Glavni meni

Voznja do Zlatibora ili kako se ne ide na Ostrvicu

Započeo Kalesin, 09 Novembar, 2014, 10:16

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kalesin

Jedno pre tri cetri dana zove mene Pedja (Fruitcake) I pita, ides li na voznju do Ostrvice?
Na moj komentar…do gde dobih link do wikipedije.
Malo guglic vidim ja lepa destinacija lepa kilometraza. Ali mali problemcic  nema se parica ..ali voznja.. :violina: i to jos u Subotu rano ujutru. … ma hajde videcemo vec, mozda i skupim nesto para za gorivo (prolazi kroz glavu). Cujem se u Cetvrtak sa Pedjom, kaze on I kod njega frka sa parama mozda nece ici.. [panic] e sve moj do mojega…a ja uspela da nagovorim Boru da krene sa nama (tesko zabu u vodu naterati), covek rezervisao slobodan dan, ma ludilo…nista ostaje da se cujemo u Petak pa da vidimo sta ce biti od te voznje.
Javlja se Bora…kaze dogovorio se I sa nasom Uciteljicom ide I ona…a ja jos cekam odgovor od Pedje…vec u glavi druge neke destinacije, jbga dan je odvojen za voznju I idemo pa kako god.  [motor]

Petak popodne stize sms od Pedje..idemo.. u 7:30 kod sajma…jeeeej.

Stizemo do sajma, uciteljica vec uveliko ceka, pridruzuju nam se jos troje na motorima I svi cekamo Pedju koji naravno kasni…sad je vec njih petorica plus nas troje….gledamo se mi lici bice guzva, al hajde da odemo do OMV pumpe kod Vidikovca da se spojimo sa glavnom grupom I da vidimo koliko to ljudi ide.





Stizemo a tamo gomila (gruba procena dvadesetak) motora I neki skuteri(nije mi se sacuvala slika). Pozdravismo se sa ekipom, polazak bio zakazan za 8:00…vec se kasni, treba jos ljudi da stigne…. Pocinje da hvata neki nemir  ko jos voli u tolikoj guzvi da vozi, Uciteljica vec razmislja gde da se odvojimo I idemo na neku nasu stranu, Bora predlaze da mi da skrenemo levo od Albukerkija.
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

Kalesin

#1
I tako pre svih njih koji su cekali jos  ljudi mi kretosmo ka Uzicu na lepinju sa kajmakom…divan put, divno vreme…krivine…ma ludo..krenuli starim putem preko Divcibara, Kaone i tako tih mestasaca, zastanemo kod kamenoloma na kratku pauzicu za fotkanje.










I tu posto se nekima pikilo I taaako to, cujemo se sa Maretom I svratimo do Kosjerica na osvezenje, ali pre toga jos jedna kratka stanka kod jednog lepog izvora da pijemo malo vodice pre nego krenu serpentine na starom putu.



U Kosjericu neki od nas su se I posvadjali sa Parking znacima, mada znak I dalje stoji na istom mestu !!



Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

Kalesin

Prilikom spustanja u Uzice zbog malo tupavog GPSa nadjosmo se pred uzanom ulicicom sa mahovinastom mokrom kaldrmom, pakao,.. klizavo…nema sanse da se okrenemo, uciteljica jedva zadrza Bandita da ne klizne na stranu (hvala bogu zid bese tu u blizini pa se nekako zaustavi..meni nije ni na pamet palo da pokusam da sidjem, jer je bilo toliko klizavo da nisam smela sici sa motora(nije da nisam problala, al noga samo kliiiiiizzzzzz…vidim da je djavo odneo salu spustim copavu I stis kocnicu ne bih bas da odklizam do dole na boku, tako da su ga drzale copava I kocnica)I onda uz veliku pomoc naseg dragog druga I kolege Bore(koji je spustio prvo svoj motor, pa uciteljicin pa moj niz tu klizavu mahovinaljugu) ciji GPS nas je naveo na taj put sidjosmo (odklizasmo )dole I nadjosmo se u centru Uzica, po preporuci pronadjosmo kafanu  Suljaga, poznatu po lepinji sa kajmakom I drugim djakonijama,  ali avaj zatvoreno, radio do 12h.

Gladni, umorni, iscrpljeni…uciteljica daje predlog..idemo na Zlatibor, tamo cemo da jedemo, sedamo I krecemo. Malo ludila sa taksi vozilima, kamionima I traktorima, cak se I nasa Uciteljica iznervirala toliko da je morala da uradi nesto sto nikad do tad nije uradila…deskriptivnom metodom je poslala vozaca traktora tamo odakle je dosao. Posle jedno pola sata voznje po divnom zuto zelenom Zlatiboru stigosmo do kafanice na Komplet lepinju sa kiselim mlekom…mmmmmmmm…














Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

Kalesin

#3
Povratak bese drugim putem (ko jos ide nazad istim putem), negde na pola uhvati nas mrak, na moju zalost po mraku uz fantasticne vozace automobile sto drze konstantno duga svetla I takozvane ksenon farove iz suprotnog pravca bese veselo, na zalost u takvim uslovima  vidim kao I kokoshka u mraku, sve mi razmrljano(poseta oftalmologu se odlaze vec duze vreme) pa mi bese igranka do Beograda .







Na kraju kao slag na torticu, a I da odmorimo I jos malo se ispricamo svratismo do Arhangela na osvezenje. Uvek ljubazna ekipa, poluprazan lokal, dobra muzika…ma super, neke je glava bolela, neke pozadina a neke vrat I ramena, napravismo turu od oko 500km (manje vise) I bilo nam je super.




Sve u svemu divno proveden dan :D

Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

banevuk

 [clapp] [clapp] [clapp] Volim ljude koji se voze CELE godine. Neki moji parkirali motore za zimu (èitaj cashless). Samo napred [clapp] [clapp] [clapp] [clapp]

Kalesin

Ma ja ne vozim samo po snegu ili kad temperatura duze od nedelju dana ne prelazi 5C...to mi je malo ekstremno :D . a ovako dobra oprema i malo vise opreza (plese motor tango po hladnom asfaltu sa hladnim gumama, jos ako se ukombinuje kisica...ma fantasticno [samoubistvo])
a parice...parica nema bez njih se moze...(prespes iz supljeg u prazno i pravo u rezervoar)  :D
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

bora63

Gresis Jeco gresis i to mnogo gresis :).
Ne voze to ljudi pid pod dugim svetlima. Ne bar svi....  ;). To se "rodjeni" Beogradjani vracaju iz zavicaja prepunih gepeka (luk, pasulj, krompir.....) a autici legli :(.  A farovi kolko visoko biju, bacaju sove u nesvest :)

El Jefe

Pola Srbije je rodjeno u opstini Savski Venac.U toj opstini je GAK u Visegradskoj.Dakle oni se samo vracaju kuci  [hello]
Друштво за заштиту од животиња

Kostić

niste valjda od kosjeriæa do u¾ica i¹li preko crnekose? malo vam je onaj kamenolom : )

goranvojska

 [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [thumb_up] [thumb_up] [kralj] [kralj] [klanjam_se] [klanjam_se]svaka cast.a mi da radimo i gledamo.jaaaaaaaaaaooooooooooooo

misa-pei

Odlicno! Prava tura, prava ekipa. Uvek spontano putovanje ispadne bolje od planiranog.
Država je najveći neprijatelj naroda

bora63

Pa
Gosn Miso, to je i planirano.............. Spontano ;)

mareskin


Jedina kaldrma koja mi pada na pamet u U¾icu je ona kojom ja èesto prolazim (iz ¾enskih razloga) i nije mi jasno kako ste gore zavr¹ili na putu iz Kosjeriæa :D

Moram da ulo¾im protest i da izjavim za televizor da vam ni¹ta ne valjaju ti telefoni, jer na svim slikama ispadnem debeo :D

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Kalesin

Sto se tice kako smo zavrsili na bljuzgavoj kaldrmi pitaj druga Boru i njegov iGO(to hell)....
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

mareskin

Citat: Kalesin poslato 09 Novembar, 2014, 13:52
Sto se tice kako smo zavrsili na bljuzgavoj kaldrmi pitaj druga Boru i njegov iGO(to hell)....

Trebaju mu nove mape. U svakom sluèaju navigacije èesto vode putem preko Crnokose po¹to je bli¾e, ali je u stvari lak¹i i bolji put preko Po¾ege.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Kalesin

Citat: kosta66 poslato 09 Novembar, 2014, 12:35
niste valjda od kosjeriæa do u¾ica i¹li preko crnekose? malo vam je onaj kamenolom : )
Isli smo po nekim rondavim serpentinama boze sacuvaj mislim da ni lakat ne mogu toliko saviti kakve su bile krivine, a put poriljan kao da su ga spremili za novo asfaltiranje...al bitno je..sisli svi u jednom komadu

Preko Pozege, Bogovadje smo se vracali..divan i lep put...(dok nije pao mrak..bem ti oci)...
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

mareskin


Znaèi preko Crnokose.

Lepo sam rekao da idete prva levo, druga levo, treæa levo, èetvrta levo ;)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu


Silvana

#18
Svirala ja, Mare, da idemo prvu levo, drugu levo  :D ali Bora ne èuje. Ka¾e Jelena: Mo¾e i ovuda. I tako  [ninja]
I ja moram da izjavim za televizor da nikad, NIKAD ne bih nikome deskriptivno pokazala kuda da ide, NAROÈITO ne vozaèu traktora, ali ovo je bio deda u jugu 45 koji me isterao iz brze trake u suprotan smer u tunelu... majku... oca...   >:(

Bio lep, blag dan. Taman za opremu, a da se ne skuva¹. Malo mokro u krivinama u vi¹im predelima, ali to se neæe osu¹iti do proleæa. Tuda smo pa¾ljivije vozili.

Dan - na ranu da ga privija¹.







Ostale dve fotke kod mene, vidi se na njima èiji je telefon dobar, Mare :-*
A preko Crnokose smo pro¹li kroz crvenu crvenu ¹umu. Nikad to nisam videla. I nismo stali da se slikamo, tako da... moram opet tamo, samo bih izbegla onu kaldrmu  [panic]
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

bora63


Lepo sam rekao da idete prva levo, druga levo, treæa levo, èetvrta levo "
Jeste rekao si ti  Mare prva, druga, treca.... Ali ja razumeo da saltam prva, druga.... i pun gas ;)  A ko da skrece kad je pravo lakse.
Sto se ticew mapa u navigacij, dobre su one. Ako ne najnovije onda prosle nego pode¹avanje je u samoj navigaciji tako, auto put iskljucen ali ne i makadam (ne odricem se zadovoljstva ;) ), izabrana najkraca a ne najbrza ruta...... Sad ona kaldrma, xmmmm pa i nije bila bas tolko strasna. Mislim ne kad sam isao nizbrdo ali zato kad sam se penjao po motorice da pripomognem manijakusama, ux! Dusa mi bese u nosu. Xaxa, em uzbrdo em klizavo!
Sve u svemu sta reci, bese prelepo mada da bese jos koji klometarcic odozgo :).
Sad sto propustismo crvenu sumu obojenu divnom nijansom crvene sto samo jesen zna smesati tako boje i ¹to  zakasnismo na Suljaginu lepinju i kajmak, pa nije kraj sveta. Tu je mogucnost, kako rece uciteljica "moram opet tamo"  ponovnog odlaska. Ne ide koleginicu pustiti da ide sama zar ne?