Glavni meni

Imamo li nekog iz .... (trazenog mesta iz Srbije)

Započeo UFF, 26 Jul, 2014, 01:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

megaidiot

Citat: Gavrolini poslato 02 Decembar, 2017, 13:54
Pa druze ti kao malo dete. Kao da nisi navikao da su ljudi uglavnom dobri dok ima trebas. I oni koje znas a kamoli one koje i ne poznajes.
covek samo ima veru u ljude, ako nestane takvih ljudi odosmo u kurac svi.

Gavrolini

Ja sam je davno izgubio. Mogu da verujem roditeljima i mozda postoje jos dva coveka....ostalima banana

Lazic

Ima ih, samo treba imati sreæe da ih naðe¹...

Znam vi¹e od nekoliko vrlo kvalitetnih ljudi...

milomir22

Realno, ko god misli da moze da ima 300 prijatelja i racuna da se na sve njih osloni u frci i ocekuje istu reakciju je naivna osoba.

Ja imam kao oslonac porodicu (tu racunam i bracu od tetke i strica koji su mi kao rodjeni), a ima nas hvala Bogu dosta i 4 dobra drugara na koje uvek mogu da racunam. Druzim se i vidjam sa jos 50 ljudi pored toga i nemam nista protiv njih, ali bi mi ovi uvek pozajmili novac, slepali auto u 3 ujutru,...

Brat od tetke mi je nudio $ na zajam kad sam kupovao motor (moj problem sto sam odbio), a ni njemu ne prelivaju.

Ovo nije upuceno Draganu (covek je napisao u afektu), vec nastavak na pricu o bgu.
Beograd je velegrad po povrsini i broju ljudi, ali jos uvek teska selendra po mentalitetu, valjda sto ga masovno naseljavaju ovi iz periferije.

Inace, dok sam ziveo tamo, provalio sam da beogradzani-malogradzani kao fol ne znaju gde je Kragujevac (ni na mapi a i nisu culi za njega), ja se tim neznanjem geografije sopstvene zemlje nikada ne bih ponosio, kakva god da je Srbija.

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Imam kolegu pametnjakoviæa iz okoline Trstenika, 32 godine front end programer, sve ¹to je u ¾ivotu video je njegovo selo i Karaburma... I ne zanima ga... Ostao u èudu kad sam mu rekao da sam prokrstario 600.000 km uzdu¾ i popreko po Srbiji... Kao mali skoro milion sa matorcima po Evropi... Èak sam bio i u Kragujevcu... :D :D :D

Gavrolini

A u ©apcu? A koi¹ kurac i ovo je selendra :)

bigbad86

Nas Kragujevac ni malo nije mali al da je selendra, to jeste :D

megaidiot

Citat: Laziæ poslato 02 Decembar, 2017, 16:59
Imam kolegu pametnjakoviæa iz okoline Trstenika, 32 godine front end programer, sve ¹to je u ¾ivotu video je njegovo selo i Karaburma... I ne zanima ga...
klasican frontend programer.

Citat: milomir22 poslato 02 Decembar, 2017, 16:50
Inace, dok sam ziveo tamo, provalio sam da beogradzani-malogradzani kao fol ne znaju gde je Kragujevac (ni na mapi a i nisu culi za njega)
ako je omladina, ne foliraju se, ne znaju. znas kad zemunac upozna devojku iz Boleèa pa kaze "znaèi, boleèe me kurac da te vozim kuèi".

Lazic

Citat: Gavrolini poslato 02 Decembar, 2017, 17:43
A u ©apcu? A koi¹ kurac i ovo je selendra :)
U ©apcu bio 140 puta... ;D Jes' selendra... ;D

Gavrolini


UFF

jos samo kad bi tvoji ostali sugradjani tako razmisljali (kao i oni iz ostalih sela) gde bi nam kraj bio :)

castor

It's the ride that matters, not the bike…

Gavrolini

U 99% slucajeva imam u svom gradu da kupim ono sto i vi u bg. Ono sto nemam tu je internet i brza posta. Hocu sa drugarom do garada na pivo? Dogovaramo se telefonom i vec posle 5min sedimo i pijemo. Na posao krecem 10-15 min pre pocetka smena i nikad ne kasnim..pokvaren mi motor, auto...nikakav problem svuda se za 10 min najvise moze stici biciklom ili 15 min peske. 150din taxi od jednog kraja grada do drugog.Ne vidim ni jedan razlog da se selim. Nemam taj kompleks da ljudima govorim da sam iz BG-a. Pa cak sam i u taj Bg, npr kod uff-a brze stizao ja nego neki koji su iz nekog daljega naselja u Bg. Ja stizem za 45-60min a nekima treba mnogo vise.

Glava Dole

Citat: UFF poslato 02 Decembar, 2017, 22:44
jos samo kad bi tvoji ostali sugradjani tako razmisljali (kao i oni iz ostalih sela) gde bi nam kraj bio :)

Da ste se ti i doticni koji me ignorise nekad druzili sa pravim seljacima na pravom selu(u ovom kontekstu znaci njih ne vredjam nego ne znam kako drugacije da se izrazim) razlikovali biste pojam seljak od seljacine ;) Seljak te ugosti bolje nego bilo ko, izadje u susret u svakom trenutku, bitno mu je postenje i obraz dok je seljacini san da se bez ikakvih manira doseli u velegrad, bude glavni baja uz zlatni krst oko vrata podrazumeva se, i muziku za koju je cuo da je popularna(dok meni npr nije uopste za slusanje) :) Ako bih rekao da je BG veliko selo uvredio bih prave i postene seljake tako da ni tako ne mogu da ga nazovem :) BG mi je na 45km od SD-a a ja tamo nisam bukvalno ni na jednom faxu polagao prijemni bas iz tog razloga :) Volim tamo redovno da svrljam ali da stanujem ne :) Em guzve, em problemi, em previse kriminalca, a pravih beogradjana je u svakom slucaju premalo... svaka cast vama koji ste tu od rodjenja, stopili ste se(da me neko ne shvati pogresno), svaka cast i vama koji niste ali ste normalni al sto se mene licno tice... hvala ali ne hvala :) Sem toga, kao sto doticna persona rece [rofl] sve sto imas u velegradu imas i u manjem gradu samo mnogo opustenije i uz neuporedivo manje guzve pa cak i nize cene :) Recimo, primera radi, start taxija je kod vas cini mi se 180din a u Cacku 50din... a cega to u BGu ima cega ovde nema? Dobro, veci izbor riba kod vas ne racunam, kad zasvrbe jaja niste ni vi tako daleko, pricam inace o drugim stvarima ;D Fala kurcu da sam se bar u necemu slozio sa ovim koji ovo nece procitati [rofl]

Lazic

Hoæe ako te citiram... ;D


@Gavra:
Ja bi odmah menjao ovaj "moj velegrad" za vrh Tare... I ne bih se vratio nikada... Pamtim Beograd 70-ih i 80-ih, a i 90-ih i poslednjih 18 godina, sve je gore i gore... :(

Hattrick


UFF

gavro sta ako ti se jede u meku npr? :D

i zamisli deca moraju da ti odrastaju u dvoristu i na livadi igrajuci fudbal umesto da vise po ceo dan u velikim trznim centrima igrajuci video igrice i sedeci na ladnom betonu dok polako stvaraju zavisnost od nikotina i marihuane :D


Gavrolini

Evo otvaraju mek ponovo, to jest zidaju. Bio je i pre mek u Sapcu ali su ga 99. za vreme bombardovanja izciglirali komplet pa je zatvoren. A kucu i dvoriste ne bih menjao za stan ni u svom ni u drugom gradu. Probao sam da zivim u stanu...nije moguce.

mali_zmaj

Ne znam,uvjek se odusevim Beogradom kad vidim sta se sve ima,kako se prate neki trendovi,ali onog momenta kad upadnem u saobracajnu guzvu,ne daj boze upadnem u autobus,i jos u spicu..,potone mi odusevljenje..,jednostavno puno je tu nervoze,uzurbanosti,bezobrazluka.., to vjerovatno ide uz jedan tako veliki grad!!  Meni to vjerovatno ne lezi. Kad se pozelim rodbine odem malo,obidjem malo centar,i to je to..
jin-jang

bigbad86

JA ulazim u pekaru sa drugaricom koja zivi tu vec 5-6 godina i radnici uredno kazem dobar dan pre nego sto narucujem. Dobio sam poglede od sve tri radnice i od bar tri musterije u redu. Posle mi drugarica objasnjava da se tu po centru BG ne govori dobar dan nego samo narucuje i paljba. Jos ja ispade seljak sto rece kulturno dobar dan.