Glavni meni

Kako sve mozemo da branimo svoju imovinu i kojom silom?

Započeo bigbad86, 16 Decembar, 2014, 22:15

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Ivicat

Citat: Slaninar poslato 17 Decembar, 2014, 09:46
... Kontam da bilo ko mlaði (ko ima male dece u kuæi) mo¾e reæi da su pare u banci, pokazati karticu iz banke i zavr¹i¹ prièu....
A lopov kaze: E onda ok. Izvini i dovidjenja.  [doh]
On je dosao da krade. Ako vec dolazi a zna da nekog ima, spreman je i na nasilje. To sto cu da mu pokazem karticu, nece ga smiriti i naterati da izadje. Samo ce da bude gore. Bogu se molim da bude gore po njega.

mi¹ko_kolo

Citat: Hattrick poslato 17 Decembar, 2014, 01:16
More ja mu na keca ispraznim okvir u tintaru, pa posle neka advokat resava.
Bolje u zabeli, ali ziv, nego izmasakriran na gajbi, jer si zatekao dzukce u poslu.
Ne popujem ja kako treba po¹tovati zakon po svaku cenu Samo iznosim primer. ©to se mene tièe - branio bih porodicu i kuæu svim raspolo¾ivim sredstvima, a posle... Tra¾i dobrog advokata pa se brani.

Conti-Moto

Pre par godina sam dao u oglase moju Husqvarnu TE610. Posle par dana dolazi lik iz grada (NS), znam ga iz vidjenja.
Gleda motor i zove nekog drugara da ga pita nesto ... drugar dolazi i shvatim da oni gledaju vise kucu nego motor.
Dva dana posle "gledanja motora" sam na putu, tu noc mi obijaju kucu i kradu sve sto se moglo poneti, tehniku,
sve velike peskire za kupanje ?!, moje patike i sto mi je najzalije i najvrednije, Katanu (mac) iz Japana koju sam dobio na poklon od kuma.
Dok su maznjavali po kuci popalili su sva svetla, pojeli par tabli cokolade koje su nasli u kuhinji ...
Bili su inspektori, uzeli otiske, posle i nasli ko je to uradio i rekli meni. Pri tom su mi zapretili da ne smem nista da mu radim jer "on njima treba".
Njegovi su dobro stojeci, zive u Sremskoj Kamenici, vlasnici su velikog restorana i prenocista. Otac mu je lezao po zatvorima zbog
falsifikovanja licnih isprava, zelenasenja, sverca automobila itd.
Posle nekog vremena moj drugar, isprovociran celim dogadjajem nadje lika i ovaj mu pobegne motorom.
Sutradan dolaze isti inspektori kod mene u kucu i ponavljaju mi veoma glasno da su mi vec rekli da ne smem ....

Lika vidjam i dalje po gradu, i uvek mi se previse ljubazno javi ...

Volim Srbiju.

Novo !!!
Conti ROAD !!

bigbad86

Niko ne spori svima vama da upotrebi BILO KAKVU silu da zastiti svoje najmilije, i to vam niko nece ovde na forumu sporiti. Ja sam postavio pitanje prvenstveno za IMOVINU. Znaci nesto sto je u supi,garazi... Motor, alat, kiseo kupus... :P
sta sa "zamkama"?
Brat mi radi u pratnji novca i kaze da cak ioako ih pljackaju naoruzani sa vatrenim oruzijem oni ne smeju prvi da zapucaju. Mora prvo lopov da zapuca pa tek onda ti da bi se racunalo kao samoodbrana. Isto je za obezbedjenje u banci. Da li je tako za pljacku kuce?

gojko

Citat: Hattrick poslato 17 Decembar, 2014, 01:25

+ redovni IPSC trening u Partizanu,


Verovatno se znamo sa streli¹ta.. Jel se brat Duæa vratio u Partizan?

Inaèe nebi mnogo palamudio sta i kako.. Verovatno je to trenutak kada èovek refleksno uradi sve sto mu padne na pamet..
sigurno je da mu nebi pucao u leða itd...

jevta

Prvo treba dobro ra¹èistiti sam sa sobom da li ima¹ petlju da puca¹ u nekoga.Ako nema¹ bolje je nemati  ni¹ta.Ako ima¹ pa kom opanci kom obojci.
Nemojte pogre¹no da razumete procenu smem ili ne smem nije to ba¹ tako lako.
Ima onih koji su gledali u cev i i¹li na nju bez i¹ta zato ¹to se u oèima onog ko je dr¾i vdi da se boji ko zeka.
Ne daj bo¾e nikome da to nauèi iz skustva.
Jako je ru¾no znam iz iskustva.

bigbad86

Instinkt sa samoodrzanje je najjaci instinkt od svih. Mozda bi nisanio u njega pola sata bez da sme da pritisne oroz ali kad krene ka tebi mnogi bi od straha stisnuli...

jevta


bigbad86


penzos

Jbm mu temu, kada se dovde do¹lo. Po zakonu ne sme¹ ni¹ta. Kao zakon sprovode za to ovla¹æena lica, tvoje je da se skloni¹ ili sl. Ako ti kradu ne¹to-zove¹ policiju i èeka¹ da odrade posao, bla, bla, bla...
Ali dru¾enje sa granièarima i boravak u toj zoni me je nauèio: niko ne zna dali je on prvi potegao, opalio, napao... Dali je imao oru¾je ili nije, i gde se taèno nalazio. Imao sam vi¹e situacija o kojima ne bih, ali ukratko: u èetiri oka, nema svedoka, znaèi ako se ¾ale-kleveæu. I brdo drugara koji æe potvrditi da ste tada sedeli kod nekog na zezanju. E i obavezno istresti d¾epove i naæi dokumenta, kljuèeve, uslikati ga i sl, jbg-on bio kod tebe, pa da svrati¹ i ti kod njega ako ustreba.
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Slaninar

Citat: penzos poslato 17 Decembar, 2014, 12:29
Ali dru¾enje sa granièarima i boravak u toj zoni me je nauèio: niko ne zna dali je on prvi potegao, opalio, napao...

Dru¾i se malo i s ve¹tacima. Dosta toga izaðe na videlo i nije ba¹ lako zajebati. Sitnice.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hattrick

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 17 Decembar, 2014, 09:12
Hattrick,  el ovo tvoj komad?  Svidja mi se!

Jeste, kompenzator, tricijumski nisani, i jos par manjih modifikacija. Redovno ga koristim i odlican je. Mozda zamenim dogodine za CZ 75 SP-01 Shadow ili slicno.


Citat: Slaninar poslato 17 Decembar, 2014, 09:46
Municija sa slike nije ba¹ najpametniji izbor za poluautomatsko oru¾je (zbog oblika vrha).
Uz to, ako je, kao ¹to lièi, u pitanju 9mm para municija: ona sama po sebi nema ba¹ previ¹e veliku probojnu moæ, pa je stavljanje ¹upljeg vrha na istu kontraproduktivno ako je briga zaustavna moæ, a potpuno nepotrebno ako je briga prevelika penetracija.

Briga nije cista penetracija, vec nesto drugo. Municija je 9mm Federal Premuim Hydra Shock 124gr. Ima dovoljno artikala o njoj na internetu. "Humanitarci" su protiv, u Teksasu je apsolutni hit. Meni se svidja nacin funkcionisanja. ;D

Citat: gojko poslato 17 Decembar, 2014, 12:08
Verovatno se znamo sa streli¹ta.. Jel se brat Duæa vratio u Partizan?

Posto znas Ducu, vidjali smo se tamo sigurno ;D
Nije se vratio jos, ne znam da li ce. Extra lik, zao mi ga je u P.M. Mnogo je uradio za IPSC.

Slaninar

Citat: Hattrick poslato 17 Decembar, 2014, 13:24
Briga nije cista penetracija, vec nesto drugo. Municija je 9mm Federal Premuim Hydra Shock 124gr. Ima dovoljno artikala o njoj na internetu. "Humanitarci" su protiv, u Teksasu je apsolutni hit. Meni se svidja nacin funkcionisanja. ;D

Marketing èist, ¹i¹anje ovaca ¹to bi rekli. Plus veæa ¹ansa da se zaglavi. Ako ba¹ hoæe¹, ima takvih metaka sa plastiènim zavr¹etkom vrha koji se brzo raspadne i otpadne, ali u okviru, pri punjenju se pona¹a kao obièan metak sa glatkom oblom glavom, pa se te¾e zaglavljuje pri dovoðenju u cev.


9mm sa tim punjenjem zaustavlja brzo samo ako pogodi¹ u glavu/kièmu, sve ostalo ti je manje vi¹e isti kurac. Va¾no da se ne zaglavi. Hidrostatièki ¹ok - mo¾da pri brzinama koje posti¾e pu¹èani metak, mada ni to nije dovoljno nedvosmisleno dokazano koliko znam.


Sitna saèma je pet u glavu za svaki pi¹tolj, ako ba¹ mora vatreno oru¾je za odbranu u kuæi. Jo¹ ako je pumparica - sam zvuk pumpanja deluje sasvim dobro psiholo¹ki.


Mada je ¹ansa da se dete/ukuæan povredi kad je oru¾je u kuæi vi¹e od 1000 puta veæe, nego da isto bude korisno u samoodbrani za istu tu kuæu. Tako ka¾e statistika. Zdrav razum isto govori da ako stoji pri ruci za upotrebu kad se ne nada¹, stoji pri ruci i da neko dete uhvati. Mo¾e¹ lepo sve objasniti pokazati, al' dovoljna je jedna gre¹ka.


montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hattrick

Upravo suprotno.
Nebitna je penetracija i zaustavna moc na kostanoj podlozi. To jest nije mu potrebna tvrda podloga za prenosenje kineticke energije kao na standardnim FMJ mecima, vec istu odradjuje na bilo kom mekom tkivu.
Cilj je hidrostaticki udar i maksimalno ostecenje mekih tkiva rasparcavanjem metka u telu, hydra metak ne izlazi iz tela, kompletna kineticka energija se u potpunosti prenosi.

Dovoljno testova je pokazalo potpuno ispunjenje tih parametara na balistickom gelu na 9mm Para konfiguraciji.

Nikad mi nije zaglavio, a ispucao sam ih tonu, dovoljno je zaobljen da lepo ulazi u cev. Teorijski moze sve da se desi, pa i da zaglavi u kriticnom trenutku, ali u praksi prilicno retko.
Za bizone je .45 ACP efikasniji od 9mm. Puscani Hydra Shock ne postoji.

Razlika u funkcionisanju u odnosu na standarni metak je vise nego ocigledna.


9x19mm Luger Federal 124gr +P+ Hydra-Shok vs Ballistic Gelatin


9mm 124 gr Federal HYDRA-SHOK Ammo Review


Elem, odosmo u OFF, da se vratimo ipak na prvobitnu temu, jer  Enduro ili Cross, Sport ili Sport Tourer, stvar je izbora, tako i izbor municije. Nije bas sve samo marketing.

Slaninar

Lak¹e ljudima uzeti pare, nego objasniti. Bitno je da su ljudi sretni i da mirno spavaju. Hidrostatièki ¹ok, pogotovo pri brzinama zrna koje se dosti¾u pi¹tljskom municijom, je zanemariv efekat i ne utièe na zaustavnu moæ. Hoæe¹ da zaustavi¹ odraslog èoveka u mestu: pogodi¹ mozak, kièmu. Mada je za neke dovoljno i da puca¹ u vazduh - zavisi na koga naiðe¹.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hattrick

Pogodis coveka standardnim metkom u meko tkivo, metak prolazi kroz njega kao ekser, izlazi napolje, ne prenese nikakvu kineticku energiju, zaustavna moc = 0
Moras da gadjas glavu, kicmu ili kosti kako bi preneo kilo dzule na tvrdu podlogu i imao ikakvu zaustavnu moc.
Hydra meci NE IZLAZE IZ TELA, rasparcavaju se potpuno u njemu, prenose 100% kineticke energije na meka (ili tvrda) tkiva, i samim tim imaju apsolutno maksimalno mogucu zaustavnu moc u odnosu na kalibar metka.
Naravno da ce 6.35 da ima najmanju, a 11.43 najvecu.
Ne moras da gadjas glavu ili kicmu. Gadjas bilo gde, svejedno je. Uvek je sva kineticka energija prenesena.
Hydra efekat, kakav god da je, je samo plus. Zanimacija hirurga kad vadi 500+ rasprsenih fragmenata iz tela takodje.
Dovoljno da cena od 20-30% veca, ionako jeftine municije, bude zanemariva stavka prilikom odluke.
Elem, mirno spavam, to je najbitnije.

Slaninar

#36
I jedan i drugi prenose zanemarljivo malo kinetièke energije na telo i nije kinetièka energija to ¹to zaustavlja (inaèe bi ti pi¹tolj leteo iz ruke svaki put).

Ali, kao i ¹are na drumskim gumama za bicikl: mu¹terija je uvek u pravu i bolje uzeti pare s osmehom.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hattrick


bigbad86

Kao sto covek rece, mirno spava. On kupuje municiju umesto bromazepama :)

Hattrick

Citat: bigbad86 poslato 17 Decembar, 2014, 15:58
Kao sto covek rece, mirno spava. On kupuje municiju umesto bromazepama :)

Kako ne bih morao da kupujem bromazepam  [rofl]