Glavni meni

ajfon - mania ... ili ti iphone kutak

Započeo Darko, 07 Novembar, 2014, 14:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hattrick


Che


Darko

dobro , ajde za nas tupsone , sta je jailbreak ?
verovatno nesto kao root na androidu ,zr ne ?
kako se radi ?

stilgar

Citat: Darko poslato 08 Novembar, 2014, 12:41
dobro , ajde za nas tupsone , sta je jailbreak ?
verovatno nesto kao root na androidu ,zr ne ?
kako se radi ?
http://www.isrbija.net/
znam vlasnika servisa u kosovskoj, ako ti zatreba

Hohštapler

®ena mi pre koji dan kupila sebi 6+ ona voli te ajfon igraèke.
Stvarno je telefon dobar.

Ja se dr¾im samsunga, nemam naviku da èuvam telefone. ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

clutch&brake

Hostapleru da li je kupila tebi ili sebi? Hahahahhaha
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Che

Citat: Darko poslato 08 Novembar, 2014, 12:41
dobro , ajde za nas tupsone , sta je jailbreak ?
verovatno nesto kao root na androidu ,zr ne ?
kako se radi ?

Nesto slicno ali ne bas isto.
JB je alat pomocu kog omogucavas da na iPhone moze da primi app koje nisu potpisane os strane appstora.

Koji ti je iOS na fonu?

Darko


Hohštapler

Citat: njanja poslato 08 Novembar, 2014, 12:56
Hostapleru da li je kupila tebi ili sebi? Hahahahhaha

...sebi... gde æe meni.. (sve po zasluzi) ;)

Mada kako sam napisao ni sam ne bi shvatio..   ;D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Che


Darko

ok , hvala .

jel lailbreak sluzi samo da se metnu aplikacije van app store-a ili ima jos koju namenu ili foru ?

generano , samo mi navigacija fali od aplikacija koje sam imao na androidu , sve ostalo ima na app-storu.

u stavri , ima i tamo par navigacija ali ne znam koja od njih moze da radi pomocu gps , bez gprs-a

castor

Moje iskustvo do sada sa Panguom i iOS8.1 je da sam izgubio sync sa iTunes-om bilo preko kabla ili preko WiFi, a ¹to je meni vrlo bitno. Probao nekoliko puta restore iz .ipsw i nakon iCloud restore-a, odmah Pangu i uvijek isto sranje, tako da sam odluèio da neko vrijeme budem non-JB, pa da vidimo kako to izgleda.

Dalje, pola onih stvari koje sam koristio na 7.0.4 mi ne radi, ali to je zato ¹to je Saurik tek neki dan pustio Cydia-u za iOS8, pa tek sad developeri mogu da krenu u prilagoðavanje aplikacija. De¹avalo mi se da mi se sa vremena na vrijeme pojavi sitan lag na telefonu (i na 7.0.4 i na 8.1) sa JB, bez JB-a toga nema).

EDIT: Ovo mi se de¹avalo i na iPhone-u i na iPad-u… Pa kad sam obadva prebacio na 8.1, rije¹io sam da pratim stanje i za sada bez JB-a sam prilièno zadovoljan.

Imam utisak da je ovaj Pangu omoguæio samo root pristup sistemu, ali da je napravio dalje problem(e), a èini mi se da æemo tek kasnije da dobijemo pravi JB, kao ¹to je evasi0n napravio na 7ici.

©to se navigacije tièe, ja sam i na Androidu i na iOS-u koristio Sygic koji ne tra¾i internet, ima lifetime update mapa i radi kao sat. Gdje god sam po jEuropi i¹ao svugdje me je odveo kako treba. Mape su zapravo TomTom, tako da dalje neme potreba prièati. Za na¹e podneblje Sygic NIJE, bolji je iGo, ali ja za na¹e podneblje stanem i pitam seljaka kraj puta i rije¹im problem. Inaèe je app oko 40 USD/EUR i nije puno. Mo¾e nas nekoliko (èitaj petorica/petoro) da se skupi da otvorimo zajednièki nalog i da se dogovorimo oko kupovine aplikacija i podijelimo tro¹kove, jer je to onda smije¹no koliko ko¹ta...
It's the ride that matters, not the bike…

Hohštapler

...na kom j ovo jeziku? Stigao sam do 2. reèenice i sad moram da googlam... ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Darko

taman sam hteo da uradim jailbrake , samo zbog iGo-a , koji stvarno vrlo cesto koristim , ali sad kad sam ovo procitao mi se ne radi. sto se tice skupljanja ljudi za kupovine dobrih aplikacija na app store sam za tako da ako od toga nesto bude javni...

i dalje stojim iza svojih reci ( ono sto pricasmo ja i ti neki dan ) da i icloud nije bas nesto wow i opet sam ga iskljucio , jer nema svrhe da ga koristim , jer je glup interfejs , spor i na kompu a i sve njegove mogucnosti mozes 100 puta lakse da resis sa drugim programima...

back up kontakata - gmail nalog
back up aplikacija - program syncios , koji prebija kako brzo radi , lako i jednostavno , cak i prebacivanja slika , muzike , applikacija , ma svega
icloud drive - totalni promasaj ... lakse je sto puta da to sto bi radio sa icloud driveom mozes da radis sa dropbox-om , isto automatska sinhronizacija , s tim sto lepo vidis svaki dokument i brzo mu pristupis

eto , ako sam nesto zaboravio reci ...

ja ne znam dal su ti amerikanci toliko glup narod ili sta , ali ovo icloud varijante su totalna besmislica ....

itunes je skroz ok

PS - da , jedina dobra fora na i cloud je ona opcija "find my phone"  jer kad ti neko ukrade teleon moze samo da ga gleda, ne postoji covek na svetu koji ce ga otkljucati + kradljivac non stop dobija tekstualne poruke da vrati telefon i locira se svake sekunde  , ali ja ako gledam na to tako da mogu mirno da izgubim telefon onda jebi ga ... bolje da ga ne gubim ;)

freepartyman

Ja razmisljam da uzmem 5s, sestica mi je prevelika.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

UFF

meni je ekran od 4.7" idealan ali mi se ne daje milion evra za telefon, bolje da pocnem da se drogiram :D

Kanarinac

#36
ajfonovci, aj pomagajte sa ovim novim sygicom ali na android. Ne mogu da pokrenem NT mape nikako. A tom tom hoce :/ Treba da putujem nocas preko, pa da resim nekako

Che

Citat: castor poslato 11 Novembar, 2014, 15:58
Moje iskustvo do sada sa Panguom i iOS8.1 je da sam izgubio sync sa iTunes-om bilo preko kabla ili preko WiFi, a ¹to je meni vrlo bitno. Probao nekoliko puta restore iz .ipsw i nakon iCloud restore-a, odmah Pangu i uvijek isto sranje, tako da sam odluèio da neko vrijeme budem non-JB, pa da vidimo kako to izgleda.

Pangu i iOS712 radi bez problema kod mene.
Radio JB jos na 2 telefona i sljaka bez iole stucanja.


bugsy

Mozda najkorisnije aplikacije su Appzilla (aplikacija koja u sebi ima oko 400 aplikacija) i AppsGoneFree (aplikacija koja ti javlja koje su aplikacije danas besplatne). Ja sam uz pomoc AppsGoneFree uspeo da nabavim sve bitne aplikacije (video, photo editing, igrice, itd...). Eee, da, pre neki dan sam skinuo Slated (tastatura koja ti aktivno prevodi ono sto pises na druge jezike) i moram da pohvalim WordLens (aplikacija koja ne samo da radi prevod vec i to radi uz blendovanje sa pozadinom, fazon iz filma They Live) :D

Slated https://www.youtube.com/watch?v=txoKmUO9_Cs
Word Lens https://www.youtube.com/watch?v=h2OfQdYrHRs
... jer, oko mene sve su ponavljaci djaci, ili bolesnici ili manijaci ...

Darko