Glavni meni

Imamo li nekog iz .... (trazenog mesta iz Srbije)

Započeo UFF, 26 Jul, 2014, 01:48

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

megaidiot

cudno, ziveo sam u centru i svuda govorio dobar dan, niko se nije bunio.

MIGE

Citat: bigbad86 poslato 03 Decembar, 2017, 12:15
JA ulazim u pekaru sa drugaricom koja zivi tu vec 5-6 godina i radnici uredno kazem dobar dan pre nego sto narucujem. Dobio sam poglede od sve tri radnice i od bar tri musterije u redu. Posle mi drugarica objasnjava da se tu po centru BG ne govori dobar dan nego samo narucuje i paljba. Jos ja ispade seljak sto rece kulturno dobar dan.
mislim da ti drugarica malo preteruje  ;)

MIGE

Citat: Gavrolini poslato 03 Decembar, 2017, 01:48
U 99% slucajeva imam u svom gradu da kupim ono sto i vi u bg. Ono sto nemam tu je internet i brza posta. Hocu sa drugarom do garada na pivo? Dogovaramo se telefonom i vec posle 5min sedimo i pijemo. Na posao krecem 10-15 min pre pocetka smena i nikad ne kasnim..pokvaren mi motor, auto...nikakav problem svuda se za 10 min najvise moze stici biciklom ili 15 min peske. 150din taxi od jednog kraja grada do drugog.Ne vidim ni jedan razlog da se selim. Nemam taj kompleks da ljudima govorim da sam iz BG-a. Pa cak sam i u taj Bg, npr kod uff-a brze stizao ja nego neki koji su iz nekog daljega naselja u Bg. Ja stizem za 45-60min a nekima treba mnogo vise.
vaistinu

Lazic

#623
Citat: Hattrick poslato 03 Decembar, 2017, 04:17
Beograd ? Simpatican mali gradic.  :)
Iz tvoje perspektive i jeste... ;D



Citat: UFF poslato 03 Decembar, 2017, 10:03
gavro sta ako ti se jede u meku npr? :D

i zamisli deca moraju da ti odrastaju u dvoristu i na livadi igrajuci fudbal umesto da vise po ceo dan u velikim trznim centrima igrajuci video igrice i sedeci na ladnom betonu dok polako stvaraju zavisnost od nikotina i marihuane :D


Taman sam hteo da te popljujem zbog meka, kad ono sarkazam... :o ;D
Imam sreæu ¹to sam uspeo da prenesem deci fobiju od tr¾nih centara... Jeziva mesta...




Citat: Gavrolini poslato 03 Decembar, 2017, 11:05
Evo otvaraju mek ponovo, to jest zidaju. Bio je i pre mek u Sapcu ali su ga 99. za vreme bombardovanja izciglirali komplet pa je zatvoren. A kucu i dvoriste ne bih menjao za stan ni u svom ni u drugom gradu. Probao sam da zivim u stanu...nije moguce.
Ako ste pametni, olupaæete ga ponovo... ;D ©ta god da pojedem u meku, ubije me goru¹ica... Jesam mator i stomak mi nije kao nekada, al' to 'e to, gadosti pune ¹eæera... Za 43 godine samo 3 sam ¾iveo u kuæama sa dvori¹tem, i to pre 30+ godina, dan danas pamtim sa setom... Februara '84-te sam skakao sa krova u metar i po snega... :o Na Banjici... :o :o :o ;D






Citat: mali_zmaj poslato 03 Decembar, 2017, 11:18
Ne znam,uvjek se odusevim Beogradom kad vidim sta se sve ima,kako se prate neki trendovi,ali onog momenta kad upadnem u saobracajnu guzvu,ne daj boze upadnem u autobus,i jos u spicu..,potone mi odusevljenje..,jednostavno puno je tu nervoze,uzurbanosti,bezobrazluka.., to vjerovatno ide uz jedan tako veliki grad!!  Meni to vjerovatno ne lezi. Kad se pozelim rodbine odem malo,obidjem malo centar,i to je to..
Sutra bi menjao Beograd za Banja Luku... ;D :-* Pogotovo kad se setim koliko riba imate, kao da ¾ivi¹ u akvarijumu... ;D



Citat: bigbad86 poslato 03 Decembar, 2017, 12:15
JA ulazim u pekaru sa drugaricom koja zivi tu vec 5-6 godina i radnici uredno kazem dobar dan pre nego sto narucujem. Dobio sam poglede od sve tri radnice i od bar tri musterije u redu. Posle mi drugarica objasnjava da se tu po centru BG ne govori dobar dan nego samo narucuje i paljba. Jos ja ispade seljak sto rece kulturno dobar dan.
U kom Beogradu ta drugarica ¾ivi...? :D Radim u centru 3 godine, pola Bajlonijeve pijace mi se osmehuje iz daljine, u mesari gde naruèujem krilca, èim ka¾em dobar dan znaju ¹ta treba, u pekari gde kupujem burek me sa vrata pitaju da l' da iseku.. Nije te¹ko biti fin... ;D Mo¾da si èudno rekao dobar dan... :o ;D

Dodu¹e ja sam takav bilo gde u svetu, osmeh na lice i dobar dan, kako ste... ;D





bigbad86

Citat: MIGE poslato 03 Decembar, 2017, 12:20
Citat: bigbad86 poslato 03 Decembar, 2017, 12:15
JA ulazim u pekaru sa drugaricom koja zivi tu vec 5-6 godina i radnici uredno kazem dobar dan pre nego sto narucujem. Dobio sam poglede od sve tri radnice i od bar tri musterije u redu. Posle mi drugarica objasnjava da se tu po centru BG ne govori dobar dan nego samo narucuje i paljba. Jos ja ispade seljak sto rece kulturno dobar dan.
mislim da ti drugarica malo preteruje  ;)

Mozda ona preteruje njen deo price ali moje iskustvo je istinito, kazao sam dobar dan a gledaju me kao bolesnog. A Kragujevcanin sam tako da nemam seljacki naglasak pa da im to bude cudno.

Lazic


UFF

Citat: bigbad86 poslato 03 Decembar, 2017, 12:26
a gledaju me kao bolesnog. A Kragujevcanin sam tako da nemam seljacki naglasak pa da im to bude cudno.

mozda je do izgleda? :D

bigbad86

Kakvi se sve goticari, metalci i reperi setaju po Beogradu, ja sam i normalan :D

Lazic


bigbad86

Radio sam par puta po BG na po 10-15 dana jeste vam malo otupio osecaj za kulturu. Ne kazem svima, ali jako retko se vidja da neko strancu ili bakici kaze "dobar dan" onako od srca kako to mozes cuti na selu u unutrasnjosti.

Hattrick

I ja malo eskiviram bakice po stepenistu, pogotovo kad sam u zurbi, jer ako se zajebes da joj kazes rec vise od "dobar dan komsinka", kraj.  :)
Krece sa pricom, od vremena, preko njene dece, unuka, penzije, doktora, racuna za struju, kvalitetu prokelja na pijaci, i 45 minuta ne mozes da se otkacis.  :)
Ali tako je to u svim vecim gradovima, dostupnost slobodnog vremena za bla-bla nije ista medju razlicitim generacijama, pa stoga i to, udji-obavi-izadji, a pricacemo kad zavrsim obaveze. :D

bigbad86

Dobro to sa starim ljudima je svuda tako. Ali kad udjes u butik, pekaru, restoran, automehanicara i trazis neku uslugu, mislim da je bar osnovno "dobar dan" obavezno.

UFF

da je njemu dobar taj dan ne bi lezao mastan pod kolima, to sto mu ti kazes da je dan dobar njemu nece biti nista bolji  [rofl]

mkt


goranvojska


Hattrick


dzimika

Kome je dosadno da mu odmah nadjem zanimaciju :P

Lazic


mcwelja

Ima li neko sa Karaburme ko bi mogao/hteo da ode da pogleda jedan motor? :)

Havarisan