Glavni meni

automacko odzracno lonce

Započeo eclipse4, 03 Decembar, 2014, 21:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

iliti da ga jebem kako se pravilno zove :)

radi se o ventilu koji automacki ispusta vazduh iz radijatora...tacnije model caleffi 5025 :

http://www.caleffi.com/international/en-int/catalogue/robocal-automatic-air-vent-automatic-shut-cock-horizontal-discharge-502533

e sad obratite paznju na ono "horizontal discharge" a ima tj postoji i "vertical discharge"

http://www.caleffi.com/international/en-int/catalogue/robocal-automatic-air-vent-automatic-shut-cock-vertical-discharge-502730

e sad koja je razlika izmedju ovog vertical i horizontal discharge ???

mislim,kapiram da jedan ispusta horizontalno od "ose" a drugi u pravcu ose (navoja),ali ne kapiram razliku u funkciji.

jer evo moj je horizontal discharge a postavlja se vertikalno na radijator,moram da mu kupim krivinu ili kako?


nadam se da ima neko ko se bavi grejanjem ovde :)

*zeka*

#1
Pa vertikala mora da stoji vertikalno kako bi plovak koji ima mogao da funkcionise.kad naidje vazduh on se spusti i time otvori ventil , cim naidje voda plovak se podigne i zatvori ventil. To isto radi i horizontalni samu u drugom polozaju.
Edit:  sad videh da ovo sto siti okacio su ozrake koje idu na  cevi a tebi za radijator treba ovako nesto
http://www.kupindo.com/Ostalo/9926461_Automatska-ozraka-za-radijator

samo pazi postoji levi idesni navoj zavisno na kojoj strani radijatora stoji.

eclipse4

zasto na cev?zar ne ide na kraj radijatora krivina i ono se usrafi u krivini?


*zeka*

a sto bi komplikovao kad imas vec predvidjene za radijatore, em su lepsi. Kod mene u hotelu ove sto si ti postavio stoje na cevima u razdelnim kasetama.

eclipse4

#4
ma jes te lepse ali ja neznam kako one pustaju same vazduh,sve mi se cini da ti to moras rucno da odvrces....jebem ga,nisam nikadbio u kontaktu sa tim,samo neznam koji to sicusni mehanizam ima u tu malo spravcicu :)


to bi bilo to?

http://www.kupindo.com/Za-termotehniku/17578821_automatski-odzracni-ventil

*zeka*

Kupi one sa slike koju sam ti postavio "CALEFFI" i nemas nikakvih problema, ja koristim na preko 40 radijator i odlicno funkcionisu. Nema odvijanja - zavijanja zato se i zove automatsko, ;)

eclipse4

pa kako da kupim kad nema vise covek.....jel znas oznaku nesto bilo sta sem imena?

jevta

To bi trebalo da ide samo na jedno mesto na najvi¹ljoj taèki sistema obièno neki tavan hodnik ,kupatilo....Pod uslovom da je grejanje dobro uraðeno i da ne pravi vazdu¹ne d¾epove.Opet ako ima vazduha ja vi¹e volim to ruèno da izluftiram nego da imam pun sistem nekih spravica koje mogu da puste vodu u stambeni prostor kad one hoæe.

*zeka*

ako hoces ja cu ti uzeti kod mene samo mi reci koliko ti treba komada. I koliko imas levih i desnih radijatora(kad gledas u radijator napisaces mi sa koje je strane ventil za stelovanje temperature)

eclipse4

zek koja je cena za komad?

ja sam danas bio u gradu i kopio opet manuelne (5 komada) ali sa onom plastikom,


http://mojeiskustvo.com/?qa=blob&qa_blobid=1432871802075473092

znaci odvrtanje ide prstima ne vise kljestima,srafcigerima i kojekakvim specijalinim kljucevima.

trebalo bi mi jos 6 komada.

danas sam se i ja pitao upravo ono sto je jevta napisao gore,sta ako nedaj boze zataji a nikog nema kuci,moze da nastane pravo sranje...em napuni kucu vodom,ako jos prska dodatno po zidovima,kotao navuce temperaturu i ode u kurac.....

nisam bas toliko tragican,ali bas se razmisleh ;)

*zeka*

Druze iskreno za par radijatora u kuci ti nisu potrebni, i meni u kuci su obicni. U hotelu ih koristim jer je veliki sistem i dobro rade posao, pocnu vremenom (posle oko 3 god) da pustaju po malo vodu (po par kapi) ali zna biti ruzno kad se vidi zuto niz radijator. Inace prosle godine sam ih komplet zamenio i miran sam. Mislim da je cena oko 400 dinara.

eclipse4

jeste ako je antifriz onda zuto,ako je voda onda narandjasto e ali ako zablentavi od vode i zalepe onda vise nece ni funkcionisati...

imam ja dosta radijatora nije par komada samo ali necu staviti na onima na donjem spratu ,samo sam planirao na gornji sprat njih 5 ili 6 koji konstantno stvaraju vazduh.

kazi mi samo kad ih menjas,jel samo zatvaras radijator na pahuljicu ili nuli,ili ispraznis odredjen deo antifriza zbog pritiska (skraceno pitanje: jel prska kad odsrafis da zamenis staro za novo?)

i drugo pitanje,stavljas teflon preko navoja kad ih srafis ili nesto drugo?

*zeka*

Preko navoja stavljas malo teflon trake ili konca, mada ima i gumicu na sebi. Bitno je da ga postavis u pravilan polozaj kako bib funkcionisao,sisica da bude okrenuta na gore kako biplovak pravilno radio.
Radijator se mora zatvoriti na gornji ventil i na donji ventil kod izlazne cevi (obicno se zatvara imbus kljucem)da bi ga odsekao od ostatka sistema, malo vode iscuri iz gornjeg dela radijatora.prosta stvar u sustini.
Ako nesto treba tu sam.

eclipse4

da da,pretpostavio sam sve tu,jedino mi je bilo strah zbog pritiska,jer iako odseces radijator od sistema u njemu i dalje ima pritisak.
kljuc spreman,teflon isto,idem da se bacim na menjazu ovih sto sam kupoio.

p.s"pitao sam sta ide preko navoja jer ovi majstori kod mene vidim zastitili necim crnim pa reko da ne ide preko teflona mozda neki silikon itd"