Glavni meni

fluoroscentni prsluk

Započeo banevuk, 06 Septembar, 2014, 14:49

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

banevuk

Èujem predloge da se uvedu obavezno no¹enje fluo prsluka tokom moto vo¾nje valjda je u nekim zemljama to obavezno pa sam preradio prsluk kupljen na B.potoku za 150 din.
Video sam da je jednoj moto radnji 2400.- din pa ko ne pati da je "fency" evo ideja.








[cheers]

Lazic

Nisam imao pojma da ima razlike...

*zeka*

A sta se konkretno preradio?

Kostić

ja sam standardni 'preradio' u superbike. izbu¹io par rupa cigarom, stavio tri lasti¹a i vezujem u ma¹nu da se ne razleti u vo¾nji : )

banevuk

Citat: kosta66 poslato 06 Septembar, 2014, 21:17
ja sam standardni 'preradio' u superbike. izbu¹io par rupa cigarom, stavio tri lasti¹a i vezujem u ma¹nu da se ne razleti u vo¾nji : )
Pri¹io fluo lasti¹ trake iz URADI SAM  da se ne razleti mada mi je ostalo vi¹ak trake pa sam jo¹ dve dodao i mogu reèi da se lako navaèi preko glave


Panta Zemunac

Sta ce ti?
Pa imas kofer, dovoljne su ti i naramenice srebrno zute jer se jakna od kofera i ne vidi....

banevuk

 Ali "brate" kad mi neko ka¾e "IZVINI NISAM TE VIDEO" pa te palcuje od pozadi , a ja sitan 5XL na "autobusu" staviæu flourescenziju i na d¾oku ako treba........ZNAÈI vidi¹ da su svi kreteni i èoravi  [rofl] [rofl] [rofl]

banevuk

Mo¾da sam dosadan ali danas svratim u URADI SAM NBgd. kod Rodiæa i nisam mogao das odolim za 700 dind¾i kupim OVO.





Fenomenalno ki¹no odelo gornji deo, kao da je guminizirano tako deluje dva spoljnja d¾epa, 2xl ali pa¹e preko mog moto odela koje je 5 XL. Neæu ni da spomijem po ki¹nom i tmurnom vremenu da li æu biti vidjen

penzos

 [thumb_up], a ne¹to protiv ¹arplaninaca???  ;D I jedna stara narodna: "kome je suðeno da ga j..., gaæe mu same spadaju". Ne samo da ne poma¾e prsluk, nego ni ..... Mene upièi nedavno klinac u kamionèe, i ka¾e "Nisam ga video". I ja mu verujem, a kamion ¾uuuta ¹lep slu¾ba sve sa rotacijom [dunce].
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

banevuk

Ovo je protivu ¹to bi rekao Vuk Dra¹koviæ protivu ¹arplaninaca na dve noge kojih ima u izobilju. Nego bacih akcenat na ki¹u , kupih pro¹le godine ki¹no odelo dadoh 5000.- din. obièan ¹u¹kavac. Ok nisam bio mokar od ki¹e ali sam se zato oznojio k'o konj i bio isto tako mokar. Primetio sam da sve ¹to ima prefiks MOTO dobija dve nule u ceni.

Cale

A sto i motor ne ofarbas u zuto-zeleno ? Pa jos i fluorescentno !

banevuk

Nije lo¹a ideja mo¾da ova kombinacija boja, a i prsluk izgleda strava, da li je nepromoèiv ¹ta misli¹ ???


Hattrick

Ne bih te cirkuzantske "komunalac" prsluke nosio, pa taman da me svaki dan kaznjavaju. [nono]
A u slucaju lupanja, ako on ne zeli da vidi dvostruki ksenon koji oci vadi koliko je jak, i motocikl od 250kg, onda veruj mi, nece ni taj prsluk "videti".

Kostić

ja hajabusu vidim sa kilometar i odma stanem dok mi ne izaðe iz vidokruga. onda se malo isplaèem ¹to je nemam pa nastavim. a prsluk ne nosi¹ zarad murije no zarad sebe.

Hattrick

#14
Hahahahahaha ja vec sada tebe mogu da zamislim samo i iskljucivo na hajabusi, nikako drugacije   [rofl]

A za prsluk, ne kazem da sam u pravu, ali za mene je to cista demagogija, i to necu nikada nositi.
Pri malim brzinama i gradskim uslovima, ukoliko vozac "ne vidi" i "ne cuje" motocikl, sa upaljenim farom, i uglavnom prodornim zvukom auspuha koji probudi pola kraja, i ipak ga zakaci prilikom recimo, prestrojavanja, po meni ili ga uopste nije ni zanimalo da gleda, sto znaci da ga ni sa prslukom nece hteti videti, ili policija treba ozbiljno da iskontrolise pod kojim uslovima je doticni dobio lekarski pregled za produzenje vozacke. U tim uslovima kada sve to kombinovano "nije video niti cuo", "nece videti" ni ako vozac ima prsluk, to potpisujem.
Pri velikim brzinama na otvorenom putu, kada automobil udari motociklistu koji sa upaljenim farom ide ka njemu, oduzimanjem prvenstva, polukruznim okretanjem, izletanjem u suprotnu traku, dok se motocikl krece brzinama vecim od 120km/h, ili ti 35 m/s, tada nikakav prsluk ne pomaze, jer jednostavno on fizicki ne moze da ga vidi na toj udaljenosti.
Jedno na drugo, postujem tudje stavove, ali za mene je to, ponavljam, teska novokomponovana demagogija, ukoliko ga uvedu zakonski kao obaveznu opremu.

Hattrick

Mozda je resenje da se lepo postavi RFID chip na motocikl, koji je veliki kao zrno pirindza, kosta 5€, a detektor "moto rfid cipova" koji kosta 20€ bude deklarisan kao obavezna oprema u automobilu, i tako cim se motocikl priblizi na manje od 20 metara, u autu se emituje zvucni ili led signal, koji signalizira vozacu automobila povecanu opreznost jer je motociklista blizu njega.
E to je "zbog mene" i to bih odmah ugradio, ukoliko bude "izmisljeno"  ;D

Gvozden


Hattrick

Jebiga, slusao Jasara do daske, nije cuo signal  [rofl]

banevuk

Mo¾da sam malo ispred vremena  [neampojma] ili mo¾da budala vidi lièim na komunalca  [rofl] ali sve ¹to od opreme ¹to mo¾e da poslu¾i makar da se oseèa¹ sigurnije æu koristiti. Naravno ako ti je sudjeno onda je sudjeno. Èitam juæe u novinama i zami¹ljam ti kao oti¹ao motorom na kaficu i sedi¹ u ba¹ti kad neko re¹io da ba¹ tada izvr¹i samoubistvo i baci se sa terase i zamisli ba¹ padne na tebe kao ona riba u Nu¹ièevoj. Da je nekog roknula u fièka razvalila bi ga na pravdi boga.
Besplatna pravna pouka: Negativni komentari su destimulativni za buduæe vozaæe i utiæu na bezbednost istih. [hello]

clutch&brake

Ako sam sigurniji na bajku sa prslukom... ima da skinem lejkersu sa kamiona  i da obucem...
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!