Glavni meni

Michelin ili Dunlop?

Započeo Serpente, 14 Januar, 2015, 15:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Serpente

Be the change you want to see in the world!

UFF

Citat: Cale poslato 16 Januar, 2015, 04:18
Citat: sasa ns 1 poslato 16 Januar, 2015, 01:04
vozio sam roadsmart 1 21000 km,kao i vecina ljudi osim onih sto teraju erove a i oni su zadovoljni.Roadsmart 1 i 2 su jedine gume koje su na svetsku prezentaciju doveli sve vrste motora od 600 do 1600 kubika i to uporedo sa nekoliko drugih top prizvodjaca.Znaci vozili su potpuno iste motore zaredom  na raznim gumama i to na stazi pa mokroj stazi ,autoput i brda sardinije mesano sa rizlom,sta mislite ko je pobedio.Zasto se danlop osmelio da  u direktnom okrsaju sa najvecim proizvodjacima prezentuje svoju gumu.To do tad niko nije radio nego samo predstave svoju gumu.Tako se najlakse uoce razlike.To vam je kao u finalu izlozbe pasa ili bilderi kad stoje jedan pored drugog -mnogo se bolje uoce razlike.Svi svetski  casopisi su roadsmart stavili za klasu ispred drugih a na mokrom neke i 3 klase.Nadji  negde pa procitaj.Moje licno iskustvo je ovo-kupio sam nove gume i  tokom voznje guma na sredini imala 4milimetra a na oba boka bez sare.Kad je bacena, sa strane je bila maltene na zici a na sredini 3,5 mm.Vulkanizer koji je skino je odma za sat vremena prodo coveku koji vozi uglavnom kao i vecina uglavnom pravo pa kockasti gumu.Mislim da sam da sam dobro upozno tu gumu na svom versisu a ima i koji mezajebavaju da kuci brusilicom skidam gumu sa strane da bi izgledalo da teram krivine sto naravno nije tacno.Onda sam montiro roadsmart 2.
Mozes i te casopise i Roadsmart da nabijes na budzu.I meni i drugaru iskocila jaja na gazecem sloju.Gume kupljene u ovlascenom salonu,pod garanciom,normalno koriscene itd...Meni na oko 3000-4000 km iskocilo jaje ( pocela da se odlepjuje po sredini),bacio djubre i u Mostaru dobio polovnu gumu od drugara da se vratim kuci.

pa kako si smeo polovnu gumu da stavis?
vidis da kazu ljudi da moze da se izgubi glava ako se vozi sa polovnim :)

Serpente

I ti si od onih sto voze na felnama znam ja :)
Be the change you want to see in the world!

VR 46

aj da ne otvaram novu temu,jel imao neko iskustava sa michelin pilot road 4?Planiram da ih stavim na XX-a ? [neampojma]
Twist of wrist!

Jefta

Evo ovako. Sa Dunlop road smart 2 sam presao 26000km pre nego sto sam ih zamenio. Guma je vrhunska i odlicno drzi i po hladnom i po kisi. Stvarno dobra guma.
Sada imam montirane Michelin Pilot Road 4 koje su me iznenadile koliko dobro drze. U svim uslovima sem na blim crtama na asfaltu. Zebre i to isto. Tu je danlop isto odlicno drzao dok PR4 zna da malo prokliza i da pusti.
Po testovima iste karakteristike, ali kazu da ce Michelin trajati duze. Upravo testiram pa cemo da vidimo sta ce da bude.

Imas PR4 i kao touring verziju sa tvrdjim gazecim slojem za teze motore tipa RT, XX, FJR...

VR 46

Twist of wrist!

Serpente

Zahvaljujem Jefto,znam da si rekao da su ti zadnje gume bile do jaja koliko su izdrzale ali nisam imao pojma da je bio roadsmart 2...odluka potvdjena :D
Be the change you want to see in the world!

prpa_zr

ja sam na mom TDM-u imao prednju dunlop roadsmart koju sam montirao novu sa starim dot-om i sit se navozao.. (zadnja je bila Michelin Pilot Road 2 - sticajem okolnosti)
letos kad sam i¹ao za Trebinje kisnuo sam od Sjenice do Nik¹iæa i nijednom me guma nije izdala iako je veæ bila prilièno potro¹ena (prièam o dunlop-u jer sam i sam èuo dosta polovniènih komentara za tu gumu) ..  michelin na zadnjem standardno dobra mada sam isto tako bio zadovoljan i sa Metzeler zadnjom gumom koju sam imao pre toga

elem, posle toga sam uzeo nov komplet guma Continental   Conti Road Attack 2  preko Motobox-a iz NS-a..  i prezadovoljan sam.. Na putu do Brna smo opet kisnuli nekih 100-150 km kroz Maðarsku i guma se pona¹a odlièno.. tako da bih ti preporuèio da ih uzme¹ u razmatranje..

UFF

slazem se za continetal sto se tice odnosa cena kvalitet najbolja kupovina
nego kako bre prpo prednja guma mator dot i to poprilicno potorsenu si do crne gore vozio a nisi izginuo? :D


jbg moram Serpente-a malo da 'ebem jer je nov bajker a naplasili ga da ce da izgine ako stavi polovne gume

prpa_zr

Citat: UFF poslato 16 Januar, 2015, 16:59
slazem se za continetal sto se tice odnosa cena kvalitet najbolja kupovina
nego kako bre prpo prednja guma mator dot i to poprilicno potorsenu si do crne gore vozio a nisi izginuo? :D


jbg moram Serpente-a malo da 'ebem jer je nov bajker a naplasili ga da ce da izgine ako stavi polovne gume

magija.. i ¹lag na tortu.. kad smo se vratili iz Trebinja u ponedeljak perem motor i vidim guma malo mekana .. 'ladno sam pokupio neki ekser kad sam se vratio u rodni Zrenjanin i to joj je bio kraj
probao da èepujem pa je iskoèilo jaje.. Havarija mi nabavio jednu takvu polovnu pa sam nju ganjao dok nisam kupio nove.. sad je u rezervi.. i jo¹ jedna Michelin zadnja
tako da sada imam jedan par polovnjaka u rezervi :)

p.s da uðe u zapisnik.. nisam ni ja neki bajker.. onako pomalo vikendom kad me ¾ena pusti :)

Che

Citat: UFF poslato 16 Januar, 2015, 16:59
nego kako bre prpo prednja guma mator dot i to poprilicno potorsenu si do crne gore vozio a nisi izginuo? :D

Prpa da moze da nadje prednju gumu 18' u Srbiji pevao bih, kao i ja [rofl]

Serpente

Nije me niko istripovao vec hocu nove ...a na ovom tdmu je vec conti attack 2 i zadnja guma je bukvalno ravna na sredini a sa stranr nije ni pipnuta tako da  conti nikako :)
Be the change you want to see in the world!

sasa ns 1

krivine sam nasao na miseluku,a svi koji su bili iz svetskih redakcija na testu roadsmarta1 i2 su nepodeljenog misljenja,sto ser moze naci i u njihovim casopisima.Doduse meni je dobra ila i danlop d221 fabricki na versisu,a svi su govorili da im kliza sto jeste donekle tacno ali je neverovatno da nabeloj nije nista pustala ako se vozi obazrivo a na obicnom asvaltu jeste.Ima jedan decko koji nije novosadjan ali tu zivi i on tera krivine stojeci na jednoj nozi druga dignuta  u vis nazad,ruke rasirene napred i glava takodje napret i to na motoru starom 30 godina ,sa gumama za kros starim 20 godina skoro bez cepova i covek kaze MENI SU SVE GUME ISTE

sasa ns 1

ZABORAVIH DA KAZEM DA PRITOM STOJI NA SEDISTU

Cale

Citat: UFF poslato 16 Januar, 2015, 12:15
Citat: Cale poslato 16 Januar, 2015, 04:18
Citat: sasa ns 1 poslato 16 Januar, 2015, 01:04
vozio sam roadsmart 1 21000 km,kao i vecina ljudi osim onih sto teraju erove a i oni su zadovoljni.Roadsmart 1 i 2 su jedine gume koje su na svetsku prezentaciju doveli sve vrste motora od 600 do 1600 kubika i to uporedo sa nekoliko drugih top prizvodjaca.Znaci vozili su potpuno iste motore zaredom  na raznim gumama i to na stazi pa mokroj stazi ,autoput i brda sardinije mesano sa rizlom,sta mislite ko je pobedio.Zasto se danlop osmelio da  u direktnom okrsaju sa najvecim proizvodjacima prezentuje svoju gumu.To do tad niko nije radio nego samo predstave svoju gumu.Tako se najlakse uoce razlike.To vam je kao u finalu izlozbe pasa ili bilderi kad stoje jedan pored drugog -mnogo se bolje uoce razlike.Svi svetski  casopisi su roadsmart stavili za klasu ispred drugih a na mokrom neke i 3 klase.Nadji  negde pa procitaj.Moje licno iskustvo je ovo-kupio sam nove gume i  tokom voznje guma na sredini imala 4milimetra a na oba boka bez sare.Kad je bacena, sa strane je bila maltene na zici a na sredini 3,5 mm.Vulkanizer koji je skino je odma za sat vremena prodo coveku koji vozi uglavnom kao i vecina uglavnom pravo pa kockasti gumu.Mislim da sam da sam dobro upozno tu gumu na svom versisu a ima i koji mezajebavaju da kuci brusilicom skidam gumu sa strane da bi izgledalo da teram krivine sto naravno nije tacno.Onda sam montiro roadsmart 2.
Mozes i te casopise i Roadsmart da nabijes na budzu.I meni i drugaru iskocila jaja na gazecem sloju.Gume kupljene u ovlascenom salonu,pod garanciom,normalno koriscene itd...Meni na oko 3000-4000 km iskocilo jaje ( pocela da se odlepjuje po sredini),bacio djubre i u Mostaru dobio polovnu gumu od drugara da se vratim kuci.

pa kako si smeo polovnu gumu da stavis?
vidis da kazu ljudi da moze da se izgubi glava ako se vozi sa polovnim :)
Ma,novu sam kupio a isto se desilo i drugaru.Obe gume su bile prednje 120/70-17

Cale

Citat: Che poslato 16 Januar, 2015, 18:03
Citat: UFF poslato 16 Januar, 2015, 16:59
nego kako bre prpo prednja guma mator dot i to poprilicno potorsenu si do crne gore vozio a nisi izginuo? :D

Prpa da moze da nadje prednju gumu 18' u Srbiji pevao bih, kao i ja [rofl]
Prpa treba da menja motor.  ;D

banevuk

Kupi NOVE gume i nemoj da se zajebava¹. Koju god da kupi¹ generalno neèe¹ pogre¹iti. Dunlop, Michelin, Pirelli, Metzeler su svetske firme i misli¹ li da bilo ko ovde mo¾e da im uputi kritiku. Sve gume su nekad bile nove pa si postavi pitanje ¹to je neko nju skinuo ??. Jednom sam to uradio na nagovor i nikad vi¹e. Pamet u glavu jednu je ima¹

UFF

ja mu lepo rekao da treba da kupi nov motor a ne nove gume ako ne zeli da padne ili eventualno ostane u kvaru, kao sto je sad :D
da je imao nov motor sedeo bi kuci za kompom i pisao sa nama ili se vozio a ne rasklapo tdm na avali i slepao ga do kuce  :P

goranvojska


Serpente

Citat: UFF poslato 17 Januar, 2015, 18:15
ja mu lepo rekao da treba da kupi nov motor a ne nove gume ako ne zeli da padne ili eventualno ostane u kvaru, kao sto je sad :D
da je imao nov motor sedeo bi kuci za kompom i pisao sa nama ili se vozio a ne rasklapo tdm na avali i slepao ga do kuce  :P

hahahaha danasnje rasklapanje na avali nema veze sa gumama :P nazalost :P i mogu ti reci da je tdm naked jedan od lepsih motora :)



Be the change you want to see in the world!