Glavni meni

VW 1200J Buggy

Započeo Dzambo, 16 Januar, 2015, 02:10

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: bigbad86 poslato 03 April, 2015, 14:39
Ma jes, ako dodje do toga da se prevrne sjebo se kako god okrenes. Ne znam dal ce da stavlja pojaseve, jedino tako roll bar ima smisla. Kazem zato sto mi je lepsi bez Roll bara. Mada ovako na njega moze da nakaci neke led lampe pa da bude super kul nocu :)
A i mora... ;D :-*

Dzambo

Krenuli smo u projekat struje. Prvi put sedim sa strane i gledam dok drugi rade.  [watching]
Osecam se jako cudno.








Dzambo

Citat: Laziæ poslato 03 April, 2015, 20:58
Citat: bigbad86 poslato 03 April, 2015, 14:39
Ma jes, ako dodje do toga da se prevrne sjebo se kako god okrenes. Ne znam dal ce da stavlja pojaseve, jedino tako roll bar ima smisla. Kazem zato sto mi je lepsi bez Roll bara. Mada ovako na njega moze da nakaci neke led lampe pa da bude super kul nocu :)
A i mora... ;D :-*

Mora roll bar obavezno da bude, a pojasevi su svakako tu. Oslonac je u roll baru, a on je cvrsto vezan za shasiju. Meni se svidja kako izgleda, bez roll bara mi je nekako golo :)
Videces kada se montiraju sedista i sofersajbna, izgleda kao deo celine, ovako pomalo odskace. Jako sam pazio na oblik i debljinu sipke, da ne izgleda kao za susenje vesha :D

bigbad86

Ces da rokas neka duga ili LED svetla na ROL bar?

Dzambo

Ne, LED su pozicije u farovima, a duga i oborena su u okviru istog sociva, sve je u faru. Ta svetla gore su mi pre za neke off road terence. :)

bigbad86

Pa meni je nekako Buggy i asocijacija za to. Ali avaj tvoj projekat ;)

Lazic

Èika D¾ambo, hoæe¹ da¹ krug kad bude gotov...;D :-*

Dzambo

 ;D ;D ;D ;D

Ti da dodjes prvo na jedno pivo pa cemo da vidimo :D

Lazic

 [yahoo] [cheers] :-* [srce] Zovem te sutra posle posla...;D

Dzambo

Proradili farovi, stopovi i jos ponesto.



Uskoro se radovi blize kraju, trebao bih da uradim branike. Planirao sam od okruglih savijenih cevi da napravim, ali bih taj deo posla prepustio nekom ko zna sta radi i ima odgovarajucu masinu. Neka preporuka?
Nesto poput ovoga, samo prilagodjeno mom bagiju..



UFF


Dzambo

Struja je gotova skroz. Jako sam zadovoljan kako su momci uradili posao, vrlo pedantno i strpljivo, sve komplet ispocetka. Motor treba da se nasteluje, paljenje, ler gas, sajla gasa, sajla kvacila manje vise sve sto ima da se steluje - treba.

Slike od veceras, prva (probna) voznja posle 4,5 god. Ja malo kasno palim, kapiram da cu sutra biti van sebe od srece.  :)









Pored ovih radova ostaju branici, sedista, montiranje retrovizora i pojaseva, jos malo cackanja oko motora i trapa. Iz nekog razloga mi zadnji levi tocak stoji ukrivo, moram da proverim u cemu je stvar. Sve u svemu, fotofinis, bas sam zadovoljan. :)

perlx


VR 46

Twist of wrist!

Dzambo

https://youtu.be/DA9YTNfAAUQ

ne znam kako se postavlja video, tako da sam ovako stavio :)

prvi krug oko bloka, nije jos sve gotovo ali je blizu.

UFF


joka

 Odlièno uraðen posao, pratio sam svo vreme.   [thumb_up]   Sad ti preostaje bitka sa vetrenjaèama, pre oko dva meseca, promenilo se puno pravila, treba ti brdo dozvola zbog prepravke, i dozvola od WW za ugradnju njihovog agregata, u tuðu karoseriju.

ЯЭВОЛУТИОН

Problem je nastao u tumacenju pravilnika.....ta saglasnost se odnosi na firme i serijsku proizvodnju a ne na samogradnju....naravno ovde je birokratija slepa kod ociju i neopevano glupa.....meni za uvoz prikolice od 350 evra traze COC od 150 evra i jos neke gluposti od 200 evra...za te pare , kad se dodaju vrednosti prikolice,mogu novu prikolicu i ovde da kupim.....
Niko vise ne uvozi polovne skutere od 50 ccm....neisplativo....naplate ti COC, carinu i porez i tehnicki pregled.....jebe se njima sto je to vise nego vrednost vozila....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

More COCnem im ga majke...

Dzambo

Izaci cu i sa tim na kraj kada sam i ovo do sad. Razgovarao sam sa covekom i agencije za bezb. saobracaja, malo je duzi put ali moze.