Glavni meni

Mala Ex-YU voznja

Započeo K_A_W_A, 25 Novembar, 2014, 00:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

K_A_W_A

Tradicionalno vec  5-6 godina u nazad ide se na cuveni Moto Skup u Sarajevo kod prijatelja iz kluba Il Paradiso. Tako smo i ove godine odlucili da idemo, samo sam ja predlozio da rutu produzimo do Splita do prijatelja Zeljana Rakele, pa onda od Splita do Slovenije i da se vratimo za Novi Sad. Kako to obicno biva, kad se dogovaramo, svi su ZA, a kad treba da se krene, obicno se taj broj prepolovi. Tako je i ovaj put bilo. Na put krecemo, drugar iz ZR Nikola Jelic( BMW 1600 GTL), Dragan Selski – Sela (Suzuki GSXR 1000 K8) i ja (Yamaha Fazer 8) :)  Zadnjih par dana pre polaska se skoro svaki bajker pretvori u meterologa i prati sve vreme iz sata u sat :D Prognoze kazu da ce tih dana biti toplo i suncano. Noc (19.6 cetvrtak) pre polazak pakovanje i proveravanje spiska stvari za putovanje.

Pozitivan osecaj putne groznice je svaki put prisutan, sto se kaze “kao dete pred ekskurziju” :) Vozio sam vise puta svim tim putevima, ali ushicenje je uvek prisutno. Skup je u 8h kod mog kuma u G-pub kaficu u NS sajmu. Pijemo kaficu do 9 i polazak. Jutro prelepo, obecava. Oko 8:20h iz nekih oblaka krece pljusak koji traje 10 min. Do 9 se sve vec prosusilo, mi se oblacimo, sedamo na konje i preko Fruske Gore, stizemo do Sabca gde pravimo malu pauzu.

Dalje idemo preko Drine za Zvornik i onim lepim putevima i jos lepsim predelima stizemo do Sarajeva. Ceo dan suncano i toplo. Naravno obavezno fotkanje panorame grada na Miljacki.

Dolazak do kampa, uzimamo vaucere za sobu u hotelu, odlazak da se raspakujemo i sredimo, pa povratak u kamp.

Naravno tu druzenje nastavljamo sa Pedjom I drugarima.

Posle toga odlazimo do grada na Bascarsiju i cuvene cevape.





Predvece se vracamo u kamp i druzenje traje do kasno u noc. Jedino sto je krenula uvece neka kisa da pada. Ali u Sarajevu mogu i sekire da padaju, atmosfera je uvek vrhunska i na nivou :) Ujutro (subota 21.6) ustajemo oko 8, pakaovanje, odlazak na burek i polazak za Split. Voznja uz Neretvu je zaista fenomenalna. Asfalt jako dobar, lepe krivine, predeli jos lepsi :) Pravimo pauze za fotkanje.


Sa glavnog puta silazimo desno u Mostar i obilazak tog grada.




Posle Mostara pravimo pauzu za sipanje goriva i stizemo do granicnog prelaza sa HR.

Prvi grad posle granice, Metkovic. Miris mora se vec oseca u vazduhu :) Naravno svaki put me obuzme neka pozitivna vedrina kad god se priblizavam moru i onda ta prva slika kad ugledam to ogromno plavetnilo :) Od Metkovica se ukljucujemo na novi auto-put koji vodi skroz do Karlovca.

Posle nekih 2h voznje mi se iskljucujemo za Split.

U Splitu drugar Sela (njegova zena) ima familiju, pa cemo kod njih biti smesteni par dana. Pogled iz stana je fenomenalan.

Raspakujemo se i odlazimo na Splitsku rivu. Sedamo u jedan od mnogih kafica.



Tu se javljam drugaru Rakeli i zovem jos dva drugara motorasa, Mate i Zdreslav. Sa Rakelom se nalazimo u kaficu Adventure.

Tu dolaze i ova moja dva drugara i ispostavlja se da su oni i Rakelini drugari.

Zeljana Rakelu svi znaju, pa je i normalno da se sa svima poznaje :) Sedimo u kaficu do kasno u noc.

Rakela je obisao motorom ceo svet, tako da prici nikad kraja :) Odlazimo na spavanje. Sutra dan smo se bas lepo naspavali, odmorili. Dorucak i idemo do Trogira na kupanje.



Povratak u Split u popodnevnim casovima i idemo direktno kod Draganovog rodjaka u njegov kafic gde nam covek pravi rostilj. Inace on je cuveni bivsi HR bokser. Tu dolazi i njegov sin i Mark, momak koga on sprema i trenira. Prelepo vece uz rostilj i Ozujsko :)






Sutra dan odlucujemo da obidjemo familiju od Draganove zene. Put nas vodi prema Kninu. Malo neko selo.  Vracamo se u Split popodne i odlazimo na plazu Znjan.





U to vreme je bilo svetsko prvenstvo u fudbalu, pa smo uvece u kaficu Dzungla pratili utakmicu.




Posle utakmice, odlazimo u stan i krece pakovanje jer se ujutru krece. Sutra ujutru rano ustajemo, kafica, pozdravljanje sa nasim domacinima i polazak. Prolazimo, Zadar, Plitvice i kod Karlovca se ukljucujemo na autoput Rijeka – Zagreb. Pre Zagreba se odvajamo za Ljubljanu. Odlucujemo da odemo do Brezica kod Furlana, jer drugar Nikola hoce da kupi gume za svoj BMW i za automobil. Granicni prelaz sa Slovenijom, Bregana

U mestu Dobova u SLO, gde se nalazi vulkanizer Furlan smo i rucali. Odatle povratak za HR, pa autoputem povratak kucama.





U NS smo stigli u vecernjim satima. Zivi zdravi i sa puno pozitivnih utisaka :) Eto, kratko ali slatko :)
Ja sam uvek za to kad se ide negde, da to moze i malo da se produzi i prosiri. Ne volim nista sto je striktno vezano za datume i satnicu. Krenem, pa gde me put odvede :) Nadam se da vam se bar malo svidelo ono sto smo se mi provozali, jer smo mi zaista uzivali na putovanju od 5 dana i oko 1800km :)
Ovo leto sam se dosta vozao, tako da cu uskoro postaviti i jedan Evropski putopis od 14 dana. Jedino ako nije problem sto je kolima.
Prijatno i svako dobro :)

Nikola - K_A_W_A

goranvojska


VR 46

 [clapp] prelepa tura,samo ti pisi kawo  [thumb_up]
Twist of wrist!

Gvozden

Pisi Kawo, ide ti to od ruke. Kad je dobra ekipa, nema promasaja.
Jel to kod tebe bio Rakela kad je isao za Rusiju, kad ga skemb`o onaj pijani Rus?

Bori¹a

pisi iako su kola... bitni su tockovi ;D

Che

Citat: K_A_W_A poslato 25 Novembar, 2014, 00:18

Prvi grad posle granice, Metkovic.

Ovde sam letos obisao kolonu od 5km na ulazu u HR, stao 3-4 po redu iza rampe, reko aj necu bas da budem toliko bezobrazan da im bodem oci.
Kada sam dosao na red kod carinika, pita me covek sto ne prodjes skroz naperd kao svi motoristi nego kuvas tu u jakni?  [kralj]

Super tura, samo sto od Metkovica ne uhvatiste jadransku do Splita nego autoputem?

mkt


dusankobgd


Ivan1979


Joker

Svaka cast brate... Nemam reci...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Hurricane

...objasnio si bratac!!

[clapp] [clapp] [clapp]

K_A_W_A

#11
Hvala vam svima na komentarima  [cheers] Bice jos putopisa  [cheers]

@Che  Zurili smo da stignemo do Spita da uzmemo kljuceve od stana gde smo bili smesteni. Inace sam se vozao Jadranskom magistralom i bas je extra  [thumb_up] To nekad zna da se pretvori u pravu trkacku stazu. Ima na YT snimaka kako ljudi peglaju tu magistralu.  :drka: Za nas koji slabo poznajemo te puteve, pa jos kad je turisticka sezona u punom jeku, sa milijon kampera i karavana sa prikolicama, najpametnije je da olabavimo po gasu i da uzivamo u voznji. Oni koji zive na moru znaju svaku krivinu i svaki delic puta na pamet, pa su i nastrebali ;) To vece u Splitu mi je drugar Mate pokazivao njihov GoPro snimak sa te magistrale. Svi voze na zilet, svaka druga rizicna situacija.  [ludak] Ali tako svi peglaju tamo sa trkalicama. Snimak ispod nije snimak od mog drugara, nego samo primer kako se vozi dole.
www.youtube.com/watch?v=YY1UpE39Nws

VR 46

kako pegla ovaj  :o Upravu si ti kawo,sve na zilet...ali kako obara i sve preko bele linije... :o
Twist of wrist!