Glavni meni

Moto klub S.O. Zandramerije

Započeo guri, 27 Decembar, 2014, 23:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

guri

Citat: Radanovic poslato 27 Januar, 2015, 18:46
znaèi dobijate  ;D


i po pravilnicima/statutima svih klubova ( ne samo moto ) rad svakog kluba je javan ... bar je tako u 99% sluèajeva.
tako da ako se ja sutra pojavim kod vas na sastanku i pitam vas koliko ste dobili para iz bud¾eta mora da odgovorite  :)


ni¹ta zlonamjerno  [cheers] ... svaka èast ako ste izganjali da dobijate neku kintu od dr¾ave

mislim da na nasem sajtu postiji istaknut statut kluba......slobodno procitaj, a mislim da i pitanja mozes da postavis upravi kluba.

VR 46

Meni nije jasna jedna stvar,neko se uclani u vas klub,i krene u voznju sa vama...posle nekog vremena taj neko pretekne preko pune linije,vozi 120km gde je dozvoljeno 80km i slicno,jer ce njemu drug clan da napise kaznu? Ili ce da pozove kolege? [neampojma] Posto koliko znam kad se polaze zakletva,ima onaj deo da ako neko iz najblize porodice napravi prekrsaj da ga ovaj kazni?
Twist of wrist!

guri

Citat: VR 46 poslato 27 Januar, 2015, 19:50
Meni nije jasna jedna stvar,neko se uclani u vas klub,i krene u voznju sa vama...posle nekog vremena taj neko pretekne preko pune linije,vozi 120km gde je dozvoljeno 80km i slicno,jer ce njemu drug clan da napise kaznu? Ili ce da pozove kolege? [neampojma] Posto koliko znam kad se polaze zakletva,ima onaj deo da ako neko iz najblize porodice napravi prekrsaj da ga ovaj kazni?

ahahahahahaaa bas tako Rossi ;)

VR 46

Twist of wrist!

Kostić

taman sam teo da pitam, jel primate manijake koji teraju 140 levom trakom, cikcakaju kroz grad i turiraju po gradu da zezaju komunalce, al me mali rosi preduhitrio :) a mislio sam da se uèlanim, da ne provedem celo leto u padinjaku, nego da na osnovu èlanstva to makar umanjim na pola :)

Hohštapler

#65
A koji qrac sad ove prozivke za klub dal ovo dal ono?
Klub ko i svaki drugi, nisu udru¾enje filatelista veæ bajkeri.
Svaki iole normalan klub ima sponzore i primanja.
Imam puno prijatelja policajaca i nisu mi sad jasna podjebanja za kazne i to...
®ivi ljudi, voze motor ko i svako od nas, sigurno da ne divljaju po gradu, toèkarenja i pzde mtrne, al garant i ne voze 80 van grada...
Pa ¹ta. A ko vozi PSu?
Ko ¹to lekari i njihova deca ne èekaju red kod doktora - isto tako i pandur panduru "oprosti" sitniji prekr¹aj, pa?
Mi ostali platimo tu uslugu. ©ta se la¾emo koji kurac znamo svi gde ¾ivimo.
I nemoj da brkamo saobraæajce i ostale pripadnike MUPa, poooogoto ¾andarmeriju koja gotovo i da nema veze s pandurima..
Imam dva drugara ¾andara, obojca voze motore, ljudine, drugarèine, a porodièni ljudi, zato mi i zasmetalo ovo prozivanje...

KLUB KO I SVAKI.

[cheers]




Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

balcan girl

sta koj kurac ne toèkare??? pa kod nas to panduri rade mi ostali smo fini :D volim ja kad vozim s pandurima onda i ja prodjem bez kazne :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

UFF

niko ih ne proziva, samo smo se informisali kako im klub funkcionise, nisam video da ih je neko hejtovao
dobra je ova fora za pomoc na punu van srbije

Kostić

¹ta ti je dete? koi mrzi i proziva? ne sme èovek da se na¹ali, odma se bre neko uvredjava :)

Hohštapler

..meni vi¹e smetaju one kriminalne grupe koje sebe nazivaju bajkerima a od 20 u klubu 5ca imaju motore...
Setimo se MM roðendana...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

guri

ju ju ju ju ....... sta napraviste od pisljivog moto kluba......cccccccc   !!!!!

:) :0 :0 ) :) :) :) :) :) :) :) :)

goranvojska

Citat: guri poslato 27 Januar, 2015, 21:49
ju ju ju ju ....... sta napraviste od pisljivog moto kluba......cccccccc   !!!!!

:) :0 :0 ) :) :) :) :) :) :) :) :)
sta se brei ti lozis.ko oce dobro dosao.ko nece.........ma cao.ja 40g vozim motor i nikad clan ni jednog kluba nisam bio jer smatram da nisam ja za to.i vozio sam se sve vreme.ljudi imaju razne razloge za i protiv.zasto se opterecivati sa tim.

guri

Citat: goranvojska poslato 27 Januar, 2015, 21:54
Citat: guri poslato 27 Januar, 2015, 21:49
ju ju ju ju ....... sta napraviste od pisljivog moto kluba......cccccccc   !!!!!

:) :0 :0 ) :) :) :) :) :) :) :) :)
sta se brei ti lozis.ko oce dobro dosao.ko nece.........ma cao.ja 40g vozim motor i nikad clan ni jednog kluba nisam bio jer smatram da nisam ja za to.i vozio sam se sve vreme.ljudi imaju razne razloge za i protiv.zasto se opterecivati sa tim.

daleko od tkoga da se lozim (imas ceo red smajlija koji naglasavaju da me libu tuki)  [rofl] [clapp] [yahoo] [cheers]
ja sam hteo da obrazlozim ljudima sta smo mi......ali ocigledno je da nas mentalitet funkcionise po principu....
"ne idem na sahranu elektricaru, da me ne udari grom" [blahblah] [blahblah]

a za ostalo si skroz u pravu !!!!  [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up] [cheers]

goranvojska

meni je sin u uniformi,prvi komsija inspektor za narkomaniju,extra drugar nacelnik okp-a u jagodini,masa drugara skolskih u uniformi i sta sad treba sve njih da mrzim.ne bre.zivot ih odveo na tu stranu i to je sto je.

mareskin

Citat: guri poslato 27 Januar, 2015, 21:49
ju ju ju ju ....... sta napraviste od pisljivog moto kluba......cccccccc   !!!!!

:) :0 :0 ) :) :) :) :) :) :) :) :)

Meni je ta prièa sa klubom sasvim u redu. Ko voli nek izvoli.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

durmitor2000

Po¹to sam imao prilike da se susretnem sa èlanovima IPA dok sam vodio internu FTO firmu. Gde su me nagovarali da otpocnemo saradnju i da uclanim moje radnike inace biv¹e pripadnike MUP-a, cak koliko se secam imao sam i sastanak u udruzenju penzionera Mup-a u bulevaru kralja Aleksandra.

Koliko vidim da govorite o pogodnostima za putovanja u inostranstvo i pomoc na putu za èlanove moto kluba S.O ®andarmerije . Zanima me kako je to moguce kad punopravni èlanovi IPA mogu biti samo pripadnici MUP-a (policija,  pol.zdravstvo, pol. ¹kola), penzioneri MUP-a, strani dr¾avljani koji su bili pripadnici policije u njihovim dr¾avama gde nema udru¾enja ili ¾ivi na teritoriji Srbije - Statut udru¾enja Srbije i regija Beograd ( govorim legalno a ne preko muljacina). Tako da ne vidim mogucnost bilo kakve pomoci kroz mre¾u IPA udru¾enja u svetu po¹to èlanstvom u moto klub ne mo¾ete da postanete èlan IPA (dobijanje znaèke IPA asocijacije matiène zemlje, indetifikacione kartice). Iako znaèka ima karakter promotivnog suvenira. Koliko vidim èlanarina IPA Srbija je 1800din i da to ulazi u iznos èlanarine kod vas od  5000 din, ako mi ka¾ete da postajem punopravni èlan IPA.
Znaèi ne govorim o vama kao moto klubu i èlanstvu kod vas kao sportskog udruzenja na osnovu Zakona o sportu republike Srbije (za razliku od IPA koje je osnovan kao ugruzenje graðana na osnovu Zakona o udru¾enjima) gde vidim da ste statut prepisali i uskladili prema IPA statutu osim kod èlanstva uslov stavili fizièka lica.

A to da ima popusta to verujem vama makar nije te¹ko da dobijete popust i svake druge privilegije, i da obezbedite sponzore kako dr¾avne tako i privatne.

Nemam ni¹ta protiv bilo kakvih klubova ali mislim da klubovi koji u sebi nose ambleme i obele¾ja zvaniènih organa reda i mira, ili bilo kakvih ustanova trebalo bi da ostanu u okviru esnafa. ©to vas ne sprecava da organizujete edukativne sadr¾aje, donatorske veceri koji bi bili dostupni svima i onima koji nisu èlanovi. Ovo govorim jer koliko mi se cini da bi se mnogi uclanili da bi ostvarivali korist od druzenja sa vama kao èlanovi kluba u vidu zloupotrebe va¹eg polo¾aja u dru¹tvu (dobijem zastavicu kluba za auto, stiker za motor, majicu sa grbom kluba). Da ne bude kao sa nezavisnim sindikatom policije 2003 gde su èlanovi bili i imali znaèke pripadnici zemunskog klana i gomila giliptera ¹to sam se lièno uverio.














guri

Citat: durmitor2000 poslato 28 Januar, 2015, 00:24
Po¹to sam imao prilike da se susretnem sa èlanovima IPA dok sam vodio internu FTO firmu. Gde su me nagovarali da otpocnemo saradnju i da uclanim moje radnike inace biv¹e pripadnike MUP-a, cak koliko se secam imao sam i sastanak u udruzenju penzionera Mup-a u bulevaru kralja Aleksandra.

Koliko vidim da govorite o pogodnostima za putovanja u inostranstvo i pomoc na putu za èlanove moto kluba S.O ®andarmerije . Zanima me kako je to moguce kad punopravni èlanovi IPA mogu biti samo pripadnici MUP-a (policija,  pol.zdravstvo, pol. ¹kola), penzioneri MUP-a, strani dr¾avljani koji su bili pripadnici policije u njihovim dr¾avama gde nema udru¾enja ili ¾ivi na teritoriji Srbije - Statut udru¾enja Srbije i regija Beograd ( govorim legalno a ne preko muljacina). Tako da ne vidim mogucnost bilo kakve pomoci kroz mre¾u IPA udru¾enja u svetu po¹to èlanstvom u moto klub ne mo¾ete da postanete èlan IPA (dobijanje znaèke IPA asocijacije matiène zemlje, indetifikacione kartice). Iako znaèka ima karakter promotivnog suvenira. Koliko vidim èlanarina IPA Srbija je 1800din i da to ulazi u iznos èlanarine kod vas od  5000 din, ako mi ka¾ete da postajem punopravni èlan IPA.
Znaèi ne govorim o vama kao moto klubu i èlanstvu kod vas kao sportskog udruzenja na osnovu Zakona o sportu republike Srbije (za razliku od IPA koje je osnovan kao ugruzenje graðana na osnovu Zakona o udru¾enjima) gde vidim da ste statut prepisali i uskladili prema IPA statutu osim kod èlanstva uslov stavili fizièka lica.

A to da ima popusta to verujem vama makar nije te¹ko da dobijete popust i svake druge privilegije, i da obezbedite sponzore kako dr¾avne tako i privatne.

Nemam ni¹ta protiv bilo kakvih klubova ali mislim da klubovi koji u sebi nose ambleme i obele¾ja zvaniènih organa reda i mira, ili bilo kakvih ustanova trebalo bi da ostanu u okviru esnafa. ©to vas ne sprecava da organizujete edukativne sadr¾aje, donatorske veceri koji bi bili dostupni svima i onima koji nisu èlanovi. Ovo govorim jer koliko mi se cini da bi se mnogi uclanili da bi ostvarivali korist od druzenja sa vama kao èlanovi kluba u vidu zloupotrebe va¹eg polo¾aja u dru¹tvu (dobijem zastavicu kluba za auto, stiker za motor, majicu sa grbom kluba). Da ne bude kao sa nezavisnim sindikatom policije 2003 gde su èlanovi bili i imali znaèke pripadnici zemunskog klana i gomila giliptera ¹to sam se lièno uverio.















Druze, lepo si se infoemisao i zato cu te udostojiti odgovorom jer smatram da treba da znas.
Mi kao moto klub SO Zandarmerije smo ogranak Sindikalne Organizacije Zandarmerije, Predsednik kluba je Savetnik direktora sekcije IPA Srbije i jos mnogo toga.
Kao klub smo prijatelji sa IPA-om i samim tim ucestvujemo u manifestacijama IPA-e u zemlji i svetu.
kao sto znas u svetu postoje moto klubovi koji generalno nose naziv "Blue Knights"....mi u neku ruku smo poistoveceni sa tom vrstom klubova samo imamo drugaciji statut i zato sto svi nasi clanovi nemaju krimogenu proslost mi ne remetimo skladnost u clanstvu IPA-e.
Inace da nismo u svemu tome ne bi mogli da nosimo obelezija IPA-e, a znacke IPA nemaju svi clanovi jer nisu radnici MUP-a.
Takodje u svedskoj IPA imas dosta clanova koji nisu policajci i dobili su clansvo za odredjene zasluge i pomoc u razvijanju IPA-e

O znackama sindikata policije......necu ni da komentarisem, kao ni to da se uredno sa znackama FTO mase i pozivaju na kolegijalnost, to je tema koja nema kraja
i bez predmetno je uopste porediti sa ovom temom gore.

Mi smo kao klub i organizacija za godinu dana postojanja uradili mnogo...uradicemo jos vise ove godine, i trudicemo se da clanovi to osete, a donacije dali ce biti ili ne....to ne ometa rad kluba, druzenje i sirenje znanja o bezbednoj voznji kako kod dece tako i kod odraslih.

hvala.

durmitor2000

@guri

Svaka èast Va¹im èlanovima i njihovim funkcijama u okviru IPA udru¾enja, sindikata i drugih strukovnih organizovanja. Sve benefite èlanstva u IPA verujem da vi mo¾ete da koristite ali iskljuèivo kao IPA èlan a ne kao udru¾enje prijatelj sa IPA Srbija. Naravno da postoje poèasni èlanovi IPA koji nisu pripadnici MUP-a ali to je mali broj ljudi koji imaju posebne zasluge i njihov izbor predlaze èlan Izvr¹nog Saveta ili na predlog Regije trocetvrtinskom vecinom.

Tako da èlan moto kluba ®andarmerije nije èlan IPA Srbija tako da te¹ko da ima neke koristi na putovanjima u svetu jer kako sam video na IPA globalnom sajtu uslov za benefite je èlanstvo u IPA koje vidim na nekim mestima se dokazuje kopijom ID kartice i znaèkom promotivnog suvenira.
Sla¾emo se oko zloupotrebe znaèaka i obele¾ja i zato sam i naveo primer Va¹ih zastavica, privezaka, majica sa amblemom ¾andarmerije, slicne ambleme mnogi ljudi obilato koriste i kace po kolima da bi imali bla¾i tretman kod represivnih organa.

Zelim Vam nastavak klupskih aktivnosti i da kao ¹to si napisao "osete" boljitak u ovoj godini ( nadam se vi vi¹e nego mi u obecanjima Vucica  :D ) èlanovi va¹eg kluba. I da imate sredstava za ostvarenje Va¹ih akcija.

Pozdrav.

UFF

opa, javilo se neko strucno lice :) znaci nije lose sto sam pitao

tako da ako se uclanim nista od pomoci na proputovanju po svetu osim ako ne nosim znacku i pistolj

steta jer to sam video kao jedini benifit
mada za 5k godisnje mogu kupim ams karticu i da mi ostane kusur a popuste po prodavnicama i restoranima mogu da sredim u ime MM bez problema

petar357


Popust u kafani na primer 20%. Cena pica je prosecno 150, uz popust 130 din.
Posle 250 popijenih pica u restoranima koji daju popust, povadice se clanarina.  ;D  :D