Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 24 gostiju pregledaju ovu temu.

Black Adder

konaèno isplastificirao odstojnike bisaga,







i usput sklepao nosaè kofera za drugara










lord_oblivion

Pa ti si sve bolji i bolji :)

Gde si plastificirao ?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Black Adder


FANTOM


Lazic

Koja zima... ??? Zima kalendarski poèinje za 2 meseca, da li si bre po¹andrcao...??? A i onda je svaki suv dan prilika za vo¾nju... Makar pola sata, sat, ko ga jebe... ;D

bigbad86


goranvojska

ovako.mr racer sa foruma moj mehanicar i dobar drugar dobio je zadatak da sredi bandita i to:
zamena prednjih plocica sa uljem.
zamena ulja u prednjim vilama
sredjivanje zadnje kocnice
e sad zamena zadnjeg amortizera
posto su se culi neki neprirodni zvuci u motoru skinut dekli lamela a ono veselje.odsrafio se sraf na zupcaniku alternatora i napravio zajebanciju da je i karter morao dole.kad je skidao auspuhe polomio neke pogorele srafove i sad veselje.sve u svemu posao kamara ali zato motor spreman za prolece,
kad dodje lepo vreme eto mene u sedlu i onda malo po jevropi sa njim.

bigbad86


FANTOM

    Laziæ : Ma krenulo ovo ladno pa te pet dana kisa pa jedan kao sunce pa devet dana kisa pa sunce ... A Suzuki bas nesto ne voli da se ne pali redovno itd ... Tako da nek odmori malo za sada ... A i da ne navucem reumu  :D
    bigbad86 : Ma da u svakom slucaju samo svudem sve za njega i palim rezervoar je pun svakako  ;D

patak91

Vi ko da zivite na alpima pa se spakovali jo¹ pre mesec dana, jbg zimski san ovo ono... :P

peratrap63

kod nas kao da se jedva ceka zima da se pokriju motori,juce otisli do Zlatibora a danas se vratili temperatura oko 12 stepeni i u putu u dva dana sreli 4 motora u dva dana.Pre mesec dana u Austriji subota susnezica vikend 3-4 stepena a na putu vise motora nego automobila bukvalno stotine.Ja bio sa gospodjom a ona zapanjena nista joj nije jasno odakle toliki motori.Mnogo smo mi razmazeni i zato gubimo najmanje dva meseca voznje sto u jesen sto u rano prolece.

goranvojska

Citat: peratrap63 poslato 24 Oktobar, 2015, 22:28
kod nas kao da se jedva ceka zima da se pokriju motori,juce otisli do Zlatibora a danas se vratili temperatura oko 12 stepeni i u putu u dva dana sreli 4 motora u dva dana.Pre mesec dana u Austriji subota susnezica vikend 3-4 stepena a na putu vise motora nego automobila bukvalno stotine.Ja bio sa gospodjom a ona zapanjena nista joj nije jasno odakle toliki motori.Mnogo smo mi razmazeni i zato gubimo najmanje dva meseca voznje sto u jesen sto u rano prolece.
ne ceka se zima nego se nema para brale.i ovo sto se vozimo odvajamo bukvalno od usta.i svi bi vozili nove masine al se neeeeeeeema.

patak91

Ja se vodim logikom da cu ¹to du¾e da se vozam, jeste da je hladno, jeste da gorivo nije dzabe, al brate kad sam vec platio tu registraciju koja ko¹ta skoro ko i za auto koji mogu da vozim kad hocu, e pa onda cu i motor maksimalno da izvozam

Slaninar

Ja se vodim time da je to hobi i merak. Hladan asfalt, hladno napolju, nisam lud da se vozim.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

castor

Jeste da nije danas, nego u petak poslije posla, da je revizija (za otklanjanje FI gre¹ke) juèe bila, ali kao da je danas.


Poslije dugo èekanja sam OVO:



zamijenio sa OVIM:



[balavi] [balavi] [balavi] [panic] [panic] [panic]

Maaaaajkoooo milaaaa!!!  [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo]
Neki dan mi je stigao Mivv Suono Black Steel (HVALA NELLA!!!  [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [kralj] [kralj] [kralj] i èuènuo je na mog Zeku kao budali ¹amar. Ajde, ¹to izgleda, ajde ¹to se èuje za svaki dinar, ali braæo moja ¹to motor bolje ide, to ne mo¾e da se opi¹e.

Kada sam skidao fabrièki top, zeznuo sam se i olabavio jednu sajlu za EXUP. To mi je kasnije napravilo i problem, jer je motoriæ EXUP-a zaglavio na jednu stranu, a na instrument tabli je iskakalo FI i crvena lampica je blinkala.

Revizijom postupka sam totalno izbacio sajle i rije¹io i problem sa EXUP motoriæem i sa FI gre¹kom.

Nakon prvih 200 km sa Mivv-om mogu samo da ka¾em - ¾ao mi je ¹to ovo nisam uradio ranije. Motor ide kao da ima 15-20 KS vi¹e, povlaèi bolje, ubrzava bolje, lak¹e posti¾e brzinu, a poèetak se spustio na nekih 2-2.5k rpm. Ekstriæ! Razlika u odzivu na gas sa fabrikom i sa Mivv-om je - nebo i zemlja. Instant reakcija.


Evo i nekih slika jo¹, da vidite kako to stoji.






























Ovih dva dana na licu je samo ovo:  ;D ;D ;D ;D ;D ;D


I naravno, fala Bokiju i Daretu na pomoæi i podr¹ci... ;) ;) ;)


Ajd' pa samo polako dok jo¹ traje ovo lijepo vrijeme.

Pozdrav.

Djole
It's the ride that matters, not the bike…

patak91

Mani se voznje, pokrivaj ga vec danas, zimski san, ovo ono :D
Salim se, brutalno mu stoji, a ostalo mogu samo da zamisljam :)

castor

Da ga pokrivam na +16? Si ti normalan. Ja se vozim i na -10 ako je suvo i bez govana ¹to padaju, a da ga pokrivam na +16... C, c, c, ...
It's the ride that matters, not the bike…

patak91


castor

Pratim, pratim, ali ti ne citira¹ kako treba...
It's the ride that matters, not the bike…

patak91

Nije ni bitno, bitno da imas bruka auspuh :)