Glavni meni

Da li ce biti problema sa SOKOJ-em?

Započeo ASTRAL MC, 01 Februar, 2011, 15:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic


bokilic

a stvarno,kome oni daju lovu posle,ako su nekom muzicaru zastitili prava,valjda treba i neki dinar da mu daju, kolko se razumem u matematiku,
neki procenat od naplate,ili i  rade samo za sebe,,
to nije losa ideja,znaci sad treba da izmisle i autorsko pravo na sve i svasta, pa da naplacuju sve i svasta..
brmmmm

DebeliZmaj

elem .. sars je za budjav lebac dobio 60 para za proshlu godinu ...
da dobro ste culi .. 60 para...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

pit



             Sars je dobio 16 dinara za ''Budjav lebac'' na ime autorskih prava ...a iz Sokoj -a su se pravdali da nema nekih''kosuljica ''na osnovu kojih bi im isplatili realan iznos ....na sta su ioh odmah demantovali vlasnici nekih radio stanica koji kazu da kosuljica ima i da ih salju gde treba.
              Ja sam iz principa sklonio muziku iz pekara ...ali kolko vidim moracu i telefone prodavaciam da zaplenim jer STVARNO slusaju muziku preko mob.telefona.
               Kad bih bio siguran da pare koje otimaju stvarno idu muzicarima na ruke odmah bih prihvatio da placam 100 -200 evra( IAKO MENI MUZIKA REALNO NIJE BITNA) kolko su  meni procenilil ali posto te pare idu ko zna gde onda ...patka za njih.

bokilic

bilo je nesto na sudu,neki beogradski restoran sto je pustao kubansku muziku,e tu su se zajebali,nisu imali kao to overeno potpisano itd da i njih zastupaju i ispusili su,sud dodelio da nis nemora da se plati,, zajebali se,,

jos sad kad potpisu autorska prava na miselin gume,pa tigar pa ono pa ovo pa nesmes dok neplatis licencu da vozis javno gume od tih proizvodjaca  ;D
sjase kurta da uzjase murta.... to vrzino kolo  sa njima je jako tesko da se rasplete..
brmmmm

Lazic


Panta Zemunac

cede, cede ali i iscede...proðe prièa mnogima..
Inaæe, daje se procenat i vlasnicima autorskih prava samo kod nas je malo komplikovano.

2001g.bio sam producent grupe ©abanoti i za sve pesme nisu bili oni vlasnici, nego ja i tako je bilo dok nisu vraèene pare koje sam u njih ulo¾io, tako da bih danas ja dobijao procenat od naplate a ne frontmen, ujedno i osnivaè grupe...tako se to radi, tako da poèesto nije pevaè i pisac pesme automatski i vlasnik veæ kako se napismeno dogovore sa producentima...hvala lepo, molim lepo, i drugi put lepo....

bokilic

brmmmm

despic

aj sad da ne kenjamo mnogo!
ja prvi, kao covek koji zivi od muzike ne bih dao ni dinar.
jer znam koje se price vrte posebno u pgp-u!

a da bi bio vlasnik autoriskih prava, nije samo potrebno da pise na poledjini diska da si ti to napisao, stvar je komplikovanija.
a da moze da se naplati, moze...
basista, jedne poznate bg grupe od pre 20ak godina, je pre pa meseci naplatio od nekih grka zato sto su mu upotrebili deo pesme u nekoj reklami.
nisu to bile neke pare, al sta fali.
klasican divljak

bajone

Citat: ASTRAL MC poslato 01 Februar, 2011, 15:03
PHONO kaznjava/naplacuje koriscenje emitatora zvuka odnosno pojacala,zvucnike itd..


meni je potpuno nejasno kako neko uop¹te mo¾e da naplaæuje kori¹æenje emitatora zvuka...¹ta su oni pa naplaæuju to kori¹æenje..kakve to veze ima sa bilo èim...jel taj zvuènik njihov, jel su ga oni izmislili..gledano zdravorazumski, koj su oni samoproklamovani kurac da meni naplaæuju kori¹æenje mog stereo sistema..voleo bih da poginu..majke mi...svi do jednog..
Æuti i saraðuj..

Panta Zemunac

Ma Bajone koristi ti slobodno nosaè zvuka ili ti emitator...ali ne sa muzikom iza koje oni stoje. Njima su data prava da umesto samih vlasnika pesama i muzika, naplaèuju onima koji to koriste da bi preko toga omoguæili sebi lak¹e poslovanje i bolju zaradu.. Pre æe ljudi u kafanu ako tamo ima muzike, zar ne!?!

Pusti ti ''A thunga thunga rey''...i niko ti ne mo¾e ni¹ta naplatiti ali ako pusti¹ Izvorinku bre Bajone, Izvorinku...e onda taj kvalitet, taj talenat, te ulo¾ene meleone...mora¹ da nadoknadi¹ gospoji, da, da.... [rofl]

pit


                   Pa ispada damozes da nasnimis disk sa stranom muzikom i slobodno pustas ...sto bibilo i logicno jer ovi nasi lopovi sigurno nemaju sklopljene ugovore sa svim bendovima u svetu....sto bi bilo i logicno.
                E pa to nije tacno ....bandu ne interesuje kojui ti muziku pustas u lokalu ...on jednostavno cuje  muziku i odmah ti pise prijavu i SKIDA TI SA RACUNA kolko oce para ...hteo ti ne hteo ...pustao stranu ili nasu muziku ...svejedno je.

CADILLAC

-Ja cu da im pustim iz garaze, sa levog rol-bara, Lily Marlen sa mikrofona priljubljenog uz telefon, na koji je ista pesma snimljena... [djavo] [rofl] [rofl] [rofl]...ako dodju [srednjiprst] [rofl] [djavo] [thumb_down] [rofl]

[attachment deleted by admin]
BMW BoxerClub Pancevo 666

kawasaki zr 500 a

vlast je vlast i moze im se...
do 2000 niko ih nije je...ba...o....e sada smo kao prednjom gumom u Jevropi...pa sada moze naplata da se radi....

ma sta ces ili platis ili se klatis...
ozbiljno ne bih se igrao sa njima tipa pokazi mi da imas sa kubanicima ugovor...kada ti oni rebnu kaznu, pa ti blokiraju racun...pa se sa njima tuzis godinu dana a da pritom ne radis...pa ti onda sud donese presudu da si u pravu i to je to...nista ne dobijes od njih a ne radis godinu dana...

ma sve su mangupi smislili...