Glavni meni

Preporuka za skuter

Započeo Slaninar, 12 Jul, 2014, 19:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Koji vredi uzeti do 50 cc i do nekih 600 evra?  Drugaru treba. Ja sam mu preporuèio Piaggio Free, ali bi on neki moderniji. Svidela mu se neka Aprilia skuter ¹to je pro¹la kad smo prièali - nisam skontao koji je model.

Ima li neko ideju za te novce koji vredi tra¾iti - model, godi¹te?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

clutch&brake

Liberti ali je 125 kuba... oko 600 evra je 2004 god... veliki tockovi vizuelno solidan...
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

zVuk

dok sam radio kao kurir na skuteru, od 50ica najbolje su se pokazali liberty 50 i typhoon......oba su piaggio i izdrzljive mazge i fabricki startuju mnogo bolje od ostalih 50ica.....doduse liberty i trosi malo jace od ostalih 50ica....osim gilere runner koja je jos startnija...

da je ostala trajna registracija za 50ice, jedan od ta dva bi mi bio u garazi
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Mad Max

Ne znam dal uklapa u cenu, al od Aeroxa nema boljjeg!

Sve podnosi i uvek ide, ali samo 50 ccm!
Brzi od smrti, Jaci od bola

Slaninar

Citat: zVuk poslato 12 Jul, 2014, 20:30
dok sam radio kao kurir na skuteru, od 50ica najbolje su se pokazali liberty 50 i typhoon......oba su piaggio i izdrzljive mazge i fabricki startuju mnogo bolje od ostalih 50ica.....doduse liberty i trosi malo jace od ostalih 50ica....osim gilere runner koja je jos startnija...

da je ostala trajna registracija za 50ice, jedan od ta dva bi mi bio u garazi

Trajna registracije je ostala. Samo ne mo¾e¹ izvaditi novu trajnu.  :)

Znaèi Aerox i Liberty 50 (nema èovek A dozvolu). Hvala.   Pogledaæu ¹ta se nudi po oglasima.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

dusankobgd

Ostala ali covek ako pozeli da kupi motor sa trajnom registracijom i prenese ga na svoje ime automatski gubi trajnu tablicu...

Slaninar

©to bi ga prenosio? Vozi se u zemlji samo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

...ili neki kinez, u ¹to boljem estetskom stanju i kituje ga na 80cc... ;)
Izaðe mnogo manje od 600e... ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

kakvi kurac 650e za tog sprinta, to je oko 75.000din, ako se ne varam danas sam u merkatoru video isti za 90.000din, nov...
Za kineski skuter do 400-450e, i onda kad crkne kit 80cc, da se jeftino vozi¹ po gradu od toga nema jeftinije.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

zVuk

ne stavljaj kit(u) nikako.....to je sranje.......pojede kais mnogo brzo....a ne dobijes vecu brzinu, dobijes samo malo bolji start....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Hohštapler

Redovno vozim dva skutera, oba kineza, sprint, jedan obièan drugi kit-ovan, nebo i zemlja...
Ovaj kitovan je dobio nov kai¹ posle 2 godine arèenja.. Oseti se tih 30cc samo u potezanju, a svakako ne mora da juri, za po gradu, do pijace, centra, ¹tranda..
A i to, tek kad crkne pa mu radi¹ "generalku"
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

On planira da ga vozi godinu dana, dok ne sredi kola i posao bli¾e gradu.

Ali ja znam: ko jednom sedne na motor...  :)

Biæe tu uskoro neka 600ka, neæe ni stiæi da ishaba skuter. Taj kinez ako se uzme za 400 æe biti bombona! :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

VR 46

Moj glas za aerox 50ccm  [thumb_up]
Twist of wrist!

zVuk

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 13 Jul, 2014, 19:18

Ovaj kitovan je dobio nov kai¹ posle 2 godine arèenja..

skoro da sam siguran da razlicito tumacimo rec arcenje....:D
Ko se ljuti, uleti mu kruti

jevta

Tomos automatik i bog da ga vidi.Sladje ce se navoyati od tacke a-b sa njim nego bilo kojim skuterom.Ako hoce da ide bolje to se jevtino  uradi i opet slatka voznja i ubedljivo najjevtiniji prevoz.

Slaninar

Ja sam mu preporuèio Free - ali èovek tra¾i da izgleda malo modernije, ako je moguæe.   :)

Tako da od tih "modernih" - Aerox, Liberty, mo¾da onaj kinez ako spusti cenu?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

jevta

Pitaj ti njega jel njemu treba dobar prevoz ili picolovac.Ako mu treba picolovac oma R1 i da resimo problem.To sa skutercicima je samo naizgled lepo to sluzi da se pale klinci svako odrzavanje skutera skupo ko ozbiljan motor.Dok za matika odrzavanje nije 0 al samo malo vise.

Slaninar

To sam mu i ja rekao, ali ne vredi. Hoæe da ipak lepo izgleda. Kao - jesu mu bez veze skuteri, ali da ne bude ba¹ starinski - Free, Tomos i slièno, nego tako neki malo moderniji. Pokazao mi je ¹ta mu se sviða i to je ta linija - kao Aerox, neka Aprilijica i slièno.   Mladi...  :)

U stvari, za to ¹to njemu treba je BICIKL, ¹to sam mu i preporuèio, ali ne vredi.     :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

nek potrazi
yamahu neos ili kymco vitality....mozda i piaggio zipp....proci ce jeftinije jer nisu atraktivni a i imaju godina.....eventualno ako hoce manju potrosnju onda kymco agility 4t...
U vojvodini kaisevi traju mnogo duze nego u Beogradu jer nema uzbrdica pa je i manje opterecenje, tako da to nije odlucujuci element u kupovini....ne preporucujem kineze jer crkava gomila stvari u garantnom roku kad su novi a kamoli kad su par godina stari...za nekek modele vise nema ni delova...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11