Glavni meni

О пословноси ''Бајкер хауса'' и ''Геваре''...

Započeo Tatica, 09 Avgust, 2014, 14:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

metarex

Citat: hurricane poslato 11 Avgust, 2014, 15:55
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 11 Avgust, 2014, 11:34
...lepo ja prièam da taj bEograd nije svet...

Ovde u NovomE Sadu ja lepo SVAKI PUT (ovom prilikom mu se zahvaljujem i molim za oprost) ismaram Contija dal ima, po¹to, ako nema kad æe biti...
I svaki put se lepo dogovorim sa èovekom.. Èak ostavi sa strane, napi¹e lepo "Andrej" ja samo uðem i ka¾em da ima ostavljeno za mene... Od guma do filtera... ;)
[cheers] [hello]


...gospocki, nema ¹ta...    8)

ba¹ mi se sviða taj fazon, odsad i ja samo tako kupujem...

a el mora i sa navodnicima da se napi¹e moje ime, kad ja samo uðem i ka¾em da ima ostavljeno za mene, il ne mora?

[rofl]   :P  [cheers]

samo ako imas clansku kartu koja viri 2 prsta iz dzepa ;D ;D ;D
ako nisi moras da se predstavis
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

juga


Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

metarex

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Conti-Moto

Niste dobro razumeli Hotstepper-a  [samoubistvo], mi na svu robu napisemo Andrej i ko prvi dodje (a da se zove Andrej) moze istu da nosi ...  [yahoo]
Novo !!!
Conti ROAD !!

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gligoric

Guevara daje garanciju na HJC od 5 godina,za koju se na kraju ispostavilo da ne vazi ama bas ni za sta.
Kad sam prvi put kacigu prao video sam da sam je zapravo kupio 3 ipo godine staru.
Zvao da porucim gume za motor Pirelli Diablo Super Corsa..U sred sezone rok isporuke mesec ipo dana...
Nikad vise tamo nisam usao.

Mass Compani je za svaku pohvalu,uvek imaju sve sto mi je trebalo na stanju. I uvek su iskreni sa rokom isporuke tako mi je i receno da je za
komplet Yoshimuru rok isporuke 90 dana.

Delta Honda...Posebna prica...
U motor sipaju sranje od Bardala.. Pri tom pogube srafove sa plastika od motora..(Ruku na srce dobio novi sraf i izvinjenje)
I nisu mi vozali motor kao u Delti BMW i nisu ga izgrebali..
Ali zato ako nesto porucite i kazu rok isporuke 2 nedelje onda je 4...
Mali servis se zakazuje po mesec dana unapred..
Filter za vazduh se ceka 3 meseca...
A kvacilo nemaju i ne znaju kad ce ga dobiti...

Za Pohvalu takodje i PilotSport prodavnica :) Dunlop i Pirelli gume.


Darko


Gligoric

Citat: Darko poslato 01 Januar, 2016, 19:49
Zasto "sranje od bardala" ?

Zato sto mislim da to ulje nije dovoljno dobrog kvaliteta kao Castrol ili Motorex..
Nego se sipa ono ulje za koje vlasnik salona ima najbolju shtelu...


Hohštapler

Bardahl nije sranje, ali se sla¾em da je Castrol bolji. Pod uslovom da je original...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Darko

Pa zbog toga i kazem , ne znam ima li uopste kopije bardala ...

Ja sipam bardal , nisam nesto primetio da je lose , mislim , ne znam kako ni da znam to ...

ЯЭВОЛУТИОН

Bardahl je premium ulje , kao i castrol, motul, ipon, shell, motorex, nema neke velike razlike ao je original i ako nije od pre deset godina.....gradacija na kantama nije ista pa se desava da dva ulja koja su deklarisana kao 10w40 potpuno drugaciji osecaj prave, posebno na menjacu....
\nikome, ali nikome motor nije prolupao od loseg ulja...ako to jos uvek postoji...vec od nedostatka istog...ili je jednostvano vec motor izasao iz resursa.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Mil@n

Kupio sam ove godine kod uvoznika Bardahl ulje za viljuske da promenim.Ne ¾elim nikoga da optu¾ujem ali ako je ono originalna ambala¾a onda je ono stra¹no....

Grof

Gevara me je letos provozala bezmalo za d¾abe iz Novog Sada ..... Zovem pitam lepo srpski da se ne ¹etam bez veze, naravno ka¾u da imaju kacigu u velièini koja mi treba, jo¹ napominju da imaju saradnika u NS. Lepo im se zahvalim i ka¾em da mi od saradnika iz Novog Sada ne treba ni¹ta pa taman propao.
Ja na motor, ¾enu stavio na motor jer je kaciga za nju. Nekih 40ak minuta kasnije eto me u BG na "prijatnih" 40 stepeni pred Gevarom. Ulazimo unutra  èekamo da nas prodavac uslu¾i i razgledamo mada za onim drugim pultom njih troje sede i ne pada im na pamet da nas uslu¾e a ovaj paæenik (kog mi èekamo) se muèi sa "priajteljem gazde koji ¾eli popust za gume i posebne uslove plaæanja jer æe i gume uzeti.  Nakon nekih 20ak minuta napokon imamo pa¾nju prodavca. Ka¾em da smo se èuli i ¹ta me interesuje, na moj ¹ok ka¾e baja NEMA .... zamuckujem kako????? i dobijam odgovor da sigurno neko od kolega nije dobro video, reko ba¹ lepo a ja potegao iz Novog Sada... pitam u oèaju da li imaju ne¹to u S velièini i junak se vata Arai-a, zamuckujem, lik se na to vata opet neèeg od 300 plus eura..... reko èoveèe krenuo sam po najjeftiniju kacigu koju ste imali u radnji a ti me sada jebe¹ sa najskupljima, znam ja da to valja ali ja te pare prosto nemam.... nalazimo kompromis sa nekom xs ali skoro duplo od planiranih para.... idem u jo¹  jednu radnju tamo negde levo od radovog stadiona da vidimo LS kacigu... kaciga katastrofa dizajnom (jbg gospodja bira)... ajd nazad u  gevaru uzimaj kacigu, psuj beogradsku gu¾vu i gasss kuæi....
Toliko o poslovnosti gevare .... da napomenem da mi je prosto neverovatno da nemaju kaciga u s ili m velièini u junu..... kada æe ih imati??? u decembru????

Bojan

Citat: Gligoric poslato 01 Januar, 2016, 19:59
Citat: Darko poslato 01 Januar, 2016, 19:49
Zasto "sranje od bardala" ?

Zato sto mislim da to ulje nije dovoljno dobrog kvaliteta kao Castrol ili Motorex..
Nego se sipa ono ulje za koje vlasnik salona ima najbolju shtelu...



A kako ti ocenjujes kvalitet ulja? Dali znas kad kupis nov motor sa kojim je uljem unutra? ne postoji manual za motor u kom pise proizvodac ulja.
Vec sam gomilu puta video teme u kojim se diskutuje o kvalitetu ulja, ono kao "nije mi dobro vukao sa ...... uljem"

To meni lici na srednjevekovni lov na vestice

Flavius Valerius Aurelius

Citat: Bojan poslato 02 Januar, 2016, 00:48

A kako ti ocenjujes kvalitet ulja? Dali znas kad kupis nov motor sa kojim je uljem unutra? ne postoji manual za motor u kom pise proizvodac ulja.

Mene bije radoznalost kako provale ljudi da li je ili nije original. Neko pogleda u pakovanje i ako na Kastrolu ne pise Made in England, onda je neka kopija? Sto se zamene i intervala ulja tice, Lubricheck zavrsava posao.

Gavrolini

Citat: Bojan poslato 02 Januar, 2016, 00:48
Citat: Gligoric poslato 01 Januar, 2016, 19:59
Citat: Darko poslato 01 Januar, 2016, 19:49
Zasto "sranje od bardala" ?

Zato sto mislim da to ulje nije dovoljno dobrog kvaliteta kao Castrol ili Motorex..
Nego se sipa ono ulje za koje vlasnik salona ima najbolju shtelu...



A kako ti ocenjujes kvalitet ulja? Dali znas kad kupis nov motor sa kojim je uljem unutra? ne postoji manual za motor u kom pise proizvodac ulja.
Vec sam gomilu puta video teme u kojim se diskutuje o kvalitetu ulja, ono kao "nije mi dobro vukao sa ...... uljem"

To meni lici na srednjevekovni lov na vestice
Na menjacu i kvacilu se vrlo lako oseti razlika u kvalitetu ulja

Gligoric

Citat: Bojan poslato 02 Januar, 2016, 00:48
Citat: Gligoric poslato 01 Januar, 2016, 19:59
Citat: Darko poslato 01 Januar, 2016, 19:49
Zasto "sranje od bardala" ?

Zato sto mislim da to ulje nije dovoljno dobrog kvaliteta kao Castrol ili Motorex..
Nego se sipa ono ulje za koje vlasnik salona ima najbolju shtelu...



A kako ti ocenjujes kvalitet ulja? Dali znas kad kupis nov motor sa kojim je uljem unutra? ne postoji manual za motor u kom pise proizvodac ulja.
Vec sam gomilu puta video teme u kojim se diskutuje o kvalitetu ulja, ono kao "nije mi dobro vukao sa ...... uljem"

To meni lici na srednjevekovni lov na vestice


Evo zasto mislim da je lose ulje..

Kad sam presao 1050-1100km sa Hondom dosao je i red za prvi servis.
U Delti je uradjen servis,doteram motor kuci i pocinje da mi se cini da je motor bucniji i da kad stisnem kvacilo jos nesto se cuje,takodje i malo je teze bilo naci ler(Motor je nov sa 1200km na satu najvise).Fabricki auspuh,nista taknuto na motoru.
Nazovem i pitam ih koje su ulje sipali,oni mi kazu Bardal,meni se to nije svidelo,sednem u auto i odem do centarS-a kupim motorex i nov filter zamenim ponovo ulje i nikakvih problema nije bilo ni tad ni dan danas,motor sad na satu ima 3000km..

BMW S1000RR(Moj motor) trosi Motul 300V,dok Castrol Power 1 Racing bude crvene boje i posle 2500km predjenih i ne potrosi ga ni grama.

Suzuki GSX-R 1000 K7(Moj motor) takodje trosi Motul 300V.

Drugar u BMW S1000RR sipao ulje cije ime necu spominjati,500km i onda je usledila zamena lezajeva u menjacu..

Kalesin

Ja sipala letos u mog Horneta Agip ulje, dobila ga od uvoznika...pre¹la sa njim celih 3000km (od èega 1500 na otvorenom putu, bez gradskih gu¾vi) i kreæu èudesa sa menjaèem, sa zvucima....krljanje..zagrevanje..bla bla..lupkanje, krckanje..¾vakanje..gremlini!!...poteram ga jo¹ jedno 1000-1500km...dok drugar koji je na avali vozio iza mene nije primetio da je ne¹to jako èudno u zvuku mog motoriæa, pitali smo se da li su lamelice, da li je ne¹to u motoru.....uradim kako sam i planirala motor kod Masnog Ðavola,  Miewe filter i Motul 5100 iz MASSa...bem ti Agip....
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

Raja

Ja sam u moj stari motor sipao sve i svasta od ulja za ovih 30g  i na kraju sam se zadrzao bas na bardalu.Sa svim uljima koja sam koristio nisam mogao da predjem vise od 4000 i morao sam da ih menjam.Sa bardalom predjem celu sezonu bude 6-7000 i menjac i dalje radi perfektno.Ono sto je mene najvise privuklo a to je i karakteristika tog ulja,prvi start.Uvek je motor tih nista se necuje iako stoji duze bez paljenja.E sad koje se ulje sipa i u koji motor to je vrlo bitno i bas me zanima koji je bardal sipao taj sto nije zadovoljan sa uljem.Ja sam recimo nekada davno sipao motorex i prosuo ga posle 150km ovlazio mi je gde god je imao dihtung.Daleko od toga da nije valjalo ulje nego sam sipao u motor koji je imao 60000 na satu 10/40 i on je naravno ovlazio svuda,sipao sam 15/50 i sve je bilo ok.