Glavni meni

Yamaha r1

Započeo Uros, 05 Februar, 2011, 15:32

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Gile_ExtremeBoy

Aha znaci to mu namena, od semafora do semafora..  [rolleyes]

Jer si peglao nekad krivinama po nekoj planini, put za crnu goru? Ta mene potrosnja zanima? Koci, zaleganje, gas i sve u krug.. [free]
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

RRa¹ko

jel si ti procitao sta sam napisao?? ko je pricao nameni?? otkud ja znam odakle si i gde ces da ga vozis a i zabole me, nego ti kazem ako vozis samo po gradu, mozes da doguras do 12L.. ocigledno nisi nikad bio u gradu pa ne znas da imaju semafori  [ludak]

Gile_ExtremeBoy

Haha u mom gradu ima samo jedan semafor tako da tesko od semafora do semafora...   :P  :P  :P  :P
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

YOman

Citat: RRa¹ko poslato 19 Februar, 2011, 16:21
jel si ti procitao sta sam napisao?? ko je pricao nameni?? otkud ja znam odakle si i gde ces da ga vozis a i zabole me, nego ti kazem ako vozis samo po gradu, mozes da doguras do 12L.. ocigledno nisi nikad bio u gradu pa ne znas da imaju semafori  [ludak]
Ahaha care! [klanjam_se]
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

SSZGO

Citat: Gile_ExtremeBoy poslato 19 Februar, 2011, 14:02
Rasko koliko trosi tvoja cbr-ka u normalnoj upotrebi znaci ispod 200 da je vozis? Drugar ima CBR HRC 07 i tvrdi da mu trosi ispod 6 kada je vozi normalno znaci malo grad malo autoput.

pa nova iz fabrike trosi 7.5 litara a njegova trosi 6

mante se ljudi, ne zna decko matematike...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

MotoManijak

Ko jos staje na semaforima?

Lazic

Stajem ja povremeno, kad je bas guzva, a moram levo, recimo...

komshi

#27
Citat: SSZGO poslato 17 Februar, 2011, 20:50
5.5 litara moze da trosi samo kad je ne vozis...

inace 8-12 kako koja
Znas sta je najgore?
Potrosi ma koliko da mu sipas!
Karburator manje trosi od direktnog ubrizgavalja a tvoj motor brate ima PC mislis da to ne povecava potrosnju?

SSZGO

kako moze karburator da trosi manje ???

pogotovo ovi razjebani rastelovani karburatori koju vecina ima na motorima...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

komshi

Vidis u tome i jeste problem sto vecina ima razjebane karburatore, ali ako se redovno vakumiraju nema problema.

MILJAN

Citat: komshi poslato 20 Februar, 2011, 19:21
Citat: SSZGO poslato 17 Februar, 2011, 20:50
5.5 litara moze da trosi samo kad je ne vozis...

inace 8-12 kako koja
Znas sta je najgore?
Potrosi ma koliko da mu sipas!
Karburator manje trosi od direktnog ubrizgavalja a tvoj motor brate ima PC mislis da to ne povecava potrosnju?
Uva¾avam tvoje mi¹ljenje ali bih da uporedimo stavove.... Ja mislim sledeæe:
Karburator pa makar i nov tro¹i vi¹e od direktnog ubrizgavanja. Evo ti primer : moj nov KLE500 i nov vstrom 650. Strom tro¹i litar manje ajo¹ je i jaèi. Sonda ¹alje informaciju kompjuteru a ovaj na osnovu toga odre¾uje sme¹u. Karburator nema tu informaciju......
Mo¾da gre¹im ali su moja iskustva takva....
Cave ab homine unius libri

komshi

ok
trosi 100 na 100, jbg to je samo karburator!
uostalom to nije ni bitno, potrosi sve sto naspes!!!!  :'(  :'(

UFF

Pa normalno da karburator vise trosi ali zato i sve necistoce iz naseg goriva bez problema sagori ;)

SSZGO

obzirom da sam otvarao pumpu cistiom i dizne cistio, nisam video te cuvene necistoce u gorivu o kojima se prica...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

Otvori filter pre nego sto ga promenis ;)

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

Nemas filter goriva?
Onda su ti bas siroke te dizne :D

RRa¹ko

@ miljan
mislim da bas zato sto je strom jaci da zbog toga manje trosi! ne ide u visoke obrtaje ako je jaci!
tipican primer: ja na k7 600, drugar ispred mene na k7 750, sipamo u isto vreme do chepa, meni se upali lampica a on vozi jos par kilometara pa se tek onda upalila! ovo smo radili jer mi jedan majstor rekao da 750 manje trosi, ja mu nisam verovao pa rekoh da proverim, kad ono u pravu coek!

Kengur

Pazi, 1000rr model kao tvoj, ima ga moj drugar, trosi kao upaljac bre... :) Naravno, kada se ne vozi u visokim obrtajima...
A ne moze da me niko ubedi da svi nasi ulicni "tkaci" voze konstantno u visokim obrtajima, jer litra ide drugom i do 200.... tako da je ta prica malo smesna.. :)

UFF

Pa u pravu je ako vozite istom brzinom jer njegov agregat koristi manji % svoje snage i kubikaze da bi to postigao za razliku od tvog pa mu zato i manje goriva treba
Problem je sto kad imas jaci motor uglavnom brze i vozis pa ti logicno vise i trosi ;)