Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: [1]
Štampaj
Autor Tema: Mala Ex-YU voznja  (Pročitano 2688 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
K_A_W_A
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
YAMAHA FAZER 8 - Race Blue - 2014
 Facebook: Poseti
Kvalitet: +1217 (80%)
Zahvalnice: 325

25 Novembar, 2014, 00:18 Ocena: +11
Ignoriši

Tradicionalno vec  5-6 godina u nazad ide se na cuveni Moto Skup u Sarajevo kod prijatelja iz kluba Il Paradiso. Tako smo i ove godine odlucili da idemo, samo sam ja predlozio da rutu produzimo do Splita do prijatelja Zeljana Rakele, pa onda od Splita do Slovenije i da se vratimo za Novi Sad. Kako to obicno biva, kad se dogovaramo, svi su ZA, a kad treba da se krene, obicno se taj broj prepolovi. Tako je i ovaj put bilo. Na put krecemo, drugar iz ZR Nikola Jelic( BMW 1600 GTL), Dragan Selski – Sela (Suzuki GSXR 1000 K8) i ja (Yamaha Fazer Cool Smiley  Zadnjih par dana pre polaska se skoro svaki bajker pretvori u meterologa i prati sve vreme iz sata u sat Cheesy Prognoze kazu da ce tih dana biti toplo i suncano. Noc (19.6 cetvrtak) pre polazak pakovanje i proveravanje spiska stvari za putovanje.

Pozitivan osecaj putne groznice je svaki put prisutan, sto se kaze “kao dete pred ekskurziju” Smiley Vozio sam vise puta svim tim putevima, ali ushicenje je uvek prisutno. Skup je u 8h kod mog kuma u G-pub kaficu u NS sajmu. Pijemo kaficu do 9 i polazak. Jutro prelepo, obecava. Oko 8:20h iz nekih oblaka krece pljusak koji traje 10 min. Do 9 se sve vec prosusilo, mi se oblacimo, sedamo na konje i preko Fruske Gore, stizemo do Sabca gde pravimo malu pauzu.

Dalje idemo preko Drine za Zvornik i onim lepim putevima i jos lepsim predelima stizemo do Sarajeva. Ceo dan suncano i toplo. Naravno obavezno fotkanje panorame grada na Miljacki.

Dolazak do kampa, uzimamo vaucere za sobu u hotelu, odlazak da se raspakujemo i sredimo, pa povratak u kamp.

Naravno tu druzenje nastavljamo sa Pedjom I drugarima.

Posle toga odlazimo do grada na Bascarsiju i cuvene cevape.

Predvece se vracamo u kamp i druzenje traje do kasno u noc. Jedino sto je krenula uvece neka kisa da pada. Ali u Sarajevu mogu i sekire da padaju, atmosfera je uvek vrhunska i na nivou Smiley Ujutro (subota 21.6) ustajemo oko 8, pakaovanje, odlazak na burek i polazak za Split. Voznja uz Neretvu je zaista fenomenalna. Asfalt jako dobar, lepe krivine, predeli jos lepsi Smiley Pravimo pauze za fotkanje.

Sa glavnog puta silazimo desno u Mostar i obilazak tog grada.

Posle Mostara pravimo pauzu za sipanje goriva i stizemo do granicnog prelaza sa HR.

Prvi grad posle granice, Metkovic. Miris mora se vec oseca u vazduhu Smiley Naravno svaki put me obuzme neka pozitivna vedrina kad god se priblizavam moru i onda ta prva slika kad ugledam to ogromno plavetnilo Smiley Od Metkovica se ukljucujemo na novi auto-put koji vodi skroz do Karlovca.

Posle nekih 2h voznje mi se iskljucujemo za Split.

U Splitu drugar Sela (njegova zena) ima familiju, pa cemo kod njih biti smesteni par dana. Pogled iz stana je fenomenalan.

Raspakujemo se i odlazimo na Splitsku rivu. Sedamo u jedan od mnogih kafica.

Tu se javljam drugaru Rakeli i zovem jos dva drugara motorasa, Mate i Zdreslav. Sa Rakelom se nalazimo u kaficu Adventure.

Tu dolaze i ova moja dva drugara i ispostavlja se da su oni i Rakelini drugari.

Zeljana Rakelu svi znaju, pa je i normalno da se sa svima poznaje Smiley Sedimo u kaficu do kasno u noc.

Rakela je obisao motorom ceo svet, tako da prici nikad kraja Smiley Odlazimo na spavanje. Sutra dan smo se bas lepo naspavali, odmorili. Dorucak i idemo do Trogira na kupanje.

Povratak u Split u popodnevnim casovima i idemo direktno kod Draganovog rodjaka u njegov kafic gde nam covek pravi rostilj. Inace on je cuveni bivsi HR bokser. Tu dolazi i njegov sin i Mark, momak koga on sprema i trenira. Prelepo vece uz rostilj i Ozujsko Smiley

Sutra dan odlucujemo da obidjemo familiju od Draganove zene. Put nas vodi prema Kninu. Malo neko selo.  Vracamo se u Split popodne i odlazimo na plazu Znjan.

U to vreme je bilo svetsko prvenstvo u fudbalu, pa smo uvece u kaficu Dzungla pratili utakmicu.

Posle utakmice, odlazimo u stan i krece pakovanje jer se ujutru krece. Sutra ujutru rano ustajemo, kafica, pozdravljanje sa nasim domacinima i polazak. Prolazimo, Zadar, Plitvice i kod Karlovca se ukljucujemo na autoput Rijeka – Zagreb. Pre Zagreba se odvajamo za Ljubljanu. Odlucujemo da odemo do Brezica kod Furlana, jer drugar Nikola hoce da kupi gume za svoj BMW i za automobil. Granicni prelaz sa Slovenijom, Bregana

U mestu Dobova u SLO, gde se nalazi vulkanizer Furlan smo i rucali. Odatle povratak za HR, pa autoputem povratak kucama.

U NS smo stigli u vecernjim satima. Zivi zdravi i sa puno pozitivnih utisaka Smiley Eto, kratko ali slatko Smiley
Ja sam uvek za to kad se ide negde, da to moze i malo da se produzi i prosiri. Ne volim nista sto je striktno vezano za datume i satnicu. Krenem, pa gde me put odvede Smiley Nadam se da vam se bar malo svidelo ono sto smo se mi provozali, jer smo mi zaista uzivali na putovanju od 5 dana i oko 1800km Smiley
Ovo leto sam se dosta vozao, tako da cu uskoro postaviti i jedan Evropski putopis od 14 dana. Jedino ako nije problem sto je kolima.
Prijatno i svako dobro Smiley

Nikola - K_A_W_A
goranvojska
Grebenar
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
suzuki bandit 1200s yamaha xj550 baba 82
ja ne bi o tome a i moglo bi ako treba

Kvalitet: +2022 (31%)
Zahvalnice: 250

Odgovor #1 - 25 Novembar, 2014, 00:29 Ocena: 0
Ignoriši

clapp clapp clapp clapp palac gore palac gore kralj kralj Klanjam se Klanjam se uzdravlje uzdravlje uzdravlje uzdravlje uzdravlje
VR 46
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CBR 1000 RR Fireblade ''05
Kvalitet: +888 (25%)
Zahvalnice: 87

Odgovor #2 - 25 Novembar, 2014, 00:47 Ocena: 0
Ignoriši

clapp prelepa tura,samo ti pisi kawo  palac gore

Twist of wrist!
Gvozden
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Trandza je Almost ready
Srce oce , al dupe klokoce!

Kvalitet: +603 (28%)
Zahvalnice: 39

Odgovor #3 - 25 Novembar, 2014, 01:06 Ocena: 0
Ignoriši

Pisi Kawo, ide ti to od ruke. Kad je dobra ekipa, nema promasaja.
Jel to kod tebe bio Rakela kad je isao za Rusiju, kad ga skemb`o onaj pijani Rus?
Boriša
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Nema
Kvalitet: +1329 (10%)
Zahvalnice: 94

Odgovor #4 - 25 Novembar, 2014, 01:07 Ocena: 0
Ignoriši

pisi iako su kola... bitni su tockovi Grin

Che
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
TDM-900
Kvalitet: +1077 (35%)
Zahvalnice: 65

Odgovor #5 - 25 Novembar, 2014, 01:11 Ocena: 0
Ignoriši

Prvi grad posle granice, Metkovic.

Ovde sam letos obisao kolonu od 5km na ulazu u HR, stao 3-4 po redu iza rampe, reko aj necu bas da budem toliko bezobrazan da im bodem oci.
Kada sam dosao na red kod carinika, pita me covek sto ne prodjes skroz naperd kao svi motoristi nego kuvas tu u jakni?  kralj

Super tura, samo sto od Metkovica ne uhvatiste jadransku do Splita nego autoputem?

mkt
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
dignuti branici i rogljaste gume
Kvalitet: +10121 (53%)
Zahvalnice: 156

Odgovor #6 - 25 Novembar, 2014, 01:39 Ocena: 0
Ignoriši

clapp clapp clapp
dusankobgd
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CBR F4IS
Made in Japan.

Kvalitet: +397 (37%)
Zahvalnice: 9

Odgovor #7 - 25 Novembar, 2014, 08:32 Ocena: 0
Ignoriši

palac gore palac gore clapp
Ivan1979
Oficijelni Deflorator
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
GSX 750 F
Kvalitet: +1064 (34%)
Zahvalnice: 51

Odgovor #8 - 25 Novembar, 2014, 13:08 Ocena: 0
Ignoriši

palac gore
Joker
Glas Razuma
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
Kvalitet: +3477 (67%)
Zahvalnice: 229

Odgovor #9 - 25 Novembar, 2014, 13:13 Ocena: 0
Ignoriši

Svaka cast brate... Nemam reci...

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...
Hurricane
Jeb'o vas plin
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Suzy Minaj
Kvalitet: +2394 (32%)
Zahvalnice: 157

Odgovor #10 - 25 Novembar, 2014, 14:00 Ocena: 0
Ignoriši

...objasnio si bratac!!

clapp clapp clapp
K_A_W_A
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
YAMAHA FAZER 8 - Race Blue - 2014
Kvalitet: +1217 (80%)
Zahvalnice: 325

Odgovor #11 - 25 Novembar, 2014, 23:28 Ocena: 0
Ignoriši

Hvala vam svima na komentarima  uzdravlje Bice jos putopisa  uzdravlje

@Che  Zurili smo da stignemo do Spita da uzmemo kljuceve od stana gde smo bili smesteni. Inace sam se vozao Jadranskom magistralom i bas je extra  palac gore To nekad zna da se pretvori u pravu trkacku stazu. Ima na YT snimaka kako ljudi peglaju tu magistralu.  Drka Za nas koji slabo poznajemo te puteve, pa jos kad je turisticka sezona u punom jeku, sa milijon kampera i karavana sa prikolicama, najpametnije je da olabavimo po gasu i da uzivamo u voznji. Oni koji zive na moru znaju svaku krivinu i svaki delic puta na pamet, pa su i nastrebali namigujem To vece u Splitu mi je drugar Mate pokazivao njihov GoPro snimak sa te magistrale. Svi voze na zilet, svaka druga rizicna situacija.  ludak Ali tako svi peglaju tamo sa trkalicama. Snimak ispod nije snimak od mog drugara, nego samo primer kako se vozi dole.
« Poslednja izmena: 26 Novembar, 2014, 01:18 K_A_W_A »
VR 46
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CBR 1000 RR Fireblade ''05
Kvalitet: +888 (25%)
Zahvalnice: 87

Odgovor #12 - 26 Novembar, 2014, 01:13 Ocena: 0
Ignoriši

kako pegla ovaj  Shocked Upravu si ti kawo,sve na zilet...ali kako obara i sve preko bele linije... Shocked

Twist of wrist!
Stranice: [1]
Štampaj
Moto Manijaci  |  Putovanja, izleti, skupovi, klubovi  |  Putopisi (Urednik: Andreja)  |  Tema: Mala Ex-YU voznja