹e na svetu a pona¹a¹ se prema njemu kao da ga mrzi¹ vi¹e neg' i¹ta i da jedva ceka¹ i da ovaj crkne :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

makinjo

Ispoliran motor komplet sa farom :)

Lazic


Kostić

poslednji dinar koji sam na jedva sakupio je oti¹ao na prednje ploèice. jedino ¹to sam sjebao na njemu su samo koènice. sva tri diska i ploèice. sve pare pojede on ja gladujem. sad æu sutra da prodam hujaveju moblini da bi kupio zadnje ploèice jer mi je disk debeo celih dvaipo mm-a i ravan ko meseèevi krateri. kusur ide u rezervoar. da imam kesu para, napravio bi ga ja na novo, al nem. prc.

patak91

Citat: ljupche92 poslato 17 Avgust, 2015, 18:58
Citat: patak91 poslato 15 Avgust, 2015, 16:50
Sinoc sam konaèno vratio sve plastike jer su bile poskidane a nisam hteo da dam majstoru da ih vraæa jer sigurno nebi vratio kako treba
Tako bez plastika sam bas dugo vozio
A sada imam i nov regler ¹to sam kupio od joske i vi¹e me ne boli glava :D
A danas ce da padne i pranje jer se ne vide plastike od prasine, a auspuh se ne prepoznaje dal je karbon ili titanium :D
A nakon pranja, podmazivanje lanca
I jel sad radi Normalno Honda ?
Rekoh ti ja odmah da je regler, a ti verujes tamo nekim majstorima ;D

naravno da radi, sad mogu i zmigavce da koristim a da se ne tripujem dal cu posle moci da upalim ;D

Bori¹a

Citat: kosta66 poslato 17 Avgust, 2015, 22:46
poslednji dinar koji sam na jedva sakupio je oti¹ao na prednje ploèice. jedino ¹to sam sjebao na njemu su samo koènice. sva tri diska i ploèice. sve pare pojede on ja gladujem. sad æu sutra da prodam hujaveju moblini da bi kupio zadnje ploèice jer mi je disk debeo celih dvaipo mm-a i ravan ko meseèevi krateri. kusur ide u rezervoar. da imam kesu para, napravio bi ga ja na novo, al nem. prc.

proveri dal su nam ista kljesta pozadi, ako jesu poklanjam ti moje plocice koje sam skinuo, imaju za jos 1000-1500km...