Glavni meni

Moto klub S.O. Zandramerije

Započeo guri, 27 Decembar, 2014, 23:19

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

BOKYBOY

#40
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 27 Januar, 2015, 16:45
el mogu ovde da pitam za pomoæ, s obzirom da ste kolege bajkeri a imate veze sa policijom...

oæu da farbam motor. menjam boju, pa kako se to reguli¹e u saobraæajnoj..
Motor je naravno na mene.

...mislim da se sve regulise na tehnickom pregledu...zovi Losmija pa pitaj... ;)

guri

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 27 Januar, 2015, 16:45
el mogu ovde da pitam za pomoæ, s obzirom da ste kolege bajkeri a imate veze sa policijom...

oæu da farbam motor. menjam boju, pa kako se to reguli¹e u saobraæajnoj..
Motor je naravno na mene.

ofarbas motor, tehnicki pregled konstatuje boju i upise u registracioni
list.....onda nosis u policiju papire i to je to.

Hohštapler

to pri registraciji?  se menja saobraæajna ili ne¹to?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

guri

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 27 Januar, 2015, 17:11
to pri registraciji?  se menja saobraæajna ili ne¹to?

mozes da cekas registraciju ali si onda u prekrsaju jer ako zamenis boju vozila moras je odmah upisati u saobracajnu....odnosno promeniti saobracajnu......inace kada se menja bilo koja informacija o vozilu mora da se menja i saobracajna dozvola.

generalno posto u saobracajnoj dozboli nije vidljivo istaknuta boja vozila, mislim da neces imati probleme da vozis motor u drugoj boji pa da istu upises prilikom produzenja registracije........ALI JA TO NISAM REKO !!! :D

Hohštapler

...a ¹to se menja saobraæajna ako je ova nova saobraæajna sa èipom?  
kad sam menjao adresu u liènoj karti samo sam platio taksu od 200-300 din i zamenili su adresu,  nisam pravio novu.

u svakom sluèaju, èekaæu jul da istekne reg. ;-)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

guri

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 27 Januar, 2015, 17:22
...a ¹to se menja saobraæajna ako je ova nova saobraæajna sa èipom? 
kad sam menjao adresu u liènoj karti samo sam platio taksu od 200-300 din i zamenili su adresu,  nisam pravio novu.

u svakom sluèaju, èekaæu jul da istekne reg. ;-)

zato sto saobracajna dozvola ima cip kako bi mogli da se ocitaju podatci (znaci jednosmerna funkcija), a LK ima mogucnost promene prebivalista...i to je jedino sto je moguce izmeniti na L.K. jer je to ne bitan podatak za sluzbu...zato si uz L.K. dobio kovertu sa PIN brojem a za saobracajnu nisi.

zamisli kad bi mogao da menjas podatke o vozilu kako hoces.......u ovoj drzavi to bi bila drama !!!!

nadam se da sam pomogao :)

Slaninar

Koliko sam skontao, plati se administrativna taksa neka i ode se na tehnièki da oni utvrde boju. S tim papirima se u SUPu posle menja podatak u saobraæajnoj. Samo nisam proverio mo¾e li se u tom èipu promeniti, ili se plaæa i nova saobraæajna. Pitaæu sutra ako ne zaboravim - svakako idem u ¹alter salu.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

guri

Citat: Slaninar poslato 27 Januar, 2015, 18:00
Koliko sam skontao, plati se administrativna taksa neka i ode se na tehnièki da oni utvrde boju. S tim papirima se u SUPu posle menja podatak u saobraæajnoj. Samo nisam proverio mo¾e li se u tom èipu promeniti, ili se plaæa i nova saobraæajna. Pitaæu sutra ako ne zaboravim - svakako idem u ¹alter salu.  :)

placa se nova saobracajna i menja se naravno....znaci za promenu boje vozila mora:
teh.pregled (registracioni list)
administrativna taxa
nova saobracajna

UFF

A sta klub radi sa 5000rsd od svakog clana?
I sta clanovi dobijaju za tih 5000rsd osim toga sto mogu da ih zovu "drug clan"?

freepartyman

 Pruzaju im utopiju, i saznanje da su deo "bitne" grupe. Kad si slab i povodljiv moras da imas vodju ili budes deo neke manje ili vece grupe.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Bori¹a

u prevodu kad nemas svoje JA
ja necu da se uclanim ni u jedan klub... mogu da imam drugare i bez njih, da se vozimo kad hocemo i da radimo sta hocemo bez da imamo nadredjenog...
valjda vozimo motore da bismo bili slobodni

zVuk

Citat: UFF poslato 27 Januar, 2015, 18:13
A sta klub radi sa 5000rsd od svakog clana?
I sta clanovi dobijaju za tih 5000rsd osim toga sto mogu da ih zovu "drug clan"?

pretpostavljam da od te clanarine placaju troskove klupskih prostorija i da ima u kasi ako nedajboze se desi nekom clanu nesto nepredvidjeno, pa da mora da se krene po njega u roku od odma.....

nisam siguran, nagadjam samo...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

guri

Citat: UFF poslato 27 Januar, 2015, 18:13
A sta klub radi sa 5000rsd od svakog clana?
I sta clanovi dobijaju za tih 5000rsd osim toga sto mogu da ih zovu "drug clan"?

clanarina generalno sluzi za potrebe funkcionisanja kluba...knjigovodja i sl. inace to je manje od 500 din mesecno ako tako racunas.
clan dobije uz uclanjenje majcu, zastavice, privezak, stiker.... i uziva popuste po kaficima i restoranima koji imaju sklopljen ugovor sa klubom.
a najvaznije ulazi u jednu grupu ljudi istomisljenika i druzi se,,,sto je i poenta kluba.

kako vi ne povodljivi ne trebate nekog da vas vodi....vi se nemojte uclanjivati.
Smatram da nas klub nije ta vrsta kluba koju pominju pojedinci koji su iz nekog samo njima poznatog razloga besni na policiju.

klub kao organizacija funkcionise u skladu sa dogovorima i trenutnim aktuelnostima...bilo to humanitarna akcija bilo voznja i druzenje, rostilj ili letovanje.
u svakom slucaju stvar slobodne volje dali neko voli i zeli da se druzi......ne znaci da mi nemamo drugare van kluba...ali nisu na svim druzenjima jer su neka zatvorenog tipa.
toliko.

UFF

jasno ali cemu onda klub uopste?
mislim sta ce ti knjigovodja i zvanicno da odvajau svi kintu?
kakav popust moze npr vas klub da napravi sa kaficima ili restoranima sto ne moze nas forum?
a ovde ljude ne kosta nista da budu na njemu, majice ako zele kupe, neki nisu hteli da kupuju pa su ih sami napravili
kad krenes na druzenje sa manijacima obuces mm majicu a kad se vozis sam ako ne zelis skines je
nisu boje da moras stalno da ih nosis i da imas nekog ko odredjuje u tvoje ime sta ce sa tvojim novcem raditi, da imas obavezu da dolazis na okupljanja i sastanke itd

balcan girl

mahom kinta klubu sluzi da kad se pravi zurka ili moto skup ima od èega :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

guri

Citat: UFF poslato 27 Januar, 2015, 18:26
jasno ali cemu onda klub uopste?
mislim sta ce ti knjigovodja i zvanicno da odvajau svi kintu?
kakav popust moze npr vas klub da napravi sa kaficima ili restoranima sto ne moze nas forum?
a ovde ljude ne kosta nista da budu na njemu, majice ako zele kupe, neki nisu hteli da kupuju pa su ih sami napravili
kad krenes na druzenje sa manijacima obuces mm majicu a kad se vozis sam ako ne zelis skines je
nisu boje da moras stalno da ih nosis i da imas nekog ko odredjuje u tvoje ime sta ce sa tvojim novcem raditi, da imas obavezu da dolazis na okupljanja i sastanke itd

O tome i pricam...nas klub se razlikuje od ostalih klubova....za razliku od foruma nas klub ima ozbiljnu listu ugovora za popuste sa raznim ugostiteljskim objektima
i prodavnicama od 10 pa i do 50 % popusta za clanove. Recimo prodavnica moto opreme MOTOMANIJA daje 20% popusta nasim clanovima.
Nisam rekao da mora klub....naravno da se mozes i sam organizovati za voznju i druzenje...MK Zandarmerije je deo IPA (Internacionalne Policiske Asociacije)
to je svetska asocijacija koju svaka zemlja ima, sto znaci ako ides u voznju negde u inostrastvo klub ti da smernice sta da radis i koga da zoves u slucaju problema....ili ti organizuje docek, pratnju, provod sa IPA sekcijom iz te zemlje. Ako ti se pokvari motor ne moras da imas AMS karticu jer si clan IPA....
Trenutno smo ostvarili saradnje sa vise zemalja u okruzenju i svim zemljama bise Jugoslavije.....voznje u organizacijama kluba (rally) se planiraju tako da prijaju svim dzepovima pa se iz kase kluba i odvoji lova za nekog ko ima vremena i zasluzuje da mu se pomogne.

Generalno nemam te neke skupstine, glasanja i tome slicno kao ostali klubovi...vec se dogovaramo zajedno na druzenjima i organizujemo, sto nas razlikuje od klasicnih stereotipa kluba....boje nisu obavezne ali su pozeljne u nekim desavanjima.

Radanovic

jel dobijate vi kakve pare od op¹tine/grada/dr¾ave ???

guri

Citat: Radanovic poslato 27 Januar, 2015, 18:39
jel dobijate vi kakve pare od op¹tine/grada/dr¾ave ???


to su sada pitanja koja ne bih raspirivao na forumu.

Radanovic

znaèi dobijate  ;D


i po pravilnicima/statutima svih klubova ( ne samo moto ) rad svakog kluba je javan ... bar je tako u 99% sluèajeva.
tako da ako se ja sutra pojavim kod vas na sastanku i pitam vas koliko ste dobili para iz bud¾eta mora da odgovorite  :)


ni¹ta zlonamjerno  [cheers] ... svaka èast ako ste izganjali da dobijate neku kintu od dr¾ave

balcan girl

pa kad su murijasi bre naravno da æe dobiju pare od drzave :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!