Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: [1] 2 3 4
Štampaj
Autor Tema: Moja mala avantura od 11 dana SRB-CG-AL-MK-GRE 06.2014  (Pročitano 15055 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
ProjectLord
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
CBR600F4i, KLX650, TT600S
Kvalitet: +71 (24%)
Zahvalnice: 6

05 Oktobar, 2014, 21:33 Ocena: +6
Ignoriši

Jelte, kako to vec biva zimi, dok me moja mašina nestripljivo čeka u hladnoj i mračnoj garaži, ja planiram svoju sledecu avanturu  Smiley Par godina unazad, na proleće sam motociklom išao u Herceg Novi, i to je za mene bilo WoOW. Tako da je ovaj poduhvat u tim momentima u meni budio neki nemir i nervozu, koja se kasnije pretvorila u opsesiju i "neizdrž" Smiley
"Zimski odmor" sam uspeo da prolongiram do pocetka Juna. Plan je bio da krene i drugar, koji je zbog svojih obaveza odustao Shocked . 7 dana pred polazak sam zaradio stomačni virus, koji zamalo da otkaže polazak...

Dan-dva pred polazak kupujem i menjam gume, ulje, filter ulja, pločice, hranu, lekove, sta god mi pada na pamet  Smiley

30.05 - Ready steady GO!
   Dođe i taj dan, stvari spakovane i napakovane, nema mesta ni za žvaku. Težina motocikla subjetivno varira između Afrike, Tenere i ostalih krmača  Grin
Krećem iz Beograda. Prva stanica, rodni grad Priljepolje!  Smiley
Slikala i ispratila iz Beograda, ko drugi nego tetka  Kiss   Grin  rofl

31.05. - predhodnu noć skoro da nisam spavao zbog "neizdrža".
   Oblačim se, pozdravljam i krećem. Ispraća me porodica:

Kevina poslednja molba da ne idem kroz Albaniju i ovaj put ne uspeva, iako je sa osmehom na licu na slikama, znam da nije oka sklopila od brige... Pomišljam u sebi, izvini mama, ali ovo je jače od mene...

KREĆEM!
   Cilj - Herceg Novi i pivo sa prijateljima, pa Budva i spavanje kod burazera.
Prelazim preko Jabuke sa osmehom na licu, seljaci pored puta sa čudnim pogledom u očima me pozdravlju, ja naravno odpozdravljam  Cheesy 
Stižem na Srpski granični prelaz, koji prelazim bez problema. Dok na CG prelazu doživljavam ŠOK...
   Graničar uzima LK i gleda me čudno, kaže: "dečko skini kacigu"  policaja. Pffff, ajde ako mora, skidam i njih trojica zinuli i bleje u mene poput Sashe Grey kada vidi BigBlackC... dunce  ludak Pomišljam, verovatno im ličim na nekog krimosa, sad ću morati da se raspakivam, gubim 3 sata ovo-ono...  panic Ispada da sam pljunuti neki njihov kolega, koji se čak preziva kao ja  Shocked  WTF

Krećem dalje, sledeće stajanje Đurđevića Tara:

Tu pravim prvu pauzu, i upoznajem dva matora Nemca sa nekim bembarama (K"nesto"). Oni obišli ceo jug Evrope sa po jednom torbicom na sedištu...  WTF Gledam moj napakovan motocikl, pa njihov i neizdržah da ne pitam gde su im stvari... Jedan od matoraca izvadi "golden kard" uz osmeh na licu, "Yah Yah bite, thiz solvz"... pfff Vozikaju se nazad do Austrije, pa motocikle u kombi jer ih smara autoputem da voze do Nemačke...  palac gore
   Krećem dalje, prolazim serpentine, niže se krivina za krivinom, svuda okolo zelenilo, skoro i da nema saobraćaja.
Stižem u Žabljak, u vazduhu se oseća miris cveća sa poljana, koji prosto opija  Smiley Na izlasku iz Žabljaka stajem u kafanu koju nikad ne zaobilazim:

Na Durmitoru jos uvek sneg  Smiley

Prizor melem za oči:

Ispijam kaficu i krećem dalje.
Prolazim kroz tunel, u kojem mi ljudi iz suprotnog smera blicaju, usporavam sa 160kmh, u daljini na izlasku iz tunela vidim siluetu nekoga koji maše. Naravno saobraćajci...  policaja
   "Dobar dan, vaša dokumenta, da li ste umorni?" Naravno da nisam, "da li znate zašto Vas zaustavljam, upita me?"   Nemam pojma...  rofl  "Ograničenje u tunelu je 70kmh, vi ste vozili 140kmh, javite se kolegi da vam napiše nalog za sudiju..." Kazna je....  panic  75e... pffff pomišljam, ajde preziveću, jbš 75e.  Dolazim kod kolege, molim-kumim i USPEVA!  Grin  Klanjam se Pustaju me bez prijave  palac gore  Grin  hahahahaha  sav srećan krećem dalje, nisu hteli čak ni "čast" da uzmu  Grin

Nažalost u nastavku puta doživljavam ono čega sam se u podsvesti bojao :-(

Sledi nastavak...

goranvojska
Grebenar
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
suzuki bandit 1200s yamaha xj550 baba 82
 Facebook: Poseti
ja ne bi o tome a i moglo bi ako treba

Kvalitet: +2022 (31%)
Zahvalnice: 250

Odgovor #1 - 05 Oktobar, 2014, 21:43 Ocena: 0
Ignoriši

pratim pratim
Manjovac_Kv
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda cbr 1000rr repsol
Kvalitet: +23 (8%)
Zahvalnice: 4

Odgovor #2 - 05 Oktobar, 2014, 21:53 Ocena: 0
Ignoriši

pratim
makinjo
Futoski Macan
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha fz6n 2005
Kvalitet: +380 (21%)
Zahvalnice: 31

Odgovor #3 - 05 Oktobar, 2014, 22:13 Ocena: 0
Ignoriši

panic Druze pa ne mozes ovako da nas ostavis  prebicu te Cheesy
[email protected]
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
V-STROM
Kvalitet: +118 (28%)
Zahvalnice: 7

Odgovor #4 - 05 Oktobar, 2014, 22:15 Ocena: 0
Ignoriši

clapp  palac gore
UFF
Administrator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB600F Hornet '03
Yamaha FZ6 Fazer '04
Suzuki DL650V-Strom '05
Honda CBR600F4i '06
Yamaha MT-03 '07
KTM 690SM '08
Yamaha YZF-R1 '08
Honda CB1000RA '09
Honda CRF250L '13

Kvalitet: +11786 (27%)
Zahvalnice: 1012

Odgovor #5 - 05 Oktobar, 2014, 22:22 Ocena: 0

Shocked d'oh angry placem angry Sad  facepalm

dzabe sam je pazio i mazio

makinjo
Futoski Macan
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha fz6n 2005
Kvalitet: +380 (21%)
Zahvalnice: 31

Odgovor #6 - 05 Oktobar, 2014, 22:38 Ocena: 0
Ignoriši

On ga je samo tako ostavio da spava Cheesy
UFF
Administrator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB600F Hornet '03
Yamaha FZ6 Fazer '04
Suzuki DL650V-Strom '05
Honda CBR600F4i '06
Yamaha MT-03 '07
KTM 690SM '08
Yamaha YZF-R1 '08
Honda CB1000RA '09
Honda CRF250L '13

Kvalitet: +11786 (27%)
Zahvalnice: 1012

Odgovor #7 - 05 Oktobar, 2014, 23:07 Ocena: +1

u ladovinu Cheesy
ljupche92
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Suzuki GSX-R 600 K4
;D

Kvalitet: +388 (30%)
Zahvalnice: 57

Odgovor #8 - 05 Oktobar, 2014, 23:20 Ocena: 0
Ignoriši

pratim pratim

uzdravlje uzdravlje uzdravlje
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...
Osposobiti nesposobne, da bi onesposobili sposobne

Lokacija: Mlečni put, sunčev sistem, Zemlja, Beograd, Zvezdara...
Kvalitet: +8137 (18%)
Zahvalnice: 359

Odgovor #9 - 06 Oktobar, 2014, 01:42 Ocena: +1
Ignoriši

Pa gde sad stade, dobro i reklame nisi pustio, 'oćeš premremo dok ne saznamo kako je hondaaaaaaaaa...huh? Grin

Hohštapler
Hoštapler
Moto Manijak

Na mreži Na mreži
 Motor:
Kymco people 250, VFR800fi
The force that guides the stars guides you to.

Kvalitet: +4583 (34%)
Zahvalnice: 325

Odgovor #10 - 06 Oktobar, 2014, 09:20 Ocena: 0
Ignoriši

Al' si se napakovao, ko d ase seliš! rofl
Evo ova moja dva ludaka letos kad su kretali na (7 država u 7 dana) krug ispred naše garaže, pogledaj kolko su napakovni  Cool

Pratim!  pratim

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.
Kostić
ne lazem majke mi
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
ZXR750H1
slow drive - long life

Kvalitet: +1843 (19%)
Zahvalnice: 105

Odgovor #11 - 06 Oktobar, 2014, 10:10 Ocena: 0
Ignoriši

ovaj je lepo pao. nema torbe sa rezervoara, verovatno je sjebo i onu desnu sa strane. i namerno je stao kod te slike, ima da se pojedu sve kokice do nastavka : )

a u srbije najsiromašniji ovako idu na dan-dva. jebeš nemce i gold kartice, kombije i mrzimedavozim. dok se sam ne snađeš, nema izazova.

a ovako simpatična francuska porodica, ćale napred, sin siguran u sredini, a keva na kraju

Andreja
BRAAAAAP!!!
Mod
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda XR600R, Piaggio Liberty 125
Kvalitet: +3152 (45%)
Zahvalnice: 130

Odgovor #12 - 06 Oktobar, 2014, 18:15 Ocena: 0

PL, plus k'o vrata, sviđa mi se način na koji pišeš i dramski momenat na kraju koji nas drži na oprezu, da jedva čekamo sledeći post Smiley

Problem je što mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! Cheesy
mkt
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
dignuti branici i rogljaste gume
Kvalitet: +10124 (53%)
Zahvalnice: 156

Odgovor #13 - 06 Oktobar, 2014, 19:06 Ocena: 0
Ignoriši

panic
de su mi kokice
mali_zmaj
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Keeway Cruiser 250,Kawasaki Kle 500,Bmw K75,Kawasaki Zephyr 750,Honda Cbf 1000 GT
Kvalitet: +1534 (27%)
Zahvalnice: 66

Odgovor #14 - 06 Oktobar, 2014, 19:50 Ocena: 0
Ignoriši

evo i mene!! kad nisam ove godine otisao nigdje da bar gledam kako drugi putuju i patim potiho!!! 

jin-jang
ProjectLord
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #15 - 06 Oktobar, 2014, 20:10 Ocena: +4
Ignoriši

Simpatični ste mi sa komentarima  hello , velika pussa za sve koji čitaju Kiss

...nego da nastavim, gde sam ono stao... a da...  Sad

Negde između Žabljaka i Šavnika, posle 400km "mind blowing" vožnje, nailazim na oštru levu krivinu. Krivina kao krivina, bila bi ista kao i predhodnih 999999 krivina, da mi u susret nije naišao automobil, koji je vršio preticanje na punoj u sred apexa, a ja vec pošteno "oborio" motocikl wtf...
   Zenice se šire Shocked, vreme se zamrzava, između otkucaja srca biram jednu od dve opcije (koja mi verovatno produžuje zivot do daljnjeg) nekako uspevam da ispravim motocikl da bih šire ušao u krivinu i izbegao u dalje tekstu "pedera"... gume jesu fenomenalne, ali protiv rizle u krivini nemaju mnogo izgleda...
   Motocikl proklizava...spadam sa sedišta, uz neku ludu sreću izegavamo "pedera" i klizamo po travi... ja se zaustavljam pre kosine, motocikl nastavlja i zaustavlja se u žbunu...  placem "Peder" nastavlja ka svom cilju ne zaustavljajući se i neosvrćući se...
   Ustajem (bolje reći skačem), srce počinje ubrzano da lupa, nadbubrežne žlezde pumpaju adrenalin, obliva me hladan znoj... Gledam ruke, noge, gledam motocikl, "ma nee, ovo se nije desilo"... Dal je moguće da je avanturi kraj... gledam negde u stranu, pa opet kontrolišem dal sam čitav...
   Vraćam se iz šoka polako, i počinjem da skidam stvari... Kao za inat nema nikog u blizini, osim neke babe od 100 godina na uzvišenju kod krivine, gleda me, u ruci drži štaku, koju diže i uperuje negde u daljinu (spooky). Proderem se: BABA! Jel imaš nekog kući!? Koji sam očaj pomišljam u sebi, zovem babu u pomoć...
   Na maju radost, dolaze i staju dva auta sa SRB tablama, pomogoše mi ljudi da izvučem motocikl (HVALA VAM OD SVEG SRCA  srce). Pregledam štetu: puko retrovizor, par bočnih ogrebotina i malo naprsnuće plastike kod dekle, leva bočna torba pukla po šavovima, ispale sve stvari... Gledam dalje, ništa ne curi, ništa nije iskrivljeno, šaltalica preživela, ostatak OK. Palim mašinu, pravim test krug - SVE OK! Ispratih ljude uz veliku zahvalnost. Vezicama (god bless them) zašivam torbu, pakujem se iiiiIIIIIIii Avantura može da se nastavi!!!  Smiley  yahoo

ProjectLord
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #16 - 06 Oktobar, 2014, 20:34 Ocena: 0
Ignoriši

Odustajem od piva u Herceg Novom, izgubio sam previše vremena za "parkiranje"  srednji prst  krećem ka Budvi. Stižem u Boku Kotorsku, miris slanog mora se oseća u vazduhu, stajem da napravim kratku pauzu:

ProjectLord
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #17 - 06 Oktobar, 2014, 22:06 Ocena: +1
Ignoriši

U Budvi počinje jurnjava za variocem ili bar drugim retrovizorom, vozam se od jedne radionice do druge, svi me usmeravaju kod nekog drugog... i tako posle 7-8 radionica stignem kod nekih klinaca koji imaju automehaničarsku radnju, dobijam negativan odgovor, uz komentar jednog klinca: "a da pozovemo Ludog Rusa?" Đe njega, opet je sasuo 2l vodke, neće htjeti doć u radionicu, blablablatrućtruć... rekoše, dođi sutra, zvatćemo Rusa, on ja malo lud, al je dobar majstor, ako neko može da ti popravi to je ON!
   01.06. - Dolazim sutradan, uz dozu skeptizma. Jedan od klinaca doveze Ludog Rusa kolima. Otvaraju se vrata, iz auta izlazi figura od 2m i preko 100kg, desna strana Seicenta se podiže od rasterećenja, polu sede i polu masne brade, verovatno od nekog ulja ili tovatne masti. Uzima retovizor, promrmlja nešto na ruskom i prođe pored mene kao pored mladog zasada palme...  nemam pojma
Iz radionice dopiru varijacije zvukova brusilice, čekića, aparata za varenje i nešto što mi je delovalo na pogrdan ruski jezik...  wtf  Smogoh hrabrosti da uđem i pitam "majstore, koliko će to da me košta?" Krvavih očiju me odmeri od glave do pete, okrenu se nazad, nešto promrmlja na ruskom i nastavi da radi...  panic pomišljam, ovaj će da me odere...  Grin  rofl Završi Rus posao i uze 5e   clapp  Klanjam se  yahoo  uzdravlje Častih majstora, pozdravih se, i sa burazerom i snajkom odem na Ričardovu glavu i njihovo fenomenalno domaće pivo:

i još koja slička iz "Ploča"  Cheesy

Uveče gledam mape, razmišljam, kuda dalje, kako preko te famozne Albanije, dal da spavam negde pre Ohrida... Al odlučujem da je ipak pređem u jednom danu. Jedan prijatelj mi pre puta preporučio da idem u Serande, primorsko mesto u Albaniji, ali želja mi je bila da obiđem Ohrid, tako da Serande ostaje za sledeću avanturu Smiley
Pun utisaka sa osmehom na licu, tonem u san   yahoo

dr32
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
CBR 600 FA yahoo
Kvalitet: +116 (9%)
Zahvalnice: 14

Odgovor #18 - 08 Oktobar, 2014, 11:02 Ocena: 0
Ignoriši

E ova se Honda napputovala, na kraju ce neko da skupi sva njena putesestvija i da je vrati japancima uz debelu nadoknadu za reklamu Smiley
P.S. Jel ona bese vozena do Engleske i nazad?

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy
VR 46
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CBR 1000 RR Fireblade ''05
Kvalitet: +890 (25%)
Zahvalnice: 87

Odgovor #19 - 08 Oktobar, 2014, 11:12 Ocena: 0
Ignoriši

pratim pratim pratim

Twist of wrist!
Stranice: [1] 2 3 4
Štampaj
Moto Manijaci  |  Putovanja, izleti, skupovi, klubovi  |  Putopisi (Urednik: Andreja)  |  Tema: Moja mala avantura od 11 dana SRB-CG-AL-MK-GRE 06.2014