Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 50 gostiju pregledaju ovu temu.

Kostić

majku mu matoru. dobiæe on vijagru vidim ja ;D

VR 46

Twist of wrist!

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

Dukags

Kad videh kako plju¹ti, demontirao oklope, ispustio antifriz i...  onda me mrzilo dalje pa ujutro nastavak, ono kao kad igra¹ karte pa gustira¹ ¹raf po ¹raf :D
#besposlenpopijariæekrsti

Glava Dole

A ja ga vozio po kisi, mogu vam reci da je do 00 bili smo mokri i ja i on do gole koze(dobro on do golog rama :D ), parkirao ga u radionicu, ususkao ga i ostavio da se susi, to je to za narednih jbmliga koliko, videcemo :D

Darko

Citat: VR 46 poslato 10 Oktobar, 2015, 20:50
Ko sta radi Boki cisti EX-UP :D

Podmazivanje lanca i ciscenje ex-a na 600 km :-)

patak91

Ubacio gume u cush drive ili kako ga vec zovete, znaci popravio ga da nema lufta i zategao lanac :)
E sad, meni stvarno nije jasno na koliko se podesava lanac
Nasao sam negde, kao fabrika ka¾e 1.5-2.5mm.
Neko kaze 3-3.5mm
Neko kaze da mu fabrika ka¾e za r6 oko 5mm valjda
Jebem li ga, ja sam stavio na 3mm. Valjda ce da bude dobro

BOKYBOY

Citat: patak91 poslato 11 Oktobar, 2015, 22:06
Ubacio gume u cush drive ili kako ga vec zovete, znaci popravio ga da nema lufta i zategao lanac :)
E sad, meni stvarno nije jasno na koliko se podesava lanac
Nasao sam negde, kao fabrika ka¾e 1.5-2.5mm.
Neko kaze 3-3.5mm
Neko kaze da mu fabrika ka¾e za r6 oko 5mm valjda
Jebem li ga, ja sam stavio na 3mm. Valjda ce da bude dobro

...mislis CM a ne MM...? [neampojma]

patak91

Da da, nisam ni razmisljao dok sam tipkao :)

Darko

patak , nije to univerzalno za sve motoree... pogledaj u manualu .. na zzr-u mije bilo lagano od 3.5-5cm  , a na jamahi pise od 2 -3.5 cm ..

BOKYBOY

#1090
Citat: Darko poslato 11 Oktobar, 2015, 22:14
patak , nije to univerzalno za sve motoree... pogledaj u manualu .. na zzr-u mije bilo lagano od 3.5-5cm  , a na jamahi pise od 2 -3.5 cm ..

...moj ti je savet da uzmes gornju meru tj 3,5 cm jer nece svuda na lancu biti toliko kada ga okreces jer se isti rasteze neravnomerno pa ce na nekom delu biti vise ili manje...bolje i da bude malo opusteniji nego pretegnut... [cheers]

p.s.Ja radim ovako...vrtim tocak i nadjem mesto gde je lanac najzategnutiji...e na tom mestu ga namestim na oko 2,5 cm i to je to...

patak91

Pa znam, skontao sam dok sam istrazivao
Al posle citam komentare ostalih kako ih prozivaju, kako su to gluposti i sta ja znam
Svi drugacije pricaju

Darko

ja govorim o normlanom lancu , ne-istegnutom , ili ti norlanom ..

naravno da ces , ako ti je neravnomerno istegnut lanac da ga stelujes na najzategnutijem mestu ...

meni je svuda isto zategnut lanac..

drugo , ako cesto imas saputnika , bolje da je na gornjoj granici nego na donjoj  ;)

Biker-Boy

ako je lanac neravnomerno istegnut to znaci da je za bacanje, jer se nemoze nastelovati kako treba bas iz tog razloga jer ne neravnomerno istegnut, znaci dok vozis on cas zateze cas popusta,  jebo ti to,  i jos ces tako dobre lancanike sjebati,  mada to je najbolje da se menja sve u kompletu, nije neka nedostizno velika lova.
I feel the need..... the need for speed !!!

patak91

Sad cu podesiti na 3.5
Nekad vozam devojku, a nekad se cale voza a ima bli¾e 100kg tako da bolje da je sto kazes na gornjoj granici da ne boli glava :)

misa-pei

Labaviji lanac èuva lanèanike. Pretegnut mo¾e da ih pojede za 20km. Probao. :)
I kad ka¾em labaviji, ne mislim toliko da mo¾e da spadne.
Država je najveći neprijatelj naroda

patak91

Sad je na 3.5cm, vi¹e ne diram
E sad cekam da ne pada kisa pa da isprobam :)

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

patak91

ma vec sutra poslepodne nece padati :)
nece biti suvo, al dovoljno mi je da ne pada da mogu da obrnem krug

Biker-Boy

jes obrnuo?
ja se smorio, gledam na poslu, lep suv dan , cak i pomalo sunca, ali dok dodjem kuci, ode sve u q... bem ti oktobar
I feel the need..... the need for speed !!!