Glavni meni

®enska vo¾nja kroz Srbiju u tri dana i 1.000 km 2014.

Započeo Silvana, 20 Avgust, 2014, 02:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Silvana

Pre mesec dana odluèile smo da se malo provozamo – Makica iz Obrenovca na hondi NTV 650 revere, i ja na banditu. Plan se menjao i dopunjavao, i na kraju je izgledao okvirno ovako: od 14. do 16. avgusta, dva noæenja, veliki krug.
Prvi dan


Drugi dan


Treæi dan




Po¹le smo na vreme: u sedam ujutro, kad je Makica iza¹la iz noæne smene, ka Avalskom putu.






Do Kragujevca smo do¹le brzo, pa re¹ile da doruèkujemo. Tu nam priðe èova na F 650, pa zovne na kafu uz obilazak spomen-parka. Treba po¹tovati dobre ljude, zar ne? Otud mi na strati¹tu u Kragujevcu:



















Poðemo na kafu na jezeru, pa sve uz neki kamenjar, gde ja odustanem: kako da siðem niz taj kr¹? A Zoki, na¹ domaæin, re¹i da proveri drugi put, i dovede nas do ogromnog zida, a u zidu stepenice. Kad mi uz njih, a tamo...























Kafiæ u nekoliko nivoa, restoran, tu¹evi na pesku, svlaèionica sa ormariæima, i ... bazen. Pa dakle. ®ivot poèinje.


I Makica je malo odspavala.
Posle skoro tri sata, poðemo za Kraljevo, i Makica se seti da je u nekim na¹im planovima postojala Vrnjaèka Banja. Dodu¹e, u onom prvobitnom, gde bismo tek u povratku oti¹le tamo na kupanje, ali... ona ne odustaje. I re¹imo da svratimo. Pomenem ja da imamo tamo MM foruma¹a, a pri ulasku primetim i njegov bar. Naravno, okrenemo se i vratimo, pa parkiramo ispred. A Ðole skontao da smo sa MM, pa nas doèekuje na stepenicama. Posedeli smo kod njega, poprièali, pa nas dve re¹imo da odemo opet na bazen. Vruæina, bre.





Samo ¹to smo odmakle od kafea, meni se bandit ugasi u vo¾nji. Neke svetlice rade, far i ¾migavci isto, ali displej mrtav, pumpa samo na tren zujne i... umre. Kuku. Zovi Ðoleta. On brzinski dobavi majstor Neboj¹u i posle neke zapetljancije ustanovi se da zbog pumpe izbacuje osiguraè. Opet u kafe. Meni seva 500 evra pred oèima, sa sve krilima, kako odleæe u pravcu oblaka zvanog EBAY. Majstor otvori rezervoar, a tamo samo malo prikle¹tena ¾ièica, pa zbog probijene izolacije struja tuèe pumpu i iskaèu osiguraèi. Delovi ko¹tali 90 dinara (tri osiguraèa, od èega dva stoje sad u rezervi), a majstor nije hteo ni da èuje da naplati. Na onakvoj vruæini, tolika pomoæ nije mala stvar. Hvala mu ðe èuo i ðe ne èuo.











Sad su nam se planovi veæ ozbiljno poremetili. Trebalo je veæ da budemo u Sjenici, na Uvcu. Ili na putu ka Kokinom Brodu. A mi tek ulazimo u Dolinu jogovana oko 18.30. Ipak, stalno tud vozim i mislim se ¹ta da je ¾ièica re¹ila da me upropasti tu. Vrnjaèka Banja bila skretanje sa trase, ali sreæan sluèaj, i spas. Dobro, brèkanje u Kragujevcu jeste samo oduzelo vreme, ali je i to bilo full, ¹to bi rekla deca.
U Novi Pazar ulazimo u 8 uveèe. Sad nemamo kud, moramo da jedemo, to smo zaboravile, i da se obuèemo – èeka nas noæ na visoravni. A u Pazaru kao na Ba¹èar¹iji. I æevapi, naravno.



Put za Sjenicu poèinje u¾asnim krpe¾om: propast. Tako je skoro do Sjenice. A nisam smela da stanem da fotkam, jo¹ samo fali da mi izaðe neki medved. Serpentine nismo ba¹ videle, samo smo slutile kuda vozimo. Nema linije, bankina rizla, pa pevaj. A nismo ni jedine kojima je ovaj put pao na pamet, tako da nije ba¹ pusto.
Kad smo se jedva nekako dokopale boljeg asfalta, Sjenica. I pumpa na kojoj ne daju da se le¾i na travi dok fotka¹ sopstveni motor. Prvo je Marinu opomenuo neki èovek s detetom: sipa gorivo i raspravlja se s njom. Ka¾e zabranjeno fotografisanje. Pumpad¾ija ka¾e da je zabranjeno i le¾anje na rezervoarima, pa kad smo se mi zainatile i zakav¾ile, on zvao pomoæ. Ka¾e, ''le¾u na tankovi ovi neki...'' I do¹la kola, otvaraju se sva vrata kao u ''Skarfejsu'', izlaze èetiri namrgoðena klinca i hodaju kao da su im metle u dupetu... kao gorile . Kuku. Sad æe da nas biju. Sreæa pa konaèno vide da su ti koji prave ''haos'' po pumpi dve ¾ene: starija gospoða tj. ja, i nind¾eta Marina. Ja èekam kad æe nind¾eta da razbaca decu po pumpi, pumpad¾ija èeka da deca isprebijaju ¾ene pa se osokolio kad je stigla pomoæ, a deca zinula i u nebranom su gro¾ðu. Ka¾u Makici: ''Ti si nama zapamtila lice, a mi tebi nismo!'' A ova odgovara kao iz bunara: ''Tako i treba.'' Kad se nisam izvrnula od smeha. Nije svejedno kad ti nind¾a zapamti lice, a?





Kad smo konaèno po¹le za Novu Varo¹, i put se popravio. Smejala sam se klincima s pumpe sve dok nismo usput nai¹le na konje. Lutaju, sami, po visoravni. Mo¾e èovek da se ubije. Nismo videle ni¹ta niti smo mogle da u¾ivamo u vo¾nji. Desetak minuta od Nove Varo¹i, Kokin Brod i pet km dalje Radoinja. Tamo nas je èekao Goran. U kuæu smo u¹le u pola 12.
Tek ujutru smo shvatile ¹ta sve nismo videle. Mora da padne drugaèiji krug.

***

Oko 7 ujutru ostavila sam Makicu da spava i iza¹la u ¹etnju, na brdo iznad kuæe i Radoinjsko jezero, petnaestak minuta odatle.

































Po¹to smo vrlo lepu deonicu pro¹le noæu, morale smo da se vratimo kuda smo do¹le, jednim delom.  :D Ipak nismo imale vremena za Uvac, jer je trebalo do noæi stiæi do Zaovina, a tek taj kraj ne poznajemo. Uvac, dakle, silom prilika, zbog bazena u Kragujevcu i kvara u VB ostaje za neku drugu prièu. Ali zato je put od Sjenice do Ivanjice suvo peglanje. Malo klizne nekad zadnji toèak, no tek u Ivanjici shvatim da nismo stale ni da se slikamo, ni da slikamo ponor ispod. Opet, za drugu prièu. Ali iznad Sjenice i Kokinog Broda smo stale.



























Borova glava, pa Zlatibor.







Malo se fotkale na fensi mestima, pa pod te¹kim oblacima po¹le prema Tari. Od ki¹e veæ drugi dan ni¹ta, mada su nam javili da je kod nas besneo i vetar i da je padala ki¹a, i da je dobro zahladnelo. Mi jo¹ uspevamo da umaknemo oblacima. Idemo na Zlatibor preko Kremne, iako sam znala da je put preko Kaluðerskih bara propast. Prvobitno smo planirale du¾im putem, preko Bajine Ba¹te i Peruæca, pa da se istim putem i vratimo treæi dan na Debelo brdo, ali Makica ne bi da ide istim putem. Trebalo je da malo profesorski zagalamim  :D U jednom delu put ne postoji, samo rupe. Kako su mi èitave felne – ne znam.
Taman kad smo stigle na Laziæa branu, oko pola 8, ki¹a prokapljuje. Na¹le smo ronioce, koji su nam rezervisali sme¹taj. Malo smo sedele uveèe kod njih, i dogovorile se za zaron ujutro. Po¹to smo obe veæ ronile (Maki jednom, ja dvaput), raèunale smo da nam nije potreban intro. Tek nam je Tanja objasnila da se svaki zaron bez nekog sertifikata gleda kao intro. Razlika je u pristupu i ceni. Ipak, zaronile smo ujutro. Meni nije ba¹ bilo dobro: nikako nisam mogla da otklonim pritisak u u¹ima, verovatno zbog nedavne prehlade, dok je Makica – neuobièajeno za poèetnika, ipak – oti¹la na dvanaest metara dubine. I naravno, she is hooked. For good. [yahoo]. Slike sti¾u sa profila H2O dive group, pa èekamo.









Krenule smo odatle u 2. Malo smo i¹le off road, ne ba¹ ¹to sam tako htela  [veryangry] , ali smo se ipak iskobeljale i po¹le sa Tare. Peruæac. Oblaci su nas stisli, na Laziæa brani ka¾u da je padala ki¹a, ali smo mi uspele da pobegnemo.















Preko Debelog brda, preko brda preko brega... Valjevo.


















U Valjevu smo samo ne¹to gricnule i pobegle opet. U Obrenovcu smo bile oko 8, kod Makice na ro¹tilju i dve-tri kapi ki¹e, a u Banatsko Novo Selo sam stigla oko 10.
Tri dana slobode u 1.000 kilometara.




I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

nesic1


Ivan1979


goranvojska


juga


volim_slatkise


3006

 [clapp]
Ko vidi nind¾ino lice umreæe u najstra¹nijim mukama!

mrle


Silvana

Nije ba¹ prava, 1. mu¹ki ne bi i¹li toliko po bazenima; 2. verujem i da se ne boje medveda kao ja  [panic], i 3. poku¹ali bi da ih namlate na onoj pumpi  ;D pa kom opanci, kome ¹ljiva na oku...
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

castor

It's the ride that matters, not the bike…

Mik


dr32

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Popsy

Never underestimate the power of the dark side ... === ***

p0peye

Pumpadžija kaže da je zabranjeno i ležanje na rezervoarima, pa kad smo se mi zainatile i zakavžile, on zvao pomoć. Kaže zvaću decu:
DECOOOOO, DECOOOO.....
;D;D;D

Свака част на тури!
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

bora63

Tura,voznjica,fotkice,zadovoljstvo koje izbija iz teksta....... ?
Hmmmmm,si sigurna da je sve bilo tako lepo? Da ipak vi to jos jednom overite ?
Bravo !  [cheers]

Kalesin

Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

srbac