Glavni meni

Michelin ili Dunlop?

Započeo Serpente, 14 Januar, 2015, 15:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Cale

Citat: Radanovic poslato 14 Januar, 2015, 17:13
kad smo vec kod trkaca ... na trkama kod nas i u regionu mozes na prste jedne ruke nabrojati ko vozi na Michelinu

svi voze Dunlop / Pireli

Pa nece valjda sa TDM-om na stazu ?

Havarisan

Koje dimenzije ti trebaju?

bigbad86

Nisam ja mislio na  pro trkace, nego vozace koji voze brzo/agresivno a TDM to MOZE.

Radanovic


UFF

Citat: bigbad86 poslato 14 Januar, 2015, 16:53
Ali vozio ili ne vozio extremno u nekoj situaciji ces morati da extremno kocis (isece te neko) i tad moze naj naj guma da te spase. Ako imas pare za nove gume i neces da razmisljas onda NOVU.

Citat: UFF poslato 14 Januar, 2015, 16:48
ako ne vozis extremno onda prednja (koja je uvek jeftinija) ide nova a zadnja polovna samo sto se mene tice

Serpente

Hahaha definitivno ne pp stazi..putevi srbije uglavnom on road mlzda blagiboff nekad ako nslrtim..tipa makadam i zemljani put ako naletim kao sto rekoh,dimenzije 110/80-18 i zadnja 150/70-17....a konkretno od dunlopa me zanims roadsmart 2...
Be the change you want to see in the world!

Cale


UFF


Serpente

heh nemam kompleks ali mislim da cu njih da uzmem...jer definitivno hocu nove a ove mi odgovaraju sto se tice cene,,vidim da ih dosta hvale po stranim forumima, a i definitivno sam se odluicio nakon sto je radanovic rekao da skoro svi voze dunlop ili pirelli :)
Be the change you want to see in the world!

sasa ns 1

vozio sam roadsmart 1 21000 km,kao i vecina ljudi osim onih sto teraju erove a i oni su zadovoljni.Roadsmart 1 i 2 su jedine gume koje su na svetsku prezentaciju doveli sve vrste motora od 600 do 1600 kubika i to uporedo sa nekoliko drugih top prizvodjaca.Znaci vozili su potpuno iste motore zaredom  na raznim gumama i to na stazi pa mokroj stazi ,autoput i brda sardinije mesano sa rizlom,sta mislite ko je pobedio.Zasto se danlop osmelio da  u direktnom okrsaju sa najvecim proizvodjacima prezentuje svoju gumu.To do tad niko nije radio nego samo predstave svoju gumu.Tako se najlakse uoce razlike.To vam je kao u finalu izlozbe pasa ili bilderi kad stoje jedan pored drugog -mnogo se bolje uoce razlike.Svi svetski  casopisi su roadsmart stavili za klasu ispred drugih a na mokrom neke i 3 klase.Nadji  negde pa procitaj.Moje licno iskustvo je ovo-kupio sam nove gume i  tokom voznje guma na sredini imala 4milimetra a na oba boka bez sare.Kad je bacena, sa strane je bila maltene na zici a na sredini 3,5 mm.Vulkanizer koji je skino je odma za sat vremena prodo coveku koji vozi uglavnom kao i vecina uglavnom pravo pa kockasti gumu.Mislim da sam da sam dobro upozno tu gumu na svom versisu a ima i koji mezajebavaju da kuci brusilicom skidam gumu sa strane da bi izgledalo da teram krivine sto naravno nije tacno.Onda sam montiro roadsmart 2.

p0peye

Чекај бре - па овде неки тврде да је Данлоп за класу иза Миселина и Бриџстина...? Нешто се ту не уклапа...
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

UFF

sasa ti bese zivis u ns?
gde nadje sve te krivine? :D

Che

Citat: UFF poslato 14 Januar, 2015, 19:42
procitas ovo

http://www.dunlopmotorcycle.com/tire-catalog/sport-trackday-race/sport-touring/roadsmart-ii/

Tvoj bivsi prijatelj, :P
ozloglaseni tedeemas kraljevacki se kune u roadsmart.



Citat: Cale poslato 14 Januar, 2015, 17:22
          Che je valjda vozio TDM 850,ima ih na forumu.

Che je na 850 vozio uglavnom Metzeler Z6 i bio prezadovoljan. Guma je ne unistiva a solidno drzi.
Sada na tedeemu 900 sam sahranio jedan par Michelin PR2,
pa presao na Metzeler Z8 (iskocile nove po dobroj ceni)

Cale

Citat: sasa ns 1 poslato 16 Januar, 2015, 01:04
vozio sam roadsmart 1 21000 km,kao i vecina ljudi osim onih sto teraju erove a i oni su zadovoljni.Roadsmart 1 i 2 su jedine gume koje su na svetsku prezentaciju doveli sve vrste motora od 600 do 1600 kubika i to uporedo sa nekoliko drugih top prizvodjaca.Znaci vozili su potpuno iste motore zaredom  na raznim gumama i to na stazi pa mokroj stazi ,autoput i brda sardinije mesano sa rizlom,sta mislite ko je pobedio.Zasto se danlop osmelio da  u direktnom okrsaju sa najvecim proizvodjacima prezentuje svoju gumu.To do tad niko nije radio nego samo predstave svoju gumu.Tako se najlakse uoce razlike.To vam je kao u finalu izlozbe pasa ili bilderi kad stoje jedan pored drugog -mnogo se bolje uoce razlike.Svi svetski  casopisi su roadsmart stavili za klasu ispred drugih a na mokrom neke i 3 klase.Nadji  negde pa procitaj.Moje licno iskustvo je ovo-kupio sam nove gume i  tokom voznje guma na sredini imala 4milimetra a na oba boka bez sare.Kad je bacena, sa strane je bila maltene na zici a na sredini 3,5 mm.Vulkanizer koji je skino je odma za sat vremena prodo coveku koji vozi uglavnom kao i vecina uglavnom pravo pa kockasti gumu.Mislim da sam da sam dobro upozno tu gumu na svom versisu a ima i koji mezajebavaju da kuci brusilicom skidam gumu sa strane da bi izgledalo da teram krivine sto naravno nije tacno.Onda sam montiro roadsmart 2.
Mozes i te casopise i Roadsmart da nabijes na budzu.I meni i drugaru iskocila jaja na gazecem sloju.Gume kupljene u ovlascenom salonu,pod garanciom,normalno koriscene itd...Meni na oko 3000-4000 km iskocilo jaje ( pocela da se odlepjuje po sredini),bacio djubre i u Mostaru dobio polovnu gumu od drugara da se vratim kuci.

TEEfqd

vozio sam se na bt16 pro. bolje da ne pisem sta mislim o tim gumama,pljuvao sam ih dosta.
birao sam izmedju pilot power 2ct i qualifier 2, slicne su cene bile...ljudi su mi pricali da 2ct
bolje drzi ali da se malo brze trosi pa sam izabrao tu opciju.  prezadovoljan sam gumama.
sl put ili uzimam opet njih ili nesto iz vise klase cisto da vidim o cemu se tu radi

Serpente

definitivno idem na dunlop posto svega par ljudi koji su dali konkretan odgovor rekli su dunlop a pogotovu roadsmart varijantu , dok ostali samo hejtuju sve kao da na felnama voze :)
Be the change you want to see in the world!

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Serpente

gle ga sad ovaj :D kao da mi nije dovoljan italijanski auto pa jos i italijanske gume d'uzmem :D A stvar je da mi moja firma da je najbolje uslove, ali za dunlop tako da sam ih porucio :D nove su da ga jebem ne mogu da budu ne znam koliko lose :) a  i kao sto rekoh, svi koji imaju gume na motorima suhvalili dunlop dok ostali valjda voze na felnama pa samo pljuju :)
Be the change you want to see in the world!

zVuk

#38
....jbg, po meni sve te putna gume su super, ako ne obaras do fuzastera, nema neke bitne razlike....jer kad pada kisa, pogotovo ona sitna, sve se klizaju, ako naletis na svezu balegu u sred krivine, svaka ce da sklizne....zato, ako nisi trkac, uzmes najpovoljnije u trenutku kupovine i teraj.....

naravno mislim na ove renomirane proizvodjace.....probao sam neke "DURO" gume, kazu da su kineske, one se klizaju i po suvom hrapavom asfaltu...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

SSZGO

kad pricate o gumama jel mislite na kvalitet novih ili koriscenih guma

vidim pominju se polovne

cim ta guma odradi 2000km vise to nije to...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor