Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: 1 [2]
Štampaj
Autor Tema: Клинац, 21 година...  (Pročitano 7437 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
tokio
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
Brmota
Kvalitet: +68 (38%)
Zahvalnice: 1

Odgovor #20 - 04 Avgust, 2014, 08:21 Ocena: 0
Ignoriši

Nedavno ukradu kolegi auto ispred pekare u Novom Sadu dok je kupovao burek, uveče on sa devojkom peške da joj pokaže gde su mu ukrali auto, kad vidi prema centru prolazi njegov Golf sa pet dripaca u njemu. Zove policiju, objasni takva i takva stvar, imate samo do centra dva punkta kamera pa... E nemože, te kamere nisu za to, trebao bi poseban nalog inspektora za te kamere,... nego ako vidi negde parkiranog da ih pozove, inače će ga naći samo ako napravi neki prekršaj pa ga zaustave i proveravaju ili konstatuju da se ne slažu papiri... Znači kamere su tu za odabrane, znači tolike pare bačene, znači harač za budale,.. tako je najbrža deonica u Novom Sadu za isprobavanje brzine mašina na mostu Slobode, slobodno kamere na tom pravcu ne rade ništa a ima ih barem desetak u krugu 150m!

Tako nazalost i u ovom kao i u drugim slučajevima u Srbiji moraš da hvataš debelu vezu i moliš policiju da radi svoj posao!?!

Ovo su te kamere snimak jos od pre 5 godina i koje izgleda sluze za sprdnju, a postavljane su svaku godinu po jos koja..

p.s. Kolega je ipak bez kamera našao auto posle dva meseca u selu 40km dalje, tako što su ljudi ispred čije je kuće bio parkiran njegov očerupan Golf, četiri puta prijavljivali policiji da im tu stoji nečiji auto, a sposobna policija dolazila i kao "pa ne smeta" i ništa, tek četvrti put kada ljudi definitivno nisu mogli da isteraju kombajn iz kuće pronašli čiji je...
--

« Poslednja izmena: 04 Avgust, 2014, 08:26 tokio »
Slaninar
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha FZS600 Fazer i bela strela s jednom konjskom snagom.
 Facebook: Poseti
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.

Kvalitet: +1388 (16%)
Zahvalnice: 92

Odgovor #21 - 04 Avgust, 2014, 08:22 Ocena: 0
Ignoriši

Tuga.

Moja baba je sahranila oboje dece, ali je već imala unuke, pa je živela dalje. Sa pozitivnim stavom, toplinom i osmehom - uvek.

Naš zakon propisuje manju kaznu kad pobegneš, nego kad voziš pijan - tako da ljudi često pobegnu da se otrezne.

Fudbalske komisije u evropi kada se žališ, pa utvrde da je žalba neosnovana - lupe još strožiju kaznu, jer si traćio njihovo vreme, produžavao postupak, pravio dodatne troškove. Kod nas je tužiocu i svedocima zabranjeno, ali optuženom je dozvoljeno da laže, odugovlači - sve bez ikakvih posledica - piše izričito da kazna u ponovljenom postupku može biti samo ista, ili blaža, od već donesene presude.

Kad na to dodamo naš moral i nivo korupcije - svako bi pomogao komšiji, prijatelju, kad gledaš "ni po babu, ni po stričevima" misle da si lud.

Jedini smisao kazne je da se to više ne radi - taj što je ubio je ubio, to se neće popraviti kaznom. Taj deo kod nas jako fali. Nema podizanja svesti ljudi, nema preventivnog delovanja. Da bi kazna imala smisla, mora biti brza i ista za sve - DA SE ZNA. Kakva će ova zemlja biti za 10 godina, ne smem ni da zamislim. Kod nas još uvek ima dosta dobrih ljudi, ali sistem je takav da iz svakog izvlači ono najgore što on može da pruži - sistematski.

P.S. Što se očevidaca tiče: kazne za nepojavljivanje u sudu su ogromne. Kad si svedok. Kad si optužen, onda možeš sa gotovo svakakvim izgovorom da izbegavaš, odugovlačiš. Kad se prijaviš kao svedok, može se desiti da u svoje radno vreme moraš ići na sud - pa tako jedno 10ak puta u par godina. Uzimaj slobodan dan, cimaj se. Plus pretnje i nuđenje mita optuženog, ako je takav (a ima ih dosta takvih, za ove druge ni ne treba svedočenje). "Ne znam, ne sećam se" - najčešće korištena rečenica u srpskom pravosuđu.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen
Slaninar
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha FZS600 Fazer i bela strela s jednom konjskom snagom.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.

Kvalitet: +1388 (16%)
Zahvalnice: 92

Odgovor #22 - 04 Avgust, 2014, 08:37 Ocena: 0
Ignoriši

Nedavno ukradu kolegi auto ispred pekare u Novom Sadu dok je kupovao burek, uveče on sa devojkom peške da joj pokaže gde su mu ukrali auto, kad vidi prema centru prolazi njegov Golf sa pet dripaca u njemu. Zove policiju, objasni takva i takva stvar, imate samo do centra dva punkta kamera pa... E nemože, te kamere nisu za to, trebao bi poseban nalog inspektora za te kamere,... nego ako vidi negde parkiranog da ih pozove, inače će ga naći samo ako napravi neki prekršaj pa ga zaustave i proveravaju ili konstatuju da se ne slažu papiri... Znači kamere su tu za odabrane, znači tolike pare bačene, znači harač za budale,.. tako je najbrža deonica u Novom Sadu za isprobavanje brzine mašina na mostu Slobode, slobodno kamere na tom pravcu ne rade ništa a ima ih barem desetak u krugu 150m!

Brate, ja ne bih voleo da ta kamera za brzinu proradi. Muka mi je više od svih tih jebenih kamera. Da me zaustavi, pa bar da znam da sam kažnjen - ovako ti samo stigne na kuću - jedna, dve, tri kazne, pa se ti posle jebi. Pogotovo s našim idiotskim ograničenjima.

Tako nazalost i u ovom kao i u drugim slučajevima u Srbiji moraš da hvataš debelu vezu i moliš policiju da radi svoj posao!?!

Isto je sa sudijama, lekarima, pa i sa majstorima. Nešto je do samih ljudi, nešto do sistema. Policajce jebu kad rade svoj posao - zato oni koji imaju privatan život, decu kod kuće, gledaju da što manje vide. Što bi on u svoje slobodno, privatno vreme išao po sudovima da daje izjave za to što je radio svoj posao? Tako da ja to sve razumem - to je sve u Srbiji normalno. Na žalost.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen
sremac
Pozer

Van mreže Van mreže
Kvalitet: +253 (33%)
Zahvalnice: 18

Odgovor #23 - 06 Avgust, 2014, 00:10 Ocena: 0
Ignoriši

http://mondo.rs/a715983/Info/Drustvo/Otac-stradalog-mladica-nasao-pravdu.html

kantrimen je veoma cesto vozilo na nasim putevima

budala na leru, mudonja u kontra smeru
miško_kolo
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
biće opet, jednog dana
Nadrkani komšija

Kvalitet: +1566 (29%)
Zahvalnice: 50

Odgovor #24 - 06 Avgust, 2014, 00:54 Ocena: 0
Ignoriši

Da li ih ima deset u Beogradu?!

Hohštapler
Hoštapler
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kymco people 250, VFR800fi
The force that guides the stars guides you to.

Kvalitet: +4590 (34%)
Zahvalnice: 325

Odgovor #25 - 06 Avgust, 2014, 06:45 Ocena: 0
Ignoriši

...kantrimen - znači neko lovaran...
ko što smo i sumnjali.
Nek ih ima i 1000 da hoće, našli bi ga za jedan dan! JEDAN DAN, POTPISUJEM!

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.
Tatica
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawa ZZR600e, Kawa ZX9R
Чувајте се себе!

Kvalitet: +350 (72%)
Zahvalnice: 17

Odgovor #26 - 06 Avgust, 2014, 08:09 Ocena: 0
Ignoriši

Нема их десет него преко две стотине. И многи су тренутно ван Београда због одмора. И ВЕОМА хоће да га нађу (информација из прве руке).

tokio
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
Brmota
Kvalitet: +68 (38%)
Zahvalnice: 1

Odgovor #27 - 06 Avgust, 2014, 08:27 Ocena: 0
Ignoriši

Može biti a ne mora da znači, toliko puta do sada se pokazalo suprotno, pa što bi sada ovo bio izuzetak (sem možda zbog naknadnog pritiska javnosti). Brate, mnogo toga trulo u toj Danskoj nije narod ćorav!
Hohštapler
Hoštapler
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kymco people 250, VFR800fi
The force that guides the stars guides you to.

Kvalitet: +4590 (34%)
Zahvalnice: 325

Odgovor #28 - 06 Avgust, 2014, 08:59 Ocena: 0
Ignoriši

Нема их десет него преко две стотине. И многи су тренутно ван Београда због одмора. И ВЕОМА хоће да га нађу (информација из прве руке).

...i verujem i ne verujem... problem je samo što se duže čeka, manja je verovatnoća da će ga naći.
Za 10 dana mogao je taj neko 10x da popravi sve što je na auto sjebano i da sakrije dokaze.

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.
pittatore
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha 1000FZR exup Naked/ Yamaha 1000FZR exup
Kvalitet: +621 (41%)
Zahvalnice: 16

Odgovor #29 - 06 Avgust, 2014, 09:37 Ocena: 0
Ignoriši

I taj sto bi mu ofarbao auto nije neobavesten i cisto sumnjam da bi prihvatio da radi.

BOKYBOY
Drama Queen
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
Kvalitet: +1340 (23%)
Zahvalnice: 51

Odgovor #30 - 06 Avgust, 2014, 09:39 Ocena: 0
Ignoriši

...kantrimen - znači neko lovaran...
ko što smo i sumnjali.
Nek ih ima i 1000 da hoće, našli bi ga za jedan dan! JEDAN DAN, POTPISUJEM!

...znaci neka tatina cerkica ipak...ili devojcica nekog mudonje iz vlasti...sve koje sam video do sada vozile su zene...
Kostić
ne lazem majke mi
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
ZXR750H1
slow drive - long life

Kvalitet: +1886 (20%)
Zahvalnice: 106

Odgovor #31 - 06 Avgust, 2014, 10:34 Ocena: +1
Ignoriši

znači da se zna ko je. ta priča o otkrivanju detalja istrage je dobra za glasače penzinere koji čuče ispred televizora. da je momke oborio neki običan smrtnik, novine bi razglabile na sva usta, kako je bahati vozač napravio nesreću. zato je oko za oko jedina izvorna pravda. kakv kurac zakon i sudija.
DraganPavlicevic
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CBR 1000 RR
Kvalitet: +291 (65%)
Zahvalnice: 19

Odgovor #32 - 06 Avgust, 2014, 11:02 Ocena: 0
Ignoriši

Nije mi jasno:skot je vozio žutom trakom(postoje kamere),dečko nije bio sam(kako njegovi ortaci nisu videli registraciju?),od udara otpali su delovi i farba.Samo jedan jedini polomljeni deo sa vozila dovoljno je da se nađe vinovnik.Pa ko je ovde lud?Znam da u policiji ima stručnjaka kojima je to uža specijalnost,pa šta rade?Ne mogu da verujem da skot još nije pronađen.Koliko takvih automobila ima u BG?Strašno-a dečko je imao samo 21 godinu.Našao bih ga,a tada bih mu ja presudio.Iskreno saučešće porodici.
Tatica
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawa ZZR600e, Kawa ZX9R
Чувајте се себе!

Kvalitet: +350 (72%)
Zahvalnice: 17

Odgovor #33 - 06 Avgust, 2014, 12:18 Ocena: +4
Ignoriši

znači da se zna ko je. ta priča o otkrivanju detalja istrage je dobra za glasače penzinere koji čuče ispred televizora. da je momke oborio neki običan smrtnik, novine bi razglabile na sva usta, kako je bahati vozač napravio nesreću. zato je oko za oko jedina izvorna pravda. kakv kurac zakon i sudija.

Неко други је овде у позицији ''гласача пензионера''. Нису баш сви у овој држави корумпиране хуље које би олако прикриле убицу детета - било чијег. У стручном и организационом смислу сам веома близу овој истрази, у којој учествује велики број инспектора од којих су многи моји бивши ђаци. Нико од њих не би прикрио извршиоца без обзира на евентуалну политичку или финансијску моћ - гарантујем. Настрадали дечко је био друг мог сина и комшија, долазио нам је у кућу.  Знам лично и много новинара најјачих дневних листова који би са ознаком ''хитно'' сместа објавили и само индицију да је неко моћан и богат умешан у овај случај. Уосталом, сетите се да ли је Жељко Митровић успео да сина склони од полиције и новинара?  А он је  прилично моћан и богат.  Правосудни систем је друга прича, о томе не бих да полемишем. Свако ко мисли да би ово решио за један дан, добродаошао је да помогне у истрази (Булевар деспота Стефана 107, 3. улаз, 3. одељење УКП, одсек за расветљавање саобраћајних деликата. За почетак, сетите се ко у крају евентуално вози тамног ''кантримена'', обиђите место где се паркира и погледајте да ли је оштећен. Ако је неко нешто слично и приметио, а неће да буде ''друкара'', то је онда друга прича.

mareskin
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha XJ600s Diversion
Kažu malo blesav...

Kvalitet: +2553 (23%)
Zahvalnice: 60

Odgovor #34 - 06 Avgust, 2014, 19:25 Ocena: 0
Ignoriši

Nije mi jasno:skot je vozio žutom trakom(postoje kamere),dečko nije bio sam(kako njegovi ortaci nisu videli registraciju?),od udara otpali su delovi i farba.Samo jedan jedini polomljeni deo sa vozila dovoljno je da se nađe vinovnik.Pa ko je ovde lud?Znam da u policiji ima stručnjaka kojima je to uža specijalnost,pa šta rade?Ne mogu da verujem da skot još nije pronađen.Koliko takvih automobila ima u BG?Strašno-a dečko je imao samo 21 godinu.Našao bih ga,a tada bih mu ja presudio.Iskreno saučešće porodici.

Da je vozio Juga ili Keca pa da ne mogu da ga nađu, ali kada je specifičan auto u pitanju onda mi se čini da ovo predugo traje.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg`o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu
Stranice: 1 [2]
Štampaj
Moto Manijaci  |  Motori  |  Smrtni slučajevi (Urednik: Lazić)  |  Tema: Клинац, 21 година...