Glavni meni

1 Dan, 1220 km

Započeo dr32, 28 Jun, 2014, 20:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

clutch&brake

Citat: dr32 poslato 29 Jun, 2014, 12:47
Hvala svima na savetima, ovo mi puno znaci, 2 glave su pametnije od jedne, a tek par iskusnih manijaka  [klanjam_se]

I ja sam razmisljao da prespavam u Madjarskoj, nego sto mi je slava 14-og, pa sam mislio da 13-og budem u Bg-u, a 14-og ujutru krenem put TS-a, sto mi je jos nekih 200 km. Verujem da ce mi ovo biti najinteresantnije posle ovolikog puta, a slusajuci vas sta pricate i kako niste imali zelju po 7 dana da sednete na motor, olala...
A ja jos idem tamo da bi se konacno na svom motoru vozao sa burazerima i drugarima, po prvi put onako kako treba, svako na svom motoru i bez deficita u broju istih  ;D

Nego jel ovaj motel u Madjarskoj bezbedan sto se tice Madjara i ostalih, znam da su price uvek bile u fazonu, sve sve samo kroz Madjarsku sto brze sa sto manje pauza i kupovina?

generalno je nocu frka u madjarskoj... stoje na auto putu i traze pomoc... a onda bude uvozim dim izvozim maglu... preko dana je mirno i ok...
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

dr32

Jel neko nekad prenoæio u tom motelu, koliko je bezbedno za motor?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

OKi

Citat: Slaninar poslato 29 Jun, 2014, 10:49
3) Rukavice hirur¹ke i ki¹no odelo (navlake za noge, rukavice). Mo¾e bez toga, ali ako te uhvati ki¹a, a hoæe¹ da vozi¹, sa tim je 100 puta lak¹e. Ja ba¹ nisam zimogro¾ljiv, a ovo uvek nosim na put.
Ja bih dodao iz licnog iskustva male crne kese za djubre, kada to stavis preko cizama i obmotas izolir trakom, nema sanse da budu mokre noge :)

dr32

Citat: okisa poslato 29 Jun, 2014, 14:17
Citat: Slaninar poslato 29 Jun, 2014, 10:49
3) Rukavice hirur¹ke i ki¹no odelo (navlake za noge, rukavice). Mo¾e bez toga, ali ako te uhvati ki¹a, a hoæe¹ da vozi¹, sa tim je 100 puta lak¹e. Ja ba¹ nisam zimogro¾ljiv, a ovo uvek nosim na put.
Ja bih dodao iz licnog iskustva male crne kese za djubre, kada to stavis preko cizama i obmotas izolir trakom, nema sanse da budu mokre noge :)
Dobra fora, stavicu i to na spisak, mada ove moje cizme toliko nahvalise na svim mogucim moto forumima, da se nadam da ima istine u tome.

A ovo za hirurske rukavice, jesi mislio samo u slucaju kise, pa preko koznih ili cak i ovako ispod zbog visesatnog produvanja zgloboba i koscica?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

clutch&brake

Ma kakve hiruske... stanes na pumpu i stavis one sto uzimes kada tocis gorivo... i preko njih svoje...
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

dr32

U pravu si, a ionako sam na odmoru, znaci nema ni hirurskih rukavica, mada mi se svidja ideja.

Za rano jutro i kasno vece ili noc mozda nije lose imati neke podrukavice. Od kad otoplilo zadnje 3 nedelje idem na posao samo motorom i ujutru oko pola 7 do 7 mi bude ponekad hladno, a to je samo 30 km. Sta li bi tu mogao da koristim, a da nisu one njihove "specijalne" rukavice od po 10-20e? Secam se da je keva jednom uz neku farbu za kosu dobila fine bele pamucne rukavice koje idu ispod onih kao sa pumpi za gorivo. Ovde bi vec zene mogle da priskoce u pomoc ;D
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

metarex

smeo korak svaka cast. da sam na tvom mestu jabi radije isao preko austrije na graz maribor zagreb beograd. malo vise kosta ali zato nemas problema sa komunikacijom. u sloveniji ti je vinjeta 15 jevreja za 7 dana i imas jos par tunela koji kostaju jos toliko prema mariboru. sta bi jos uradio da sam na tvom mestu uclanio bi se u neki touring klub. u svici je to TCS u svabiji je ADAC ako se ne varam. platis clanarinu za godinu i ona ti se odmah isplati u slucaju nedaj boze pucanja gume ili kvara posto ti je onda slepanje dzabe. puno srece i sretan put [cheers]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Mil@n

Ja sam juce odvezao 920 km od Limenarije do Lazarevca,za nekih 10 sati.Bio sam sa suvozacicom i 3 kofera+ ona velika Louis torba na zadnjem koferu.
Krenuo sam iz Keramotija oko 9:15.
Ti ako krenes u 6 ladno stizes do 8 uvece.Moj ti je savet da se dobro naspavas,to je najbitnije.Sa tvojim motorom i teretom lako odrzavas 150-160 km/h.Lagano doruckuj,ponesi vodu i neki slatkis.Pravi pauze na 200 km,po 20 min ili koliko ti bude potrebno.Usput neku corbicu ili sendvic i dosta vode.Ako budes video da ne mozes da odvezes,prespavaj negde usput,ali uspeces [thumb_up]

dr32

Lepo sam reko, vise glava, vise ideja, ovo sa ADAC-om je jako dobar savet, pogledacu da to resim ove nedelje.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Slaninar

Na guglu mo¾e¹ naæi a¾urne podatke o putarinama. U Hrvatskoj je politika kao kod nas, dok u veæini ostalih zemalja kupuje¹ vinjetu pri ulasku, koja traje neki period. Detalji pi¹u na guglu, auto-moto savezi sajtovi, dok je bitno znati da kupi¹ vinjetu èim preðe¹ granicu, da te posle ne zezaju.

Inaèe, meni je 800 km u danu bilo u¾ivanje, tako da ako re¹i¹ voziti svih 1200 u cugu, raèunaj da 2/3 biti u¾ivanje.  :D
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

ako sve to istera¹ u jednom dani, ti si car. prvu treæinu puta teraj pun gas, drugu na pola, treæu polako jer nema trika da ti ne opadne koncentracija. i opet, ako uspe¹ ti si car sa èeliènim ¾ivcima. lepo je voziti se ceo dan, al voziti se, a ne da se juri vreme. u svakom sluèaju, sreæno sa tim novim iskustvom i bez ¾urbe.

Slaninar

Citat: njanja poslato 29 Jun, 2014, 14:40
Ma kakve hiruske... stanes na pumpu i stavis one sto uzimes kada tocis gorivo... i preko njih svoje...

Te tanke, gumene. Kako god ih zvao. Nije su¹tina da su sterilne, samo da idu uz ruku. Onda mo¾e kad ti je hladno da se obuku ispod rukavica i poma¾e. Poma¾e i ako po ki¹i i mraku mora¹ ne¹to da popravi¹ na motoru - ne budu tako hladne ruke, a ima¹ oseæaj.

Isto tako, ako nema¹ ki¹ne navlake za preko rukavica, poma¾u, ali bolje je za 5, 10 jura uzeti te navlake za preko rukavica.


Najlonske kese za noge rade, ALI - obavezno pantalone (ki¹ne po moguæstvu) navuæi preko kese, ne upasati ih u kesu, jer se inaèe sve lepo slije u èizme - stegao sam kesu izolirkom tako, preko pantalona, pa po novembarskom danu bio skroz mokrih nogu nekih 80 km od kuæe.  :)

U Louisu su te navlake za na noge ne¹to oko 10, 20 evra, a imaju gumiran ðon koji ne klizi i traju dosta. 

Ja bih toplo preporuèio dobro dvodelno ki¹no odelo i te navlake za rukavice i èizme. Pa da Bog da ti nikad ne zatrebale, ali da ih ima¹ u koferu.


Uz sve ovo, raèunam da nosi¹ stvari koje se i inaèe nose na put, kao: WC papir (veæ pomenuti), baterjska lampa, ¹vajcarski no¾, kondomi (osim ako si iz Vojvodine, ondak ti ne trebaju  :)   ), èetkica za zube, malo pakovanje Nivea kreme (skida mast s ruku, prva pomoæ kod osipa, ojeda), kupaæe gaæe, suve gaæe i èarape, fla¹a sa puno vode i mala fla¹a da se pije usput, za pri ruci u tank torbi...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

goranvojska

ako uzmes vinjetu to je sve .10 dana 8,5e i kod slovenaca i kod austrijanaca.kod hrvata placas kao kod nas imaju rampe a madjari isto vinjeta al neynam koliko posto tek idem.ovo sto ti napisali sve je ok i poslusaj savet/deli na 2 sa nocenjem.predugacko je ya odjednom.ako imas volju a vidim da imas teraaaaaaaj.valjda poynajes sebe da kayes e umoran sam stacu da spavam.nemoj da preteras jer to yna da mnogo kosta.

Ivicat

Ne stavljaj na ledja nista. Nikakav ranac, torbe i slicno.
Ja bih pre stavio dobre cepove za usi nego slusalice. Bolja zastita od buke, a buka umara. Bio to zvuk vetra ili muzika. Mada sa druge strane, muzika moze da ti razbije monotoniju...

UFF

auto put je tezak smor, voznja preko 160kmh ce da ti poveca i potrosnju i pritisak vetra i pojede brzo gumu tako da tesko da ces putovati vecom brzinom duze mada ces sam naci odgovarajucu brzinu pri kojoj nit moras da se oslanjas o heblove nit da se drzis za njih tj idealno je da te vetar drzi u tom polozaju, jastuce pod dupe znaci mnogo, moze i obican sundjer, pauze su ti kad stanes da natankujes gorivo pa uzmes i sendvic i energetsko pice, ako krenes dobro odmoran i naspavan nije problem da odvezes to u jednom danu, vozio sam beograd venecija oko 800km i mogao sam jos kad sam stigao tj nisam bio previse umoran, od opreme sta da poneses? pa ako imas neku karticu za road assistance i novac :)

Slaninar

Citat: UFF poslato 30 Jun, 2014, 12:41
auto put je tezak smor, voznja preko 160kmh ce da ti poveca i potrosnju i pritisak vetra i pojede brzo gumu tako da tesko da ces putovati vecom brzinom duze mada ces sam naci odgovarajucu brzinu pri kojoj nit moras da se oslanjas o heblove nit da se drzis za njih tj idealno je da te vetar drzi u tom polozaju, jastuce pod dupe znaci mnogo, moze i obican sundjer, pauze su ti kad stanes da natankujes gorivo pa uzmes i sendvic i energetsko pice, ako krenes dobro odmoran i naspavan nije problem da odvezes to u jednom danu, vozio sam beograd venecija oko 800km i mogao sam jos kad sam stigao tj nisam bio previse umoran, od opreme sta da poneses? pa ako imas neku karticu za road assistance i novac :)

Uff, sve se sla¾em, sem ovih 800 km. Vozio sam i ja oko 800, mo¾da malo vi¹e. Ali ovo je tvojih 800 km i jo¹ na pola puta nazad. Kad umor poène da sti¾e... i 10 km zna biti previ¹e.


Vinjete mislim da su cigani smanjili na 6+1 i 30 dana, da nema vi¹e 10 dana, jer bi to svima bilo najisplativije da odu i vrate se sa odmora. Proveriti. Ne¹to mi seæanje govori da je u Sloveniji bila na 6+1 dana.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

castor

Evo mog tro¹kovnika za put BG-MUC-BG:
. . . . . . . . . . . . . . . . . BG-ZG-LJ-MUC . . . . MUC-LJ-ZG-BG
Gorivo . . . . . . . . . . . .72.89 . . . . . . . . . . . 79.12
Cestarina HR . . . . . . .10.00 . . . . . . . . . . . 10.00
Vinjeta SLO . . . . . . . .7.50 . . . . . . . . . . . . 7.50
Vinjeta A . . . . . . . . . .4.80 . . . . . . . . . . . . 0.00
Karavanke SLO . . . . . 6.50 . . . . . . . . . . . . 6.50
Tunel A . . . . . . . . . . . 10.00 . . . . . . . . . . . 10.00
. . . . . . . . . . . . . . . . . 111.69 . . . . . . . . . . 113.12

Period je 12-21.07.2013. godine, put je bio 12-og BG-ZG, 13-og ujutro ZG-LJ-MUC. Da sam se vraæao 20-og, ne bi morao da uzimam ponovno SLO vinjetu, ali jebo tih 7.50 EUR.

©to se tièe udovoljavanja guzici, ima¹ u Louis-u AirHawk jastuke, ali je sumanuto za to na neviðeno dati 120 EUR. Ono ¹to nije sumanuto dati jeste par eura za naslone za glavu za putovanje. Vidi samo kad ga napiri¹ i sjedne¹ na njega da neæe mo¾da da pukne ili da ti pozicija ne bude previsoka, ako ga napiri¹ ba¹ do kraja. A i anatomski je oblikovano, ima mjesta za jajca. ;D ;D ;D Smisli samo kako æe¹ da ga prihefta¹ za sic, da ne bude lovljenja po putu…

Mislim da je poenta da taj jastuk i ne mora biti maksimalno napiren, ali da ne smije da postoji dodirna taèka izmeðu guzice i sica. I da je to sasvim dovoljno da ne utrne¹… Probaj, ne ko¹ta 120 EUR sigurno… ;) ;) ;)
It's the ride that matters, not the bike…

Slaninar

Svileni  :P

Kakav kurac jastuk - iron butt!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

castor

Meni je guz i bio ajron narednih nekoliko dana…
It's the ride that matters, not the bike…

dr32

E ovo je stvarno podrska, hvala svima, stvarno jedva cekam da krenem. A i da probam da upoznam sto vise manijaka, koje ne stigoh da upoznam dok sam bio malo duze u Srb. Nadam se da cu uspeti nesto da iskombinujem, al otom potom, ima jos par dana i za to.
@castor Ovo mi je isto palo na pamet sa jastucicima za put. Mada sam negde video da je lik koristio silikonske podmetace za misa, one sto imaju onaj dodatak za zglob, pa je to nekako napakovao. Sad i to jurim, mada imam i jedan stari jastuk sa memo-penom, mozda i on da svoj zivot za udobmost moje cenjene pozadine  ;D Bice sve foto dokumentovano pred put.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy