Glavni meni

Kako sve mozemo da branimo svoju imovinu i kojom silom?

Započeo bigbad86, 16 Decembar, 2014, 22:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bigbad86

Nema tema o tome, a u temi sa onom ukradenom CBRkom su poletele mnoge ostre osude ali i presude. Tako da otvaram temu sa ciljem da se razjasni sta je zapravo LEGALNO u srbiji uraditi da sprecis lopova uhvacenog u delu i sta sve smes da uradis da sprecis da uopste pokusa da ukrade.
Ako lopov ima noz, sta ja smem da koristim?
Ako ima palicu, sta ja smem da koristim?
Ako ima pistolj, sta ja smem da koristim?
Ako je goloruk?
Ako ga savladam, da li smem da ga drzim vezanog za stolicu, ogradu?
Sta sve sme (ako uopste sme) da se postavlja od "zamki"? Struja u bravu, igle na sediste, opasno kuce u garazi/kolima...
Dajte jos primera...

eclipse4

#1
Citat: bigbad86 poslato 16 Decembar, 2014, 22:15

Ako lopov ima noz, sta ja smem da koristim?
Ako ima palicu, sta ja smem da koristim?
Ako ima pistolj, sta ja smem da koristim?
Ako je goloruk?

PISTOLJ


ukoliko mi je porodica u kuci a on odabrao pogresan dan/vece za berbu,a nakon sto ga ubijem,izbacim ga kroz terasu bez trunke kajanja.meni je bitno da sam zastitio porodicu a zatvor je isto za ljude,odrobijam i dovidjenja.

da se sutra dan pitam zasto nisam to uradio ako mi ubije decu,muci,maltretira..... ma nepada mi napamet.

jednom sam pucao i uvek cu!

nas zakon kaze ako on tebi samar ti njemu ne smes da uzvratis pesnicu jer je to prekomerna upotreba sile,ali moj ti je savet dokle god nema svedoka sjebi sve kosti u njemu.

ja sam jednom jednog lika razbio i dan danas imam oziljke njegovih zuba po rukama....lepo sam objasnio policiji i sudu da me je on napao i udarao po glavi a ja sam se samo branio mahao rukama kako sam znao a od straha sam oci otvarao kad kad i nemam pojma ni kako sam ga udarao ni gde,dal sam ga laktovima udarao ili pesnicama,glavom ja se nista ne secam....samo sam hteo da se oslobodim napasnika koji me je kako sam ja mislio vec savladao :)

na srecu imao je i alkohol u sebi (to odmah trazis na alk. i drogu) i sad jedan pijan drugi nije ni gledao gde udara od straha i to je to.


a da ti ukratko odgovorim na sve to,nista nesmes od navedenog,sve sto budes uradio znaci da si sam uzeo pravdu u svoje ruke,iako ti policija bude cestitala sto si savladao lopova ne zaboravi da je pravosudje iznad policije i nasi zakoni gde lopov ima vise prava od ostecenog.

skoro je u austriji jedan vlasnik kuce platio kaznu provalniku jer ga je snimila kamera koja tome i sluzi za monitoring.medjutim kamera je uhvatila lopova jos dok je preskako s ulice ogradu,a kamera nesme snimiti van tvog poseda nista,tako da mu to dodje ugrozavanje privatnosti ili kako vec.....

mozes ti i bombu baciti na njega,ali policiji moras reci da se doticni lopov nije snasao s bombom kad je hteo da je baci pa mu eksplodirala pod noge ako dobro gadjas i ko su vestaci pocetnici heheheh......

nema nista od toga drug,ima da sedis da gledas dok te ubija u tvojoj kuci i nesmes mu nista jer ces sutra ti biti kriv na sudu zato....uvek kazem,pucam bre sa zadovoljstvom (a znam da mnogi sad misle ono kao "kako kenja")


Boban_m

Ako ljudi postavljaju pitanje kao naslov ove teme, znaci da je drzava ozbiljno zakazala.

eclipse4

a kad nije zakazala sta pa funkcionise ovde doro od kad nas ameri i eu ovoliko vole i uzeli pod svoje ljubavno okrilje?

Boban_m


Ivicat

Verujem da bi 'tatica' imao pametne stvari da napise na ovu temu.

clutch&brake

bilo je po novinama kada je onaj tip uleteo u stan i frajer braneci porodicu ga ubije u svoj kuci.
koliko znam osudili su ga zato sto je upucao lopova sa ledja... a pre toga sto je bila borba to nema veze...
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

mi¹ko_kolo

Svojevremeno je ba¹tovan iz kanadske ambasade odrobijao dvojicu d¾ukaca koji su ga du¾e vreme maltretirali, a tom prilikom su mu upali u kuæu i krenuli da ga pljaèkaju, tuku i mo¾da i utepaju ali su se preraèunali pa su dobili po dva patrona krupne saème Al' zbog toga ovaj dobi 10+ godina u Zabeli jer je punio pu¹ku i jednog rokn'o u begu.

Hattrick

More ja mu na keca ispraznim okvir u tintaru, pa posle neka advokat resava.
Bolje u zabeli, ali ziv, nego izmasakriran na gajbi, jer si zatekao dzukce u poslu.

eclipse4


Hattrick

Citat: eclipse4 poslato 16 Decembar, 2014, 22:24

PISTOLJ


ukoliko mi je porodica u kuci a on odabrao pogresan dan/vece za berbu,a nakon sto ga ubijem,izbacim ga kroz terasu bez trunke kajanja.meni je bitno da sam zastitio porodicu a zatvor je isto za ljude,odrobijam i dovidjenja.

da se sutra dan pitam zasto nisam to uradio ako mi ubije decu,muci,maltretira..... ma nepada mi napamet.

jednom sam pucao i uvek cu!

nas zakon kaze ako on tebi samar ti njemu ne smes da uzvratis pesnicu jer je to prekomerna upotreba sile,ali moj ti je savet dokle god nema svedoka sjebi sve kosti u njemu.

ja sam jednom jednog lika razbio i dan danas imam oziljke njegovih zuba po rukama....lepo sam objasnio policiji i sudu da me je on napao i udarao po glavi a ja sam se samo branio mahao rukama kako sam znao a od straha sam oci otvarao kad kad i nemam pojma ni kako sam ga udarao ni gde,dal sam ga laktovima udarao ili pesnicama,glavom ja se nista ne secam....samo sam hteo da se oslobodim napasnika koji me je kako sam ja mislio vec savladao :)

na srecu imao je i alkohol u sebi (to odmah trazis na alk. i drogu) i sad jedan pijan drugi nije ni gledao gde udara od straha i to je to.


a da ti ukratko odgovorim na sve to,nista nesmes od navedenog,sve sto budes uradio znaci da si sam uzeo pravdu u svoje ruke,iako ti policija bude cestitala sto si savladao lopova ne zaboravi da je pravosudje iznad policije i nasi zakoni gde lopov ima vise prava od ostecenog.

skoro je u austriji jedan vlasnik kuce platio kaznu provalniku jer ga je snimila kamera koja tome i sluzi za monitoring.medjutim kamera je uhvatila lopova jos dok je preskako s ulice ogradu,a kamera nesme snimiti van tvog poseda nista,tako da mu to dodje ugrozavanje privatnosti ili kako vec.....

mozes ti i bombu baciti na njega,ali policiji moras reci da se doticni lopov nije snasao s bombom kad je hteo da je baci pa mu eksplodirala pod noge ako dobro gadjas i ko su vestaci pocetnici heheheh......

nema nista od toga drug,ima da sedis da gledas dok te ubija u tvojoj kuci i nesmes mu nista jer ces sutra ti biti kriv na sudu zato....uvek kazem,pucam bre sa zadovoljstvom (a znam da mnogi sad misle ono kao "kako kenja")


Ja ne mislim "da kenjas", imam potpuno isti stav kao ti po tom pitanju + redovni IPSC trening u Partizanu, ako ikada bude zatrebalo kao poslednja opcija, da ne bude promasaja.
Posle cemo vec videti sta i kako sa advokatima i vestacima.
Nuzna samoodbrana sebe i porodice je sveto pravo, koje je iznad svih sudova, bolje ja u Zabeli, a moje dete zivo i zdravo, nego moje dete u grobu, a ja uplakan u novinama. Neka hvala.




Mik

Sve je dozvoljeno ako nema svedoka i dokaza.

(Tako je po zakonu, zato sto im tako ostaje vise para.)

TEEfqd

u slucaju da mi neko upadne u kucu, tesko da bi razmisljao o zakonu i gotovo sigurno bi probao da ga ubijem, bez razmisljanja.
sta raditi kad ti neko upadne u kucu ? zakon u svoje ruke i odbijas da dajes izjavu u policiji jer si pod stresom dok ne stigne advokat.
u slucaju da nisi ubio coveka a imas dobrog advokata izvlacis se 99% odmah.
u slucaju da si ga ubio zavisi sve kako je doslo do toga. poenta je bez izjave advokat i samo advokat. koliko brutalno deluje ovaj nas zakon
prema ljudima koji su osteceni toliko je brutalan i prema drugoj strani ako ti je dobar advokat.
+1 za hattricka i eclipse4, svaka kuca treba da ima oruzje.

Kanarinac

Jel postoji i dalje ona fora ako pucas sa zemlje, lezeci, smatra se da si bio u podredjenom polozaju i da si bio ugrozen? tako nesto

Zokowmali

Nasa drzava je cista zajebancija,cak i ako su zakoni dobri,oni se ne sprovode,sprovode se oni kljakavi zakoni...sve naopako! Ako se seca neko kada je jedna nasa estradna umetnica ojadila drzavu za par miliona evra,nagodila se,plati NEVEROVATNU globu od 10% po kursu iz vremena izvrsenja dela,i dobila nanogicu da se pati u neljudskih par stotina kvadrata...a tuzilastvo objavi nevidjeni uspeh! Maznes milion,platis 10% i odes uzivas u vili,malo apelacioni i eto tebe slobodan posle godinu a mozda i pre.
Kod nas je donosenje presude olaksanje za okrivljenog i kraj njegove patnje... Secam se kada su ortaku u toku noci pokusali da maznu iz servisa dva motora,ovaj polomio gredu o njih i eno ga dan danas se vuce po sudovima,nanosenje teskih povreda itd...Mi smo zemlja extrema,i tako je oduvek,dzaba murija i apsi i cestita ti sto si ih odvalio od batina,ali opet su nemocni jer sudiju ne zanima da li su mu bila deca i porodica ugrozena...
©alterski slu¾benici. Kaæe dumru?

Hohštapler

Hattrick,  el ovo tvoj komad?  Svidja mi se!

Aj moje iskustvo sa zakonom..   Sedimo kod ujaka na slavlju,  cela porodica i prijatelji,  odjednom se u pola 10 uveèe u njegovoj dnevnoj sobi pojavljuje baka, prva kom¹inica u spavaæici, bosa i prljava,  i vièe sa vrata kroz suze "Gorane  upomoæ! "
Mi svi zabezeknuti!  i ¾ena kroz suze ka¾e da joj je neko u kuæi pljaèka je!
Nas petorica poskakali i trèeæi uletimo tamo u kuæu! Ovaj klo¹ar kad je video mog buraza na vratima i potom nas kako dotrèavamo lego na pod i poèeo da se pravi pijan! I tu krene da se valja po podu i kao ne mo¾e da ustane.
Buraz legao na njega kolenima i sve ¹to mu je uradio je da mu je puko ¹amarèiæ i rekao da mu ne pada na pamet da mrda! I tako par minuta èekali muriju koja je stvarno brzo stigla...  Pandur sa vrata "jao pa to je Jova... " ili tako neko glupo ime ka¾e,  kao zna on njega pa malo pre su ga pustili iz pritvora,  on je iz nekog sela pored ZRa...
I odma pitanje: "Da li ste ga tukli??? ".
Nismo.
I posle svi davali izjave jer je on rekao da jesmo.
A baka od skoro 80 godina legla da spava,  i èula da joj neko lomi prozor na kuæi,  ona ustala iz kreveta i kad je videla da neko ulazi ona zakljièala vrata od spavaæe koja je on poku¹ao da razvali i tad je ona kroz prozor iskoèila u ba¹ticu i bosa do¹la do mog ujaka...  I nikom ni¹ta! On je  ¾rtva!  A da ju je tukao i ubio bio bi ko jedan od onih sluèaja gde su muèili staricu za pare...
E toliko o pravima...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

#16
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 17 Decembar, 2014, 09:12
Hattrick,  el ovo tvoj komad?  Svidja mi se!

Municija sa slike nije ba¹ najpametniji izbor za poluautomatsko oru¾je (zbog oblika vrha).
Uz to, ako je, kao ¹to lièi, u pitanju 9mm para municija: ona sama po sebi nema ba¹ previ¹e veliku probojnu moæ, pa je stavljanje ¹upljeg vrha na istu kontraproduktivno ako je briga zaustavna moæ, a potpuno nepotrebno ako je briga prevelika penetracija.


Kad neko uðe u kuæu i ne pobegne kad vidi da ima jo¹ nekog unutra, treba se zapitati koliko je pametno suprotstaviti se. Veæinom se uzima zlato i nakit. Neæe niko da ubije, siluje, uzme zdravlje i slièno. Stra¹no jeste, u strahu su velike oèi, ali generalno, za Vojvodinu znam da je bilo par sluèajeva vezivanja i muèenja kad su u pitanju bili stari ljudi koji ¾ive izdvojeno od sveta i sami, pa su lopovi hteli da èuju gde su novci sakriveni. Èuli da dr¾e u slamarici, kom¹ije tipovale. Kontam da bilo ko mlaði (ko ima male dece u kuæi) mo¾e reæi da su pare u banci, pokazati karticu iz banke i zavr¹i¹ prièu.

Alternativa je da rizikuje¹ da te ubije (ako ne be¾i, mo¾da je i lopov naoru¾an, ve¹tiji i br¾i?), ili zatvor.


©to se prava tièe, generalno pravilo je da je ¾ivot i zdravlje najveæa svetinja. Neæu sad ulaziti u opravdanost, pravednost i slièno, samo pi¹em kako jeste. Pa neka svako sebi bira:

Ako ti kradu imovinu, nema¹ pravo ugroziti zdravlje i ¾ivot - napasti, udariti i slièno.
Ako te neko napadne, ima¹ pravo odgovoriti istom silom: goloruk na golorukog, hladno oru¾je - najbolje palicom odgovoriti, no¾ izbegavati iz vi¹e razloga, a vatreno oru¾je  vatrenim oru¾jem.

Pored toga, onog momenta kad napad, direktan prestane, to vi¹e nije samoodbrana. Pucanje/udarac u leða sa idejom "¹ta ako se vrati" je te¹ko opravdati.


Lièno mislim da je vatreno oru¾je u kuæi velika potencijalna opasnost za ukuæane, a zanemarljivo mala ¹ansa da i¹ta korisno donese. Zakljuèati dobro i u streljanu ko voli, za "samoodbranu" treba zaboraviti na vatreno oru¾je.


Sistem je takav, oèajan, potpuno je opravdano da se ljudi oseæaju nesigurnim, ali kad neko upadne u kuæu, to je poslednji i najgori scenario.


Mojih par centi, ¹to bi Ameri rekli, uzeti kao lièan stav, uz sve moguæe ograde i moguænosti da debelo gre¹im.  Sranje je i biæe sve gore.

Jo¹ jedna bitna "sitnica": lopov se mo¾e zadr¾ati na silu, ako je uhvaæen u provali u kuæu na primer, ali obavezno zvati policiju. Odvezao èovek lopova do stanice, pa dobio od dr¾ave tu¾bu za otmicu  - formalno, pravno, jebiga.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

upucaj ga u koleno. malo ispod. sjebaæe¹ mu koleno, a neæe da te optu¾e za poku¹aj ubistva. sve iznad je, ako nisam zaboravio, poku¹aj ubistva.

al ste se razgalili sa prangijama.... sovim bre u oko, pa nek doðe opet :)

http://s27.postimg.org/y4pnm2ys3/pra_ka.jpg

slave74

Mislis da ce lopov/razbojnik verovati da drzis pare u banci?
Mislis li da ulaze obicni lopanderi ukoliko znaju da su domacini u kuci.?
Secam se onog slucaja u Pohorskoj ulici , gde je ubijen decak, majka, pa i pas, jer je  neko lazno tipovao debilima.
Mislim da su vec izasli iz zatvora.
Ako vec ulazi u kucu gde se nalaze ljudi ,sigurno ne ulazi goloruk.
Slazem se s tobom da je rizik reagovati oruzjem, samo iz razloga da ces ukoliko omasis verovatno biti upokojen, a i ostali clanovi ,koji se tu zateknu.
I u drugom slucaju mirnog otpora, moze biti samo gore. Recimo mucenje clanova porodice.
Zato treba po mogucstvu imati dobro obezbedjenje, nesto sto ce obavestiti vlasnika da ima uljeza na svom vlasnistvu, ostavljajuci mu vremena da pravovremeno reaguje, gde se gotovo 100% izvlace svi nepovredjeni.Naravno dobre brave, alarm , kameru , itd., u dvoristu fini pas.. Preporucuje se i vise v. oruzja uz vise magacina. Narovno obuka rukovanja za punoletne clanove ukucana.
Ako razbojnik vec udje u sobu verovatnoca da se najebe se rapidno povecava. Naravno uvek je drukcije kad je razbojnik sam, a uvek ih ima vise, i tad je situacija jasna.

Kada odem na vikendicu sa porodicom, gde mi je kuca udaljena od komsija, a najblizi policajac cca 35km, pitam se nekad kako bi islo da se desi nesto o cemu sad pisemo.
Proslog leta, u gluvo doba probude mene muski glasovi-neko se svadja. Glasovi se priblizavaju i putem,kojim retko idu vozila u to vreme, nailazi grupa od otprilke 5-6 mladica, sve vreme se svadjajuci, psujuci jedni druge. Verovatno pripiti, malo su zastali ispred dvorista,pa nastavili dalje. Iz njihove konverzacije shvatio sam da nisu iz tog kraja, i da su par km pesacili.. Prosli su dalje, ja znam da nisu bili lopovi(bar ne u tom trenutku), ali ne znam kako bih reagovao da su dosli da lupaju na vrata onako pijani , da traze prevoz ili da se kurce..
Deca , supruga u kuci, sigurno bi se probudili , uspanicili..

Slaninar

Meni nije cilj da bilo koga ubeðujem. Svako sebi mora da odabere. Ako nekom koristi ¹to sam napisao, super. Ako ne, opet super.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen