Glavni meni

Dobrovoljno davanje krvi

Započeo guri, 01 Oktobar, 2014, 00:10

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Darko

to je ono , kao , po PS .. uvek mozes da skratis 4,5 dana max ....

kolicina koju ti das , a to je 450 ml , se nadoknadi za par sati , do jedan dan ( sve sto uneses od tecnosti tog dana ide u krvotok ) , ali krvne celije su problem  , njima treba od mesec do tri da se naprave ponovo ...tada je covek spreman za novo davanje ... kod zena je produzeno na 4 meseca zato sto one , zna se , daju svaki mesec po malo  ;) ;) ;)

Mik

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 02 Oktobar, 2014, 14:13
Moj mentor ima dvoje dece, drugo, mlaðe dete nije hteo da vakcini¹e, odbio je.
Zavr¹io na sudu. Dve godine, sa sve advokatima i uozbiljnu je pravnu zavrzlamu upao zbog toga.
Na kraju nisu hteli da mu upi¹u decu u ¹kolu pa je popustio.
A za¹to?
Stariji sin mu je je bio normalna zdrava beba i onda je primio vakcinu i oboleo od neèega, neurolo¹ki, ostao je ometen. Èovek mi prièa da postoji udru¾enje roditelja po celom svetu sa ovakvim sluèajevima, ozbiljnu halabuku di¾u ali ih svugde dr¾ave uæutkaju...
Postoje i lekari i koji se bore protiv obavezne vakcinacije.
Prièa uop¹te nije naivna, ali da ne kvarim temu.

Jeste, tacno je da kvaris temu, al' ja cu, eto bas, da te podrzim u tome! I ovde na forumu smo procitali da je od tih vakcina dete postalo autisticno! Itekako ima primera toga, zasluzuje posebnu temu. U medjuvremenu cu da sabotiram ovu.

Tek temu otvara sitni policajac (ciji mi je otac, mozda, lupao samare zato sto sam u staroj YU pevao "Tamo daleko"), forsira je sitni medicinar (za koga stvarno ne sumnjam da posteno i korektno radi svoj posao), sa druge strane otvoreno se govori o prodaji krvi, drugar (tehnicar za rentgen) mi otvoreno kaze da bolnica treba da bude profitabilna firma tako sto ce leciti od "komercijalnih" boljki ... itd.

Aj' da pitam pandura kome idu pare od toga? Kome su otisle pare?

(Pandura pitam zato sto je policija najprofitabilnija firma u Srbiji.)


Darko

#42
batice , ti mozda dosta znas o kawasakiju , ali o medicini - pojima nemas  [rofl]

ja prvo nisam "sitni" medicinar , nego vojno lice , koje je samo jedan cin pred vrhunac vojne karijere - smer medicina

drugo , ne "forsiram" temu , nego mi vise idu na Q te price o prodaji krvi , pa  posto vas sve ovde smatram drugarima pokusavam samo da vam objasnim da nije to tako , ali , izgleda da oni koji to bolje znaju nikako da saslusaju tudje/pravo misljenje , nego i dalje veruju Cedi iz radionice

Mik

Citat: Darko poslato 03 Oktobar, 2014, 00:40
batice , ti mozda dosta znas o kawasakiju , ali o medicini - pojima nemas  [rofl]

Ni ona o meni!

Pitao sam pandura GDE SU PARE!

Darko

 pa jel pandur trazio neke pare sad kad odete tamo na druzenje i davanje krvi ?!?  o kojim parama pricas ?

covek napisao u postu , druzenje , akcija davanja , ovo , ono , nije spomenuo ni da se placa ulaznica niti bilo sta . to ste posle vi dodali rec "pare"...

Mik

Citat: Darko poslato 03 Oktobar, 2014, 00:57
pa jel pandur trazio neke pare sad kad odete tamo na druzenje i davanje krvi ?!?  o kojim parama pricas ?

covek napisao u postu , druzenje , akcija davanja , ovo , ono , nije spomenuo ni da se placa ulaznica niti bilo sta . to ste posle vi dodali rec "pare"...

Nema "vi", samo JA! (Ja, i samo ja sam taj koji sabotira ovu temu. Tebe nisam pitao nista jer ne sumnjam da korektno radis svoj pos'o.)

Pitao sam pandura:

GDE SU PARE!

(Daj bre, naucite vise da pandure pitate gde idu pare, kome jbt.)

Darko

 [rofl] [rofl] [rofl] [kralj]

ajd i ja cu onda :  [policaja] GDE SU PAREEEEEEEEEE !!!! 


UFF


Hattrick

#49
Eve ga Guri sa sve parama  [rofl] [rofl] [rofl]




guri

sjajni ste keve mi Nevenke.......

Hohštapler

Citat: Mik poslato 03 Oktobar, 2014, 00:26
Jeste, tacno je da kvaris temu, al' ja cu, eto bas, da te podrzim u tome! I ovde na forumu smo procitali da je od tih vakcina dete postalo autisticno! Itekako ima primera toga, zasluzuje posebnu temu.

A da... sad sam se setio da i na forumu kolega ima isti takav sluèaj u porodici.
Na ¾alost to samo govori da ova pojava nije retka ni malo.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Bojan

Guri dali bi mogao da nam jos jednom potvrdis termin I vreme sastanka pred institutom.
Daj nam neki znak kako da te prepoznamo.
I jos jedno pitanje koje ce verovatno da podstakne dalja pitanja, dali si ti u nekoj uzoj strukturi kluba ili si samo simpatizer? Dali si u opste zandar?
Hvala

guri

Citat: Bojan poslato 03 Oktobar, 2014, 19:14
Guri dali bi mogao da nam jos jednom potvrdis termin I vreme sastanka pred institutom.
Daj nam neki znak kako da te prepoznamo.
I jos jedno pitanje koje ce verovatno da podstakne dalja pitanja, dali si ti u nekoj uzoj strukturi kluba ili si samo simpatizer? Dali si u opste zandar?
Hvala

U zavodu za transfuziju krvi  Svetog Save 40   u subotu  11 oktobra od 10h pre podne....
prepoznacete me lako, jako ruzan i upadljivo glup !!!
a sve ostalo sto si pitao...nema veze sa mozgom.
Tema je drustveno odgovorna akcija, i ako zelis da dodjes.....ti dodji !!!!
A ko organizuje, zasto, zbog koga, skim.... i ova ostala pitanja su suvise glupa da bi ti objasnjavao !!!!

Mik

Ma ovo je bre vradzbina neka jbt! Eto cime se bave!

E toj policiji fali samo jos i bukvalno krv nasa!

[djavo]

Mik

I gde su vise pare od toga i kojecega, kome to ide?

dusankobgd

Da ne bih otvarao novu temu malo cu piskarati u ovoj.
Da li je neko od "nas" davao krvnu plazmu? Znam da ona moze da se daje jednom u dve nedelje. Proces traje oko sat vremena kada te prikljuce na neku aparaturu gde ti odvajaju krvna zrnca od krvne plazme i krvna zrnca vracaju u organizam a plazmu uzimaju. To se radi u zavodu za transfuziju krvi.

juga

Ja sam davao krvnu plazmu dva puta,urade malo obimnije preglege, pa tek onda ti ka¾u dal' mo¾e¹ da da¹ ili ne. Malo je smor ali ako to nekome poma¾e ja sam za!

K0le

Veæ sam ja na tu temu ne¹to divanio. Mora¹ imati dobar odnos visina-te¾ina, dobru krvnu sliku, zdrav, prav, i bitne su zdrave i jake vene (igla je jedna od najveæih koja se koristi). Ide u 4 ciklusa, ciklus se sastoji od uzimanja pune krvi, centrifugiranja iste, odvajanja plazme i vraæanja krvnih elemenata , sve zajedno oko 45min - sat vremena ako raèuna¹ redovan pregled pre davanja - pritisak, srce.. A nekad se i èeka na red, imaju samo 3 aparata za plazmaferezu.

Darko

Dusanko , a sto ne pitas konkretno sta te zanima , mozda mogu da pomognem  ;)

secas  se , radim na transfuziji , gde se bas to radi ;)