Glavni meni

Obavezna knjiga na polici

Započeo K_A_W_A, 01 Februar, 2011, 15:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zVuk

kakvu to klopu spremaju u onom kazanu na onim ciglama i kakva je i od cega je ova rakija na stolu??
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Gašpar


K_A_W_A

Ajde da prenesem najnovije vesti od Petra:

Huh, bas gledam sada koliko dugo nisam stavljao nikakve fotke. Preko mjesec dana, al' eto kad je tako, nemam mogucnost. Al evo konacno da uspijem naci nacin!

Ovih dana sam vise bio u dzungli, druzio se sa ljudima ovdje, pa cak i sa Hrvatima, a manje vozio motor.

Kako sam nekako uspio naoru¾ati koliko - toliko odgovarajuæim gumenim èizmama br.45 umjesto 48 te nezaobilaznom maèetom bez koje se ne preporuèuje ozbiljnije zaviriti u d¾unglu, zajedno sa prijateljicom Sandrom upustio sam se u vi¹ednevno tumaranje. Cilj, vulkan Roventador a namjera ovaj put, bolje opremljeni, osim vulkana potpunije do¾ivjeti d¾unglu, koja okru¾uje vulkan a koju ovdje zovu Selva.

Sandra je osoba sa vrlo osvije¹tenim osjeæajem za oèuvanje sklada prirode i ono ¹to je bitno prati svoj osjeæaj i èini ono ¹to mo¾e. Donedavno je radila kao ranger u nac. parku Cayambe-Coca, ali je nakon pisanja izvje¹taja, èlanaka i osobnog anga¾mana na sprjeèavanju nelegalne eksploatacije za¹tiæenih ¹uma ostala bez posla.

Ono ¹to me zadivljuje kod nje je ¹to se vi¹e brine za za¹titu prirode i istinu nego za egzistenciju i svoju sudbinu.

Pored spomenutog primjera sjeèe ¹ume u za¹tiæenim zonama, vrlo velika opasnost dolazi od strane velikih naftnih kompanija koji za sitni¹ kupe pravo na iskori¹tavanje naftnih rezervi koje se nalaze ispod Selve. Nafta je njihova a zemlja nije (misle) pa raspali, po zakonu ekonomije u ¹to kraæem roku uzeti ¹to vi¹e. Bilo bi licemjerno od mene, koji ne putujem biciklom nego toèim benzin, da ka¾em prekinimo vaditi naftu. Dakako, treba nam ta energija, meðutim, za sve ¹to se radi postoji prihvatljiv i neprihvatljiv naèin.

Ovo ¹to se da vidjeti u pojedinim zonama oèiti je znak (ne)ljudske bezobzirnosti i nezahvalnosti za ono ¹to jo¹ imamo. Znam da se i u kraju iz kojeg dolazim stvari odvijaju po istom i sliènom scenariju, na ¾alost i zato svakako podr¾avam svog sugraðanina, biologa, pisca, avanturistu i putnika GORANA ©AFAREKA koji se na vrlo aktivan naèin zala¾e za oèuvanje onoga ¹to nam je ostalo.

Svi duhovni autoriteti, svih religija, znanstveni autoriteti i svi ostali zaklinju se u ¾ivot kao najveæu vrijednost, meðutim kad kapital postane vredniji od ¾ivota i kada on poème upravljati ¾ivotom, to je ozbiljan znak degradacije dru¹tva!


Da zavr¹im prièu o vi¹ednevnom tumaranju Selvom. Ki¹a kao da je znala za na¹ plan, pa je bilo puno gacanja po blatu i vodi, provlaèenja ispod granja i lijana i prelazaka preko nabujalih potoka i rijeka. Stvari su bile tako mokre da ih nisam ni stavljao u ¹ator prije spavanje a lo¾enje vatre skoro nemoguæa misija.

Maèeta je radila punom parom. Kod pristupa veæoj visini puls mi je zbog veæ du¾eg vremena na visini pokazao da sam prilièno prilagoðen uvjetima pa s te strane nije bilo te¹koæa.
Ki¹no i oblaèno vrijeme nije ba¹ otvorilo neku priliku za fotografiranje, al nije ni va¾no, bit æe prilike,
ako se potrudimo da nam ostane motiva.


Fotke


Start sa prijateljom iz Quita prema unutrasnjosti Ekavdora


[attachment deleted by admin]

K_A_W_A

 [klanjam_se]


[attachment deleted by admin]

K_A_W_A

 [balavi]

[attachment deleted by admin]

robbief

Covek je svetski megacar i ja mu se divim.
smooth

Gašpar

Tema je o putovanju mladog decka. Sve poruke oko prepucavanja na nacionalnoj osnovi su zavrsili u kantici.

Ako hocete da se svadjate, okupite se pa se pobijte ako hocete.
Ako necete da se svadjate, onda se okupite, neka svako ponese Vujakliju i dokazujte cija je rec cija.
Ako vas ni to ne zadovoljava, ja stvarno ne znam sta da vam kazem.
Ako hocete da pohvalite decka, posaljite mu pp, na forumu je.
Ako imate zelju da ga kudite, uradite isto.


DaChaS

Pratio sam onu temu na motori.hr odlican putopis ako se ne varam sad je vise od godinu dana na putu ....stvarno svaka cast ........

Hohštapler

Divim ti se, ¾ivi¹ ono o èemu ja sanjam.
Svako dobro u daljem putovanju!  Pratim. [hello] [cheers]

ps.
KAWA, vidim ti si iz NSa, mo¾e knjiga na zajam, samo da je proèitam i vratim.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

K_A_W_A

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 04 April, 2012, 22:21
KAWA, vidim ti si iz NSa, mo¾e knjiga na zajam, samo da je proèitam i vratim.
Pa naravno da moze, al to kosta wopi kod Gregora u Pabu ;D  [cheers] Salim se naravno, samo se javi kad ti bude odgovaralo.

Hohštapler

Nikad grof nije bio cicija!
Podrazumeva se!   [cheers]
Po¹to sam ja relativno nov u ovom dru¹tvu, moraæu da nauèim gde je ta destinacija izgleda...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

K_A_W_A



mkt

svaka cast momku
jedva cekam knjigu

mali_zmaj

Pratim pomalo temu na motori.hr,e bas mi je drago sto se putnik prijavio ovdje! Svaka cast! Pozdrav i Banja Luke!
jin-jang


K_A_W_A



Lazic

I ja sad otkrijem ovu temu... :o [facepalm] ;D

Nego, jel ima ko od fourma¹a koji bi pozajmio knjigu...? :D

Kostić

ovaj deèko je dosego sr¾ onoga ¹to radi. shvatio je da nije poenta prtrèati krzoz svet i nabosti milion kilometara da bude junak. otkrio je onu drugu èar. posmatranje razlièitih kultura.