Glavni meni

VOR 530 supermoto opet na prodaju

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 02 Avgust, 2014, 18:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivan1979

Ako ceka da sam zaradi za motor, procice kao vecina nas. Sesce na motor posle tridesete, sto jos I ispade najzdravija varijanta.

Bori¹a

con3 nisam ni rekao da moji nemaju mogucnost da mi kupe, imaju, ali jebeno nece zato sto ne vole motore i ne vole da ja vozim
eto toliko :)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Bori¹a poslato 21 Avgust, 2014, 16:28
con3 nisam ni rekao da moji nemaju mogucnost da mi kupe, imaju, ali jebeno nece zato sto ne vole motore i ne vole da ja vozim
eto toliko :)

ko bre voli da mu dete vozi motor.....ja sam moj kupio sa 12 godina...tomos kaisar....pa prodao i dodao pare za
matik ls....pa menjao za elektronika.....
nikad ti neces sesti na motor, jer za otor treba obicnim smrtnicima mnogo odricanja....postepeno se lakse stize do motora....kad budes imao para da ga sam kupis imaces 40 godina i kupices motor da bi navatavao maoletnice.....pun mi kurac takvih motorista....ja da sam cekao da skupim pare za boldora nikad ne bi seo na motor...a izgovore je ako naci za sve....
a najgluplji je da neces motor stariji od 15 godina.....moj prvi motor je bio stariji od mene....i vozio sam se ko nikada....a za gorivo....neki put je i 200 dinara dovoljno.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Bori¹a

pa ovako, pod broj jedan imam skuter ;D
pod broj 2, nemam ni dozvolu jos, jos sam u procesu polaganja...
mozda i dobijem poklon kad polozim, nikad se ne zna...
jebiga, naviknut sam na lep zivot ;D

srbac

 Ajd da svi narucimo kod Borisinog dede po jedan prozor ili vrata ,pa mozda bude neka sprava od vise stotina kubika !!!  [callme] [callme] [callme] [pomazi_me]

Bori¹a

umesto prozora kuhinju, nema prozora ovde ;D

Andreja

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 21 Avgust, 2014, 18:16
Citat: Bori¹a poslato 21 Avgust, 2014, 16:28
con3 nisam ni rekao da moji nemaju mogucnost da mi kupe, imaju, ali jebeno nece zato sto ne vole motore i ne vole da ja vozim
eto toliko :)

ko bre voli da mu dete vozi motor.....ja sam moj kupio sa 12 godina...tomos kaisar....pa prodao i dodao pare za
matik ls....pa menjao za elektronika.....
nikad ti neces sesti na motor, jer za otor treba obicnim smrtnicima mnogo odricanja....postepeno se lakse stize do motora....kad budes imao para da ga sam kupis imaces 40 godina i kupices motor da bi navatavao maoletnice.....pun mi kurac takvih motorista....ja da sam cekao da skupim pare za boldora nikad ne bi seo na motor...a izgovore je ako naci za sve....
a najgluplji je da neces motor stariji od 15 godina.....moj prvi motor je bio stariji od mene....i vozio sam se ko nikada....a za gorivo....neki put je i 200 dinara dovoljno.....


Ma ¹ta, meni je ba¹ bila ¾elja da kupim iskljuèivo Jawu na kojoj sam izgubio 500e za nepune 2000 preðenih kilometara. Svako dosada¹nje vozilo (tri komada) je bilo starije od mene i nemam problem sa tim, vozim se i boli me ðoka, sipam za 300 kad ne mogu vi¹e, napravim krug po selendri, izorem poneku njivu i sve mi lepo :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

perlx

Najvise sam se navozao na Piaggio Free serijali kome je pun rezervoar bio 300rsd....
Posle sam poceo da filozofiram ;D

Bori¹a

i ja na kimku - tad pun tanker bio 400 dinara... sad bez 800 nista ;D
presao sam 15 000 i sa ovim, dosta dosta s obzirom da je 50 kubika

Kostić

pa ti aljo nemoj da vozi¹ taj motor, mo¾da ti neka maloletnica skoèi u zagrljaj. i ti si mator. sad svi od 40 plus treba da ti damo po jedan minus za kenja¾u ;)

bajdvej, ja bi rado voleo da moj stefan a i ðole znaju da voze motor i da ih to zanima. al oni vole nisan skajlajn. na taj se lepe bakute ;)

il gre¹im ;D

Hohštapler

Bori¹a... jede¹ ti kurac, ti si razma¾eni ¹minker.

Ni meni moji nisu nikad hteli da kupe motor, pa sam prve ikad zaraðene pare stavio sa strane i posle toga radio dan po dan, 1000din po 1000din i stigao do prvog motora. Ba¹ ono ¹to Reva ka¾e - ODRICANJE. Na¾alost, kupio sam ga tek sa 23. I noæ pre nego ¹to sam oti¹ao da kupim prvi motor le¾ao sam u krevetu i gutao suze, gledao u plafon i nisam oka sklopio - ispunio sam sebi ono ¹to sam tolko dugo èekao... nema boljeg oseæaja na svetu. To ti poka¾e da se sve u ¾ivotu mo¾e postiæi ako jako ¾eli¹.
I dan danas se odrièem ko zna èega sve, nosim buðav kineski telefon, ¹tekam svaki dinar, vozim motor 16 godina star i nije me sramota ali sine - ja se vozim!
A tebi vreme prolazi.
Jednoga dana imaæe¹ 26 i pitaæe¹ se kakav bi ti bio ¾ivot da si sa 18 imao motor, gde bi sve stigao, kajaæe¹ se.


Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Kostić

ja sam prodao stan zbog dugova i ostalo mi ne¹to para. od to ne¹to nisam kupio ni¹ta novo za nov al manji stan, nego sam kupio ono ¹to sam èekao ladnih mnogo godina. sad u 48 imam to ¹to nikad nisam uspeo da zaradim. imao sam motore al ne takav kakav sam ¾eleo. da je æale teo da mi ga kupi, ja bi reko daj odma, al nije ni on imo. nako kupi motor iz ljubavi, neko da se ¹epuri. a neko ga ne kupi nego samo talasa, ko mali bori¹a ;D

odo u srainja bana da jurim klinke ;)

Bori¹a

nemam jos 18 hahah mozda se u osamnaestoj nesto lepo dogodi ;D

castor

Bori¹a sine, svira¹ kurcu bez prijeke potrebe.

Polo¾i za A1 i vozi ¹ta u tom trenutku bude¹ mogao da dohvati¹ - 125 kubika i jebem-li-ga-koliko-konja je ogranièenje. Utopi skuter, uzmi-posudi-zaradi neki dinar i kupi BILO ©TA ¹to ti se uklapa u dozvolu, da je ispravno i da u isto to ne mora da se ula¾e (previ¹e - postoji granica poslije koje se jednostavno ne isplati ulagati bilo ¹ta da je u pitanju). I sjedi i vozi se. Toèi koliko ima¹, vozi koliko mo¾e¹. Lanac i lanèanici su ti najmanje bitni. Na 125icu mo¾e¹ da stavi¹ i lanac od lifta (stavljali ljudi na paprike, ¹tenare i transalpe i ni¹ta im nije falilo), a ko¹ta te skoro ni¹ta. Vozi se i skupljaj lovu za dalje. Dok ti proðe ogranièenje i doðe na red polaganje za A2, navozaæe¹ se, steæiæe¹ iskustva i u vo¾nji i u drkanju oko motora, a onda ti se mo¾da svidi da uzme¹ neki motor koji je stariji od tebe i da ga vozi¹ i polako sreðuje¹ ZA SEBE, a to nema cijenu. I opet se vozi¹.

©to noviji motor - to skuplja igraèka. ©to stariji motor - jeftinije (do odreðene mjere, ali u svakom sluèaju jeftinije od novijeg). Sve. Vidi sa Revom ili sa nekim starijim koga zna¹ da se razumije u motore, pa neka ti potvrde koliko te jedna ista stvar (npr. veliki servis ili dijelovi) ko¹ta na novom/novijem, a koliko na starijem motoru. Zakljuèak se sam nameæe - stariji motor jeste jeftiniji za odr¾avanje i uvijek mo¾e ne¹to da se frikombinuje (sa dijelovima, sa radovima… ). Sa novijim ma¹inama je broj frikombinacija ogranièen.

Zato, naði ne¹to ¹to mo¾e¹ da radi¹, makar to bilo i da kosi¹ travu, ali je za kintu neku. Tu kintu ostavi sa strane i skupljaj. Motor neæe pasti sa neba, veæ æe¹ morati da ga kupi¹. Ja sam moj prvi motor kupio u 30oj - ne¹to ke¹a moga, ne¹to posudio, ne¹to dobio, pa jo¹ digao kredit da vratim ono ¹to sam posudio. Ali tek kada sam prelomio. Majmun! Moron! Mogao sam da vozim MZa 10 godina prije i da mi puca kurac (¹to mi se mo¾da tamo neki som smije), ali bi se vozio, umjesto ¹to sam 10 godina i¹ao pje¹aka.

Kupi bilo ¹ta i vozi. Sve ostalo je sviranje kurcu. Shvatiæe¹ to prekasno ako nastavi¹ da ganja¹ ideale. Vjeruj mi, pro¹ao sam kroz isto, ako ne i gore… Znam o èemu prièam...
It's the ride that matters, not the bike…

Bori¹a

prvog oktobra mi je polaganje voznje za a2, onda cu da se bacim u potragu makar kupio skuter neki jaci

Andreja

Hahaha, jebemliti¾ivot, dokle je do¹lo, da ubeðujemo Bori¹u koji ima 7400 postova na moto forumu da kupi motor! :D

Njegovo je da li æe da se odrièe svega i kupi motor ili ne... Ne treba uop¹te u to zalaziti, svako ima svoje prioritete. Al brate, nemoj da kuka¹ jebeno...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Plazma Keks

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 21 Avgust, 2014, 19:39
Bori¹a... jede¹ ti kurac, ti si razma¾eni ¹minker.

Ni meni moji nisu nikad hteli da kupe motor, pa sam prve ikad zaraðene pare stavio sa strane i posle toga radio dan po dan, 1000din po 1000din i stigao do prvog motora. Ba¹ ono ¹to Reva ka¾e - ODRICANJE. Na¾alost, kupio sam ga tek sa 23. I noæ pre nego ¹to sam oti¹ao da kupim prvi motor le¾ao sam u krevetu i gutao suze, gledao u plafon i nisam oka sklopio - ispunio sam sebi ono ¹to sam tolko dugo èekao... nema boljeg oseæaja na svetu. To ti poka¾e da se sve u ¾ivotu mo¾e postiæi ako jako ¾eli¹.
I dan danas se odrièem ko zna èega sve, nosim buðav kineski telefon, ¹tekam svaki dinar, vozim motor 16 godina star i nije me sramota ali sine - ja se vozim!
A tebi vreme prolazi.
Jednoga dana imaæe¹ 26 i pitaæe¹ se kakav bi ti bio ¾ivot da si sa 18 imao motor, gde bi sve stigao, kajaæe¹ se.



EVE TI +



@borko smorko
kenjas brate. ortakov rodjeni brat se ubio od posla dok nije kupio jawu 350 jer je video kako sam ja vozio IZH-a, a mladji je od tebe....

Bori¹a

ovo sam se dogovorio sa revolucijom da mu drzim oglas na vrhu [djavo] [djavo] [djavo]
opusteno, kad uzmem dozvolu uzajmicu nesto i kupicu skuter neki u najgorem slucaju [cheers]

srbac


jocale

Sve sem skutera :) ja kad sam krenuo u srednju skolu, od lokalnog krimosa sam dobio zadatak, jer sam vozio skutere i motore do 125ccm, da prodam zx10r '90. godiste :) nije me bilo sramota, trudio se maximalno da dodjem do nekog motora... Taj kantasaki koji smo palili na gurku, gasio se usred voznje, bio katastrofa na dva tocka, prodao sam :) dobio neki sitan kes, nastavljao da skupljam, bilo malo, zajmio se kod kamatasa, zajedno sa ortakom kupili sachs od 125 za male pare :) sredili i prodali, opet malo zaradili i tako... Sakupio neku finu kintu, kasnije je to samo islo od sebe, po rodjenju sam imao neke pare orocene, uzeo i to i imao za pristojan motor... Onda je moj cale ispao car(nikad nije hteo da cuje za motor) dodao mi kesa i reko bolje kupi nesto kasvetno nego da sutra zalim da ti se mesto desilo zbog kvara na motoru... Kupi nesto stp je dobro i bezbedno.... Tako ja dosao do svog prvog motora :) cudni su puti gospodnji :)
Samo polako i pun gas