Glavni meni

Farbanje bajka...fabrièka paleta..da ili ne!?!

Započeo Panta Zemunac, 03 Februar, 2011, 02:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

cone

meni je cilj imati jednistven motor.. sigurno cu nekad kad uzmem motor, posle nekog osnovnog sredjivanja uloziti u farbanje istog, da bude jedinstven.. jednostavno je ne moguce imati jedinstven motor iz fabrike, pa i ako je neka limitirana serija.. evo vec ovih 25-th anniversary gixera ima 2-3 a 1000 komada je napravljeno za ceo svet.. tako da ono, uvek sam ZA farbanje motora..

Dutchman

kad mi prodje ruka kachim svoj rad , kumu farbam motor srad u k7 plastikama u fazonu superstreetbike.com ... pa da vidim kakve ce biti reakcije ;)

Panta Zemunac

Pa i vi ostali, koji imate veæ kupljene, polovne a ofarbane bajkove, pastujte koju fotku!

Gledam danas, u Zemunu, onaj stari Opel Rekord, znate, onaj podu¾i iz 60'-70'ih, izvorno je bio crven! Iznutra, ma nema, svako dugme, radio, ma sve original ali sreðeno u skorije vreme. Tapacirung ko¾ni, braon boja stare ko¾e...ma divota. Ali spolja, zadnji deo ofarban u mat crnu, ovu modernu, kao sa ovog bajka od malo pre, to me i potseti! Odvratno, ma pi¹ ¾ivi....ne ide, tebra, ba¹ se ne mo¾e spojiti izgled karoserije i moderna kolor ¹ema!

Tako i za neke bajkove...volim kada se lepo odrade ali ne treba preterivati po svaku cenu!

Cubric

©to sam stariji sve vi¹e volim "fabrièki" izgled, ali ne mora to nu¾no da bude i fabrièka boja. ©ta vi¹e, volim kad se fabrièke ¹eme urade bez nalepnica. To sam uradio na biv¹oj FSport, i jako mi se dopalo kako izgleda kad nema "reljefa" kao ¹to je sluèaj sa nalepnicama. Eventualno da se doda jo¹ neki diskretan detalj, i to je to.

Dopadaju mi se i poneke replike trkaèkih motora. Ona Santander R1 ¹to je farbach radio mi vrhunski izgleda!
I najbolji konj u blato padne, i najpostenija zena na kraju dadne

Dutchman

race replika najlepsha repsol i najruznija rizla ...

a fabricke boje su ok ... al one iz 90tih roze florescentno , tirkiz i slichno daj molim te kome to moze da se sviti ...

Gašpar

Citat: Dutchman poslato 27 Jun, 2011, 20:40
race replika najlepsha repsol i najruznija rizla ...

Kod mene je obrnuto. Rizla mi je najlepsa, a Repsol jedna od najruznijih...

UFF

 [ludak]

meni je repsol najlepsa a ona sa rizlom ko da neke jeftine cigare reklamiras na motoru  [rofl]
izlepi kavu u ovu saru (ako uopste znas koji je to kvalitet bio dok si ti bio mali  ;) )

http://pix.com.ua/db/other/misc/fag_pack_collection-3/b-vek.jpg

cone

Citat: Gaspar poslato 27 Jun, 2011, 20:45
Citat: Dutchman poslato 27 Jun, 2011, 20:40
race replika najlepsha repsol i najruznija rizla ...

Kod mene je obrnuto. Rizla mi je najlepsa, a Repsol jedna od najruznijih...

na novijim motorima mi obe lepo izgledaju, samo mi je to isfurano vec, pa i smara..

po meni je cilj imati nesto sto drugi nemaju.. npr ovo:




dobro, jesta da za ovo treba para, jebiga, na projektu ucestvovao rosi, napravljen svega jedan komad, pa ko ima kesa na aukciji kupi.. inace ne volim R1, jer je debilima svaki motor R1 ili ako je eventualno zelene boje onda je ninja -.- al moram da priznam da mi je R1 dioda jedan od lepsih i omiljenih motora...

sasafilipovic

Citat: UFF poslato 27 Jun, 2011, 21:04
[ludak]

meni je repsol najlepsa a ona sa rizlom ko da neke jeftine cigare reklamiras na motoru  [rofl]
izlepi kavu u ovu saru (ako uopste znas koji je to kvalitet bio dok si ti bio mali  ;) )

http://pix.com.ua/db/other/misc/fag_pack_collection-3/b-vek.jpg

Bolje bi legla na KTM... Sla¾e si i boja i broj slova...

sasafilipovic


cone

pa dobro, prosecna cena oko 400$.. ne izadje te mnogo za nove plastike, prodas svoje stare i dobar si..
btw, samo nisam upucen, kolko se jos dodaje na ovu cenu za dostavu itt?

sasafilipovic


cone


despic

Citat: cone poslato 27 Jun, 2011, 23:05
ima zanimljivih stvari..

kao na primer janjketov, odnosno moj ;)

zao mi je sto nema jos slika...smara me to poziranje i tako to
klasican divljak

castor

Svugdje ima svaèega i svaka roba ima svog kupca, na¾alost ¾ivimo u Srbistanu koji je veoma blizu jEvrope, a tako daleko da mo¾emo samo da lupamo glavom u zid i pitamo se kad æemo moæi normalno da ¾ivimo. Ne znam koliko puta mi je zafalilo ne¹to ¹to sam za 5 minuta na¹ao na eBay-u, ali nisam mogao da platim, nisu mogli da po¹alju, itd... Sreæa pa je tu drugar EBAY...  :P :P [yahoo] [yahoo]

Isto tako ¹to se ka¾e 100 ljudi - 100 æudi, 100 ¾ena - 200 sisa. LM, rijetko kad se sretnu dvojica koji nemaju ¹ta da prigovore na dizajn motora/auta. Ukusi su u pitanju, a o tome se ne raspravlja. Svaki motor je svom vlasniku vjerovatno najljep¹i na svijetu i ja to po¹tujem. To ¹to je on meni ru¾an do bo¾je kuæe i nazad - to nema nikakve veze sa motorom, to ima veze samnom.

Zato ja ne vozim taj, nego svoj motor. Zato ja ne sreðujem taj, nego svoj motor. Onako kako meni pa¹e i odgovara. Uostalom, tako je sa svima nama...
It's the ride that matters, not the bike…

despic

sta to fali srbistanu...kod nas jeftiniji motori nego u nemackoj
klasican divljak

milosducati

Da se i ja pohvalim slikom, inace ovo je moj bivsi bajk koji sam licno farbao nije mi se svidjala plava fabricka...

castor

Npr. to ¹to mora¹ da se u 21 vijeku dovija¹ da ti drugar koji ide za Njemaèku donese ne¹to od tetkinog strica sina ¹to ti je babine sestre unuka platila karticom preko neta da doðe na njenu adresu, a koja se u to razumije kao marica u kriv kurac, pa kad ti po¹alju pogre¹no mo¾e¹ samo da se resetuje¹ glavom u ragastov. Npr. to. Da ne duljim dalje...
It's the ride that matters, not the bike…

Dutchman

ukus tj mishljenje je ko dupe svako ga ima , i svoje nikad ne smrdi ...


elem ovako neshto mi je zanimljivo

Panta Zemunac

Citat: Dutchman poslato 28 Jun, 2011, 17:13
ukus tj mishljenje je ko dupe svako ga ima , i svoje nikad ne smrdi ...


elem ovako neshto mi je zanimljivo



E ovo je veæ ne¹to....ne bitno da li se nekome ba¹ ovaj koloristièki prikaz sviða ili ne, jedno je sigurno...NAMENSKA ©ARA je uvek ispred neke tzv. slobodne! One nam ne¹to govore, pa bilo da reklamiraju neki proizvod ili ne. Jednostavno, takva ¹ara ima svoju priæu, ima¹ sled posmatranja, tok boja i nekako, lak¹e shvati¹ (reèitije je) ¹ta je 'pisac' hteo da ka¾e.
Normalno, ne tvrdim da nema prelepih i 'slobodnih' ¹ara!