Glavni meni

О пословноси ''Бајкер хауса'' и ''Геваре''...

Započeo Tatica, 09 Avgust, 2014, 14:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MIGE

slaninice,vidi ovako,nisi u pravu...ja najbolje postove pisem kad sam pijan a to je upravo sada jer drugacije ne bih mogao...prosto me teme ne doticu kad sam trezan...elem,radi se o banci....odem pre 2 meseca u otp banku da otvorim racun...zavrsim sve to u roku od 45 min. i ako sam tamo bio jedini...tek pred kraj na moje pitanje za cekove i dozvoljeni minus(i a ko mi ne treba),dobijem odgovor da firma mora da posluje min 2 godine da bih ja to sve dobio  [joint] :o [facepalm] [ludak]
majmuni...mislim se u sebi,pa to mi i ne treba...pitam kada ce mi biti gotova kartica sa kojom mogu podizati novac sa bankomata,rekose mi max.za 2 nedelje...proslo je dva meseca od kada sam dobio sms da mi je stigla kartica...odem do njih da podignem istu i usledi sok...rekose mi da mi nije stigao pin i da dodjem za nedelju dana...more mars u picku materinu,okrenem se i odem u banku pored njihove i,otvorim racun...kartica mi je stigla za 8 radnih dana

mareskin


Jesi li zatvorio raèun kod njih? Da posle ne bude kako im duguje¹ pare za odr¾avanje raèuna.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

MIGE


UFF

Citat: Slaninar poslato 09 Avgust, 2014, 20:48
Prvi post je OK - podelio si iskustvo, pa da znamo. To je super stvar, tome forum izmeðu ostalog slu¾i. Ovo dalje je nepotrebno i ne ba¹ lepo pljuvanje - posebno ¹to ljudi ne mogu da se brane.   Bez ljutnje.

mogu da se brane ako zele, na forumu su

sledeci put radite kao ja, uvek imajte u steku ulja i filtera za minimum jos jednu zamenu unapred
da se pokvari nece a kad vam zatreba u sred sezone jebe vam se da li ima na stanju ili ne i da li radi radnja ili ne, vec uzmes i sam zamenis, a cena tesko da je preko 50e za vecinu motora tako da vam ne stoje ne znam koje pare zarobljene


@ mige i naplatili ti zatvaranje racuna zar ne? lopovi

ps. ovo je srbistan i delove za motor na zalost ne mozemo da kupimo bas na svakoj trafici tako da ne mozes bas da udjes u prodavnicu (banku) preko puta i kupis to sto ti treba kod njih ako oni to ne uvoze i drze u ponudi

Mil@n

Ja za Biker House imam samo reci hvale.Ko je saradjivao sa Miletom,zna sta znaci poslovnost i korektnost.I meni se desilo da nije bio u radnji,okrenem telefon,covek otisao u banku da preda pazar.Sacekao ga 10 min i sve u redu.
Bitnije mi je sto mi uvek napravi najbolju cenu,jeftinje nego kod uvoznika i u drugim radnjama.Prvi put kad sam otisao,kupio bocne kofere i vidim arrow auspuh za stroma.Covek mi daje i kaze nosi kuci,probaj,ako ne odgovara vrati.Ja ga gledam,dal je moguce da ti neko ko te prvi put vidi da stvar od 200 evra,na rec,bez para ili neke garancije.Pa ko bi to uradio,koja radnja ili trgovac?????
Sa moje strane sve preporuke za Biker House!

Slaninar

Citat: UFF poslato 09 Avgust, 2014, 21:59
sledeci put radite kao ja, uvek imajte u steku ulja i filtera za minimum jos jednu zamenu unapred
da se pokvari nece a kad vam zatreba u sred sezone jebe vam se da li ima na stanju ili ne i da li radi radnja ili ne, vec uzmes i sam zamenis, a cena tesko da je preko 50e za vecinu motora tako da vam ne stoje ne znam koje pare zarobljene

Upravo tako. Ulje, filter, lanac & lanèanici za bajs... :)    Kupim kad je na popustu, pa stoji dok ne zatreba.  A potro¹i se pre ili kasnije.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Tatica

Citat: Slaninar poslato 09 Avgust, 2014, 20:48
Prvi post je OK - podelio si iskustvo, pa da znamo. To je super stvar, tome forum izmeðu ostalog slu¾i. Ovo dalje je nepotrebno i ne ba¹ lepo pljuvanje - posebno ¹to ljudi ne mogu da se brane.   Bez ljutnje.

Ко им брани да се бране? Волео бих да чујем објашњења ова два данашња бисера. Не ''пљујем'' само ја, а неки их и бране. То је форум! Палим сад мотор са загушеним филтером и одох на Девојачки бунар!

mareskin

Citat: Mil@n poslato 09 Avgust, 2014, 22:15
Ja za Biker House imam samo reci hvale.Ko je saradjivao sa Miletom,zna sta znaci poslovnost i korektnost.I meni se desilo da nije bio u radnji,okrenem telefon,covek otisao u banku da preda pazar.Sacekao ga 10 min i sve u redu.
Bitnije mi je sto mi uvek napravi najbolju cenu,jeftinje nego kod uvoznika i u drugim radnjama.Prvi put kad sam otisao,kupio bocne kofere i vidim arrow auspuh za stroma.Covek mi daje i kaze nosi kuci,probaj,ako ne odgovara vrati.Ja ga gledam,dal je moguce da ti neko ko te prvi put vidi da stvar od 200 evra,na rec,bez para ili neke garancije.Pa ko bi to uradio,koja radnja ili trgovac?????
Sa moje strane sve preporuke za Biker House!

I moja iskustva sa Miletom (Biker House) su dobra.
Ja sam ga uvek zvao pre nego ¹to krenem da znam da je tamo.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

Mile je super lik, kao i momci koji rade u gevari (moje licno iskustvo kao clana foruma, ne administratora)
jbg radi covek sam i vodi radnju ujedno, ko zna sta je isao tad da zavrsi, ne opravdavam ga samo kazem realno da moze da prisuti radnika verovatno bi ga i uzeo jebi ga...

Tatica

Само да разјаснимо мој став: ако неко отвори званичну радњу (продавницу, сервис..), па има локал, излог, ПИБ, АПР, ценовник, рекламе, онда има и одређене обавезе према СВИМ потенцијалним муштеријама, дефинисане и пословним моралом и ПРОПИСИМА. Ако неко продаје делове и опрему или сервисира моторе нерегистровано и незванично, и ако по препорукама нешто послујем са њим, ОНДА ћу да се договарам када и где мајстору одговара, па ћу да га уловим између вртића и одласка код таште на ручак.

castor

U Gevari su dobri momci (pozdrav za ©onsija), ali ne mogu oni da budu krivi za ono ¹to nije do njih. Prva kaciga koju sam uzeo je bila HJC ZF-9. Crni vizir sam èekao skoro sezonu ipo. I sve je bilo na relaciji fabrika - isporuka - carina - ¹pediter. Nije do nas, mi smo naruèili i kacige i vizire, pa èekamo da vidimo ¹ta æe da nam stigne iz fabrike. I stignu kacige, ali ne i viziri. I tako par puta. Onda sam pre¹ao na SHOEI...
It's the ride that matters, not the bike…

mareskin

Citat: castor poslato 11 Avgust, 2014, 00:04
U Gevari su dobri momci (pozdrav za ©onsija), ali ne mogu oni da budu krivi za ono ¹to nije do njih. Prva kaciga koju sam uzeo je bila HJC ZF-9. Crni vizir sam èekao skoro sezonu ipo. I sve je bilo na relaciji fabrika - isporuka - carina - ¹pediter. Nije do nas, mi smo naruèili i kacige i vizire, pa èekamo da vidimo ¹ta æe da nam stigne iz fabrike. I stignu kacige, ali ne i viziri. I tako par puta. Onda sam pre¹ao na SHOEI...

I ja se bavim trgovinom, pa kad mi se desi da mi ne stigne roba ili kada ovla¹æeni servis za najnoviji model, koji se pokvario posle par dana, reklamaciju re¹ava mesec i po onda menjam robu koju prodajem. A pre toga zemlju prevrnem da naðem zamenu ili drugaèije re¹im problem za kupca. Recimo u Srbiji par servisa (ali stvarno) su ovla¹æeni za skoro sve modele laptop raèunara koji se prodaju na tr¾i¹tu. Mo¾ete da zamislite kako izgleda reklamacija kad imaju toliko posla, a neko je procenio da oni SVE to mogu da  postignu.

Jebe¹ ti taj posao kad ovla¹æeni uvoznik i servis, robu èega dva meseca. Razumem ja da se na neke stvari ne mo¾e uticati, ali nije po¹teno da obeæa¹ robu i da onda èeka¹ da ti se nakupi dovoljno robe da bi poruèio ceo kontejner (da bude jeftinija nabavka).

Po¹tenije je reæi nemamo i ne znamo da li æemo i kad imati.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Hurricane

Citat: castor poslato 11 Avgust, 2014, 00:04
U Gevari su dobri momci (pozdrav za ©onsija), ali ne mogu oni da budu krivi za ono ¹to nije do njih. Prva kaciga koju sam uzeo je bila HJC ZF-9. Crni vizir sam èekao skoro sezonu ipo. I sve je bilo na relaciji fabrika - isporuka - carina - ¹pediter. Nije do nas, mi smo naruèili i kacige i vizire, pa èekamo da vidimo ¹ta æe da nam stigne iz fabrike. I stignu kacige, ali ne i viziri. I tako par puta. Onda sam pre¹ao na SHOEI...


jeste, najbolje je muèenog ¹peditera za sve i uvek okriviti...



p.s. nego jesmo li dobili neke popuste ili pr¾imo po njima tek onako, zna li neko?

MIGE


Hurricane


MIGE


Hohštapler

...lepo ja prièam da taj bEograd nije svet...

Ovde u NovomE Sadu ja lepo SVAKI PUT (ovom prilikom mu se zahvaljujem i molim za oprost) ismaram Contija dal ima, po¹to, ako nema kad æe biti...
I svaki put se lepo dogovorim sa èovekom.. Èak ostavi sa strane, napi¹e lepo "Andrej" ja samo uðem i ka¾em da ima ostavljeno za mene... Od guma do filtera... ;)
[cheers] [hello]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

Citat: Tatica poslato 10 Avgust, 2014, 21:50
Само да разјаснимо мој став: ако неко отвори званичну радњу (продавницу, сервис..), па има локал, излог, ПИБ, АПР, ценовник, рекламе, онда има и одређене обавезе према СВИМ потенцијалним муштеријама, дефинисане и пословним моралом и ПРОПИСИМА. Ако неко продаје делове и опрему или сервисира моторе нерегистровано и незванично, и ако по препорукама нешто послујем са њим, ОНДА ћу да се договарам када и где мајстору одговара, па ћу да га уловим између вртића и одласка код таште на ручак.

jbg to je tacno, i mene je par puta iznervirala slicna situacija u nekim radnjama ali mi je retko kad hitno i uglavnom svratim kad mi je uz put pa ako ne rade ko ih jebe odoh dalje svojim poslom :)

Citat: castor poslato 11 Avgust, 2014, 00:04
U Gevari su dobri momci (pozdrav za ©onsija), ali ne mogu oni da budu krivi za ono ¹to nije do njih. Prva kaciga koju sam uzeo je bila HJC ZF-9. Crni vizir sam èekao skoro sezonu ipo. I sve je bilo na relaciji fabrika - isporuka - carina - ¹pediter. Nije do nas, mi smo naruèili i kacige i vizire, pa èekamo da vidimo ¹ta æe da nam stigne iz fabrike. I stignu kacige, ali ne i viziri. I tako par puta. Onda sam pre¹ao na SHOEI...

isti slucaj :D

Hurricane

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 11 Avgust, 2014, 11:34
...lepo ja prièam da taj bEograd nije svet...

Ovde u NovomE Sadu ja lepo SVAKI PUT (ovom prilikom mu se zahvaljujem i molim za oprost) ismaram Contija dal ima, po¹to, ako nema kad æe biti...
I svaki put se lepo dogovorim sa èovekom.. Èak ostavi sa strane, napi¹e lepo "Andrej" ja samo uðem i ka¾em da ima ostavljeno za mene... Od guma do filtera... ;)
[cheers] [hello]


...gospocki, nema ¹ta...    8)

ba¹ mi se sviða taj fazon, odsad i ja samo tako kupujem...

a el mora i sa navodnicima da se napi¹e moje ime, kad ja samo uðem i ka¾em da ima ostavljeno za mene, il ne mora?

[rofl]   :P  [cheers]

Slaninar

Citat: Tatica poslato 10 Avgust, 2014, 21:50
Само да разјаснимо мој став: ако неко отвори званичну радњу (продавницу, сервис..), па има локал, излог, ПИБ, АПР, ценовник, рекламе, онда има и одређене обавезе према СВИМ потенцијалним муштеријама, дефинисане и пословним моралом и ПРОПИСИМА. Ако неко продаје делове и опрему или сервисира моторе нерегистровано и незванично, и ако по препорукама нешто послујем са њим, ОНДА ћу да се договарам када и где мајстору одговара, па ћу да га уловим између вртића и одласка код таште на ручак.

Sve se sla¾em sa ovim. ©to se prvog posta tièe: napisao si da nisu bili u radnji (oni jedni) i da nisu imali na stanju, a pre toga si proverio telefonom i rekli su ti da imaju. To nije lepo od njih i dobro je ¹to si to napisao. Kako je bilo. Kasniji postovi gde im se pripisuju razni epiteti su potpuno nepotrebni & neprimereni. Barem po meni.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen