Glavni meni

zivot u svajcarskoj, informacije potrebne

Započeo SSZGO, 04 Novembar, 2014, 10:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

imam ideju....

informises se kad ovi iz obezbedjenja nose pazare.....motikom ga zviznes za vrat i uzmes pare sa motikom....ako poneses pistolj moze i bez motike...jedino sto

kako rece Urke :"ja otimam a to nije lako"

a

https://www.youtube.com/watch?v=MFdom7HbCMA
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

Citat: SSZGO poslato 04 Novembar, 2014, 10:24
pozdrav

yalla,
treba mi info o zivotu u svajcarskoj


1. da li mogu da udjem turisticki u zemlju i koliko dugo mogu da ostanem, 3 meseca?tacno toliko i posle napolje
nakon sto izadjem iz zemlje nakog tog perioda, da li mogu sutradan da se vratim i da to ponavljam unedogled ?jok ili mozes da probas pa ako te navataju kazna i protera iz zemlje

2. koja je procedura duzeg ostanka , neka radna viza?da moze li se kupiti fiktivna radna viza i o kojim ciframa se raditesko osim ako nisi neko mudo u bankarstvu, nuklearnoj fizici i sl...

3. cirih ili zeneva,dva najskuplja grada si nasao neka prosecna cena rente stana mesecno ,zürcher goldküste je elitno naselje u cirihu i tu tesko da ces i podrumsku prostoriju da nadjes ispod soma franaka garsonjera je ok, deo grada centar tj gde zive ljudi koji imaju kesha, ne periferija
3a, da li mi je potrebna neka papirologija da iznajmim stan ili mogu kao turista to da uradimkao turista ? zaboravi, nema sanse

4. ovo ne verujem da iko zna, ali ako neko zivi u CH i ide u teretanu, kolika je generalna potraznja za licnim trenerima i koje su cifre u pitanju po treningu.Sviceri su skrt narod, tesko da ces se od toga leba najesti

5. da li ljudi znaju engleski i da li mogu generalno da se sporazumvam bez znanja nemackog/francuskog?generalno da, prakticno ne. moja zena je u londonu studirala a engleski uci od svoje pete godine... nema posla..


khalas, toliko za pocetak, znam da ovde ima ljudi koji zive ili putuju tamo pa valjda ce neko znati

hvala
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

metarex

momentalno samo zenidbom mozes da dodjes do boravisne vize. ali i to su poostrili. moras da budes 7 godina u mraku da bi ti viza ostala. moze fiktivan brak ali je veliki rizik da te neko ili neka ne izradi i racunaj na oko 30 soma troskova.
studije su ti u proseku oko 25-30 soma po godini..
bez znanja nemackog neces nista napraviti. bolje bi bilo da znas schwiizer dütch jer svaba ima mali milion a oni nemacki znaju :)

rezime: ostani di jesi [cheers]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

eclipse4

1. Ako usred noæi u ©vajcarskoj padne mnogo snega, obièno ulice postaju potpuno zatrpane. Meðutim, mo¾ete biti sigurni da æe biti oèi¹æene do osam ujutro.

2. U sluèaju nuklearnog rata, ©vajcarci imaju bunkere u koje mo¾e stati 100 % stanovnika te dr¾ave.

3. U sluèaju rata, autoputevi se mogu pretvoriti u piste za uzletanje i sletanje aviona brzim uklanjanjem ograda koje dele trake za suprotne smerove.

4. ©vajcarska je toliko mala, da njeni vojni piloti do nedavno nisu probijali zvuèni zid. Ipak, dogovorili su se sa Francuzima da za te potrebe mogu koristiti francuski vazdu¹ni prostor.



5. U Lozani, kako bi optimizovali porez na odvo¾enje ðubreta, napravljene su standardizovane kante za otpatke. Ako bacate vi¹e smeæa, vi¹e æete i platiti, a ako ne koristite svoje kante za bacanje svog smeæa, onda plaæate kaznu.

6. ©vajcarska ima èetiri zvanièna jezika: nemaèki, francuski, italijanski i retoromanski. Da bi razumeli jedni druge, govore engleski.

7. ©vajcarski èokolatijeri razvili su tehnike kako bi proizveli èokolade sa jestivim zlatom.

8. Kada bi ©vajcarci ¾eleli da zatvore svoju dr¾avu, to bi mogli da uèine sa samo nekoliko vojnika jer tuneli i brojne autoputevi imaju èeliène cevi koje mogu biti podignute pritiskom na dugme. U sluèaju invazije, kao barikade bi se koristila davno posaðena stabla. Ona bi u tom sluèaju bila preseèena i postavljena na puteve.



9. Svi ©vajcarci voze automobile koji izgledaju kao novi. Policija, naime, mo¾e kazniti vozaèa koji vozi automobil s o¹teæenjem, makar to bila samo ogrebotina.

10. Mnoge kompanije zapo¹ljavaju ljude na poslovima koji mogu biti automatizovani ma¹inama, jer su kao dru¹tvo, odluèili da ukinu nezaposlenost. Poslodavac koji zaposli èoveka umesto da kupi ma¹inu koja obavlja isti posao, dobija dr¾avne beneficije.

11. S jednom kartom mo¾ete da se vozite u svim vozilima javnog saobraæaja u celoj dr¾avi.

12. ©vajcarci nezaposlenima isplaæuju meseènu naknadu tokom dve godine nezaposlenosti, a u “platu” je ukljuèen i plaæeni godi¹nji odmor, putni tro¹ak za odmor i sme¹taj.

eclipse4

Citat: metarex poslato 04 Novembar, 2014, 22:13
....moras da budes 7 godina u mraku da bi ti viza ostala......


brate ovo zvuci kao neki trening za nindje ili shaoline  [ninja] [ninja] [ninja]

nego,zar bese nema i fora da moze da uplati par stotina hiljada evra u njihovu banku i dobijes vizu odmah....naravno sszgo moz` donese naftu :)

bobangsxr

Citat: eclipse4 poslato 04 Novembar, 2014, 22:33
1. Ako usred noæi u ©vajcarskoj padne mnogo snega, obièno ulice postaju potpuno zatrpane. Meðutim, mo¾ete biti sigurni da æe biti oèi¹æene do osam ujutro.

2. U sluèaju nuklearnog rata, ©vajcarci imaju bunkere u koje mo¾e stati 100 % stanovnika te dr¾ave.

3. U sluèaju rata, autoputevi se mogu pretvoriti u piste za uzletanje i sletanje aviona brzim uklanjanjem ograda koje dele trake za suprotne smerove.

4. ©vajcarska je toliko mala, da njeni vojni piloti do nedavno nisu probijali zvuèni zid. Ipak, dogovorili su se sa Francuzima da za te potrebe mogu koristiti francuski vazdu¹ni prostor.



5. U Lozani, kako bi optimizovali porez na odvo¾enje ðubreta, napravljene su standardizovane kante za otpatke. Ako bacate vi¹e smeæa, vi¹e æete i platiti, a ako ne koristite svoje kante za bacanje svog smeæa, onda plaæate kaznu.

6. ©vajcarska ima èetiri zvanièna jezika: nemaèki, francuski, italijanski i retoromanski. Da bi razumeli jedni druge, govore engleski.

7. ©vajcarski èokolatijeri razvili su tehnike kako bi proizveli èokolade sa jestivim zlatom.

8. Kada bi ©vajcarci ¾eleli da zatvore svoju dr¾avu, to bi mogli da uèine sa samo nekoliko vojnika jer tuneli i brojne autoputevi imaju èeliène cevi koje mogu biti podignute pritiskom na dugme. U sluèaju invazije, kao barikade bi se koristila davno posaðena stabla. Ona bi u tom sluèaju bila preseèena i postavljena na puteve.



9. Svi ©vajcarci voze automobile koji izgledaju kao novi. Policija, naime, mo¾e kazniti vozaèa koji vozi automobil s o¹teæenjem, makar to bila samo ogrebotina.

10. Mnoge kompanije zapo¹ljavaju ljude na poslovima koji mogu biti automatizovani ma¹inama, jer su kao dru¹tvo, odluèili da ukinu nezaposlenost. Poslodavac koji zaposli èoveka umesto da kupi ma¹inu koja obavlja isti posao, dobija dr¾avne beneficije.

11. S jednom kartom mo¾ete da se vozite u svim vozilima javnog saobraæaja u celoj dr¾avi.

12. ©vajcarci nezaposlenima isplaæuju meseènu naknadu tokom dve godine nezaposlenosti, a u “platu” je ukljuèen i plaæeni godi¹nji odmor, putni tro¹ak za odmor i sme¹taj.

Nije bas sve kao sto pise ovde.... pod 11 znam sigurno da nije  :)

eclipse4

ko kaze?

dok te ne uvate mozes i s jednom kartom a mozes i bez nje,stvar resena :)

freepartyman

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 04 Novembar, 2014, 22:06
imam ideju....

informises se kad ovi iz obezbedjenja nose pazare.....motikom ga zviznes za vrat i uzmes pare sa motikom....ako poneses pistolj moze i bez motike...jedino sto

kako rece Urke :"ja otimam a to nije lako"

a

https://www.youtube.com/watch?v=MFdom7HbCMA
Hvala na savetu, probacu ;) Idem sutra da kupim motiku..
I became a beast to rid myself the pain of being a man

SSZGO

Citat: bobangsxr poslato 04 Novembar, 2014, 21:55
Tesko ce to da moze... mozes da radis u CH ako imas italiansko drzavljanstvo a samo papiri ti nista ne znace

ne da radim

da li mogu da BORAVIM duze u zemlji svajcarskoj ako sam zaposlen u italiji?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

metarex

Citat: eclipse4 poslato 04 Novembar, 2014, 22:38
Citat: metarex poslato 04 Novembar, 2014, 22:13
....moras da budes 7 godina u mraku da bi ti viza ostala......


brate ovo zvuci kao neki trening za nindje ili shaoline  [ninja] [ninja] [ninja]

nego,zar bese nema i fora da moze da uplati par stotina hiljada evra u njihovu banku i dobijes vizu odmah....naravno sszgo moz` donese naftu :)

to sam zaboravio, da,  moze i to
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

mareskin


Na¹i jo¹ uvek dr¾e obezbeðenje dosta klubova u Austriji i tim zemljama. Tako da mo¾e¹ da se namrgodi¹, malo ve¾ba¹ borilaèke ve¹tine ili prosto da nekoga prebije¹ na mrtvo ime i dobio si posao. Poma¾e ako izgleda¹ kao moj bratanac :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

bobangsxr

Citat: SSZGO poslato 05 Novembar, 2014, 04:57
Citat: bobangsxr poslato 04 Novembar, 2014, 21:55
Tesko ce to da moze... mozes da radis u CH ako imas italiansko drzavljanstvo a samo papiri ti nista ne znace

ne da radim

da li mogu da BORAVIM duze u zemlji svajcarskoj ako sam zaposlen u italiji?

Nazalost ne... da imas italijanske papire oni bi te isto gledali kao srbina sa radnim papirima iz italije.. u tom slucaju njima nisu bitni papiri drugih zemalja osim srpskih papira jer ti imas samo srpsko drzavljanstvo

bobangsxr

Citat: metarex poslato 05 Novembar, 2014, 06:06
Citat: eclipse4 poslato 04 Novembar, 2014, 22:38
Citat: metarex poslato 04 Novembar, 2014, 22:13
....moras da budes 7 godina u mraku da bi ti viza ostala......


brate ovo zvuci kao neki trening za nindje ili shaoline  [ninja] [ninja] [ninja]

nego,zar bese nema i fora da moze da uplati par stotina hiljada evra u njihovu banku i dobijes vizu odmah....naravno sszgo moz` donese naftu :)

to sam zaboravio, da,  moze i to


I to je veoma tesko za izvesti prosecnom srbinu ;D   npr... ti imas biznis u srbiji razradjen i godisnji prihod ti je preko 100000 chf... a zelis da zivis u svajcarskoj ti odesi zatrazis boravisnu vizu.. to je u najkracim crtama... njima je bitno da ti ako dodjes u CH da imas para da se izdrzavas i da placas sve svoje troskove, na tu foru dolaze bogati rusi i zive u svajcarskoj

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

eclipse4

Citat: bobangsxr poslato 05 Novembar, 2014, 09:18
Citat: metarex poslato 05 Novembar, 2014, 06:06
Citat: eclipse4 poslato 04 Novembar, 2014, 22:38
Citat: metarex poslato 04 Novembar, 2014, 22:13
....moras da budes 7 godina u mraku da bi ti viza ostala......


brate ovo zvuci kao neki trening za nindje ili shaoline  [ninja] [ninja] [ninja]

nego,zar bese nema i fora da moze da uplati par stotina hiljada evra u njihovu banku i dobijes vizu odmah....naravno sszgo moz` donese naftu :)

to sam zaboravio, da,  moze i to


I to je veoma tesko za izvesti prosecnom srbinu ;D   npr... ti imas biznis u srbiji razradjen i godisnji prihod ti je preko 100000 chf... a zelis da zivis u svajcarskoj ti odesi zatrazis boravisnu vizu.. to je u najkracim crtama... njima je bitno da ti ako dodjes u CH da imas para da se izdrzavas i da placas sve svoje troskove, na tu foru dolaze bogati rusi i zive u svajcarskoj


njima je bitno da si ti uneo pare u njihovu zemlju i da oni sa tvojim parama rade radnju,a ne da si dosao u njihovu zemlju i od njih trazis bilo kakve pare.

mislim da mozes orociti 160.000 ili tako nesto,zaboravio sam,i onda brate dokle god su te pare tamo,a ti ne pravis sranja i ne trazis nista od njihove drzave imas i vizu.
zaboravio sam tacno kako ide...a znao sam.

bucko

Mog poznanika koji zivi u CH su zadrzali na aerodromu na ulasku nekoliko sati jer je imao saobracajni perkrsaj,kamera za neko malo prekoracenje brzine,i kaznu od 50 chf.Dugo su ga trazili zato sto je vozio firmina kola na nemacke table i imao je poternicu .
Kada ih je pitao dal je moguce da za pet banki ima toliko cimanje samo su mu rekli: Gospodine u nasoj zemlji NEMA NE NAPLACENIH KAZNI


freepartyman

 Znaci tamo ne mozes da teras na tocak :D
I became a beast to rid myself the pain of being a man

bobangsxr

Citat: eclipse4 poslato 05 Novembar, 2014, 11:39
Citat: bobangsxr poslato 05 Novembar, 2014, 09:18
Citat: metarex poslato 05 Novembar, 2014, 06:06
Citat: eclipse4 poslato 04 Novembar, 2014, 22:38
Citat: metarex poslato 04 Novembar, 2014, 22:13
....moras da budes 7 godina u mraku da bi ti viza ostala......


brate ovo zvuci kao neki trening za nindje ili shaoline  [ninja] [ninja] [ninja]

nego,zar bese nema i fora da moze da uplati par stotina hiljada evra u njihovu banku i dobijes vizu odmah....naravno sszgo moz` donese naftu :)

to sam zaboravio, da,  moze i to


I to je veoma tesko za izvesti prosecnom srbinu ;D   npr... ti imas biznis u srbiji razradjen i godisnji prihod ti je preko 100000 chf... a zelis da zivis u svajcarskoj ti odesi zatrazis boravisnu vizu.. to je u najkracim crtama... njima je bitno da ti ako dodjes u CH da imas para da se izdrzavas i da placas sve svoje troskove, na tu foru dolaze bogati rusi i zive u svajcarskoj


njima je bitno da si ti uneo pare u njihovu zemlju i da oni sa tvojim parama rade radnju,a ne da si dosao u njihovu zemlju i od njih trazis bilo kakve pare.

mislim da mozes orociti 160.000 ili tako nesto,zaboravio sam,i onda brate dokle god su te pare tamo,a ti ne pravis sranja i ne trazis nista od njihove drzave imas i vizu.
zaboravio sam tacno kako ide...a znao sam.

Pa to je sve tacno kako si napisao,ali ti uneses 160 000 oni ti daju boravisnu vizu ali ne i radnu. Kako ces ti da placas racune i izdrzavanje ako ne radis,neko to treba da finansira, a cim budes radio to onda znaci da radis na crno i mogu da te uhvate i onda si zavrsio... mnogo je to komplikovano  :D

metarex

Citat: bobangsxr poslato 05 Novembar, 2014, 09:11
Citat: SSZGO poslato 05 Novembar, 2014, 04:57
Citat: bobangsxr poslato 04 Novembar, 2014, 21:55
Tesko ce to da moze... mozes da radis u CH ako imas italiansko drzavljanstvo a samo papiri ti nista ne znace

ne da radim

da li mogu da BORAVIM duze u zemlji svajcarskoj ako sam zaposlen u italiji?

Nazalost ne... da imas italijanske papire oni bi te isto gledali kao srbina sa radnim papirima iz italije.. u tom slucaju njima nisu bitni papiri drugih zemalja osim srpskih papira jer ti imas samo srpsko drzavljanstvo

jedino sto ti moze pomoci je pasos neke evropske zemlje. kada ga imas, cim nadjes posao odma dobijas papire. znaci nemac, austrijanaci, slovenac prolaze bez problema dok rumun bugarin i rvat ... problem mein herr...
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

ЯЭВОЛУТИОН

pa bar nije napraviti Italijanski fals.....manje kosta nego zenidba....a proveravace tak kad napravisozbiljno sranje...a i onda proterivanje iz zemlje.....falsifikat papira druge zemlje nigde ne dovodi do zatvora...a svicani su stipse i samo proteruju....jes oni da te hrane.....i to proteruju te u zemlju porekla a ne u zemlju is koje su ti fals papiri....:)

btw...licno znam Djuzepe Meacu i Fraka Barezija.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11